Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bandit21


Bandit21
addikt

Hello!
Ehhez a témához végképp sügér vagyok sajna. Lesz egy Abit IC7-G alaplap benne egy P4-gyel egy új Radeon kártya stb. Szóval kell 400Wos táp meg olyan ház amibe belefér az alaplap mert minden tesztben azt írják h nem fér bele ebbe+abba (full atx) ház 5letek? (a táptesztet már végignéztem a COOLINK AP-350X lenne benn) Adnak-e házat táp nélkül. Ja és az ára ne legyen ''csillagászati... köszi

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#2) wipes válasza Bandit21 (#1) üzenetére


wipes
senior tag

Pl. Morex, br.1O e alatt van, táp nélkül



néhány házas topic:

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=19764[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=19208[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=14828[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=18654[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=17912[/L]

(#3) mura81 válasza Bandit21 (#1) üzenetére


mura81
senior tag

vegyél Chieftec Dragon toronyházat vagy TT (Thermaltake) Xaser III, vagy amit már javasoltak. Ha ezekben nem fér el akkor semmiben.
A Chieftec és a TT egyaránt (táppal együtt) brutto 50000 körül vannak.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#4) neduddki válasza Bandit21 (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Azert ez jo, kell egy 400-as tap arre megnevezel egy 300-asat???
Amugy me lenne az arhatar????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) mura81 válasza mura81 (#3) üzenetére


mura81
senior tag

Chieftec DA01-es sorozat kellene Neked. 420W-as Chieftec táppal kereken 50000 (asszem bruttó, a ház br. 42000+9000 a táp)
A Therrmaltake drágább az netto 55. tép nélkül. De ebbe már van 7 db venti a chieftecbe nincs gyárilag venti.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#6) Ati9500


Ati9500
senior tag

egyértelmüeb FEEL IV.-V. 14-16 ezer közt van!
400w os táppal

(#7) andorpapa válasza Ati9500 (#6) üzenetére


andorpapa
őstag

És milyen táp jár a FEEL sorozathoz? Hát nem Enermax, az is biztos...
Szerintem vegyen egy tápmentes házat olcsóér', és ahhoz vásároljon valami elfogadhatóbb PSU-t, legutóbbi tesztünk alapján lehet válogatni.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#8) mura81 válasza andorpapa (#7) üzenetére


mura81
senior tag

azért ne legyen túl uccsó az a gépház mer akkor elképzelhető hogy nem tudja eléggé hűteni a PIV-t meg Radeont

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#9) wipes


wipes
senior tag

Jó ajánlatok :)
De mintha ez lett volna a topicindító hozzászólásban:

...házat táp nélkül. Ja és az ára ne legyen ''csillagászati''

(#10) andorpapa válasza mura81 (#8) üzenetére


andorpapa
őstag

Egyértelmű. Én sem valami gagyi szemétre gondoltam, csupán azt mondom, hogy táp nélkül egy jobb középkategóriás házat is viszonylag olcsón lehet beszerezni, amihez pl. egy Coolink vagy Chieftec tápot biggyesztve igen jól ki lehet jönni, a hűtés és a nafta is meglesz, és a pénztárca sem ürül ki teljesen.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#11) mura81 válasza andorpapa (#10) üzenetére


mura81
senior tag

Ja! még véletlenül sem akartalak lámának nézni. Csak azért szóltam nehogy ''kezdő'' kollega hibát kövessen el. Úgy tudom hogy az új PIV-ek melegednek mint a veszedelem.

Hogy is volt régen? Pfúj azok a szar AMD-k melegednek mint a disznó?!?!

