Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen dvd-írót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Penge Borisz


Penge Borisz
tag

Sziasztok!DVD-író vásárlás előtt állok és a tanácsotokat szeretném kérni, hogy milyen írót érdemes venni.Az is érdekelne még, hogy mennyivel nehezebb megírni egy DVD-t mint egy CD-t, tehát aki már járatosabb a CD-írásban az egy DVD-vel is elboldogul-e?Minden segítséget előre is köszönök.

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#2) dobi válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


dobi
aktív tag

Igen elboldogul a DVD írással is! Típusba tanácsot nem nagyon tudok adni, (Nekem egy Sony-m van (+) , elég jó, bár nem sok DVD-t írtam vele) van, de állítólag a Toshiba nagyon jó!

Ha veszel, akkor mindenképpen olyant vegyél amivel + és - is lehet írni! Nehogy megszivasd magad (vagy vki mást).

(#3) Flashcash válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem most ár/telj.-ben a Pioneer A06 a legjobb.
Nagyon jó drive, ráadásul multiformátumú így jó darabig használhatod még.

[L]http://www.cdrinfo.com/Sections/Articles/Specific.asp?ArticleHeadline=Pioneer+DVR%2DA06+DVD%B1RW+recorder&Series=0[/L]

Egy adat DVD megírása nem nehezebb mintha egy CD-t írnál.
Inkább az asztali lejátszókba szánt DVD filmként megírt lemezekkel van gond néha. (nem megf. lemez választás stb.)

(#4) zizou


zizou
tag

Sziasztok!

Én is DVD-írnyát szeretnék venni a SulinetExpressz keretében. Nem valami hatalmas a választék és az árak is elég csillagászatiak, de a -60 azért jól jön. A következőket néztem ki:

- LG 4020
- Toshiba SDR5002B
- Plextor DVD+

A Toshibát dícsérték itt a srácok, de a Plex szerintem jobb név, de DVD+-os...
Az LG-ről nem tudok semmit, az a legóccsóbb...
Vélemény?

köszi,
Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#5) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Az Lg GSA4040B, elég kompakt kis gép. 4x +/- és Ram író 65 bruttóért. Bár a Pioneer nagyobb márka és ha nem kell a Ram írási tulajdonság akkor inkább Pioneer.

Szerintem mindenképpen 4x-t vegyél.
Íráshoz használható a Néró, tehát ennyit az cd írásról dvd írásra történő ''átállásról''.

Jó mulatást! :)

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#6) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Én a NEC iróját ajánlanám. olcsó és nagyon jó minőségü.
van az 1100-as az csak +os és van a 1300 az +/-

az e-connectnél 43000 asszem a 1300-as.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#7) zizou válasza Protoss (#5) üzenetére


zizou
tag

Protoss:

Megrendeltem az LG-t, ha minden igaz holnap este már a magaménak is tudhatom.
Érdekes hogy SEx-ben minden cucc jóval drágább mint normálisan, de ez így is 65e HUF.
Pio-t vett a kollégám és aszonta hogy jó, viszi a 400Ft-os DVD-ket rendesen. Elsősorban ez lett volna a fontos nekem is, hogy ne legyen érzékeny a médiára, mert nem akarom a gatyámat szétfizetni DVD-lamezekre :-)) Remélem nem okoz csalódást a jószág.
Télleg, régi az alaplapom (ABIT BH-6 1.0), okozhat bármi (pl. sebességi) gondot?

Másik: ki, hol és mennyiért vesz olcsón írható DVD-t, amivel jók a tapasztalatok?

