Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  milyen hordtáskát érdemes venni laptophoz? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _George


_George
senior tag

kérdésem a következő lenne:
milyen hordtáskát lenne érdemes vennem laptopomhoz...
érdemes-e tízezreket kiadni valami márkás ''szatyorért'', vagy jó a párezer forintos tesco-s is.
vagy ha valakinek esetleg van valami hasonló kallódóban, akkor ne kíméljen. :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#2) X-COM


X-COM
nagyúr

nekem volt valami ócsobb fajta, nevére nem emlékszem.
A fogórészénél elengedett a varrás,koptak nagyon a sarkai, a vállhordójának kapcsa eltört, mindezt kb. 1 év alatt produkálta.

aztán vettem egy targust

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#3) _George válasza X-COM (#2) üzenetére


_George
senior tag

és hol érdemes körbenézni Pesten ilyen téren?

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#4) L3zl13 válasza _George (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Samsoniteból is van 6k nettó körül. Így gagyin kár gondolkozni szerintem.

Targus még olcsóbb.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) X-COM válasza _George (#3) üzenetére


X-COM
nagyúr

fogalmam sincs, nem pesti vagyok :)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#6) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Macropolis Notebook Computer
1067 Teréz Krt. 11.

Ezt ajánlotta a Samsonite-os PM haver.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) tildy


tildy
nagyúr

Én targus noti hátitatyót vettem.Nagyon fajintos...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) neduddki válasza _George (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Bővebben: link ez egy jo darab, de a tescos is majdnem ugyanojjen jo:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) Bash válasza _George (#1) üzenetére


Bash
őstag

Nekem egy ilyenem van a VAIO-mhoz: Bővebben: link, tökéletes!
Targus-t és Samsonite-t nyugodtan vehetsz, nem fognak szétmenni.

http://bashtravel.com/

(#10) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Tudok APC-t beépített akkuval és töltőcsatikkal. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#11) tildy


tildy
nagyúr

Ő az:
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) lamoti


lamoti
csendes tag

én samsonite-t vettem (gondoltam egyszer veszek egy jobbat hosszútávra) a vaiomhoz, mert a 15'' hoz annak volt megfelelő mérete, de sajnos itt is csak használat alatt jöttek elő apróságok. Ne vegyél olyat, amelynek a fogantyújánál a bőr rész ráhajtva, ragasztva van, mert előbb-utóbb akár milyen könnyű a gép, a ragasztás elenged. De egyáltalán a bőr a rendszeres használat mellett megkopik, akár hogyan vigyázol.

[Szerkesztve]

(#13) Flashy


Flashy
veterán

nézd meg rajta a varrásokat, a fülek meg egyéb erősítőelemek minél nagyobb felületen átlógjanak egymáson, pl a fület tartó pánt ne csak 2 centin legyen hozzávarrva a táska oldalához. a kapcsok meg karabinerek ne műanyagból legyenek, az elfárad és feszítésre eltörik. de amúgy gondold meg mire kell. pl ha kocsival jársz és csak a kocsiig kell vinni akkor tökmindegy, ha sokat utazol úgy hogy a válladon vagy a kezedben lóbálod akkor legyen minél masszívabb.

(#14) emvy


emvy
nagyúr

10000 HUF körül van a notebook.hu-nál:


Bővebben: link


Tucano. Párnázott, masszív. Szerintem nagyon jó.

while (!sleep) sheep++;

(#15) Petes


Petes
tag

Nagyon ajánlom a Targus-t, nekem is olyan van és hibátlan, nagyon strapabíró!

(#16) _George


_George
senior tag

köszi mindenkinek, majd körülnézek.... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#17) consono válasza _George (#16) üzenetére


consono
nagyúr

Én most kaptam asszonykámtól Saturn márkájú tatyót. A samsonite gyártja két év gari van rá és egész emberes az ára (nem tom pontosan mennyi, mert ajándék volt). Tisztességesen meg van varrva, sok rekesz, egyelőre nagyon szimpi, de még csak két napja van meg :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#18) PLacc


PLacc
senior tag

Halihó!

Nekem lenne egy eladó gyári Dell táskám, alig volt használva, nagyon masszív, több helyen párnázott! Új ára 20k fölött van...
Valahogy így néz ki: Bővebben: link

(#19) _George válasza PLacc (#18) üzenetére


_George
senior tag

mennyit kérnél érte?

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#20) Goose-T válasza PLacc (#18) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem ugyanilyenem van a laptopomhoz. Majdnem egy éve nyúzom, de igazából meg sem látszik rajta. Szerintem nagyon megéri, baromira strapabíró. Pedig nem kímélem. Igaz, legtöbbet autóban utaztatom, de januártól áprilisig kapta rendesen az ívet (addig nem volt autó).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21) atuci


atuci
senior tag

Hali!

