Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haxy


haxy
tag

Vettem egy barton XP 2500+ procit de a régi lapom nem birja a 333FSBt ezért venék egy másikat de miet vegyek mert a tpcomp.hu oldalon az árlistát nézegetem volna pár jol hangzo lap de meik a jó tuningolható.
ha lehet soft menu III alaplapok érdekelnének.

Ez van.

(#2) Alvin_ti4200 válasza haxy (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Soft Menu csak Abit lapokon van, így ha neked az kell, akkor máris leszűkítetted a kört.

(#3) Dilikutya válasza haxy (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Abit NF7, vagy ha kell, akkor NF7-S
nem softmenu:
Asus A7N8X-X, ha kell gigabit lan és sata, akkor A7N8X-X E-Deluxe.
Asus A7V600
VIA-ból kt600 alattit nem is néztem.
MSI K7N2 Delta is számitásba jöhet még
az Abit-Asus fix hogy tuningolható, de sztem az MSI is.
van még több lap is, de sztem amit felsoroltam, bőven elég a választáshoz. Gigabyte lapokat direkt nem is irtam, elég drágán adják a SocketA-s lapjaikat, és még mondja valaki hogy olcsóbb AMD-hez az alaplap:)

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) haxy


haxy
tag

éppen mos néztem az Abit NF7 alaplapban elég jól huzható a proci lehet hogy ezt kéne megvenem.

Ez van.

(#5) Dilikutya válasza haxy (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

szvsz Asus-ban láttam 2500+ prockót 3200+ -n járatva, de 3400+ nál is stabil volt, persze ez processzorfüggő is, nem mindegyik 2500+ birja, szal erre is figyelj oda, hogy a procid nem biztos hogy az egekig húzható, mint a kezdeti 2500+ bartonok. most már lockosak és igencsak ki van válogatva ami birja a 3200-őt azt nem kótyavetyélik el csak úgy
na a lényeg hogy az Asus ugyanolyan jó tuningos lap

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=milyen%20alaplapot&show=AND&ssep=&sid=[/L]

(#7) Trak válasza Dilikutya (#3) üzenetére


Trak
addikt

Lehet, hogy a Gigabyte kicsit drágább, de annyival jobb is mint a **** abit :DDD


Amúgy a topiknyitónak:

AOpen AK79-D 400 Max

Ennél jobbat nem találsz.

Ha nem kell a SATA, Fireware meg a 3 IDE csatlakozó, akkor
AOpen AK79-D 400 VN.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#8) haxy


haxy
tag

esetleg tudtok egy linket ahol megnézhetem az Abit NF7 alaplapot. mert nem igazán találok ijet.
nem csak kép de a leirása is érdekelne.

de én tpcomp árlistárol választanék mert ott edig még nem volt gondom a garanciával.
AOpen AK79-D 400 Max
ez nincs az árlistában

[Szerkesztve]

Ez van.

(#9) Dilikutya válasza haxy (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

[L]http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=NF7&fMTYPE=Socket%20A[/L]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) Dilikutya válasza Trak (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

ehhez nem tudok hozzászólni. 4 évig volt ugyanaz az Abit lapom, azzal tökéletesen meg voltam elégedve:) az újabbakhoz nem volt szerencsém. majdnem lett, de végül mégse:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Trak válasza Dilikutya (#10) üzenetére


Trak
addikt

Asszem másik topikban már vitatkoztunk hasonló témában,de hagyjuk, nem változukn meg:) Neked ez, nekem az:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#12) haxy


haxy
tag

Azthiszam akor az abit nf7 mellet döntök.
remélem jó döntés lesz.
végülis ha nem fagyogat és nem indul ujra akkor tökéletes.
mert nekem egy stabil alaplap kell.
a régi jó volt mig prockot nem cseréltem bene.
sajna csak 2400+ ig lehetet volna és nincs már ujabb bios hozzá.

Ez van.

