Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1070) tomp


tomp
félisten

Sony CP-V10A tapasztalatok!
Én személy szerint nem bántam meg, hogy Sony-t vettem. Igaz cseréltettem mert sokkoltam az elsőt egy nem egészséges usb ventivel. :D (sistergés)
Meglepően súlyos egy darab. A leírás szerint 242g. Belül lítium-ion polimer akksi van azaz nem lítium-polimer! Li-Po száraz akksi. Li-ion-Po meg hibrid. Az elektrolit folyadék/oldat polimer gélben van. 10.000mA a névleges kapacitás. Kifelé már csak 6300mA-t tud ami rendben hozza is. Magát a bankot és a bank is 1,5A-el töltődik/tölt. A lemerülés pillanatáig azaz az utolsó mp-ig leadja a 1,5A-t. Ha feltöltötte az eszközt és már nem vesz fel áramot akkor 1perc elteltével kikapcsol. Érdekesség ha hosszú ideig nincs használva a bank akkor nem lehet teljesen azaz 10.000mA-re feltölteni. Nem engedi. Le kell meríteni, feltölteni, lemeríteni és csak ez után engedi magát teljesen feltölteni. Nem értem ez minek van. Lehet a géles cucc miatt? Ezt még nem tapasztaltam de a leírás külön megemlíti ezt a dolgot. A bankon 4db LED van de nem 25%-os jelzésben. Az első LED 60% alá kerülésnél alszik ki. Azaz a 4-ből. Innentől pedig 20%-os osztásban mutatja. Feltöltésnél is 20%-os jelzés van. A 4. LED ugyan úgy elkezd világítani ha már elérte az akksi a 60%-os töltöttséget. Ha teljesen feltöltött kialszik az összes led. USB fesz. mérő szerint teljesen feltöltve és a ledek lekapcsolása után 0,03A-t eszik a bank tovább. Ha külső eszközt töltünk akkor a bank bekapcsolásakor tudjuk csak megnézni hol áll a töltöttsége. Bekapcsolás után 5mp-ig jelzi a töltöttséget aztán kialszanak a ledek és csak a zöld ON led világít jelezve, hogy be van kapcsolva. Ha már csak pár percnyi áramunk van akkor villog a zöld led. A bank töltését minimum 1,5A-es adapterrel végezzük! Ennél kisebb teljesítményűt felejtsük el! Ha nem tud legalább 1,5A-t a fej akkor a bank lekorlátozza a töltést 390mA-re! Hiába lógott egy 1A-es fejen. Emiatt én vettem egy 2,1A-es fejet. A leírása szerint kifejezetten power bankhoz ajánlott. Ezzel már szinte végig 1,5A-el tölti magát. A töltés utolsó fél órájában kezdi visszafogni magát.
Igaz kicsivel drágább de szerencsére 20%-os akció volt az adott Sony boltban. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.