Hirdetés

2019. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

(#1) csibesz

csibesz
(kezdő)

Üdv, sziasztok!

Nem találtam megfelelő fórumtémát, így nyitottam egy újat.

Tudom, aki komolyan, profi módon fényképez, eszébe sem jutna egy instant fényképezőgépet venni. Mivel a képek minősége, felbontása, a gép beállítási lehetőségei, stb meg sem közelítik egy komoly fényképezőgépét. Sőt a nyomtatás minősége sem a legjobb. De úgy gondolom, ezeknek a gépeknek nem is ez a lényege. Inkább szórakozásra használja az ember, és legtöbben enélkül nagyon ritkán látnának nyomtatott fényképeket.

Alapvetően két fajta instant fényképezőgép van, attól függően, hogy milyen papírra nyomtatja a képet:
- "Normál" instant fotópapírra nyomtató gépek (Pl: Instax)
- Zink technológiát alkalmazó gépek (tinta nélküli, pl: Canon, Kodak)

A Zink technológiát használó gépekre általában azt mondják, hogy a képek minősége, színei, stb némileg gyengébbek, mint a normál instant fotópapírt használók. De cserébe jóval olcsóbb is hozzá a papír.

Van valakinek tapasztalata ezekkel a gépekkel? Feleségemnek venném. Kompakt méretű gépet szeretnék neki venni, ami kicsit modernebb kinézetű, és nem mini méretű képet nyomtat (6,2*4,6), plusz pont, ha van LCD kijelzője is. Amik közül gondolkodom jelenleg:

- Canon Zoemini S
- Instax Square SQ6
- Kodak Smile (csak külföldről rendelhető)
- Kodak Mini Shot
- Polaroid Mint
- Polaroid Snaptouch

Köszönöm előre is, ha bármiben tudtok segíteni, ötletet adni, esetleg másikat ajánlani!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.