(#13) Trak válasza haxy (#12) üzenetére


Trak
addikt

Ha nem sokkal drágább, akkor érdemesebb az NF7-S.
SATA+Soundstorm. 1-2 ezrest megér.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#14) #00809728 válasza haxy (#1) üzenetére


#00809728
törölt tag

MSI-K7N2 delta-ILSR kiválló kis deszka nekem anno nagyon bejőtt!!

(#15) haxy


haxy
tag

ja bocs igazándibol az Abit NF7-S2G re gondoltam ez egy jó lapnak tünik

Ez van.

(#16) haxy


haxy
tag

Azt viszont nem tudom hogy ugyan az e az NF7-S és az NF7-S2G

Ez van.

(#17) Trak válasza haxy (#16) üzenetére


Trak
addikt

Úgy látom az NF7-S2G-ben Gigabites Lan, és SATA raid van pluszban.
Nem tűnik rossznak. Feltéve ha ez a 2 dolog kell Neked:)
Ha nem, akkor elég az NF7-S.
De ha 1-2 ezres köztük a különbség, és ez Neked nem gond, akkor válaszd a NF7-S2G-t.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#18) haxy


haxy
tag

nos más külömbség is van PL: 1000 LAN, 4*USB + 2*USB az alaplapon amit elöre a házra köthető. a hátso minimum 4 usb re viszon feltétlen szükségem van.
az elsö ketö viszont fényképezögép és pendrive . szintén kell. bár ha csak egy van elöl nem gond. de ez a minimum követelményem és igyis elöfordulhat hogy kell hubot venem még mellé. a régi lapon 10 usb van 4 kivezetve 6 a lapon eböl 2 elöre a töbi szintén hátra vezetem ki.

visznt van még egy AN7 lap is ami szintén valami hasonló csak IEEE1394 van rajta de nem tom hogy erre szükségem lesz e valaha, mert ez esetleg potolhatom egy PCIs kártyával is késöb, de lehet hogy nem is kell.

elég nehéz a döntés mondjúk kéne tudni az árát és az mindjárt könyitene.

Ez van.

(#19) Trak válasza haxy (#18) üzenetére


Trak
addikt

1000 LAN=Gigabites Lan, amit én is írtam.
Közben megnéztem, SATA RAID az NF7-S ben is van.

NF7-S ben is van 6 USB...

10 USB-s cuccot használsz?:))
Sorold:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#20) jerk válasza haxy (#12) üzenetére


jerk
csendes tag

Stabil alaplap NF7?

(#21) Ijk válasza jerk (#20) üzenetére


Ijk
nagyúr

nekem mint az atom

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22) pallmallka


pallmallka
tag

RE!

Az ABIT NF7-(S) mindenkeppen jó választás a procidhoz. Annyit viszont meg kell jegyeznem h eddig 3 db -al volt dolgom, az egyik fel év után leégett (nem huzas maitt, ecceruen megatta magat 3 kondenzátor:) ) a masikban nem lehetett a reset gombot bekotni mert nem indult L akkor a gép ha bekotottem, és most a 3. NF7-S em huzza az igát a gépben egyenlőre tökéletesen:) Az NF7-S nagy elony a tobbi laphoz képest a SB LIVE 5.1szintu integralt hangkártya a nagyon jo tuninglehetőségek, és a stabilitás. (Persze ehez ki kell fognod egy hibátlan példányt:) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#23) b0unCe válasza pallmallka (#22) üzenetére


b0unCe
aktív tag

CSatlakozom hozzád. En is Igy jártam csak nekem a 3.is bedoglott, a 4. garicsere egy hasznalt lap volt (az altalad kinezett boltba) es ekkor azt mondtam, hogy nekem ennyi eleg. Levásárolhattam a jelenlegi brutto arat es vettem egy a7n8xet. Ez tokeletes. :))
De ha ram hallgatsz akkor atnezel a kékhalba most mar van pecsen is.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#24) Trak


Trak
addikt

Utolsó 2 hozzászólás után dícsérje még vlaki az Abit-ot:DD
(AMD-s oldalon)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#25) pallmallka válasza Trak (#24) üzenetére


pallmallka
tag

ABIT RULEZ!!! :)) Ha ez behalna akor is NF7-S kellene:) Vagy ha mond valaki egy hasonlo tulajdonságú és tuninpotenciálú lapot ijen hangcuccal, és foleg ennyiert akkor már hozom is hegesztopisztojt és L kezdem a kondikat melegíteni:)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#26) pallmallka válasza b0unCe (#23) üzenetére


pallmallka
tag

Holvan pécset? Web elérhetőség?

