Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen lapot p4-hez??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sajo


sajo
tag

Most néztem egy pár alaplapot, de nem tudok dönteni, hogy nelyiket vegyem meg.
Alaplapok:

- MSI E7205 Master-L(MS-9126)
- MSI 850E Max2(MS-6592)
- MSI GNB Max-FISR(MS-6565)

Vagy ha tudtok valami nagyon satbil lapot akkor írjátok már meg.

Előre is kösz.

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#2) Senator válasza sajo (#1) üzenetére


Senator
aktív tag

rdram felejtos.

(#3) sajo


sajo
tag

Írd le bővebben.

Kösz.

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#4) sh4d0w válasza sajo (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha a legnagyobb teljesítményt szeretnéd és meg is tudod fizetni, akkor i850 chipkészletű lapot vegyél. Ebbe RDRAM kell, ami jó drága, de a pillanatnyilag létező memóriák közül (PC-s fronton) a leggyorsabb.

Az E7205-ös chipkészlet (Granite Bay) már dual-DDR-t használ, elméleti sávszélessége ua. mint a PC800-as RDRAM-é... de abból meg már van 1066-os...

https://www.coreinfinity.tech

(#5) Krusty válasza sajo (#1) üzenetére


Krusty
csendes tag

RDRAMos alaplapot csak akkor ha nem akarod húzni a procid. Gyors, jó meg minden, szvsz brutálisan jól néznek ki a modulok, de tuninghoz inkább granite bay (dual ddr). Veszel bele egy c1-es 1.8A-t, fsb jó esetben 100->166 (3Ghz), de minimum 150, azt szeva. RDRAMmal ezt csak ugy tudod megtenni ha visszaveszed a ram szorzót, akkor meg már sz.rt se ér az egész.
Meg hát a 850E nem egy mai csipszet, volt egy pár igen gagyi revíziója is, amit ha kikapsz, a büdös életben nem raksz össze belöle stabil gépet. Ha van sok zseton, vegyél ASUS dual ddrt. Igaz a granite bayben szar az agp8x de öszintén, kit érdekel.

(#6) atus7377


atus7377
tag

Az Rd ramost is lehet húzni.Nekem 2.0@2.7 alapfeszen.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#7) danzi


danzi
tag

mijen lapot p4-hez? mihez p4-et ? :)

AMD 1700+ 12000 HUF, es megeszi a 2.8-as P4-et 12x166 on...

a P4 2.8 80000 forint <-

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#8) LordX válasza danzi (#7) üzenetére


LordX
veterán

Mondjuk az 1700+-os AXP ''csak'' a 1.7-es P4-et eszi meg reggelire...

(#9) AlfaCentauri


AlfaCentauri
csendes tag

Minden AMD rajongo ember.
Minden Intel rajongo ember.
Minden AMD rajongo Intel rajongo.:))

(#10) DonLeo válasza LordX (#8) üzenetére


DonLeo
senior tag

Én is ezt mondtam egy másik topic-ban, de már próbálnak meggyőzni, hogy húzva megeszi a P4 2,8ghz-et is!
;]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#11) sajo


sajo
tag

Megkérnék minden AMD-st ne írjon erre a fórumra, mert nem hozzájuk tettem fel a kérdést.

Köszönöm.

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#12) Krix válasza Krusty (#5) üzenetére


Krix
őstag

Lehet húzni az rdramot is. Nálam a 800-as 936-on fut. (Egy 128-as noname és egy 128-as samsung modul. Tehát még nem is egyformák!) De a válogatott darabok elmennek 1066-on is!

Szerintem, ha bírod zsével, akkor vedd az rdramost.

If it is not broken then don't fix it!

(#13) Cloud válasza sajo (#11) üzenetére


Cloud
tag

Ez attól függ, hogy mennyi forintot szánsz rá.

Én is most akarok P4 config-ot venni, és én a SiS 648-as chipset mellett döntöttem.
Mondjuk MSI, GigaByte, ASUS vagy ABIT kivitelben igen meggyőző ára van.
kb. 22.000-28.000 Ft-ig. Kivéve ha az ASUS-ból Serial-ATA-sat választasz, mert az jóval drágább.