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#12) tildy válasza andorpapa (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk 10ezres coolink tápot:)Ha jóltudom a nyertes ő lett:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) andorpapa válasza mura81 (#11) üzenetére


andorpapa
őstag

Értelek, szerintem mi totál egyetértünk. Amúgy meg végre eljutottunk oda, hogy a beégetett felirattól (AMD v. Intel) függetlenül minden melegedik, mint az állat. Főleg azóta, hogy általánossá lett a +50% tuning. Na de nem offolok, szóval a tanácsom: jó táp + középkategóriás ház, illetve lehet jobb is (mármint a ház), ha a buxa engedi.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#14) Bandit21 válasza neduddki (#4) üzenetére


Bandit21
addikt

Az új PH teszt szerint stabilan bírta a 400Wot mint tesztgyőztes összesítve ár/érték arányban és 6000Ft ezért kértem ház ajánlatokat.

Mivel láma vagyok hozzá azért nem írtam árat de h értsétek a probléma összetettségét idén 500e Ft-ból kell kihoznom 1 gépet 1 laptopot, monitort +kiegészíteni 1 régi gépet, jövőre 300e-ből laptop, digikártya + digit fényk. gép. és 2 év mva 100e tartalék szóval ki van számolva minden de lehet még kavarni de a 40+ÁFÁ-s házak kiesnek :( Ha ez a táp jó (a teszt szerint az) akkor még 10et áldoznék a házra ha nem megy a minőség rovására.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#15) andorpapa válasza Bandit21 (#14) üzenetére


andorpapa
őstag

Igen, a választott Coolink jó lesz, ahogy a topic elején ajánlott Morex ház is.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#16) Bandit21 válasza andorpapa (#15) üzenetére


Bandit21
addikt

Thanx 4 the help! ez a kettős is sztem is jó megoldás lesz!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#17) petakpa1 válasza Bandit21 (#16) üzenetére


petakpa1
őstag

Szerintem érdemes rákukkantani a Codegen házakra is (persze táp nélkül!)
Nekem is ilyen van és szerintem ár/érték arányban nagyon ott van:))
Előnyei:
-tágas
-masszív
-nem ''harapós''
-könnyen szerelhető
-na és persze olcsó

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18) Wishbone


Wishbone
csendes tag

Na nekem is kellene egy ház max 30.000 NETTÓért!Tök láma vagyok ehhez,de lennének kikőtéseim: :F
-legyen hozzá kapható PLEXi ablak
-legyen nagy(magyarul minden beleférjem(full ATX alaplapok is))
-legyen hozzá táp(400W) vagy ha nincs akkor olcsóbb legyen)
-szémélyes tapasztalatoknak örülnék

(#19) strike-force válasza Wishbone (#18) üzenetére


strike-force
őstag

chieftec dragon sorozat. nekem midi van dx01wd. fehér. egy házikó egy 420-as chieftec táppal+ablak. de majd más ugyis mond mást. vagy még esetleg Antec Plusview 1080 (?) de azt nem tudom, hogy mennyi (abban is van zsír táp).

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#20) Wishbone válasza strike-force (#19) üzenetére


Wishbone
csendes tag

És bírja a FullATX ? :F

(#21) Wishbone válasza strike-force (#19) üzenetére


Wishbone
csendes tag

És ezt ennyiért hol kapható ?

(#22) strike-force válasza Wishbone (#20) üzenetére


strike-force
őstag

nemtom a fullatx méreteit de itt egy link

[L]http://www.chieftec.com/products/dragon/dx01wd.htm[/L] - full uaez az enyim is

nekem egy [katt a nevemre] alaplap van benne, de kényelmes nagyon. ha kell kuldök képet róla. inside, outside, minden.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#23) strike-force válasza Wishbone (#21) üzenetére


strike-force
őstag

herta - br. 21 táp nélkül de ha színesbe kell meg plexi oldallap, akkor magicomp.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#24) andorpapa válasza Wishbone (#18) üzenetére


andorpapa
őstag

A Chieftec házak nagyon jó minőségűek, van plexis verzió is, a nagy mobók is elférnek bennük, ráadásul van, amelyik táppal együtt jár, és mint tudjuk, a Chieftec tápok elég jó minőséget képviselnek. Árban is elviselhetők. További lehetőség az Antec, külsőre és belsőre is erősen emlékeztetnek a Chieftec-re (és akkor még enyhén fogalmaztam), szintén jó táppal, elfogadható áron. A Chieftec DA01W4 például nettó 30 rugó, nagytorony (6x5.25''), 360 Wattos Chieftec táppal, és ehhez több helyen is lehet plexis oldallapot venni, de mint említettem, van direkt plexis verzió is. Persze azt nem tudom, hogy neked kell-e nagytorony, vagy elég egy 4x5.25''-ös kéró is, csak tágas legyen...

