Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6046) Slowman válasza rumos14 (#6039) üzenetére


Slowman
aktív tag

Az olcsó fényerős fix kategóriába a Canon a nyerő azzal a 20k-s obival, persze a minőség nem közelíti meg a Sony-t és egyéb 50-est ;] . Ha a Sonynál az 50/1.4-re gondoltál akkor a Pentaxra szintén van ugyanolyan árba 50/1.4.
Amúgy szerintem Sony-ra és Pentax-ra megközelítőleg egyforma a választék, talán a felső szegmensben több lencséjük van Sonyéknak (Gondolok itt az 500k-s CZ üvegekre és G-s társira ;] . Egy 135/1.8-at A900-on bevállalnék :D ). Pentaxra van manuális K-bajonettes obi, és ezt az előnyt szerintem a Sony a régi Minolta obikkal be is hozza, ezeken van AF (bár nem tudom, hogy milyen lehet) a Pentax MF obik viszont olcsóbbak talán, és itt is kijön a kb. fifty-fifty.
Amúgy most, hogy nézegettem ezeket a Minolta obikat, ha én Sony-s lennék, simán bepróbálnék egy 70-210/4 beercan-t, ez olyan szimpatikus "jószágnak" néz ki, közepes minőségű telék között elég szimpatikus (ugyan megint nem tudom, hogy milyen optikai tulajdonságokkal bír).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.