Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) advanced_usr


advanced_usr
újonc

Sziasztok! Stabil külföldi prepaid SIM-re lenne szükségem /*többek közt azért, mert számos netes szolgáltatás csak adott ország mobilszámával regisztrálva érhető el*/. Azaz olyan SIM-re, amit ha megvásárolok külföldön vagy ismerős, aki arra jár, megvásárol, beaktiválja, később online módon is fel lehet tölteni az egyenlegét. Azt hinnétek, hogy ha van lehetőség pl. bankkártyával feltölteni az egyenleget a magyar szolgáltatóknál is neten keresztül, ezt nyilván tudják pl. a német, holland és a svájci kártyák is, de egyáltalán nem biztos. Jártam már úgy - ezen három országok közül kettőnél még pár éve, hogy megvettem a SIM-et, amíg kint voltam, megkérdeztem az eladót vásárláskor, hogy lehet-e neten tölteni, mondta, hogy igen - aztán amikor eltelt fél-egy év és hosszabbítottam volna meg az érvényességét, a bankkártyás vásárlással való feltöltést nem fogadta el, amikor pedig felhívtam a szolgáltató ügyfélszolgálatát [sokkal felkészületlenebbek, mint a magyarok, de komolyan], akkor az üsz. arra hivatkozott, hogy a bankkártya kibocsátójánál érdeklődjek, mivel náluk lehet a hiba, mire mondtam, hogy biztos, hogy nem, mivel világszerte minden szart azzal a kártyával fizetek és még sosem volt ilyen probléma. Valójában persze arról volt szó ebben a konkrét esetben, hogy a prepaid aktiválásakor nem kötelező személyes adatokat megadni ugyan, viszont csak olyan bankkártyával megy a netes topup, amit az adott országban bocsátottak ki.

Jó lenne, ha olyan tudna írni, akinek van konkrét tapasztalata, mivel még ha a szolgáltatók oldalait végig is guberálom, a tájékoztatás gyakorlatilag sosem nem teljes körű, ezt rendszerint ott élő ismerősök sem tudják. Alapvetően komolyabb, drágább SIM is érdekelne, mert azokhoz sokszor ilyen-olya extrák kapcsolódnak, lehet diszkont szolgáltató is, lényeg viszont, hogy lehessen tölteni az elévülés előtt magyar bankkártyával is.

Valakinek van konkrét tapasztalata vagy van annyira penge a szolgáltató idegen nyelvén [azaz _németül_pengén_tud_, mert az angol változat rendszerint ugyanúgy foghíjas, mint pl. a magyar szolgáltatók angol nyelven betöltött oldalai], hogy kiszúrja az apróbetűs kapcsolódó részét és tudná nekem linkelni?

Ami érdekelne elsősorban: Svájc és Németország szolgáltatói.

Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.