Köszi,
Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#8) zizou


zizou
tag

Nos megvettem a 4040-es LG-t, beraktam, egyből ment, rendben van minden.
SEx keretében 65e HUF (Qwertynél, reggel megrendeltem, délutánra meg is volt!)
A meghajtóhoz adtak egy Maxell DVD-RAM-ot, azt próbáltam ki először, simán WinCommander F5-ös rámásolással. Rendben ment, de a sebesség csak 1x volt, azt még meg sem találtam, hogy hogy lehetne feljebb tenni...
A Qwertynél vettem három DVD-R lemezt: 2 db noname 800+900 HUF valamint egy Memorex 1000 HUF... Brrrrr....
Az egyik noname rendben volt, 2x-en írtam rá Nero6-tal, rá is ment, vissza is ellenőrizte, stb.
A másikra már csak 1x mertem írni, és sajna nem is sikerült rendesen. Az egyik nagy DivX-file hibás lett, a többi jó...

Szóval eddig teccik a dolog, az utóbbi hibát a lemezre kenem. Ma este meghajtom mint CD-író, kíváncsi leszek h mit produkál.

Üdv,
Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#9) Danecay


Danecay
őstag

Hi All!
Lenne 1 kérdésem ami nem tartozik túl szorosan a témához mármint a DVD vásárláshoz, hacsak abban a dologban nem, hogy tegnap vettem. Az író 1 TEAC DV-W50E. Remélem nem volt rosz vétel 36e Ft.-ért. A kérdésem 1 külföldi fórumon tárgyalt dologhoz kapcsolódna, méghozzá valami olyasmit írnak, hogy a fent említett írót at lehet alakítani Pioneer 105-é. Mivel angolul van tem teljesen értem miről van szó. Tud erről valaki valamit? Miért jó ez, vagy míért jobb átalakítva?
A fórum linje:
[L]http://forum.firmware-flash.com/viewtopic.php?t=12884&sid=3d0d43f199c9f6898dc11488ce151dd7[/L]

(#10) bitfarkas válasza zizou (#8) üzenetére


bitfarkas
őstag

Na erre csak annyit, hogy az én régi Acorpom a biosban csak cd írónak ismerte fel, de egyébként műkszik rendesen.

(#11) Danecay


Danecay
őstag

Hát ugye ez attól is függ mennyire régi az alaplapod ill. a BIOS-od

(#12) Male válasza Danecay (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Azért lehet átalakítani, mert az valójába Pio író, a TEAC csak a firmware-t adja, meg cimkéz. Az átalakításnak semmi értelme, csak ha a firmware-el van valami gondod (pl nem lehet írni vele bizonyos DVD-re), és a Pio már kijavította azt a hibát a firmwarejében, a TEAC pedig nem (Pio firmware-t könnyebb találni, mint TEAC-et).

(#13) Hequila


Hequila
őstag

Üdv!
Hallottam én egy olyat, hogy nem egészséges dvd íróval cd-t írni, mert akkor a későbbiekben nehezebben fogja felismerni a dvd lemzezt, meg rosszabbul írja meg stb.

Ez igaz? vagy csak haverom egyik agyszüleménye, és most röhög rajtam hogy mennyire átb@szott?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#14) erdoke válasza Hequila (#13) üzenetére


erdoke
titán

Szorosan a 2 technológiát és az írók mára elért általános minőségét tekintve inkább az utóbbi.
Persze ha van külön CD-íród, biztos ami biztos alapon inkább azzal írd.:D

A legjobb aláírás a héten

(#15) joey7 válasza erdoke (#14) üzenetére


joey7
őstag

Én azt olvastam, hogy a DVD író jobb minőségben írja az audio-t is mert a DVD minőséghez nagyobb pontosság kell, tehát jobb lesz a zenei cd is. Igaz ez?

(#16) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Szvsz nem jelenthet problémát egy meghajtónak ha kisebb pontossággal kel írnia.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17) erdoke válasza joey7 (#15) üzenetére


erdoke
titán

Nézd, ez itt nem annyira misztikus dolog. Ha rajta van a megírt korongon minden bit, ami kell, akkor tökmind1, hogy mivel írtad. Illetve max. a visszaolvasásnál számíthat esetleg, de jó olvasóval az se sokat.
Zenénél kiemelten fontos az olvasó, a hibajavítás minősége, illetve hallgatáskor a D/A konverter igényessége.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen dvd-írót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.