Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen dvd írót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) splat


splat
csendes tag

Sziasztok!

Tud vki segíteni?
DVD írót akarok venni és lehetőleg elfogulatlan vélemény(ek)re lenne szükségem.
Ezt a 2 írót ajánlották idáig, de ha van vkinek más ötlete, azokat is szívesen veszem:

NEC ND-2510A
PIONEER DVR-107

Jó lenne minél előbb, mert már megvenném:)
Köszi!

(#2) moonman válasza splat (#1) üzenetére


moonman
titán

pio 107-tel kapcsolatban személyes tapasztalatom van és így nehéz nem elfogultnak lenni. :) teljesen jó. (most épp egy a07-el tolom, szintén)

(#3) _Hunter_ válasza splat (#1) üzenetére


_Hunter_
őstag

Én ugy tudom, hogy mind kettő jó.
Elfogultság: az én pijóm felmondta a szolgálatot 1,5 hónap után, de ez asszem csak az én szériám volt. amugy jól irt, ameddig irt.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#4) moonman


moonman
titán

eddig 1:1 :) talán az ár döntsön.

[Szerkesztve]

(#5) Wildmage válasza splat (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nekem a NEC van kb 1 hete. Alig írtam még vele pár lemezt, de azt nem szúrta el. Annyit kell róla tudni, hogy az igazán hozzáértők szerint jó író, de rettentően gyenge olvasó.

(#6) moonman


moonman
titán

pio halkcsendes, gyors és nagyon megbízható, eddig mindenemet beolvasta, a többéves backupkarcos cédéket is :)

(#7) Fade_Away


Fade_Away
őstag

szvszHa most/közeljövőbe akarsz dvd írót venni akkor szvsz nevégy olyat ami nemírja dual layert.

Még annyit,m hogy egy hete PPeter Dual Layerből nekem a NEC2510et ajánlotta.

gl&hf

(#8) moonman válasza Fade_Away (#7) üzenetére


moonman
titán

és hol veszel elérhető áron dl-lemezt? ha mindig ilyenek miatt várnék... :U

(#9) splat


splat
csendes tag

Köszi srácok a véleményeket, de mondom, akinek van más javaslata is ezektől a típusoktól, nyugodtan ossza meg. Ezeket csak ajánlották.

(#10) splat


splat
csendes tag

Egyébként mit jelent a NEC-nél, hogy gyenge olvasó? Hogy értsem? Nehezen olvassa a lemezt? vagy mi?

(#11) moonman válasza splat (#10) üzenetére


moonman
titán

lassan

(#12) gado válasza splat (#1) üzenetére


gado
tag

Vegyél Pio-t. Azt mondják, hogy az jó. Nekem Toshiba-m van. Eddig egy Dvd-t, cd-t se írt meg szarul. Egyedül az a 1 hibája van, hogy nem írja a +os lemezeket.

[Szerkesztve]

(#13) moonman


moonman
titán

ja és a pio olvassa a dvd-ramot is megfelelő firmware-el. (1.18)

(#14) Fade_Away válasza moonman (#8) üzenetére


Fade_Away
őstag

Egyrészről nemkell dl íróra várni jópár fajta (NEC, Sony, LG.... ) már a piacon van.

Másrészről:
Az első nyers cd met 2500ft ért vettem. Jelenleg 100ft/db
Első nyers dvdmet aszem 4000ftért. Jelenleg 400ft/db
DL lemez jelenleg 4000ft. Egy év múlva mondjuk tipre 1000ft.

szóval ha vesz valaki akkor csakis dl írót!


(#15) I_Am válasza Fade_Away (#14) üzenetére


I_Am
veterán

Szerintem ráér DL írót venni amig a lemezárak ténylegesen elérik a megvehető szintet. Addig bőven elég bárkinek egy 8x-os +/- író is.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#16) Fade_Away válasza I_Am (#15) üzenetére


Fade_Away
őstag

Ha van dvd írója akkor persze neméri meg jelenleg dl írót venni.
Deha nincs dvd írója akkor mindenképp dl est.

