Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51010) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok, így a segítségetek szeretném kérni. Jópár év eltelt amióta megvettem az első tükrös gépem, egy NIKON D50-et és fura, de azóta maradtam is ennél a gépnél egy Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD objektívvel, egy Sunpak ITTL vakuval és egy Kenko AF közgyűrűvel. Azóta pedig a világ kifordult saját magából a gépvázakat illetően. MILC vagy DSLR stb. kérdések természetesen bennem is felmerülnek, közel 1 hete nézelődöm, informálódok. Most kezd valami katyvasz kialakulni bennem az információ halmazt kiértékelve, ezért a hozzáértőkhöz fordulok, hozzátok.

Mint írtam feljebb „gépvásárlás” a cél. Márkahű vagyok valamelyest, de természetesen nem ragaszkodom a Nikon-hoz. Ha van jobb minőség/ár-érték arány jelenleg, jöhet. 2007 óta jópár év eltelt, a technika is sokat változott. Bár szívesen maradok NIKON vonalon akár a meglévő objektív miatt is ami egy Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD. Ez a 220voltnál jelenleg 158.000ft és már kistelét sem kell vennem. Ezt megspórolhatóm ha Nikon vonalon maradok és egy bitang jó objektív szerintem. Mellé egy 50mm 1,8-as fix (volt már) meg majd idővel egy tele mondjuk egy 70-200 2,8 Nikon vagy Tamron.

Amire kellett nekem a D50 bővel elég volt, eddig. Első gyerkőc érkezése előtt a fotós célok mellett a VIDEÓS képességek is nagyon fontosak jelenleg számomra – ezt meg a D50 nem tudja - lehetőleg 4K-ban legjobb minősgben. Bár sem DSLR-el, sem MILC-el nem videóztam még, nem tudom milyen. Jelenleg egy SJCAM SJ8 PRO-t használok 4K-ban. De szeretnék valami komolyabbat. Erre inkább video kamera ajánlott? Ha igen melyik?

Tehát amire használnám:

fotózás: baba, családi, kültér, beltér
videózás: ugyan ezek témák LUT és cinematic színezéssel kiegészítve
és lehessen akár munkára is használni

A Sony Alpha 6500 és a Sony-k youtube videók alapján is iszonyat jónak tűnnek videózásban. Bár a Sony-k 500.000ft-nál kezdődnek. A Nikon D7500 tetszik és állítólag tudja is a 4K-t, a Sony-k nál jóval olcsóbb, kb. 300.000ft újonnan. Kérdés az AF és minden másban milyen lehet. A Nikon D7200 videóban csak 1080p-t tud.

A Sony-k tényleg ennyivel jobbak videózásban mint a Nikonok? A meglévő Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD objektívvel és egy 50mm 1,8 fixxel ugye jó gondolom hogy jobb képet ad mint egy 2-300.000ft-os videokamera? A videózás miatt később tervezem egy gimbal (stabilizátor) beszerzését is. Van esetleg valami más ajánlott vétel jelenleg jobb ár/érték aránnyal mint a D7500 ha nem csak a fotózás hanem a videózás is a cél?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.