//nagyon OFF
Itt is megemlítem Logitech Cordless Desktop for Bluetooth 115EURO (kb.30e FT)
akinek kell szoljon...:)
//ON

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#27) bibimad válasza haxy (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

Bobsurf árul a hardver bazárban egy nagyon jó Albatron lapot.Szerintem érdemes lenne megnézned.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#28) breetai


breetai
aktív tag

A DFI INFINITY-ről már hallottál? Spéci húzólap!!! :) Árában (max 700 Ft-vel) olscóbb mint az ABIT,az ASUS szerintem felejtős mert csak a neve jó! :F Az ABIT-ról még annyit,hogy a legnagyobb gond az ''aktív'' csipszetthűtőivel van!!! Vagy 5 db volt itt nekem ami vagy 2-3 hónap után csapágyasodott,vagy első bekapcsnál zörgött amíg meg nem igazítottam a ventit övező ''bordákat/lamellákat''! Kílyebb hajtottam őket egy fogóval magyarúl. Az ASUS-ból kettő kerűlt a kezeim közé az egyik a mezitlábas volt. Semmi baj nem volt vele csak gyenge volt. A másik delux volt az el se indúlt! :C

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#29) pallmallka válasza breetai (#28) üzenetére


pallmallka
tag

ABIT on aktiv hutő csak viccnek van...
nyugodtan le leghet huzni és akkor nem zorog és ugy sem melexik...

Mellesleg ket abit lapom van jelenleg NF7-S és KD7 és eggyikel aktiv huőjével sem volt még bajom
ha meg lessz akkor lehuzom a picsbe..:) (mellesleg KD7 nem mai gyerek:) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#30) #16741888


#16741888
törölt tag

Bár személyes tapasztalatoknak híjján vagyok de szerintem az ABIt AN-7es is jó választás. Vagy az EPOX [L]http://www.herta.hu/termekek/epox/termekek/8rda3%2B.htm[/L]

(#31) haxy


haxy
tag

Sajna még nem lehet kapni az általam kinézet lapot NF-S2G lehet hogy beérem egy NF-SL lapal is.

Ez van.

(#32) haxy


haxy
tag

Nem dobnátok meg pár más alaplap gyártó linkel is.

Ez van.

(#33) Loretto válasza haxy (#1) üzenetére


Loretto
veterán

látom pécsi vagy.(tpcomp) esetleg még nézd meg a compugroup-ot ill. a kékhalat.

Soirée...

(#34) Loretto válasza pallmallka (#26) üzenetére


Loretto
veterán

nem is tudtad.apáca utca.

Soirée...

(#35) haxy


haxy
tag

compugroup nem érdekel már néztem a kékhalat meg nem ismerem nem is hallotam rolla de majd meg nézem

most az AN7 en gondolkodom de azt sem látam sehol.
egész jókat irnak rolla.

ja apáca ut az a fogyatékos iskola , ugye arra van

[Szerkesztve]

Ez van.

(#36) b0unCe válasza pallmallka (#26) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Apaca utca :) A Szechenyi ter mellett.
honalp?[L]http://www.bluefish.hu[/L]


Felhivom a figyelmet arra hogy en csak az abit lapok megbizhatosagaban ketelkedek, nem pedig a minosegeben. Igaz ez a ket dolog nem letezik egymas nelkul ;] De ha kifogsz egy jol mukodo lapot az szinte mennyei. Szerettem en is a lapot, de peches vagyok es meguntam a szerencsetlenkedest. Szvsz ha biztosra akarsz menni akkor asust veszel, ha van egy kis makod (aminek nem is kell tul nagynak lenni, monnyuk 10bol 3 hibas) akkor jo valasztas az nf7.


