Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lakosk


lakosk
tag

Sziasztok!
A kérdés adott:
A problémám,hogy a házam eléggé szellQtlen, szóval kellene valami normálisabb hqtQ a procira.
Hajdanán(kb 1,5 hónapja)megvettem az új gépemet: Abit IC7 + Intel P4 2400(800)Mhz+ 2x512MB(400Mhz Samsung) memória. Naszóval dobozos procit kértem ,de az nem volt és akkor felajánlották,hogy a tálcás proci árán kapok még egy 2400(533)-on lévQ gyári hütöt. Hazahoztam összeraktam, és mükszik.Megegyezik-e a két hütö(a 800FSB-é és az 533FSB-é)?
Ez csak részletkérdés de érdekel.
A másik kérdédem, hogy ehez a cucchoz kell-e vízhütés vagy maradjak a léghütésnél. SzélsQséges esetben van rá 30000 pénzem de ha nem muszáj akkor nem költenék ennyit!

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#2) andorpapa válasza lakosk (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

A kérdés jó, a megoldás talán összetettebb. Kezdjük az elején:

1. Lehet akármilyen jó CPU coolered, ha a ház nem szellőzik rendesen, akkor a bent megrekedt meleg levegő miatt magas lesz a CPU hőmérséklete.

2. Jelenleg semelyik Intel processzorhoz nem kell vízhűtés, ha nem akarsz extrém módon tuningolni, ráadásul sok léghűtővel vízhűtés szintet is el lehet érni, tehát maradj a léghűtés vonalon.

3. Van 30 rugód szükség esetén.

Ezekből pedig összeáll a megoldás, vagyis a 4. lépés:

Vegyél egy jó CPU coolert és egy jól szellőző házat!
Mondjuk erre a procira halk és nagyon tuningbarát hűtő lehet a Zalman CNPS7000-AlCu, bruttó 9 rugó körül, és akkor van még 21 rugó házra, mondjuk egy Casetek 1018-ra. Ha pedig szeretnél olcsóbban kijönni, akkor elég egy GlacialTech Igloo 4350 bruttó 4 rugóért, meg hozzá egy Azona CS-9950 P4 bruttó 14500-ért, és akkor 19 rugóból ki lehet jönni mindenestől, halk is lesz a géped, meg hűvös is, tehát minden igényednek meg fog felelni.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) lakosk


lakosk
tag

kösz az infót!
Megfontolandó.

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#4) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

csak egy gáz van hogy sok léghűtő=sok hang (zajps,hangos lesz a gép a sok ventitől) tehát még mindíg barátságosabb egy víhűtő ami nincs 30eft ha nem dobozos cuccot veszel hanem pl ordasi féle + a víhűtőnek majdnem mind1 hogy hpgy szellőzik a ház ha a hőleadó kívül van és 2 csövön bemegy a víz akkor nem tökmind1 hogy hogy ragad meg bent a levegő?!

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#5) zsoltee10 válasza -=Ghost=- (#4) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem értek veled egyet. a zalman hűtő halk, a házventiknek sem kell 3000-t pörögnie, a vízhűtéssel több a gond. egy jó léghűtő bőven elég, ha játszik, úgyis mind1 mekkora hangja van, netezéshez underclockolja a procit, és a zalman elforog 1300-n, ahol a hangját nem is hallod.

(#6) KriszBoy válasza -=Ghost=- (#4) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Én sem hinném hogy hangos a léghűtés! Nekem egy enermax panelem van ill a Vantec stealth hűtők amik 2100-on 21db hangosak! Én ezeket 1400-on hajtom és nem igen hallom őket! És így a 2.8-as p4 egy aero4+-al alapon 29-30 fokos!

(#7) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

hát jó én gondoltam hogy nem sokan fognak egyet érteni velem viszont én akkor is watercooler párti vagyok ha lehet ezt így mondani :)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#8) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ok a halk vízhűtés,csak azt felejtitek el hogy a meleg levegő attól még benn reked a házban.És az baromira nem egészséges.A VGA nagyon nem szereti,a többi kártya sem,a NB sem,a vinyók sem,az alaplapi kondik sem.Vagyis ki kell szellőztetni a házat rendesen,az meg ugye hangos.
A legjobb kombó szerintem:cpu,chipset,vga vízhűtés+sok házventi.

(#9) KriszBoy válasza -=Ghost=- (#7) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Én megértem mert én is csináltam már egyik haverom gépébe, és semmi baj sincs azzal se csak a léghűtés s már kezd egyre hatékonyabb és halkabb lenni, igaz ez mostanában már a házban lévő hely rovására megy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.