Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) tomp válasza dredjudge84 (#1250) üzenetére


tomp
félisten

A veszteség az 5V-ra való kimenet miatt van. Ha kifelé 3,7-4,2V között adna akkor ugyan annyi lenne mint amennyivel feltöltjük. De a banknak még akkor is 5V-ot kell adnia amikor már a kikapcsolás határán van a cella fesz azaz 3,7V. Na ebből a 3,7V-ból 5V-ot kreál a bank elektronikája.

Az, hogy tényleg annyi olyan nincs. Max ha a gyártó nem a bolti nagyobb értéket írja rá de az eléggé ritka.

[ Szerkesztve ]

(#1252) tibcsiworld válasza dredjudge84 (#1250) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A 63% visszanyerése jelenleg a maximum, ha "csalnak" a feszültséggel! A haver noname "20.000"-e 1x tölt fel egy 3000-es aksit, tehát 15% a visszanyert kapacitás a gagyiknál! Vagy némelyiknél ennél rosszabb!

A tényeges mérhetőség mértékegységa a Wh! Az összefoglalóban le van írva, mi az! Amelyikre ezt nem írják, meg se vedd!!!

(#1253) petszol válasza futo001 (#1243) üzenetére


petszol
tag

Szia. Köszönöm a válaszod. Mérni még gondolom nem mérted ilyen usb-s kütyüvel,hogy mennyi töltést vesz fel és mennyit ad le. A telefonod kb. hányszor tölti? Kellemes ünnepeket mindenkinek.

Üdv: Petszol

(#1254) Martin97 válasza petszol (#1253) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Neked legalább 16k mah-os kellene. Azzal simán fel tudod tölteni 3x a telefont.

Egyébként a cellák végfeszültsége nem 3,7V, hanem 2,5-3V. A 3,7V a cellák középfeszültsége, amire a kapacitást adják meg, de ez eltérhet. Amit fentebb írtak, hogy 63%-ot tud leadni a kapacitásából az 5V-on értendő, de a telefonban ennél több hasznosul, mert a telefonod akkuja is 3,xV-os. Kb a bank teljes kapacitásának 72-74%-át tudod a telefonodba tölteni a veszteség miatt. És végezetül annyit, minél nagyobb áramerőséggel terheled a bankot, annál kevesebbet tudsz belőle kivenni.

(#1255) Bakitm


Bakitm
tag

Az alábbi termékek közül melyiket ajánljátok jobban?
sony-cp-e6w
yoobao-pl10
yoobao-master-m16
Tudom, hogy kapacitásra teljesen eltérnek, de az mind1 is, mert nekem mindegyiknek elegendő lenne. Én leginkább a már meglévő tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy melyikkel nyúlhatok kevésbé mellé.
Köszönöm!

(#1256) tomp válasza Martin97 (#1254) üzenetére


tomp
félisten

Én még olyan cellát nem láttam ami 2,5V-ig merülne.
Amúgy elírtam az előzőt. Nem 3,7 hanem 3,4V-nál kapcsol ki a bank. Vagyis a Sony ezt mondta nekem.
A telefonom is sony és habár ebben li-po akksi van és nem lítium-ion polimer(bankban ez a hibrid van) 3,4V-on kapcsol ki ez is. Feltöltve pedig 4,31V.
72-74%-ot miként kell érteni? Oké 5V-on 63% de ez a telefonban is ennyi. Az már más, hogy az akksiba más fesz. megy. 10ezres bank bárhogyan is használod max 6300-at fog kiadni magából. :)

(#1257) Martin97 válasza tomp (#1256) üzenetére


Martin97
aktív tag

A telefon akkujában azért ~72% hasznosul, mert azt nem 5V-on, hanem csak 4,2V-on töltöd. És ami 5V-on 6300mah, az 4,2V-on több mint 7000 mah.

A telefonba nyilván 5V megy be, de az akunak csak 4,2V a töltési feszültsége. (Eltérő lehet eggyes esetekben, de 4,2V az álltalános. A nagyobb fesz már nyírja az akkut.) A végfeszültség is érdekes. Elvileg 2,5V-ig nem lehet nagy baja a lítium celláknak. Az hogy nem engedik addig merülni már egyéni elbírálás a gyártó részéről.

#1255 Bakitm: Én valamelyik yoobaot választanám ár-érték szempontjából. Nincs velük semmi gond. 3 éve teszi a dolgát a 10K-s bankom.

