Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen középkategóriás kártyát vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Maso


Maso
csendes tag

Segítség kellene, hogy milyen középkategóriás kártyát vegyek (értsd 40-60k) Szóval Ati vagy nVidia, geforce vagy radeon, légyszíves segítsetek! Thx!

Gigabyte 965P-DS4 ¤ Intel Core 2 Duo 3.15 GHz ¤ 2*1 GB Geil Value DDR2-900 ¤ GlacialTech Igloo 5600 x Sapphire x1900XT 256 MB x Zalman VF900CU x Chieftec 560W

(#2) GhanBuri Ghan válasza Maso (#1) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ha meg kapsz, atalakithato 9500 a legjobb vetel (ha szerencsed van a pipelenokkal es a nyakkal). Ha biztosra megy, akkor 9500Pro. 9700 mar kiesik ebbol az arkategoriabol, ha afas arral gondoltal. Gef4200-4600 lassabb is annyival, mint amennyivel olcsobb (sot), illetve noname gyartonal meg a minoseg is gyengebb lehet (kepminoseg, melegedes, stb)
Sajnos, nincs tobb komoly versenyzo a piacon. Az ujabb kartyak egy ideig meg valoszinuleg nem rugnak labdaba ebben az arketegoriaban.

(#3) haris válasza Maso (#1) üzenetére


haris
őstag

Hát ha nem vagy nagyon hozzáértő, akkor szerintem Radeon 9700 128MB-ot, különben még rád sóznak egy 9500 simát 64MB rammal, de az nem hackelhető.

(Azt hiszem Saphire 9700 már van 50+fáért)

De nézz utána itt a forumon, érthettőbben le van írva.

(#4) haris válasza haris (#3) üzenetére


haris
őstag

Itt találtam 9700-et, kérdés igaz-e?
[L]http://www.aliencomputers.hu/[/L]

(#5) MLaca válasza Maso (#1) üzenetére


MLaca
őstag

Például az én geforce4 4600-osomat. :) Abit, 128 megás és sosem volt túlpörgetve. Bővebb infó itt: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=14517&start=1000000[/L]

http://mlzphoto.hu/

(#6) Pala válasza Maso (#1) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem:
1. ATI Radeon 9500 Pro Sapphire/Gigabyte/BBA
2. ATI Radeon 9700 Sapphire/Gigabyte/BBA
Nvidia szóba se jöhet, mert a GF4TI sorozat lassabb ezeknél, az FX meg egy sz@r!

(#7) simbazz


simbazz
aktív tag

Azért a Ti4600 nem olyan gyenge. Hajtani lehet mint állat, megéri az árát. Meg mostanában elérhetőek már 45-55 buttóért a Ti4800(SE)-k, ezek tulképp Ti4400-asok 8X AGP-vel. Ha ezek is tolhatók, jó vételnek ígérkeznek. Persze az all-time-best-buy továbbra is az R9500 128MB :DDD

Elektromos abakusz

(#8) james74 válasza haris (#3) üzenetére


james74
csendes tag

Miért is nem hackelhető egy 9500 64MB-os?

Nekem pl. szerencsém volt és a driver hack-kel most 9500pro kártyám van!

(#9) Kígyó válasza james74 (#8) üzenetére


Kígyó
senior tag

Biztos ez? ;]

(#10) james74 válasza Kígyó (#9) üzenetére


james74
csendes tag

Kígyó!
Ha nem hiszed, eljössz és megnézheted...

Egyébként egy sapphire 9500-as a kártya, a korai szériából, ami még
a 9700-es nyákra épült.

(#11) Fefefe


Fefefe
csendes tag

Connect3d Radeon 9500Pro 128mb ram a (L)http://www.pixel.hu(L) -n

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#12) Fefefe


Fefefe
csendes tag

[L]http://www.pixel.hu[/L]
Azok a csúnya karakterek.

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#13) zetecR válasza james74 (#10) üzenetére


zetecR
addikt

A 64Mb miatt nem lehet Pro, mert az 128-as.
Mondjuk attól még egész jól szaladgálhat 8 pipelinnal.

(#14) james74 válasza zetecR (#13) üzenetére


james74
csendes tag

Természetesen én sem úgy gondoltam hogy mostantól egy valódi pro kártyám van, de a driver az 9500pro és az alkalmazások is felismerik a 8 pipeline-t,
ami a lényeg tulajdonképpen.

(#15) haris válasza james74 (#8) üzenetére


haris
őstag

Nem egyről beszélünk.
Én azt írtam (legalábis azt probáltam) hogy 9700PRO nem lesz belőle.
Bár épp ebben a percben olvastam, lehet hogy mégis.....?

(#16) james74 válasza haris (#15) üzenetére


james74
csendes tag

Már rég nem tartunk az eredeti kérdésnél, de mind1.

