Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77) Firehani


Firehani
csendes tag

Leírom saját, ismerős esetéből illetve külföldi fórumokban olvasottakból összeállított véleményemet. Első külső aksimat a dx-ről rendeltem, ilyesmi (dx-en már nem árulják): Akksi1
Természetesen mint sok más termék a dx-en vagy ebay-en, ez is egy koppintás vagy klón, kicsit nagyzolva a kapacitást (A reális 4000mAh lehet). Teljesen jól működik, hozza azt amit vártam tőle, saját 1500mAh telefonomat simán feltölti kétszer. Rengeteg formában, néven lehet megtalálni a különböző oldalakon, kisebb nagyobb eltérésekkel.

Másodszor egy hasonlót rendelt egy ismerősöm, majd után én is egy másik helyről (ebay): Akksi2 vagyis az amit ledgeri is belinkelt.
Ezt is rengeteg néven, 3 különböző méretben illetve kapacitással lehet megtalálni sok oldalon. Ez a közepes méretű darab, aki keresgélt már nagyobb kínai webáruházas oldalon, ebay-en, szinte biztos hogy találkozott már vele, egy időben mindenhol ez volt a sláger, bár most már szerintem lecsengőbben van, nagyobb a választék, sokkal esztétikusabb darabok is vannak csak kicsivel drágábban. Kívülről mindkettőnké egyforma volt, de hamar kiderült belül nagyon nem... Haver elhozta nekem, hogy nézem már meg, mert nem jól működik szerinte. Jól össze tudtam hasonlítani, kívülről semmi eltérés nem volt.
Teszt adatok (enyém, haveré): súly (310g vs. 255g!), töltési idő 1A-rel (11ó vs. 5ó!), telefonom feltöltése (5x vs. 2x). Mindkettőben benne volt a 6 cella. Tabletemet (5000mAh) még a normálisabb is csak kb. félig tudta feltölteni. A valós kapacitása ennek is csak kb 10-12e mAh lehet. A valós kapacitásról szerintem a feltöltés ideje a legárulkodóbb, ha egy fix áramerősséget leadó gyári töltővel csináljuk.

Ezek után kezdtem utánajárni mi helyzet és elég sok hasonló esetet találtam. Szóval úgy tűnik a legtöbb probléma ezekkel a standard 18650-es cellákból összeállított akkupakkokkal van. Az OEM gyártóktól bárki megveheti külön a házat. Az elektronikát és aksikat pedig már valami olcsóbb megoldással helyettesítik. Esetleg használt, kiszerelt aksit használnak vagy csak fele annyi töltésanyagot tartalmazó hamis cellákat (mint a havernál), de legdurvább esetekben kevesebb cellát és mondjuk egy zacskó homokot raknak bele. Sajnos az itt említett Yoobao-ból is léteznek ilyen átverős ajánlatok. Vannak fényképek ilyen esetekről.
Haver 1 hónapos levelezgetés után visszakapta pénzét (3500Ft volt egyébként csak), majd megvette az enyémet, mert neki fontos volt egy nyaraláshoz, és ő aztán éjjel-nappal a telefonon lóg, neki igazán munkaeszköz és mióta S3-ast használ, állandóan töltött keres. Azóta is használja.

Én meg legalább nézegethettem egy újat :) Napi használtra a kicsi elég a telefonhoz, de akartam egy olyat ami szükség esetén legalább egyszer a tabletemet is feltölti vagy több telefont is egy sátorozás alatt. Felemeltem a limitet és komolyabb (nevesebb?) termékeket nézegettem, amikről esetleg normális tesztet is találtam. Hosszas keresgélés után ezt vettem meg: Akksi3
12e volt akciósan(+akciós ingyenes szállítással) az amazonról, több mint amit terveztem, de nem bántam meg. Minőségi termék, nagyon szépen van kidolgozva és kapacitásban hozza amit ígér. A telefonomat 8,5X tudtam feltölteni. A tabletemet is feltölti, de a 2A-es leadott töltés azért még neki is sok volt, tovább tartott, mint várható volt és jobban le is merült. 1A-rel nincs ilyen gond. Inkább csak azt használom. Nagyon kompakt méretű, nagyon korrekt kivitelű. Természetesen súlya, mérete miatt nem igazán napi használatra való (arra a kis 5000-es való, az mindig velem van, bár többet segítettem vele másokon, mint magamon...), de mivel gyakran szoktam több napot sátorozni (Balaton, horgászat, kajaktúra), én ki is használom. Az egész társaság kütyüarzenálját tudom vele tölteni... :) Ez van, valakinek munkaeszköz a telefon, még nyaralás, szórakozás közben is lényeges hogy elérjék...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.