Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nokamiki


nokamiki
senior tag

Milyen digitális kamerát és fényképezőt ajánlotok nekem az elfogadható árú bár professionális gépek piacán?
Feltételek: Tűéles kép, szép szinek
:))

V2 rider - Yamaha MT-01

(#2) esteban válasza nokamiki (#1) üzenetére


esteban
senior tag

Mire akarod hasznalni ... egyebkent meg olyan nincs :)

iBook + RedBull :)

(#3) nokamiki válasza esteban (#2) üzenetére


nokamiki
senior tag

Hát hobbyfotozás a cél de ki tudja mi jön majd?
Amúgy egy pár programmal nagyon jó képeket lehet szerkeszteni!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#4) rog válasza nokamiki (#3) üzenetére


rog
addikt

a canon s50 az jo.

(#5) esteban válasza nokamiki (#3) üzenetére


esteban
senior tag

Hmmmm.... nehany teny:

A diafilm felbontasa ca. 30.000.000 pixel vagy tobb, fugg a filmtol, tehat egy digitalis ''profi'' kamera sem fogja azt a elmenyt nyujtani mint ez. Persze, fugg a vegfelhasznalastol, mert ha csak web-en akarod tarolni/terjeszteni akkor egy par. mPixeles is boven eleg.


Ha megbekelsz a max. A4-es mereture nagyithato (szepen nagyithato) keppel, akkor szoba johetnek a digi gepek.

Itt is elso sorban a tukorreflexes gepek, mint pl. a Canon D30. Keress ra a neten, az ara valahol fel millio korul van.

Egyel alacsonyabb kategoria, de meg mindig tukorreflexes - es tapasztalatom szerint egesz jo kis gep - a Olympus E20-as ez ca. 200e HUF korul lehet.

[L]http://cf.olympus-europa.com/consumer/digimg/series.cfm?id=HIGH%20END[/L]

... az persze tulzas, hogy high end :)


a nem tukorreflexes gepekrol nincs sok (jo) tapasztalatom, arrol majd mas beszel.


Szoval ha nagyon jo minoseg kell > hagyomanyos film
ha minoseg kell olcson > hagyomanyos film
ha minoseg kell $ nem szamit > tukorreflexes digi

iBook + RedBull :)

(#6) yerico válasza esteban (#5) üzenetére


yerico
senior tag

Az E-10 kerülget kb. 250-be :)

(#7) bitfarkas válasza nokamiki (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

A választék az amatőr felső kategóriában elég nagy.
Canon PS 65
Minolta 7Hi
Nikon Coolpix 5400
Olympus E-20P
Sony DSC-F717

(#8) esteban válasza bitfarkas (#7) üzenetére


esteban
senior tag

ugy laccik elvettuk a kedvet ezekkel az arakkal :D

iBook + RedBull :)

(#9) nokamiki


nokamiki
senior tag

Én a Nikonnál maradnék ugyanis most egy Coolpix 2000-em van amit el akarok adni!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#10) nokamiki


nokamiki
senior tag

OK
Akkor most témaváltás de nem teljesen:
Milyen Digis Kamerát ajánlotok?

Én ezt néztem ki:
Sony TRV-345E

V2 rider - Yamaha MT-01

(#11) bitfarkas válasza nokamiki (#10) üzenetére


bitfarkas
őstag

Attól függ, mit akarsz vele? Ha nem akarsz a kamerára visszaírni, mert pl. DVD-t csinálsz, elég a 245-ös is, ami 35 k-val olcsóbb.
Aztán kérdés, hogy azért választod-e D8-as formátumot, mert vannak régi H8 felvételeid is, amiket ezzel akarsz visszajátszani, nem tudni...
Mert hogy közel ebben az árban mini DV-t is lehet kapni Zeiss optikával. (Ezen sincs DVin)

(#12) nokamiki válasza bitfarkas (#11) üzenetére


nokamiki
senior tag

Az a lényeg hogy kezdő filmes vagyok és most lenne az első kamerám!
Nekem az a lényeg hogy automata és kéz élességállítása legyen, éles kép, szép szinek!
És be akarnám DVD minőségben digizni egy DV kártyával!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#13) neduddki válasza nokamiki (#10) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A tszcse beszerzet egy mx500-at marthogy a 300/350-net ma nem gyarcsak! hat szo se rola nem egy rossz szerkezet!!! amugy ugy 470 ornyeken koborol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) neduddki válasza nokamiki (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Kezdetnek talan kicsit sok az mx500:-)))) amugy ha dv-rol beszelunk akkor nem igazan kell digizni egyszeruen athuzza az embor a 1394-en oszt kesz...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) bitfarkas válasza nokamiki (#12) üzenetére