Szóval témanyitó emberünknek én szintén sima 9700-as 128MB-os kártyát javaslok, ha van rá 60k-ja. Ha kevesebbet szán rá, akkor pedig egy sima 9500 128M-val, természetesen az L alakban elhelyezett memóriákkal (9700-as nyák)
Ez az igazán jól tuningolható, ha szerencséje van még 9700pro is lehet belőle.

Egyébként ezt a témat 26 milliószor kitárgyalták már itt, jobban jár ha keresgél egy kicsit a többi témában.

Az én 64 megás 9500-asomból pedig soha nem lehet 9700, max. 9500pro, mert a memória sávszélessége 128 bites.

(#17) ftc


ftc
nagyúr

A kérdésre:
Radeon 9500PRO
Radeon 9100(pénzt spórolsz meg)

(#18) rudi válasza Maso (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

HI!

Magicompnál most bruttó 59850 a sima 9700as Sapphire és 49725 a 9500pro szintén sapphire. Ha van lé akkor érdemes kiadni 10k-val többet a 9700ért, nem is azért mert annyival nagyon gyorsabb lenne (azért gyorsabb ám!), hanem mert később a 9700et jobban el tudod majd adni (mondjuk nekem pár év múlva :D).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) haris válasza james74 (#16) üzenetére


haris
őstag

Egyetértek.

(#20) Maso


Maso
csendes tag

Thx a javaslatokat, de azért madárnak nem kell nézni, a 9100-as radeon mire jó manapság, akkor már inkább maradok a gef 2-mnél :)

Gigabyte 965P-DS4 ¤ Intel Core 2 Duo 3.15 GHz ¤ 2*1 GB Geil Value DDR2-900 ¤ GlacialTech Igloo 5600 x Sapphire x1900XT 256 MB x Zalman VF900CU x Chieftec 560W

(#21) Manitou válasza Maso (#20) üzenetére


Manitou
addikt

A 9100-as mire jó manapság?

Szerintem manapság bármire jó.Inkább az a kérdés ,hogy 1-2 év mulva mire lesz jó.

(#22) rudi válasza Maso (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem 8500LE van (az ugyanaz mint a 9100) ABIT NF7-S - 1700+@2200+TbredB - 512 DDR333al. Ezzel akonfiggal 10.000körül nyomok 3dmark2001ben. Eddig minden ment rendesen 1024×768 - high beállításon. Eddig... Most néztem a BloodRyan-t és az már szaggatott rendesen high detailban. Manapság tuti be tudod úgy állítani a gamekat hogy fussanak rendesen egy ilyen gépen, de nemsokára talán már kevés lesz. Viszont a 9100annyira olcsó (20k) hogy ha eladod a gf2-t alig kell pénzt fektetned belé (én fél éve 10k-ért adtal el a GF2met és a pénzhez 14k-t raktam, így lett 8500as Radeonom). Egy év múlva eladom a Radeont 10k körül és veszek majd valamit ami akkor 25-30k lesz :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) DrSoul válasza Maso (#20) üzenetére


DrSoul
őstag

Maso: senki nem néz madárnak.
Te közép kategóriás kártyákról kérdeztél:a Radeon 9100 tudomásom szerint az. Amikről ti beszéltek (9500pro vagy 9700...)azok már inkább a felső kategóriához tartoznak. Vagy akkor mi nektek a felső kategória?Ami a legdrágább a boltban?NEm mindig...
Amúgy szvsz (és nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolja) nincs értelme ennyit befektetned egy kártyába(50-60k): fél év múlva fele annyiba fog kerülni!Akkor van értelme?Ilyen piacon (ami ma a hardver piac)nem érdemes drága dolgokat venni. Inkább vegyél egy jól tuningolható, valóban középkategóriásat(nem rossz az a Radeon 8500=9100) gyors memóriákkal(nézegesd a boltban, pl.3,6 nanosec.-os már igen jó).

Ha persze teli vagy pénzzel, vegyél, amit akarsz, de akkor gondolom nem ''középkategóriás'' kártyákkal indítottad volna a topicot...

Inkább nézd át a konfigot, és vegyél még pl. Ramot. Szerintem egy Radeon 9100-essel, 1 Giga DDR 333-as Rammal nem leszel rosszabb, mint egy Radeon 9500-s 256, vagy akár 512Mb rammal.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#24) ödönke válasza DrSoul (#23) üzenetére


ödönke
aktív tag

alsó kategória:
tnt2-gef4mx
ati7000-9000-8500/9100

középkategória:
ati9500-9700
gef4-fx5600

felső:
gef fx5800/ultra
ati 9700pro/9800/pro

boltokban ritka mint a fehér holló a 3,6-os ram radeon 8500LE-n

fél év múlva a felébe fog kerülni? nem akarom mondani, de krvára stabilizálódott a vga piac, a gef4-nek szinte 1éve ua. az ára és nem is nagyon fog lejebb menni, hanem ki fog futni, és bejön helyére az fx sorozat

radeonoknál szintén ez a helyzet stabilan vannak az árak, szinte egyáltalán nem esik és nem is fog szvsz. mert itt is váltás lesz 9500->9600 stb. ráadásul olyan nagyon +sebességtöbbletet egyik cég sem tud felmutatni.

