Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21377) Ottó58 válasza Piftuka (#21374) üzenetére


Ottó58
senior tag

Múlt héten vizsgáltam felül az íróim. mindegyik jól működött, mielőtt elraktam (sok íróm van).
Egy TSHxxx íróval megírtam egy lemezt, utána semmi, csak a tálca működött.
Az Optiarc 7200A egyszerűen semmit sem "csinál", pedig működőképesen tettem félre.
Sajnos létezik, hogy állásban megöregszik a hajtószíj, elveszti rugalmasságát. Ekkor nem is adja ki a tálcát, esetleg többszöri gombnyomásra. Ez orvosolható. Mégpedig a régi írókból áttettem a szíjat, már ami egyezik, (ott még vastagabb szíjat raktak bele), és jó lett, vagy pedig a motor szíjtárcsáját cseréltem és így már működik.
A régebbi írók: a Samsungok közül CSAK A 223F bírja a strapát, igaz, ezen is szíjtárcsát cseréltem.
LG 4165, 4167 is tök jó (ezen vastag a szíj), és minden DVD lemezt megír és olvas.
Plextor 712A is tökéletes.
Az összes CD! íróm még tökéletesen működik, fogaskerekes megoldással adja ki a tálcát, és még por ellen is szigetelve vannak!!!

"plam" : az időseknek hogyan mutatom meg pl. a nyaralási fényképet, videót, ha nem DVD-n?
Mert az még van nekik, az alap lapostévével is működik, de a pendrive és a külső merevlemez már nem kompatibilis.
Ha mondom, hogy felhőben van, legfeljebb felnéz az égre és széttárja a kezét.

A DVD sem fog kimenni a "divatból" ahogy a kazettás-szalagos magnók, videómagnók sem, sőt egy-egy jól bevált példányért igen magas árat kérnek.
A DVD, Blu-ray írókkal is ez lesz.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.