Általános jellemzők:
- P4 400-533FSB
- DDR 333MHz
- AGP 8X
- ATA133 (esetleg SATA)
- USB 2.0
- GigaBit LAN.......

Mostanában a SiS igencsak elkezdett minőségi cuccokat gyártani, szerintem mindenképpen érdemes beruházni egy SiS 648-ba, de ha jól tudom akkor már nemsokára várható a SiS 655 (vagy már meg is jelent).

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#14) Hold


Hold
őstag

SiS felé csak negatív tapasztalatom van.. az az amit soha nem fogok venni.. elöbb egy Via chipest

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#15) sajo


sajo
tag

De tudtok egy olyan lapot, amiben van RAID, és serial ata is.
Természetesen intel chip-el legyen ellátva, nem bizom a sis-ben (tapasztalat).

És nagyon számít a gyorsasága is.

MIkor jönnek a serial ata-s vinyók, érdemes olyan lapot venni?

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#16) McJames válasza sajo (#15) üzenetére


McJames
senior tag

sATA HDD-k már léteznek, de még ritkák, itthon egyáltalán nem és még máshol sem igazán vannak kereskedelmi forgalomban. A gyártók még kivárnak, ezért is kaphatók még ''vegyes'' lapok.
De év vége felé szvsz már itthon is elérhetők lesznek, lehet, hogy még előbb is.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#17) sajo


sajo
tag

Nem ismerem azt a márkát.

Milyen?
Mennyi év garó van rá?
Mit tud?

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#18) Krusty válasza Krix (#12) üzenetére


Krusty
csendes tag

Nem azt mondom, hogy nem léhet húzni, hanem azt, hogy 133 fölé nem lehet húzni :D

800->1066 nem egy nagy teljesítmény, főleg hogy PC1066-ost (RIMM4200) ezer éve hivatalosan is vehetsz, de próbáld 1066->1200 vagy 1333 (fsb 150/166, 2*-es RD szorzóval). Na arra kíváncsi leszek, találsz-e ilyen modult. A DDR pedig akár 200-as fsb mellett is birná (ha lenne hozzá intel proci), ami ugye PC1600-as (RIMM6400-as) RD-nek felelne meg...

(#19) Krix válasza Krusty (#18) üzenetére


Krix
őstag

''133 fölé nem lehet húzni''

Miért, mi az akadálya?

''800->1066 nem egy nagy teljesítmény''

+33% szerintem nagy teljesítmény egy memórinak...

''de próbáld 1066->1200 vagy 1333''

a jobb 1066-osok ugyanúgy húzhatók...

''DDR pedig akár 200-as fsb mellett is birná (ha lenne hozzá intel proci), ami ugye PC1600-as (RIMM6400-as) RD-nek felelne meg...''

A DDR 200-as fsb-n pont a fele annak amit írsz. (PC3200)

If it is not broken then don't fix it!

(#20) Krusty válasza Krix (#19) üzenetére


Krusty
csendes tag

''+33% szerintem nagy teljesítmény egy memórinak...''
Lehet, de minek, ha ott az 1066-os az üzletben a polcon (jó tudom, drágább, ott a pont :D)

''a jobb 1066-osok ugyanúgy húzhatók...''
Viszont a szarabb 400-as DDR-ek is mennek annyit dualban, mint a jobb 1066-os RD-k, és ehhez nem kell golden hand a kiválasztásnál, lekapod a polcról oszt jóvan + olcsóbb is + később se kell lecseréli 200-as FSB-ig.

''A DDR 200-as fsb-n pont a fele annak amit írsz.''
Hogy? Most dual DDR-ről beszélünk, nem? Én úgy gondoltam hogy 2db 400-as modul, tehát 2*2*200MHz*64bit = 6400 MB/sec, ami RD-ben mérve = PC1600 (vagy 32 bites modulnál RIMM6400-as) Vagy nem jól számolok?