Nekem egy DELL tatyim van, akár még egy 16:9 -es formátumú laptop is elférne benne. Nagyon sok rekesze van, a sarkokon műanyag védő bizbasz. Varrások erősek és minőségi bőrből van a fogantyúja. A vállszíjra tettek egy nagyon jól tapadó (érsd nem csúszkáló ) részt. A táska elején is hátulján is található tépőzáras rekesz, toll meg cd tartó, még telefontartó része is van.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#22) PLacc válasza _George (#19) üzenetére


PLacc
senior tag

12k-t kérek a DELL tatyóért!

(#23) PLacc


PLacc
senior tag

Képek róla itt, a vaku miatt kicsit fényes lett...
Bővebben: link
Bővebben: link
Kicsit lehet alkudni... :)

(#24) _George válasza PLacc (#23) üzenetére


_George
senior tag

10?

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#25) PLacc válasza _George (#24) üzenetére


PLacc
senior tag

Nah, legyen 11... :)

(#26) _George válasza PLacc (#25) üzenetére


_George
senior tag

meglátjuk... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#27) Esmein válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

Samsonite helyett szerintem más alternatívát kellene találni, nekem mobiltartóm van tőlük, de 1 év alatt szétfeslett a tépőzár rajta :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) _George válasza Esmein (#27) üzenetére


_George
senior tag

s az eredeti volt biztos? :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#29) gforg


gforg
tag

Hali,

egy Hama táskát használok, Albacompnál vettük ~5000-ért. Ennyi pénzért szerintem nagyon megéri, átgondolt, zipzárok belül nem karcolják össze a noteszt, pont CD méretű rekeszek, brutálisan megerősített, párnázott és varrott fogantyú, rekesz a tápnak,zsinóroknak oldalzseb, stb, és azt hiszem, fém keretek belevarrva, stabilitás végett...

Az biztos, hogy nem márkás darab, de elég jó védelmet nyújt szerintem, és ha itt-ott koszos lesz, megsérül, akkor nem egy 10-15e-es táska kezd szétmenni... bár ez csak személyes véleményem.

Ja, és megáll állítva is, elég stabil, tehát letehetem magam mellé, ha szükséges, nem akar azonnal eldőlni így télvíz idején...

Látom, főnököm mennyit kínlódik az eredeti ASUS noteszhez kapott ASUS táskájával, nincs tartása, nincs benne ''anyag'' nem védi a noteszt, alig viszi ide-oda, máris kirojtosodott a széle, hát szerintem egy közel félmilliós gép többet érdemelne... ja és kevés benne a hely, alig lehet a vezetékeket elpakolni benne és összecipzározni...

Szóval érdemes jól körülnézni, ami kétszer annyi pénz, nem biztos, hogy fele olyan jó....

Üdv

Ja, és fém a vállpánt csatja, de szép fekete, az eladó mosolygott is, mikor megtapogattam, hogy hideg-e, és fém-e...

[Szerkesztve]

Aki nem hiszi, járjon utána.

(#30) Esmein válasza _George (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hát, dunno, Vodka boltban vettem iszonyat drágán...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) dabadab


dabadab
titán

Hogy en is megmondjam a frankot: szerintem csak hatizsakot, foleg 15''-os laptopokhoz.
Nekem konkretan ez van: Bővebben: link (A Hedgren is Samsonite brand)

DRM is theft

(#32) gforg


gforg
tag

Hali

Még egy apróság, a www.hama.de-n utánanéztem:

a klasszikus táskák között megtalalálható:

00026862 Notebook-Tasche Syscase ''Compact 2'', Polytex típus alatt, ott 45 euróért :)

Üdv

Aki nem hiszi, járjon utána.

(#33) atuci válasza dabadab (#31) üzenetére


atuci
senior tag

ja, csak öltönyben elég jól néznék ki egy hátizsákkal a hátamon, ami még piros betétekkel is el van látva. :))

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#34) Esmein válasza atuci (#33) üzenetére


Esmein
nagyúr

Megoldás, ne hordj öltönyt :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) L3zl13 válasza gforg (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Hama-t sokan gagyinak tartják, mert sok apró tucatterméket gyárt, de azért vannak elég jó minőségű termékei is.

Aki hülye, haljon meg!

(#36) L3zl13 válasza atuci (#33) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lábaspiros Ferrari notihoz szerintem ideális. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#37) PLacc


PLacc
senior tag

Még mindig megvan a Dell tatyóm...: :))
Bővebben: link
Bővebben: link

(#38) Yaye válasza _George (#16) üzenetére


Yaye
őstag

Ha a táskában csak a gép meg egy-két tartozék lesz akkor olcsó helyen 10 alatt van a legkisebb Samsonite (asszem a Le Mans). Ha ugyanabban a tatyóban hurcolod az egész életed is (mind magam is), akkor van kicsit nagyobb verzió (Hockenheim), több rekesszel, csomó kis belső zsebbel, én valami 16 körül vettem a Macropolisban, de az szerintem nem épp olcsó hely. Sajnos láttam már a ''zsanérjánál'' szétszakadt Samsonite-ot :( Szerencsére 2 év rá a gari, kicserélték.. Az enyém eddig egyben van (kopp-kopp), csak az első zseb alsó két csücske, ahol sokszor dörgölődik oda valamihez, mutat kis kopást, de nem vészes, a kilyukadástól évekre van. Jó gummifüle van, fémcsatos, és megáll a talpán is (bár ezt nem szoktam erőltetni). Ja és nem csak fekete van hanem kék is :)