bitfarkas
őstag

A most kapható digi. kamerák mindegyike tudja, amit írsz. Itt a kérdés az, hogy ráállsz-e a D8-ra, ami Sony specifikus, vagy választod a DV-t. Lényegében csak a kazetta mérete különbözik, de le tudsz vele játszani, és be is tudod DV formátumban vinni a pc-be az esetleges régebbi 8 mm-es videoidat.
A DV-kkel nekem spec az is a bajom, hogy túl kis méretűek és súlyúak, nehéz stabilan tartani őket.
A Sonynál a jobb DV-k Zeiss optikásak, ezért kissé drágák is. Ha a pc-n szerkesztett anyagot nem csak DVD-re akarod esetleg írni, hanem meghagyva az eredeti minőséget, szalagra visszaírni, akkor olyat vegyél, aminek van DVin/out csatlakozása. Bár a Sony D-8akhoz 15 kért lehet kapni krack készletet, amivel mindenessé tehetők.

(#16) nokamiki válasza bitfarkas (#15) üzenetére


nokamiki
senior tag

Szóval ha jó értelmezem akkor azt lehet vele csinálni ha szalagra venném, hogy bedigizem jobb felbontásban és visszaküldöm a szalagra?
De erre nekem nem lenne szükségem!
Különben ragaszkodom a Sonyhoz!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#17) nokamiki válasza nokamiki (#16) üzenetére


nokamiki
senior tag

És egyelőre a TRV-345E-hez is!
:)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#18) neduddki válasza nokamiki (#16) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha ragazkocc a sony-hoz akkor mindenkep maragy a legkisebb zeiss-nel,

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) nokamiki


nokamiki
senior tag

Arra tudnál mondani egy márkanevet vagy tipust?
Köszi!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#20) neduddki válasza nokamiki (#19) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

[L]http://sony.hu/index.php?loc=2|cat=28[/L] van egy par belole
sony-t egyet neztunk a trv940-est ha jol emlexem, jobb is mit az mx500 de dragabbnak is tunt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) nokamiki


nokamiki
senior tag

Ok megvan
hát ennyi pénzt nem adok érte!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#22) CrossBill válasza nokamiki (#17) üzenetére


CrossBill
csendes tag

Szia!

Nekem is 345-ös kamerám van, kb. fél éve használom.

Összességében meg vagyok vele elégedve, csak néhány ''apróbb'' dolog zavar egy kicsit rajta.
- a masina objektívje nem a legjobb minőségű, elég nagy a kromatikus aberrációja.
- a kamera hajlamos a bepárásodásra, legalábbis nekem eddig már 2x is leállt ilyen hibaüzenettel, és jó 1 órába tellett mire újra használatba tudtam venni.
- nincs rajta manuális fehéregyensúly állítási lehetőség.

Mindezek mellett én nagyon szeretem, főleg az alábbiak miatt:
- 20x-os optikai zoom,
- jó kézremegés kompenzáció,
- InfoLithium akksi,
- DV/analóg in/out.

Üdv,
CrossBill

(#23) nokamiki válasza CrossBill (#22) üzenetére


nokamiki
senior tag

Tehát akkor ajánlod?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#24) Szaky


Szaky
tag

Hi!

A Canon G3-ast sok szeretettel tudom ajanlani! :) Kiraly a gep!

A www.dpreview.com -on tudsz bongeszni!

-Szaky-

(#25) atus


atus
senior tag

Maradva a fényképezőgépeknél, ha nagy tudást, jó optikát, és egy halom funkciót szeretnél kompaktabb méretben, akkor a Sony V1-et ajánlom. Nekem az van, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Kb G5 szinten van, csak méretre fele-kétharmada.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#26) bitfarkas válasza nokamiki (#16) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem egyészen jól értelmezed.
A kameráról az IE1394 csatin beolvasod (mert már digitális) a szalagról a DVAVI formátumú klipet. Ez kb 5:1 tömörítésű fájl, így kb 18 percnyi video 4 GB méretű.
Lényegében az összes videoszerkesztő képes ezt a formátumot kezelni, így vághatod, hangosíthatod, feliratozhatod, effekteket szűrőket (pl színkorrekció)tehetsz rá.

Ha van a kamerán DV-in, az így megszerkesztett filmet észrevehető minőségromlás nélkül (a fizikai minőségen mindíg csak rontani tudsz, javítani nem!) visszaírhatod szalagra, amin jó minőségben (SP) 1 óra műsort tudsz tárolni (D8-nál kb. 1200 Ft-ért) Ez durván 13,5 GB.