Mert a 4x5.25'' esetében eléggé jól jársz az Antec Lanboy-jal, nettó 30 rugó (overclock.hu-n, tehát valószínűleg ezresekkel olcsóbban is találsz máshol), van benne egy 350 Wattos Antec Smartblue táp, alapból plexis az oldallap, valamint jár hozzá egy idétlen szíj is, amivel cipelheted LAN partyra. Táp nélküli testvére az Antec PlusView 1000 AMG, szintén 4x5.25'', ezüst, plexi, táp nincs, nettó 24 (szintén overclock.hu-s adat).

A Thermaltake cuccok drágábbak, ezért nem is ajánlom őket, na meg a design sokak szerint kicsit túl NASA-sra sikerült. Ha tudod már, hogy milyen táppal üzemeltetnéd legszívesebben a gépedet, akkor persze érdemes tápnélküli házat venni, jobban jársz. Az itt említett házak mind minőségi termékek, a hazai piacon felsőkategóriásnak számítanak, tehát ezeknél vannak olcsóbb cuccok is.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#25) Wishbone válasza andorpapa (#24) üzenetére


Wishbone
csendes tag

Köszi Nekem egy sima midi is elég csak az a lényeg hogy beleférjen mindenfajta alaplap!
strike-force:Légyszi küldj képet!
E-mail:wishbone@freemail.hu

(#26) andorpapa


andorpapa
őstag

Ja, és ezeket a házakat nem csak azért ajánljuk, mert szépek (bár ez ízlés kérdése) és van hozzá gyári plexi, hanem azért is, mert nagyon jól szerelhetők, tele vannak extra feature-ökkel és kiváló a hűtéstechnikai képességük.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#27) andorpapa válasza Wishbone (#25) üzenetére


andorpapa
őstag

Akkor az Antec és a Chieftec midi cuccaival biztosan jól fogsz járni, akár táposat veszel, akár tápmenteset. Sok sikert a shoppingoláshoz!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#29) Wishbone válasza andorpapa (#27) üzenetére


Wishbone
csendes tag

Köszi,hát akkor shopping

(#30) andorpapa válasza Wishbone (#29) üzenetére


andorpapa
őstag

Ja, igen, még mielőtt valami elvakult fanatikus megvádolna, meg kell említenem, hogy az AOpen kérók is eléggé jók, csak így fejből most nem jut eszembe egy plexis változat sem, ezért nem említettem a gyártót.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#31) strike-force válasza Wishbone (#25) üzenetére


strike-force
őstag

képek mentek...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#32) andorpapa


andorpapa
őstag

Ja, és hogy nehezítsem a vásárlók helyzetét: még a Casetek CK-1018 is egy kellemes megoldás, nettó 20 körül, plexi oldallappal, kellően sok extrával, táp nélkül. Amit emészteni kell rajta: a design. Sokaknak valószínűleg nem fog (divatos szóhasználattal élve) bejönni. Nálunk is volt róla cikk. Érdemes átfutni az elmúlt félév házakról készült cikkeinket, sok jó házat találhattok, melyek megfelelnek az elvárásaitoknak.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#33) Atlantis válasza andorpapa (#32) üzenetére


Atlantis
veterán

Tök olyan, mint a Thermaltake Xaser III. Talán testvérek?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#34) strike-force válasza Atlantis (#33) üzenetére


strike-force
őstag

azt nem a csiftek dragon-ból moddolták ki ???

