Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Milyen gépet ajánlanátok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

A problémám a következő. Sikerült félreraknom úgy 45 ezer forintot, amiből pár alkatrészt le szeretnék cserélni a gépemben. Ezek a következők: alaplap, proceszor, hűtés, memória. Később majd egy új ház sem ártana, az viszont már nem ebből a pénzből lesz. Az a nagy bajom, hogy nem nagyon értek a számítógépekhez... :( Szóval akkor ha valaki ráér, próbáljon már összeállítani nekem valami konfigot. :) Lehetőleg AMD procira épülőt, úgy hallottam azok viszonylag olcsók meg még mindig gyorsnak számítanak. Aki érdemben segíteni tud, annak meghálálom. Csak még nem tudom hogyan... :R Köszi! :DD

Let the Zone take me if I am.

(#2) Mizo válasza kutga (#1) üzenetére


Mizo
tag

Milyen a mostani konfigod? Csere esetén érdekes lehet még a videókártya és a táp is.

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#3) nemtommi válasza kutga (#1) üzenetére


nemtommi
senior tag

Chaintech SK8T800 14.750
Athlon64 2800+ Dobozos 23.750
Memória Hyundai 512MB 12.000
szumma: 50,500
Ok. hogy nem 45, de lehet érdemes még hozzágyűjteni 5500Ft-t

(#5) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

AMD Sempron 2600+ 754 BOX 14 685 Ft 18 356 Ft
ASUS NForce3 K8N AMD Athlon 64/754 DDR AGP 13 585 Ft 16 981 Ft
512 MB DDR Ram 400 MHz Samsung,Hynix 7 425 Ft 9 281 Ft

vagy

Intel Celeron 2400/533 478 BOX 13 585 Ft 16 981 Ft
ASUS P4S800D P4 Socket478, SiS655 FX chipset 11 176 Ft 13 970 Ft
512 MB DDR Ram 400 MHz Samsung,Hynix 7 425 Ft 9 281 Ft

45ből jobbat memóval nemigen lehet esetleg kicsivel többért egy A64-et.

Gondolom a Régi videókártyád nem PCI-E-s ugyhogy erősebb cucc maúgy is tárgytalan. Jah, nézz utána mert gépajánlós topic már van és nem bizti hogy ezt nem zárják be ;)

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#6) AMD Power válasza Nedudgi (#5) üzenetére


AMD Power
titán

Ez az AMD-s konfig szerintem mindenkinek szimpatikus. Se a Celeroncs se a Sis nem egy jó választás.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7) Nedudgi válasza AMD Power (#6) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Ezzel vitáznék. A SIS 865 szintjét hozza csak alkalmasint olcsóbb. A CeleronD pedig egész jó processzor. Majd keresek teszteket de de ne itt offoljunk.

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#8) AMD Power válasza Nedudgi (#7) üzenetére


AMD Power
titán

1. Teszt: Bővebben: link
2. Teszt: Bővebben: link
A Sempron kicsit erősebb benne mint a Celeroncs!;)

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9) AMD Power válasza Nedudgi (#7) üzenetére


AMD Power
titán

Na erre a teszt-re nem válaszolsz? Hol vannak ilyenkor a nagy Celeroncs hívők!?
Mert mind a kettöbe a ''rossz'' Sempron kicsit elveri Celeronos ellenfelét!:F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10) Nedudgi válasza AMD Power (#9) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Nah itt vagyok, csak tegnap este dolgoztam.
Nem vagyok Celeron őrült. Nem mondtam hogy a Celeron D SIS párosítás jobb mint a másik. Bár nem sokkal de a az AMD-s cucc drágább is. Ha vennék valszeg az AMD-t venném most (max Sempron helyett 64-et) . Csak alternatívaként írtam, amgy én meg vagyok vele elégedve. Jah, és azt azért jó lenne tudni hogy DDR266 helyett DDR 400-hoz mit szólna a CeleronD merthogy a linkelt tesztben úgy volt, a Sempron meg DDR 400-al. Nah ennyi OFF elég is lesz. Én is a Sempront javasolnám.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Milyen gépet ajánlanátok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.