[ Szerkesztve ]

(#1258) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Melyik 10000 mah körüli powerbankot ajánljátok? (ár érték arányban a legjobb)

(yoobaoo power cube 10400 mah van nekem kb 2 éve, tökéletes)

(#1259) tomp válasza Martin97 (#1257) üzenetére


tomp
félisten

Ja hát úgy oké csak szerintem nincs értelme 4,2V-ra számolni mivel nem annyi jön ki. Így a 63%-os 6300mA az telefonnál is annyi. 6300mA-t lehet beletölteni.
Li-ion és Li-po(esetleg Li-ion polimer) esetében a 100%-os töltötségű cella fesz értéke eltérő?
A li-po akksis telefonom teljesen feltöltve 4,31V. A li-ion akksisnál viszont csak 4,23V.

(#1260) Martin97 válasza tomp (#1259) üzenetére


Martin97
aktív tag

A töltött cella feszültsége eltérő, mint ahogy a névleges feszültség is. Sok mindentől függ, gyártási eljárástól, az adott akku kémiájától (ugye a li-ionon és polyn belül is több különböző van). És még inkább a védő elektronika korlátozásaitól. Nagyon nem kell foglalkozni a különböző fesszel, nagyban nem befolyásolhat semmit. Legfeljebb az élettartamát egy kicsit. Az a lényeg, hogy manuális töltővel ne tölts 4,3-4,35V-ra egy 4,2V-ra specifikált akkut, mert az fogja rövidíteni nagyban az élettartamot.

Sokan nem biztos, hogy tisztában vannak vele, hogy a telefon akkujába több töltődik mah-ban kifejezve (a kisebb fesz miatt), mint amennyit a power bank 5V-on lead. Ha rögtön úgy írom mennyit tölt az akkuba, akkor nincs ilyen probléma.

(#1261) tomp válasza Martin97 (#1260) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy vajon a Sony miért használ a bankokban lítium-ion polimer hibrid géles cellát?
Ez a hibrid géles dolog miért jobb mint a sima li-po?

(#1262) Martin97 válasza tomp (#1261) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Megmondom őszintén, hogy hibrid li-ion polymer akkuról még nem hallottam. Ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy ötvözi a két technika előnyeit, bár ez nem hiszem hogy kivitelezhető lenne.

Ami esélyesebb, hogy sima li-poly cella van a bankban, csak így nevezik (ugyan nem elterjedt és félrevezető, de néhány helyen a neten is feltűnik ez az elnevezés).

[ Szerkesztve ]

(#1263) tomp válasza Martin97 (#1262) üzenetére


tomp
félisten

A bankon Li-ion szerepel de a dobozon és a Sony oldalán már Li-ion Polymer Hybrid Gel.
Szerintem szimplán az ion folyékony elektrolit oldatából géles polimert csináltak. Így ha úgy vesszük li-ion mert folyékony elektrolit az alapja de li-po is mert polimert csináltak belőle. Rossz a felfogásom? :)
A család egyik huawei telefonjában is li-ion polymer akksi van.

(#1264) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.

Szerintetek mennyire használható ez a power bank?
[link]
Tudom hogy nem valós a kapacitás amit kiírtak, Az is elegendő ha 1x föltölthetem vele a 2200 mah telefonom.
Van egy 12 dolláros fasttech kuponom, költeni nem akarok rá semennyit, de lassan lejár a kupon és venni kellene valamit.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1265) tibcsiworld válasza Gyb001 (#1264) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Mivel más adat nincs hozzá, a súly alapján a 8000 valós lehet! Ingyen meg pláne megéri! :)

A napelemtől ne várj SEMMIT!

[ Szerkesztve ]

(#1266) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Honnan szoktatok rendelni külső akksit?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1267) tibcsiworld válasza Nerazim (#1266) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

banggood

(#1268) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszi. Esetleg megbízható hazai forrás? Vagy itt aprón árul vki akitől vettetek és jól működik?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1269) Flickering


Flickering
aktív tag

Sziasztok!

Külső akkut szeretnék vásárolni, jelenleg i6-om van, később ez változhat, nem vagyok hívő, tehát egy nagyobbat szeretnék.

Kérdésem a következő:

Edigitalon néztem a 16 ezer mah-es yoobaot, 10050 mah-es ASUS Zent, illetve olvasgattam a topicot és a xiaominak ezt a modelljét.

Azt szeretném kérdezni, hogy melyiket ajánlanátok és miért (pl olvastam hogy nem minden külső akksi adja le a ráírt értéket, vagy nagy a vesztesége stb), illetve van e más alternatíva? Nem akarok külföldről, mert 1 hét mulva szükségem lesz rá.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1270) Martin97 válasza Flickering (#1269) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Ár/érték arányban a yoobaoval vagy a xiaomival jársz jobban.