Bluefish - kekhal :) eleg nagy nev a szakmaban. Elefantos haztol felfele kell menni az apacautcan es balra


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#37) haxy


haxy
tag

ja bocs az papnevelde

Ez van.

(#38) haxy


haxy
tag

ja már tudom hol van még nem jártam ott.

AN7 22 240Ft ez prima ako ezt veszem azt hiszem, majd késöbb veszek bele giga lant ugyis jó.

Ez van.

(#39) Loretto válasza b0unCe (#36) üzenetére


Loretto
veterán

maga is pécsi?

Soirée...

(#40) haxy


haxy
tag

vidéki de pécsen dilgozom.

hogy mértnem voltam még eben a boltban, sokkal olcsob mint gondoltam azt hiszam memoriát is ott veszek egy 1000 a külömbség de látam ojan cumokat ahol 5000 - 6000 volt a külömbség.

ez álat

Ez van.

(#41) pallmallka


pallmallka
tag

En akkor is az ABIT NF7-S re eskuszom :)) +egy kis szerencsére:)


OFF
(TAG LETTEM:):) )
ON


[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#42) Number 666


Number 666
csendes tag

Mondja meg nekem valaki, hogy miért volt az én gépemben az NF7 instabil(Játékokból kidobott az asztalra stb.)
2500+
1*512 MB Samsung RAM
GeForce FX 5200

(#43) Zsu_


Zsu_
senior tag

Nekem a 2500+bartonomhoz egy Asus A7N8X lapom van. Teljesen elégedett vagyok velük :)

(#44) Number 666 válasza Zsu_ (#43) üzenetére


Number 666
csendes tag

Igazad van, a mostani Asus A7N8X-X alaplappal nekem is minden Oké.

(#45) Guseppe


Guseppe
tag

Hi Mindenki!

Senkit nem akarok elriasztani, de azért írnám a véleményem, hogy az Abit egy nagy kaka. Az utóbbi időben elég sok átment a kezemen és sajnos, bár nem akarok rosszat írni róla, sok problémás példánnyal találkoztam. A pillanatnyi árakkal még nem foglalkoztam, de ha jobban belegondolunk inkább adjunk ki 2-3 ezer forintal többet egy alaplapra, minthogy utána 10 szer keljen visszavinni a boltba. Szerencsére sok jó alaplappal is találkoztam, mert részben ezzel is foglalkozom, de minden gyártónál kifoghatunk rosz példányokat. Én úgy látom mégis kevesebb esély van erre, ha Pl: egy ASUS A7N8X, vagy valamelyik Gigabyte terméket választjuk Bartonunk alá.


Bye Gus

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#46) Number 666 válasza Guseppe (#45) üzenetére


Number 666
csendes tag

Teljes mértékben egyetértek veled! ;]

(#47) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Üdv! nem tudom de eddig az Abitról sok jót hallottam és ugy is döntöttem veszek egyet, de miután megnyitottam ezt a topikot annyi Abit szidást olvastam mint még soha:( ténleg ennyire szar lenne?

(#48) Henky


Henky
csendes tag

''Bár személyes tapasztalatoknak híjján vagyok de szerintem az ABIt AN-7es is jó választás. Vagy az EPOX ''

Jaja, az Epoxok is fasza alaplapok.

(#49) pallmallka válasza Loretto (#34) üzenetére


pallmallka
tag

Nem erről lemarattam... 3 honapja nem voltam pécsett huzamposabban.. Majd ha beindul fősuli megen képben leszek, de addig marad a netes vásárolgatás meg Ausztria:)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#50) Lala6


Lala6
őstag

És ehhez mit szóltok?
Biostar M7NCD Ultra [L]http://www.biostar.com.tw/products/mainboard/board.php3?name=M7NCD%20Ultra%20(8.x)[/L]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.