Ha nem akarsz cicózni a tv-n való lejátszáskor, az anyagot DVD-re is írhatod, itt már további (Mpeg2) tömörítésre van szükség, amit általában 6MB változó bitrátájú tömörítéssel (2 óra műsor), vagy 8MB konstans bitrátával (1 óra műsor) csinálnak meg. Az így előállított lemez asztali lejátszóval nézhető, a minőség a kábelTv-s adással egyenértékű. De további feldolgozáshoz már nem igen jó.

Tehát, ha egy nyersanyagot esetleg többször is fel akarsz használni, esetleg módosított formában, akkor jó, ha szalagra visszaírod, ehhez kell a kamerán a DV-in.

(#27) bitfarkas válasza neduddki (#20) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ne csinád fődim, kezdő kezébe minek a félprofi gép? A DCR-pc8-at Zeiss optikával DV-in/outtal bruttó 280k alatt megkapja.

(#28) bitfarkas válasza nokamiki (#23) üzenetére


bitfarkas
őstag

A depon a Sony DCR-TRV19-et (miniDV, Zeiss, DV-in/out) bruttó 210 alatt.

(#29) nokamiki válasza bitfarkas (#28) üzenetére


nokamiki
senior tag

NA ez már érdekelne!
És az jonn mint a TRV345E?
ugyanis max 200K-m lenne a gépre!
+ 10-20K a DV kártyára!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#30) nokamiki


nokamiki
senior tag

Tényleg ennyire jó ez az optika?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#31) nokamiki


nokamiki
senior tag

Az nem gond a TRV19-cel hogy csak 10/120x a zoomja
A 345-nek 20/700x!!!!!!!!!!


:F

V2 rider - Yamaha MT-01

(#32) nokamiki


nokamiki
senior tag

Most így állok:
Vagy TRV 345E vagy DCR-19
:((
De lehet, ha nagyon szép és jó a képe a Carl zeiss objektívesnek olyat veszek!
Tényleg mi a különbség?
elég nekem a 10/120 Zoom?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#33) Szeni válasza nokamiki (#32) üzenetére


Szeni
aktív tag

Az ilyen több 100-szoros zoom-okat akár el is felejtheted! Nem jó semmire!

(#34) bitfarkas válasza nokamiki (#31) üzenetére


bitfarkas
őstag

Az Atcomp-nál ADS Pyro FireWire kártyával együtt bruttó 206-ért megkapod.
A Zeissnél már akkor preciziós optikát gyártottak, amikor a Nikon gyár helyén még csak rizsültetvények zöldelltek. :))
Ritkán jó a nagy zoom, de szinte csak állványról. 20*os zoomos kézből tartott felvételeknél elszédülsz a tv előtt, úgy ugrál, szuper kézremegés funkció ide, vagy oda.
Sajna az elérhető árú D8-ak között nem volt (ma sincs) Zeisses gép, így én is lemaradtam róla.

(#35) bitfarkas válasza bitfarkas (#34) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ja a digitális zoomot meg tűzzék a kalapjuk mellé! Ez ugyanúgy, mint a fényképezőknél, semmit sem ér. Persze más a helyzet, ha kockás filmet akarsz nézni...

(#36) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

az www.atcomp.hu a sony dcr-pc8-as 217.800+áfa. Kölönben a pc sorozatú kamerákhoz egységes készletek vannak. pl: buvárcucc, különböző lencsék (nagylátószögű stb.).

Ha vissza tudod játszani a szerkesztett anyagot a kamerába az azért is jó mert ha valahova elviszed megmutatni (mert pl valakinek csináltál egy felvételt) csak rányomod az analóg csatikat és már a tv-n lehet is nézni a szerkesztett anyagot.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#37) nokamiki


nokamiki
senior tag

Tehát azt akarjátok ezzel mondani hogy nekem elég a 10/120x Zoom?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#38) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Nem olvastam végig, de Leica Digilux 1. Kizárólag. Optikailag magasan a legjobb.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#39) nokamiki válasza Don Vittorio (#38) üzenetére


nokamiki
senior tag

Na az meg milyen?
Még soha nem hallottam!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#40) Don Vittorio válasza nokamiki (#39) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Analóg fényképezőgépben a Leica a király. (Ez közismert.) Digitben általában összedolgozik valakivel. A Digilux 1 elektronikája Panasonic, az optika pedig Leica. Majdnem ugyanezt kapod, ha a jobb Panasonicokat veszed. Ha kell, tudok küldeni adatokat, és ha kell, meg tudom adni a kereskedő elérhetőségeit.

