Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#485) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

üdv!

vettem nemrég egy ilyen csodát, de néha elég érdekes dolgokat produkál. mobilomban 2420 mAh akku van, tehát papíron majdnem kétszer fel kéne töltse, de nem egyszer előfordult, hogy kb félig már feltöltötte a telefont (azaz a powerbank kapacitásának kb a negyede ment el), ennek megfelelően a 4 töltöttség jelző ledből csak 3 világított, majd pár százalék töltéssel később már teljesen lemerültet jelzett, és a névleges kapacitásnak csak a negyedét tudtam kinyerni belőle.
beadtam szervizbe, ott nem tapasztalták a problémát, visszaadták úgy ahogy volt, hozzátéve, hogy akármit jelez, kell neki vagy 6-8 óra, hogy rendesen feltöltődjön (ez mondjuk semmi új infót nem jelentett, addig is mindig egész éjjelre tettem fel tölteni, megvolt 10 óra is), erre figyeljek.
tegnapelőtt csináltam a szerviz óta az első tesztet, egész napos fotózás, kellett a nafta. mivel nem volt nagyon holtidő, ezért pár óra után, hogy legyen hova tölteni, powerbank a zsebbe, és töltés közben is használtam. eredmény: kb 2,5 órán keresztül tudta szinten tartani (!) a 60% töltöttséget, és ettől totál ki is purcant. a telefon kb 4-5 óra kijelzőidőt bír, tehát továbbra is ott voltam, mint szerviz előtt, nagyjából egy fél telefontöltés, a kapacitás negyede jön ki.
ma este feltettem megint töltőre, a telót direkt csutkára merítettem, hogy délelőtt tudjam tesztelni, hogy hogy tölti úgy, hogy közben nem használom. végeredmény: 93%-ot rátöltött (azaz a 4500 mAh-nak centire a felét), a 4 töltöttség jelző ledből 3 ég. :F

most ez egy valid következtetés, hogy ez a szar csak úgy tudja normálisan feltölteni a telefont, ha közben nem használom, különben negyed hatásfokkal működik? az már csak azért sem volna jó, mert ehhez a 7%-ról fullra feltöltéshez több, mint 3 órára volt szüksége...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.