Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen kismotort? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) doc


doc
nagyúr

Sziasztok!

Munkába járáshoz szeretnék vmi olcsón fenntartható kismotort (egyelore csak B jogsi van). Először Simsonra gondoltam, de a megbízhatóság elég erős hiánya miatt kiesett. Úgyhogy a tisztelt szagértő uraktól és hölgyektől várnék ötleteket olcsó, megbízható kismocira amivel a havi kb. 1000 km hosszú távon (mondjuk 2-3 év) is tartható.

(#2) rebel56 válasza doc (#1) üzenetére


rebel56
tag

Egy igényesen rendbetett és karbantartott Simsont egyáltalán nem jellemes a megbízhatóság erős hiánya, ahogy fogalmaztál! Éppen az egyszerű felépítés, minimalista konstrukció teszi megbízhatóvá (=alig van valami, ami elromolhat benne). Vannak akik hasonlóképp vélekednek az MZ-ről. Én meg járom vele az országot, problémamentesen. Szóval egy szavazat a szocira. :)

(#3) Pompi válasza doc (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezek a topikok miért nem jók a kérdésednek?! :F

Minden a robogókról [link]
Motoros topic [link]

Feel Good Inc.

(#4) doc válasza Pompi (#3) üzenetére


doc
nagyúr

nezegettem mindkettot, de az elsoben robogokrol van szo, nekem meg nem igazan az kene, hanem inkabb egy 'normalis' valtos moci, a masikon gondolkodtam, de ott meg annyira mas kategoriakrol van szo, hogy nem biztos hogy erdemi valaszt kaptam volna...

(#5) Krinya válasza doc (#1) üzenetére


Krinya
tag

Testsúly, magasság függvénye is, hogy mi az ideális.
Kistestű robogón nagyon hüjén' tud festeni egy 190/85-ös pasi. :)

Simson-nal amúgy semmi gond sincs szerintem, ha karban van tartva.
akár nagyobb lökettérfogattal is rohangálhatsz (70-80ccm) nem fog leszedni a rendőr
Az viszont már nagyon jól tartja a 70-es tempót is. (ami megint csak nem szabályos)


Ha nem a simson, akkor valami régebbi cross-motor. Persze ezek drágábbak.

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#6) doc válasza rebel56 (#2) üzenetére


doc
nagyúr

na vegre egy pozitiv velemeny :) nem Te irogattal a Simsonos topicba is?
amugy mire erdemes szamitani/mit kell megnezni egy ilyen gepen? ahogy neztem arban olyan 50-60 korul mar kapni, ennyiert erdemes megvenni? ha autorol van szo akkor meg elvagyok, de mociban nagyon nem vagyok otthon...

(#7) doc válasza Krinya (#5) üzenetére


doc
nagyúr

nem vagyok egy 'yeti-fazon' a 176 cm-mel :)
a 70-80 köbci gyári adat vagy ezek már házilag vannak tuningolva? ez utóbbit inkább kerülném, fontosabb a hosszú távú viszonylagos megbízhatóság mint a sebesség

125-ös MZ ugye még elmegy kismotornak? ehhez mit kell csinálni? az eladóval kell megbeszélni hogy kismociként adja el vagy vmi hivatalosabb módja van?


[Szerkesztve]

(#8) Joco válasza doc (#6) üzenetére


Joco
aktív tag

Simsonban tényleg az a jó, hogy ha van Nálad egy csavarhúzó és benzin, akkor hazaérsz. Különben ha egyszer át van nézve, akkor ha nem gyújtod fel, akkor tényleg elmegy egy darabig. Aminek komolyabb baja lehet, az az egy darab henger. Ha beletört az olajlehúzó gyűrű az para. Ha nézetsz benne egy kompressziót, akkor azért kibukik a hiba, vagy elviszed egy hozzáértőhöz. Váltót érdemes még kipróbálni, más tényleg nagyon nincs rajta, ami ''érték'', egy elszakadt bowden kb. 100ft-os tétel.

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#9) Joco válasza doc (#7) üzenetére


Joco
aktív tag

MZ már nem. 50ccm-ig mehetsz B-vel, de ezt elvileg tudod, ha van jogsid. A korl. vagy A1 vagy minek hívják most kell 125ccm-hez.

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#10) doc válasza Joco (#8) üzenetére


doc
nagyúr

ez nem hangzik rosszul. már csak meg kéne tanulni motort szerelni :DD
bár én szeretek barkácsolgatni...
egyre inkább úgy tűnik, szimó lesz a befutó
mennyit eszik egy ilyen jószág? normál használattal (nem húzatva mint állat) milyen tempót gurul?

