Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106) gulyasa


gulyasa
őstag

Na a GPS-hez megrendelt eredeti akksiból és a külső akksi töltőből az utóbbi már megjött.
Ez: http://www.ebay.com/itm/151033081210
Üröm az örömben, hogy a leírás szerinti 8 csatlakozóadapterből csak 4-et kaptam hozzá - igaz, pont azokat, amelyeket tényleg használok/használnék, de hát akkor is...

Egyelőre jól működik. Tegnap 6 óra alatt töltődött fel, aztán próbából rögtön rátettem a GPS-t töltődni (még a régi halódó akksi van benne).

Gyakorlatilag - szerintem - működhet az az általam kiagyalt használati mód is, hogy menet közben csak erről kapna energiát a GPS, hiszen nem gyors-töltést csinál. Annyi idő alatt töltődik fel a GPS, mintha a saját hálózati vagy autós töltőjét használnám - tehát akár pár órás út alatt is mehetne csak erről a GPS, de ezt még nem volt alkalmam élesben kipróbálni.

Mondjuk a hozzá adott töltőkábel is csak 0.5 m-es, így az egy kissé megbonyolítja majd a kocsiban használatot.
Ide kapcsolódva, egyéni probléma, de az én régi GPS-emben sajnos nem megoldható USB-re csatlakozásnál a választási lehetőség, hogy csak töltődjön vagy adatkapcsolat is legyen. Szóval amikor lecseréltem a külső akksihoz adott töltőkábelt egy hosszabb USB-miniUSB kábelre és azzal csatlakoztattam a GPS-t, akkor átállt adatkapcsolatra - ilyenkor nem használható a navigáció.
Vagyis nekem mindenképp a töltőkábelt is használnom kell, meg egy USB hosszabbító is kell, ha rövid lenne a 0.5 m-es saját kábele.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.