Ha jolvettem ki a forumnyitó szavaiból akkor neki még nincs.....

(#17) Youri


Youri
veterán

A Pioneer az fekete tálcás?

RTX ON

(#18) splat


splat
csendes tag

Az is felmerült bennem, hogy mire elérik a DL lemezek a ''normális'' (mondjuk 1000 Ft alatti) árat, akkor vajon mennyi lesz a DL írók ára... :U

(#19) joey7


joey7
őstag

Sztem először dönts el mire akarod legjobban használni; ha DVDfilmeket akarsz ''biztonsági menteni'' akkor célszerű a DL, ha nagyrészt csak egyéb adatmentésre,akkor nagyon jó pl a Pio. :)

(#20) splat


splat
csendes tag

Nekem legfőképpen adatok írásához kellene a DVD író, másod sorban kell csak a filmekhez. Egyébként egyre több fórumvélemény elolvasása után ebből a használati célból kiindulva a Pio felé húzok...

(#21) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Ennyire dilemázol kérdezd meg ppetert ő megmondja tutit

(#22) PPeter válasza splat (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Bizony, Pioneer 107 nagyon jó választás erre, de ha pár napot vagy hetet még ráér, akkor szerintem várj, mert jön a Pioneer 108 (meg egyéb 16x-os írók), és ha nem is célszarű pont ezeket az újakat venni, a meglévő (már kiforrott firmware-rel és támogatással bíró) mostani 8x-os írók ára majd még jobban lemegy az újak megjelenésének köszönhetően.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) ftc


ftc
nagyúr

Én is ezen gondolkodom,de én NEC és TEAC között,netán egy LG.Nem tudom melyiket vegyem.Pio-t ne ajáljatok,mert nálunk nem kapható.

(#24) splat


splat
csendes tag

Köszi Srácok!

Sokat segítettetek! Rengeteg fórumot olvastam és végülis Pio lett a befutó...ma megvettem...aztán majd meglátom.

(#25) gg72


gg72
veterán

Én ajánlanám a Plextor PX-712A típ. írót is, aminek a napokban esett az ára kb. 25%-al, most 31e körül meg lehet kapni, 3 hete még 42e-ért vettem... :( Fantasztikus kis ''dög'' és a vele járó Plextools progik pedig egyszerűen az őrületbe kergetnek, annyiféle tesztelési lehetőséget kínálnak, így egy CD v. DVD megírása után még órákig eljátszadozom velük. :D Persze erre semmi szükség nem lenne, mert szinte minden lemezre tökéletesen ír, de főleg a pluszos lemezeket szereti, abból is a Verbatimot, a tesztek tanúsága szerint jobban pörköli őket, mint az eredeti gyári lemezek...:C Előtte egy Pio A06-os íróm volt, ami szintén remek kis készülék, de azért a Plextor jobb, igaz, nem sokkal!

[Szerkesztve]

(#26) erdoke válasza Fade_Away (#16) üzenetére


erdoke
titán

DL íróból csak book type settinget támogatót szabad venni, hacsak az asztali játékost is nem szeretné a delikvens cserélni egy drága legújabb szérásra. Mert ugye a legtöbb asztalinál a FW frissítés csak álom, pedig elvileg (néhány korrekt gyártónál gyakorlatilag is) lehetséges. :((

A legjobb aláírás a héten

(#27) Youri válasza erdoke (#26) üzenetére


Youri
veterán

A NEC támogatja?

RTX ON

(#28) erdoke válasza Youri (#27) üzenetére


erdoke
titán

Igen.

A legjobb aláírás a héten

(#29) lacko22


lacko22
aktív tag

Amikor voltam a Mi**ralnál épp egy Necet küldtek garanciába az volt a baja hogy nem olvassa a saját maga által megírt lemezeket de más olvasó beolvasta. Én Lite Ont a használok meg vagyok elégedve de Princo lemezt semmilyen íróhoz nem érdemes használni. Jó az LG, Pio, Nec meg a többi is szerintem. Nem azért gyártják őket hogy rosszak legyenek.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen dvd írót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.