(#11) rebel56 válasza doc (#6) üzenetére


rebel56
tag

Nem, az nem én voltam szerintem. ;)
Több út is van a vásárláshoz: veszel egy csillogó-villogó darabot sok pénzért, vagy egy leamortizált gépet olcsón. Utóbbinak az az előnye, hogy ha mindent magad újítasz fel benne, akkor tudod, hogy rendben van, nem az eladóba vetett bizalmad az egyetlen biztosíték.

Próbakörnél sok minden kiderül, elsőként nézd meg működik-e rajta minden (pl. fényszóró, indexek, féklámpák...). Vigyél magaddal valakit, aki ment már Simsonnal, ő a kompressziót is értékelni tudja műszer nélkül, érzésre. Ellenőrizd minden sebesség könnyen kapcsolható-e, nem dobálja-e ki őket. A teleszkópok nem koppannak-e, hátsó rugóstagok csillapítanak-e. Ezzel elég sok költséges dolgot ki lehet szűrni, meg persze kell egy kis szerencse is. Aztán a többiek biztos kiegészítenek :)

Ja, és MZ-t semmiképp se vegyél ''segédmotor papírokkal'', azaz papírok nélkül, mert elég ismert típusai vannak, biztosan megjárnád vele egy igazoltatásnál!

(#12) rebel56 válasza doc (#7) üzenetére


rebel56
tag

A 70-80 ccm az már fúrt, a széria gépek 50 köbcentisek. Fogyasztása 2,5 liter körül, utazósebessége 50-55, vége 60-65. Természetesen még mindig a széria gépekről van szó, átalakításokkal, tuninggal ez eléggé megemelhető. ;)

(#13) Joco válasza rebel56 (#12) üzenetére


Joco
aktív tag

Meg ha már veszel dönts el, hol használod, szerintem városba jobb a 3 sebességes, ha ''hosszabb'' úton is használod, jól jöhet a 4. Frankón bele van gravírozva kb. 8 centis számmal a deknibe ;)

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#14) doc válasza Joco (#13) üzenetére


doc
nagyúr

15 km-re lakom a munkahelyemtől, ez nagyrészt országút, úgyhogy inkább 4 sebes kéne, hogy ne pörögje hülyére magát...
köszi a jótanácsokat!

ha esetleg van még vkinek vélemény, ne kíméljen, bár már erősen körvonalazódik a válasz a címben feltett kérdésre :C

(#15) Joco válasza doc (#14) üzenetére


Joco
aktív tag

:R

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#16) misu


misu
aktív tag

Hy!


Egy szavazat a Szimóra.

Végül is gondolj bele.
veszel egy szimót 30-90e között, igaz használtan.

egy robogót 100etől használtan, újat 300e magasságában.
ez a minimum, mert a határ a csillagos 2milla :Y is lehet!

használtba lutri mindkettő, az új az oké, csak az ára. :F

ha már javítani kell, akkor megint a szinya, mert azt otthon ''bárki'' szét tudja kapni.
csak szerszám kell hozzá, igaz egy robogót is, csak azt nehezebb összerakni.
(nyilván nem minden esetben, de álltalában szerintem ez a helyzet).

Ha pedig alkatrészt kell venni, akkor megint csak a keleti csoda a jobb vétel, mert jóval barátibb árkon mérik hozzá az anyagot.


Persze a robogók korszerűek, nem kell váltogatni és divatosabb is...talán kényelmesebb is, ezt nemtom:)

Ezek az én meglátásaim.

Ja és szimóm van... :B
(ezért kicsit magamfelé húz a mérleg..:) )


Szép napot!


Bye!

Bűn az élet.

(#17) misu


misu
aktív tag

Hy!

Ja és a legfontosabb:))

[link]

u.i.: indexeset, dudásat, akkusat vegyél...:)

Bye!

Bűn az élet.

(#18) Krinya válasza doc (#7) üzenetére


Krinya
tag

Sorry, magamból indultam ki. :DDD

Nekem 70ccm-es fúrt robogóm volt, 3 év után adtam el, hibátlanul. kb 3000km-ment bele.

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#19) Atlantis


Atlantis
veterán

Éppelég motoros topic van már, ahhoz képest, hogy elsősorban HW site vagyunk, vagy mifene.

Zárom.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen kismotort? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.