(#39) gforg válasza L3zl13 (#35) üzenetére


gforg
tag

Hali

Hát ez igaz, valóban sok gagyi terméke van, főleg talán elektronikai cuccok, de pl. egy ilyen táska, amibe belelát az ember, érzi milyen az anyaga, ''megcibálja'' benne a közel 4 kilót nyomó noteszt és tápot, érzi, mennyire könnyű és valamelyest mégis masszív vagy sem, akkor elég könnyű lesz a döntés, de biztosan vannak még más gyártók is hasonlóan kedvező árú táskákkal. Én ezt nagyon jónak találtam, főleg mert nem a kinézetére utaztam, hanem a használhatóságára.

Egyébként itt a Karácsony a nyakunkon, kétlem, hogy ne lenne néhány héten belül egy-egy akciós ''szatyor'' a boltok polcain...

Üdv,

gforg

Aki nem hiszi, járjon utána.

(#40) WN31RD


WN31RD
addikt

Táskát szeretnék venni a kis méretű, 12''-os kijelzővel rendelkező laptopomhoz.
Szempontok:
- nagyon kicsi legyen: Éppen beleférjen a laptop (megmértem: kisebb, mint 27.5 * 22.5 cm) plusz a tápja. Semmi más, nem elhanyagolható méretű dolgot nem akarok belerakni.
- védje a laptopot: bőven ki legyen párnázva, legyen tartása, lehet akár kemény is
- strapabíró legyen, bírja a nagyon sok hurcolászást
- az ár másodlagos (nem százezreket akarok rá költeni persze, de tökmindegy, hogy 10e vagy 25e, csak legyen jó)

Körülnéztem kicsit a neten, de nem találtam semmit, ami megfelelt volna, ezért kérem a segítségeteket.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#41) Sipi-


Sipi-
tag

Szerencsére ritkán kell a notimat hordozni. Ha mégis kellene, arra az esetre varrattam egy szövetzsákot (olyan mint egy tornazsák), abba belerakom a notit és belevágom a hátitáskámba :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#42) KoGa válasza Sipi- (#41) üzenetére


KoGa
tag

Azzal csak egy gond van hogy nincs kiparnazva, nem nagyon vedi a notit (csak a karcolasoktol, az utesektol nem). Amugy en is ilyenre keszulok.

[Szerkesztve]

(#43) BobMaster válasza WN31RD (#40) üzenetére


BobMaster
senior tag

Dicota Start Up, vagy mi. Jó anyag

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#44) Sipi- válasza KoGa (#42) üzenetére


Sipi-
tag

Tudom, hogy nem védi, mert nincs is kipárnázva, de nem vagyok hajlandó a vállamon cipelni kb. 5 kilót (kb. 3,6 a gép plusz táp, meg táska). A noti céges asus :)
Egy rendes, de a legolcsóbb, notihoz való hátitáska mennyibe kerül?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#45) teve78


teve78
csendes tag

Sziasztok!

Én másfél éve nyúzok egy targus oldaltáskát. Egy-két helyen a varrás elengedett, a festett fém csatlakozók megkoptak, de tökéletes.
Van egy Samsonite hátizsákom, 16e-ért vettem tavaly. Most eladó. Nem sokat használtam, mert a kocsiba berakni-kivenni a válltáskát 1xübb, és nem cuccolok mást, csak a notit.

Ha valakit érdekel, itt megtalál :D

(#46) zLegolas


zLegolas
őstag

IBM-est a használtcikk piacon, 800-ért. Szerintem azt igazán érdemes...

:C

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#47) Sipi- válasza zLegolas (#46) üzenetére


Sipi-
tag

Esetleg egy link? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#48) Sianis


Sianis
addikt

Én egy Samsonite hátizsákban hordom a gépet, persze külön erre a célra van kitalálva, meg arra, hogyha megyek a városközpontba, vagy akárhova, akkor egy nagyon praktikus tatyó legyen a hátamon...

(#49) WN31RD válasza BobMaster (#43) üzenetére


WN31RD
addikt

''Dicota Start Up''
A neten található információk alapján ez akár megfelelő is lehet. Majd megnézem élőben.
Kösz a tippet.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#50) gravity..


gravity..
csendes tag

Az egy dolog, hogy a táska jól van összerakva, de az sem teljesen mindegy, hogy milyen a belső kidolgozottság. Nekem egy Samsonite táskám van, ami nagyon is jó, csak a belsejében lévő elemek szépen lassan dörzsölik le a gépem ezüst festését. Most már elég undorítóan néz ki szegény.
A boltban azt mondták pofátlanul, hogy miért nem terítettem rá egy törölközőt....:Y

Topikot zárom, itt lehet folytatni.

[ Módosította: Mate ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  milyen hordtáskát érdemes venni laptophoz? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.