(#21) Krix válasza Krusty (#20) üzenetére


Krix
őstag

Ok, ok. Mire megírtam, rájötttem, hogy mire gondolsz. :)

Tény, hogy a ddr a jövő.

If it is not broken then don't fix it!

(#22) sajo


sajo
tag

Tudja valaki lehet már ilyen lapokat venni nálunk?

És hol?

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#23) McJames válasza sajo (#17) üzenetére


McJames
senior tag

sATA: serial ATA
HDD: hard disk drive

A Maxtor és a Seagate már bejelentett sATA HDD-ket, gondolom a többi nagy is elkészült már velük (IBM-Hitachi, Western Digital, etc.), de még kevés alaplap rendelkezik vezérlővel (legalábbis kereskedelmi értelemben), ezért nem igazán vennék, bár hallottam soros<>párhuzamos átalakítóról is.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#24) Tiltus válasza sajo (#15) üzenetére


Tiltus
tag

A serial ATA-t támogato chipekről itt a Prohardverben jelent meg egy cikk:
Serial ATA az új chipsetekben
[Szerző: andorpapa | Dátum: 2003-01-16 09:00 | Forrás: DigiTimes.com]

A hírek alapján várhatsz még egy kicsit a vásárlással, ha ilyen chippel szerelt alaplapot szertenél!! :))

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#25) McJames válasza Tiltus (#24) üzenetére


McJames
senior tag

Ááá... Sorban jelentik be és jelentetik meg a gyártók a sATA vezérlővel rendelkező (chipseteket és) deszkákat, de vásárolható külön is. Csak még nem elegendőt vettek meg ahhoz, hogy nagyszériás gyártást elindítsák a HDD gyártók. Bár más hírek szerint ez a sATA éve lesz... :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#26) sajo


sajo
tag

sok eszköz miatt kell a raid.

rdram-os alaplapokhoz mit szóltok?

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#27) Krix válasza sajo (#26) üzenetére


Krix
őstag

Nekem egy gigabyte 8ihxp-s van (850E-s) kb fél éve, és nagyon bejött. Gyors, stabil. (w2k fut rajta) Csak ajánlani tudom.

If it is not broken then don't fix it!

(#28) sajo


sajo
tag

Asus p4T533-c mit szóltok hozzá?

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#29) ZeLiZi


ZeLiZi
csendes tag

ABIT IT7 MAX2 v2.0 szinte mindent tud :-)

http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/english/pt_main_back.jsp?pPRODUCT_TYPE=MotherBoard&pMODEL_NAME=IT7-MAX2V2.0

(#30) sajo


sajo
tag

Melyik laphoz, milyen gar jár? (Hány év?)

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#31) DonLeo válasza sajo (#26) üzenetére


DonLeo
senior tag

Szerintem az RD-RAM felejtős, ugyanis már kaphatóak a Dual DDR-es alaplapok (Intel E7205-ös chipsettel szereltek) és állítólag az simán veri az RD-RAM-ost.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#32) deepwell válasza DonLeo (#31) üzenetére


deepwell
aktív tag

Erdemes elolvasni !!!


RDRAM vs dualDDR

[L]http://www.overclockers.com/tips00224/[/L]

Framerate is LIFE !

(#33) deepwell válasza DonLeo (#31) üzenetére


deepwell
aktív tag

jah .. a tom's hardware -rol pedig:

''The manufacturer has optimized the memory interface of the new chipsets, so that the future chipset impressed us in the memory tests. In all of the benchmarks, the combination of the new chipset with DDR333 outperformed Intel 850 with RDRAM and 400 MHz memory clock. Nevertheless, RDRAM with 533 MHz (PC1066) still sets the performance standard, even [b]DDR400 is [u][i]NOT[/i][/u] quite able to reach the same performance level[/b]. ''

Framerate is LIFE !

(#34) sajo


sajo
tag

Nem vagyok valami jó angolban, valaki elmondaná nekem, mit is takar röviden ez a cikk. Mennyivel jobb és miben az új intel chip-készlet.

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen lapot p4-hez??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.