Szerintem minőségileg egyiktől sem kell félned, mind tudja azt amit ráírnak, lévén hogy elismert márkákról van szó.

#1263 tomp:
Ilyen akkuról még nem hallottam eddig. Mindig tanul valamit az ember.
Továbbra is azt mondanám, amit fentebb. Szerintem a két technológia előnyeit ötvözi, ezzel csökkentve a hátrányokat. (strapabíróbb, nagyobb energiasűrűség, nagyobb élettartam, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#1271) Flickering válasza Martin97 (#1270) üzenetére


Flickering
aktív tag

Valószínűleg az ASUS mellett döntök, mert annak hordozás/zsebberakás szempontjából a méretei és súlya a yoobaonál sokkal kedvezőbb, a xiaomiról nincs ilyen adat a honlapon, jó döntés lehet az ASUS is?
Akkor az, hogy nekem az Iphone töltője alapból 1 Amperes, az ASUS 2.4-es kimenettel rendelkezik nem probléma ugye?

(#1272) Segesdy


Segesdy
tag

Helló! Vésztöltőt akarok venni, már régebb óta. Olvasgattam itt fórumon és erre a Xiaomi 16000 mAh-os töltőre esett a választásom. Vélemények? Illetve honnan rendeljem, ez az oldal megfelel, mert olvastam, hogy vnanak kamu, utánzat töltők :/

Köszi előre is! :)

(#1273) Samtya


Samtya
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleménytek arról, hogy lehet-e, illetve van-e értelme külső akksit folyamatosan összekötve a tablettel használni? Tehát hetekig vagy hónapokig folyamatosan összekötve, nemcsak amíg visszatölti. Önmagában kikapcsolva nem merül le a tablet, csak már kevés kapacitást vesz fel, használat közben hamar lemerül.

(#1274) bizbera


bizbera
csendes tag

Sziasztok!

2 napja szereztem be egy ADATA P12500D-t.
Eddigi tapasztalatom jó!
Galaxy S4 aksit (2600 mAh) eddig 2x töltötte fel, maradt benne 35%.

Előtte próbálgatásaim voltak. 20000 mAh-s gagyi kínai izé nem jött be, reggelre telefon töltés közben lemerült.
Szerencsére a boltban visszavették.

(#1275) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Sziasztok.. a témához szigorúan véve nem illik teljesen a kérdésem, én ugyanis nem csak mobil eszközökhöz keresek külső akkumulátor megoldást, de talán ide illik leginkább.

az én konkrét vágyam tulajdonképpen azon probléma megoldása hogy más eszközöket aminek az USB-n leadott teljesítmény nem elég(vagy csak egyszerűen nem ilyen csatlakozással terjedtek el) is ki tudjam szolgálni utazásaim közepette. Így jutottam el a következő termékcsoportig : car jump charger

nem utolsó sorban a nevéből adódó tulajdonságát is szívesen venném. viszont itt el is akadtam mivel felhasználói tapasztalatokat alig találok ezekkel.. főleg magyarul.

egyébként konkrétan ezt néztem ki link

tud valaki valamilyen támpontot ezekről? egyáltalán mennyire alkalmas ez olyan áramok leadására amire kitalálták mert a méret alapján én ki nem nézném belőle.

kiválasztási szempontok:

- hordozhatóság mondjuk 15x35x8cm 1-2kiló alatti (kb)
- valóban lehessen autót is indítani vész esetén.
- több USB kimenet (2-nél több)
- 12V kimenet szivargyújtó aljzat: hogy kocsitöltős fényképező ceruzaelem töltő kislámpa stb
csatlakoztatható legyen. szerintem bármi eszközöm 100W alatti amit rádugnék.
- napelemmel tölthetőség mondjuk egy autóakku csepptöltésére való 10-20W-os panellel(ez talán elhagyható de azért jó lenne)
- ár maradjon cirka 30 rugó alatt. nyilván preferált ha olcsóbb..

válaszokat tapasztalatokat előre is köszönöm.
Dani

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#1276) florameow


florameow
csendes újonc

Sziasztok!

Mint sokan mások, én is mostanában tervezek aksit venni (kinőttem a zsebre vághatókat, mióta napi kb. 2 órát vonatozom).
Én ezt a power bankot néztem ki, állítólag egész jó, meg nem is drága (6.900).

Sajnos a márkát nem ismerem, nem szeretnék valami kínai szeméttel befürödni; a márkásabbak közül még ez a Xiaomi tetszik (amit meg is vennék, ha nem lenne a gyártóról rossz tapasztalatom :W ).
Az ennél drágábbakat sajnos nem tudom most megengedni magamnak :(

Szerintetek megbízható ez a Platinet? Van valakinek tapasztalata?