EZ a vegyél 9100/8500LE-t duma fél éve még elment, manapság már nem nagyon, főleg ha az egyednek még van is pénze rá, ramot meg nem lesz gond venni, mert olcsó mint állat

(#25) ödönke válasza Maso (#20) üzenetére


ödönke
aktív tag

legjobb vétel club3d 9700: 55+fa órajelek:(324/297)

(#26) Notes


Notes
senior tag

Szisztok!

Én sem vennék 60K-ért videokártyát az biztos. Nekem 8500LE-m van 64 RAM-al és a Mafia-t simán fullra húzva tök jól megy, még anizo, ill. FSAA is jöhet neki. Szóval szerintem felesleges most horror áron venni egy olyan kártyát amit majd csak egy év múlva tudsz kihajtani normálisan egy brutális géppel. Szerintem ha sok pénzed van akkor inkább egy jó monitort vegyél, meg egy 9100-est.
Szerintem.

Romanes eunt domus!

(#27) Vikthor válasza Maso (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Egyértelmű, hogy 9700 a legjobb vétel.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28) Agyasima


Agyasima
senior tag

Én lennék az 1etlen vállalkozó szellem?
Ha nekem ennyi lóvém lenne videókártyára a választás egyértelmű:
Referencia nyákos ATI Radeon 9500 128 MB (nem pro).
90%-os eséllyel 9700 lesz belőle. Best buy.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#29) ödönke válasza Agyasima (#28) üzenetére


ödönke
aktív tag

ez csak akkor jó ha lehet válogatni tesztelni egyébként meg ennyi pénznél nem rizikóznák :(

(#30) erdoke válasza ödönke (#25) üzenetére


erdoke
titán

Legjobb vétel a minél olcsóbb 9700. Órajel tetszés szerint. Esetleg az alkalmazott RAM-ra érdemes még figyelni, de itt ez nem kiemelkedően fontos.

A legjobb aláírás a héten

(#31) Joz76 válasza Agyasima (#28) üzenetére


Joz76
tag

Azért az a 90%, az jóval kevesebb, és ha a tuningot el akarjuk kerülni, akkor inkább pro.

Joz

Joz

(#32) Gabo++


Gabo++
csendes tag

ma már nem érdemes 9700 alá adni. 2 ok:
1) full dx9
2)gyors
+1) mert nem ENVÍDIA;]

(#33) Joz76


Joz76
tag

Azért az nem gyenge, R9700-at behozták középkategóriának?

Joz

Joz

(#34) erdoke válasza Joz76 (#33) üzenetére


erdoke
titán

SZVSZ tökmindegy, milyen kategóriának nevezel egy cuccost. Mindig az igény és a zsé viszony dönt.

A legjobb aláírás a héten

(#35) Agyasima válasza ödönke (#29) üzenetére


Agyasima
senior tag

A rizikót erőteljesen csökkenti, hogy pl. bevállalsz egy ''zafír'' enthusiast (így írják?) seriest, amit kifejezetten ilyen céllal adtak ki.(Igaz erre is vadászni kell)
Nekem ez teljesen elfogadható kockázat, de nem vagyunk egyformák.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#36) Agyasima válasza Joz76 (#31) üzenetére


Agyasima
senior tag

Én a megállapítást a ''hírek/cikkek''-re és a forumos hozzászólásokra alapoztam.
Előbbi 4-ből 3 ment, utóbbi sokból elég sok. Na jó tényleg kevesebb 90%-nál, de nem jóval.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#37) Gabo++ válasza Joz76 (#33) üzenetére


Gabo++
csendes tag

Várj mig középkategoriás nem lesz.
Ime egy példa: RAdeon72oo anno király ''felsokategorias'' volt, most viszont...:D

(#38) Notes


Notes
senior tag

OFF
-nék, a ' -nák ' ugyanis többesszám harmadik személy, és tárgyas ragozás.
ON

Egyébként én sem rizikóznék, legfeljebb ha a haverom boltjában az összes kártyát végigpróbálhatom. :)

Romanes eunt domus!

(#39) PaladiN válasza Notes (#38) üzenetére


PaladiN
aktív tag

OFF
Aszittem ez a téma már süllyesztôbe került
ON
Egyébként a témaindító elég pontosan belôtte az árkategóriát, amire számos javaslat született .
Jó lenne ha a prohardvereseknek lenne ilyen ''kinevezett'' haverja, aki biztosít ilyen lehetôséget.
Ki dobja be a közösbe a haverját? :DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen középkategóriás kártyát vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.