Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42024) Throme válasza n1nja (#42015) üzenetére


Throme
veterán

Másodgépnek vettem egy ilyen kis masinát...
A barna nem rég még 115k volt az MM nél...

Egyszer ezt írtam valakinek a gf7-re:

GF7-el az AF-re szerintem nem lesz gondod. Villámgyors témára igaz még nem használtam.
A 12-32 elég jól használható obi kezdésnek. Jó a stabilizátora.
Természetesen átfogásban nem egy ultrazoom tudású, de ezért cserélhető obis ez a rendszer....

Anyagminőségre se panaszkodok.

Kicsi, könnyű, még milc szemüvegen keresztül is.

Szubjektív, de szoftveresen is tudja amit kell.

Dedikált gombok elegendőek általános felhasználást tekintve, esetleges hiányosságon némileg enyhít a az érintő kijelző. Pl virtuális FN gombokat ott beállíthatsz (bár ez is korlátozott, hogy mit).

Ami hátrány lehet, hogy nincs kereső.
Egyrészt a hátsó lcd meríti az akksit. Nem tudom mit használtál eddig, de nekem tükröshöz képest kevés kép készíthető 1 feltöltéssel. Szóval pótakksi beszerzése szükséges lehet.
Másik gond, hogy erős napsütésben korlátozott a kijelző használata.

Nekem nincs nagy kezem, de a hátsó tárcsához már párszor hozzáértem akaratlanul. El lehet állítani így a rekesz értéket, vagy a záridőt..stb.

Külső vakut nem tudsz hozzá csatlakoztatni, sem pedig külső keresőt (pl az oly ep-l vázakhoz igen, ha megveszed az alap konfigot, de később - nem kevés pénzért - vehetsz keresőt, ha mégis szükség lenne rá ).

Nincs a vázban stabilizátor. A kitobival ez nem gond, és számos obiban lesz stabilizátorod, de pl fix, fényerős obiknál (ilyet előbb - utóbb úgy is veszel) nem lesz.
Én egy sigma f2.8-ast használok, a 12-32 mellett. Nem szenvedek a stabi hiányától, de jó lenne ha lenne, hogy iso-t "spóroljak".

Frissebb LR kell, ha RAW-ot használsz, korábbiak (rev 5 és ettől lefelé, talán korai 6-osok) nem ismerik ennek a váznak a RAW-jait.

Első, vagy fő gépnek én nem javaslom a GF7-et.
Kezdésnek én keresős vázat választanék. Ha van benne stabilizátor a vázban, az még jobb.
Ettől független egy szerethető váz.

szvsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.