(#1277) tibcsiworld válasza florameow (#1276) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Arról sajna nem, de szívesen meghallgatnánk a másikról a rossz tapasztalatot!

(#1278) TXT


TXT
őstag

Sziasztok!

Anker kulso akksik hol kaphatoak hazankban? :U
Az Anker PowerCore 10400-at neztem ki, de nem talalom itthon sehol es mivel 9 nap mulva elutazunk, nem tudom, honnan lehetne megrendelni vagy szemelyesen beszerezni. Van otletetek sracok? :U
:R

(#1279) TXT


TXT
őstag

Nem nagyon van mozgolodas a kerdesem kapcsan, igy akkor azt kerdeznem, hogy melyik 10.000mAh koruli, ket eszkozt egyszerre tolteni is kepes (lehetoleg mindkettot 2 - 2.1A korul) kulso akksit ajanlanatok, ami beszerezheto itthon, vagy rendelesre 1 heten belul barhonnan? :U SOS lenne a dolog. :K
Koszi elore is!

(#1280) tibcsiworld válasza TXT (#1279) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Én nem tudok válaszolni, mert személy szerint Felvidéken lakom, és így kínából rendeltem! De ha visszaolvasol, tuti találsz választ a kérdésedre!

(#1281) TXT válasza tibcsiworld (#1280) üzenetére


TXT
őstag

:R

(#1282) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

A Varta Powerpack 16000 hordozható töltőt ismeri valaki?
Vélemény? Minősége milyen lehet? Varta ajánlott?
Előre is köszönöm a választ!

(#1283) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Egy kkis adatok a Varta Powerpack 16000-hoz:
Akku/elem típus: Powerbank
Elem-/akkutechnológia: Lítiumion
Kapacitás (mAh, Ah): 16000 mAh
Kimenetek: USB
Méret, hossz: 160 mm
Méret, magasság: 22 mm
Méret, szélesség: 82 mm
Szín: Szürke-fehér
Súly: 446 g
További műszaki adatok: Kábelhossz: 500 mm
Töltési csatornák/rekeszek: 2
Töltőáram (max.): 2400 mA
Üzemi feszültség: 5 V USB-ről

(#1284) zsoltzsolt válasza zsoltzsolt (#1283) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez a a két kimenet:
2 USB kimenet, 1.0A + 2.4A elég? Mert most nézem, hogy pl. a Xiaomi 16000 esetében ez 3,6A.

[ Szerkesztve ]

(#1285) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Meghalt ez a topik :)
No, mindegy.. nég egy kérdés a fentebb említett Varta 16000 power bankoz.
Ez e kimeneti 2,4A elég egy 6200 mAh akksival rendelkező tablethez?

(#1286) tomp válasza zsoltzsolt (#1285) üzenetére


tomp
félisten

Hát szerintem a Varta mint energiahordozó márka nem rossz.
2,4A nem rossz. Miért ne lenne elég? Ha elkezded használni masszívan töltés közben úgyis megáll a töltés a túlmelegedés elkerülése miatt.

(#1287) zsoltzsolt válasza tomp (#1286) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!!
Akkor beruházok egyre. Most 10 ezer ez a 16000-es az Euronics-ban, szerintem ez nem rossz ár.

(#1288) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Jelenleg egy Xiaomi 10400mAh powerbankom van. Jó meg minden, mai napig teszi a dolgát, de nem lenne egy olyan amin 2USB van + 1 használható LED.
Nem lenne rossz, ha mondjuk töltöm a telót, meg az elektromos cigit, akkor még használhatnék egy LED világítást anélkül, hogy kihúznám bármelyiket is.

[link] Fasza lenne a 20k-s mAh Sáomi csak hát nincs rajta LED...

Egyéb ötlet?

(#1289) Wapi


Wapi
csendes tag

Sziasztok!