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#35) andorpapa válasza Atlantis (#33) üzenetére


andorpapa
őstag

Mint a Xaser III? Hát, szerintem nem, bár lehet, hogy túl régen láttam a Tt házát, ezért nem indult be az asszociáció.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#36) Atlantis válasza andorpapa (#35) üzenetére


Atlantis
veterán

Na nem külsőre, de winyórögzítés, meg egy-két megoldás nagyon hasonló...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#37) erdoke válasza andorpapa (#24) üzenetére


erdoke
titán

Lehet, hogy kicsit NASA-s a Thermaltake ház, de könnyű volt megszokni. :) Érdekes gondom adódott viszont a keresztbe szerelendő vincsikkel: Az oldallap alá már nem fér be egy PATA-SATA átalakító a vinyóra. Mind1, ha nyerek a lottón, veszek két WD SATA Raptort, ez meg mehet a rackbe...:D

A legjobb aláírás a héten

(#38) erdoke válasza Kalandor (#28) üzenetére


erdoke
titán

Hát azt a táp nélkülit már elszúrtad. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#39) erdoke válasza Atlantis (#33) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem annyira azért nem hasonlít belül se.

A legjobb aláírás a héten

(#40) neduddki válasza petakpa1 (#17) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a nem harapos azt jelenti, hogy nem vagdos???? akkr Neked nagy mazlid volt eddig :-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41) neduddki válasza Wishbone (#20) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha meg nem jott valasz, birja!!!!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42) klepto válasza wipes (#2) üzenetére


klepto
addikt

A képen látható picike tetszik, és az e-connectnél van is br 8750.-ért. Ez nem sok, de az lenne a kérdésem, hogy láttad élőben is? A termék honlapján két szín van, de fekete nincs :( Nekem pont ez tetszik ;] Nem tudod véletlenül, hogy olyan-e élőben, mint ami a képen látszik; vagyis az eleje is világít, vagy csak az oldala?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#43) strike-force válasza klepto (#42) üzenetére


strike-force
őstag

én láttam ilyet élőben havernál és egy dolog bizti: az oldala világított. az elejére nem emléxem. és neki fekete vót ám !!!!

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#44) wipes válasza klepto (#42) üzenetére


wipes
senior tag

M****alban láttam kirakva is, élőben is jól néz ki, van fekete és ezüst is.
A világításról nem tudok sajnos semmit, de úgy tippelem, nem világít az eleje.
Van itt valahol egy ''kinekmilyenházavan'' topik, jó hosszú, asszem van, akinek Morexe van, kérdezd meg sztem ott, hátha. :)

(#45) Lamair válasza wipes (#44) üzenetére


Lamair
aktív tag

nekem ezüst Morex van!

nem világít az eleje, szerintem könnyen szerelhető, persze a régi DTK-m se volt rossz! 8500Ft-volt az ára táp nélkül, de szerintem megérte!

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#46) Hequila


Hequila
őstag

Én is házvásárlás előtt állok (még mindig), de nem tudok olyan házat, ami nekem kellene. Morex lenne a legjobb, csak kb 1,5-ször olyan magas kellene. A Morex nem gyárt torony házat?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#47) Auslander válasza Hequila (#46) üzenetére


Auslander
tag

Lian Li ???

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#48) faster válasza Kalandor (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Az Expertben szinte csak táp nélküli Chieftekek vannak 15300-22150-es nettó áron.

(#49) Hequila válasza Auslander (#47) üzenetére


Hequila
őstag

Ha lenne lóvém, nem tettem volna fel ezt a kérdést.
max 15-ből kellene kihozni

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#50) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

SZVSZ egy sima codegen vmi izlésesebb kivitelben + 350W Enermax tápság.

Ha minden jól megy ez még 2004 előtt meglesz for mí :)

Szal a táp minden, ha az frankó akkor akár purhabbal is körbenyomathatod az alaplapot.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.