Egyébként [L]http://www.leica-point.hu[/L]

Esetleg [L]http://www.leica-point.hu/belindex.html?c=digilux1.htm[/L]

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#41) esteban válasza Don Vittorio (#40) üzenetére


esteban
senior tag

Azert nem kell hanyatt esni a Leciatol, joval dragabb mint amivel jobb pl a Canon-nal. A filmfelvevoit nem ismerem azokrol nem tudok mit mondani ...

iBook + RedBull :)

(#42) MLaca


MLaca
őstag

Digitális gépben a félprofi kategóriában, amik jók: Canon EOS 10D, Nikon D100. Az Olympusnak lesz hamarosan (ebben az árkategóriában) az új E-1 -ese. Ez nagyon baráti darab a leírása alapján (és a dpreview előzetesére támaszkodva). Az Oly E10 és E20-ast nem ajánlom, bár jómagam az E10-est birtoklom, mert zajos és gyakorlatilag csak a legkisebb ISO értéken (ISO 80) érdemes használni. Nappal elmegy még az ISO 160 is, de amúgy katasztrófa. Előnye, hogy olcsó (E10 használtan, garisan kb 200e) és tükörreflexes elven működik (tulajdonképpen egy prizmás megoldást használnak, de ez más történet...), azaz azt fotózod le, amit látsz a keresőben (és nem holmi EVF, hanem optikai kereső). Ha most kellene vennem félprofi, avagy belépőszíntű gépet, akkor vagy a Canon EOS 10D, vagy az Oly E-1 mellett tenném le a voksot. A Nikon D100 -asa már kissé öregszik, de ennek ellenére elég jó gép, széles obicsaláddal. Lehet dönteni :)

http://mlzphoto.hu/

(#43) MLaca


MLaca
őstag

De ha tényleg ''felsőkategóriás'' gépet keresel, akkor ott a full-fram -es, 11 megapixeles Canon EOS 1Ds - na attól jelenleg nem nagyon van jobb ''Kisfilmes'' digit gépben! 2.7 millió forint +áfa...

http://mlzphoto.hu/

(#44) bitfarkas válasza nokamiki (#37) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ne akard, hogy mi akarjuk megmondani, hogy neked mi elég. :DDD
Az átlagos felhasználás közben nagyon ritkán zoomol az ember 20szorosra. Egyrészt a berázás veszélye miatt, másrészt a levegő párássága, vagy a meleg levegő mozgása miatti életlenség miatt.
Ha volt már a kezedben egy legalább 300 mm gyújtótávolságú pentaprizmás gép, meg tudod ítélni, mit jelent a hatszoros zoom, a tízszeres ennek majdnem a duplája.

(#45) nokamiki


nokamiki
senior tag

Vettem aza adást!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#46) nokamiki


nokamiki
senior tag

Még egy kérdés:
A Sony listája szerint a TRV345E az Digital 8-as kamera a DCR-TRV19E pedig Mini DV kamera!
Mi a különbség?
akialakítás vagy mi?
Ez egy feldőbb kategória?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#47) nokamiki


nokamiki
senior tag

Amint elnézem ezeken a Mini DV-ken sincs sok gomb...
Gondolom focust lehet vele állítani nem?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#48) nokamiki


nokamiki
senior tag

De tényleg ezen feltűnően kevés a gomb!
:U

V2 rider - Yamaha MT-01

(#49) bitfarkas válasza nokamiki (#46) üzenetére


bitfarkas
őstag

A képalkotás, a képjelek formátuma, a jelfolyam mindkét típusnál azonos, a felvételi anyag, és ezért a jelek szalagra rögzítésének módja (sávok száma, helyzete) más. Nem hinném, hogy e tekintetben minőségi különbségről lehetne beszélni.
Az, hogy nincs a TRV19-en sok gomb, valószínűleg azért van, mert érintőpaneles. Van kézi élességállítási lehetőség is, csak erről a gyalázatosan szegényes magyar honlapról nem értesülsz. Ha valamit értesz németül, ezt az oldalt ajánlom:
[L]http://www.sony.de/view.x?prod=32194&loc=de_DE[/L]

(#50) bitfarkas válasza bitfarkas (#49) üzenetére


bitfarkas
őstag

Itt egy még részletesebb, ráadásul angolul:
[L]http://www.sony-europe.com/view.x?prod=32194&cat=20549&tech&loc=eu[/L]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.