Véleményt, tanácsot szeretnék kérni tőletek. Két powebankot néztem ki, egy Ankert-t és egy RAVPower-t.
Melyiket lenne érdemesebb választani? Árban minimális az eltérés.
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#1290) zsoltzsolt válasza Wapi (#1289) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Anker 404-es hiba

(#1291) Wapi válasza zsoltzsolt (#1290) üzenetére


Wapi
csendes tag

Home/Products/Portable Chargers/Anker PowerCore 20000 Portable Charger with Quick Charge 3.0

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#1292) Wapi válasza Wapi (#1289) üzenetére


Wapi
csendes tag

Senki semmit? :(

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#1293) flash-


flash-
veterán

üdv

5-10 ezer környékén már van valami ajánlott napelemes power bank?
mit ajánlotok?
vagy ha ennyiért felejtős akkor valami megbízható power bankot keresek..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1294) tibcsiworld válasza Wapi (#1289) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Személy szerint az Ankerről hallottam csak, de arról jókat! De a másik is lehet szuper cucc! Passz! :(

(#1295) tibcsiworld válasza flash- (#1293) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Olvasd el kérlek a bevezetőt! Nem kis meló volt összeszedni az infot. Ha az után is van kérdésed, nagyon szívesen válaszolunk!

(#1296) zsoltzsolt válasza flash- (#1293) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem napelemes, de 10 ezer ért vettem egy Varta-t az Euronics-ban, 16.000mAh, szerintem a cég neve önmagáért beszél.

(#1297) tibcsiworld válasza zsoltzsolt (#1296) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ha már lesz tapasztalatod, nagyon szívesen vesszük a beszámolót róla! Előre is köszi! :)

(#1298) zsoltzsolt válasza tibcsiworld (#1297) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ok, szívesen!

(#1299) tibcsiworld válasza flash- (#1293) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Az összefoglalón túl:

A szlovák lidlben a köv. akcióban lesz!

Ez kb 4000 hufra jön ki. 99%, hogy ugyanez lesz a magyar lidlben is, csak a honlapon még nincs fent!

(#1300) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok

Xiaomi Powerbank 16000mAh sajnos a forgalmazó szerint kifogyott és lehet nem is lesz. De a 20000mAh-es az kapható, ami jó is lenne. De kérdés, hogy megbízható-e. Ezt bátran megvegyem, vagy inkább a Varta 16000mAh ami sok helyen beszerezhető min 10eft , a Xiaomi 20000mAh az 14eft ból kijönne . De itt elsősorban a tartósság és utána az ár/érték a kérdés. Köszönve a válaszokat . :K

[ Szerkesztve ]

(#1301) zsoltzsolt válasza arcitec (#1300) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én nemrég vettem Varta-t. Még csak párszor használtam. A telefonom akksija 2420-as, azt körülbelül 1 perc/1% "sebességgel" tölti. Ha több tapasztalatom lesz majd vele, írok még. De ez egy megbízható, régi cég, nem egy noname márka.

[ Szerkesztve ]

(#1302) arcitec válasza zsoltzsolt (#1301) üzenetére


arcitec
addikt

Az lehet, hogy megbízható, de magát az akkut azt mintha nem ők gyártanák ... No meg azért a Xiaomi sem egy kutya márka .. De sajna tibcsiworld nem olvasta a kérdésem ... Egyébként nekem nem is igazán tölteni kell(úgymond feltölteni), hanem szinten tartani, kamerát, gps-t használat közben, hogy órákon keresztül bírja, pl a akció kamera kb 1-2 óráig ha bírja és aksit kell cserélni, na ezt szeretném elkerülni(mert egyébként meg hiába van 3-4, a nap végére nem elég ......

[ Szerkesztve ]

(#1303) tibcsiworld válasza arcitec (#1300) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nekem csaomi 10.000-es van, lassan több, mint 1 éve! Bár ha visszaolvasnék megtudnám magamtól pontosan! :)

Ma pl telefonálás közben kiesett a kezemből! Semmi baja! Voltak hónapok, hogy nem használtam, de nem vesztett a töltésen. (érzésre tudom csak mondani)
Lehet a varta jobban megérné, csak nekem az a furcsa, hogy miért ilyen késéssel jött ki a varta a bankokkal! Bár lehet, csak itt nem volt róla szó. Mindenesetre furcsa!

Tehát a csaomi ajánlott, a vartát itt fentebb írta a kolléga, hogy vett, de még lehet nem tesztelte. Majd írja a véleményét, és többet fogunk tudni majd! Addig is sajna csak ennyit tudok segíteni! :(

(#1304) Martin97 válasza arcitec (#1300) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Én még annyit hozzátennék, hogy van ennél olcsóbban yoobao 20ah-ás bank is.
Nekem régebbi 10400-as magic cube van kb. 2,5 éve. Semmi baja, az új A5-ös telefonomat 2x gond nélkül feltölti (2900mah az akkuja). Szóval érdemes megfontolni. eustock-ról 6700ft. :)

Elvileg mindkettőben van megfelelő védelem, és az akkuk sem lehetnek rosszak. :)

Személy szerint a vartáért nem adnák annyit, mint amennyiért mérik.

ÜDV
Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.