Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29041) Archanon


Archanon
őstag

Hosszas markolászgatás után végül úgy döntöttem a Nikon D5200 lesz a nyerő gép, no de ismét elakadtam. Objektív... Mivel vegyem? Kétféle opció közt vacillálok. 18-55 mm még beleférne a ~150ezres határba, ugyanakkor sokan írják, hogy semmi értelme, még kezdésnek sem sok, akkor már inkább egy valamivel hosszabb, jobb minőségűt vegyen az ember. Lehet kapni ugyanezt a gépet 18-105 mm obival is, ez már 190-195ezer környéke, vagy 199k jófélén, nikon táskával és 16 gb memóriával (pl edigital).

Mivel fontos lenne a 3 év gari, ezért csak ilyen "drága" helyeken néztem...

Vagy van egy harmadik joker, vegyem meg a vázat valahol 3 év garival (ha sikerül), és vegyek hozzá külön valami obit? Mint korábban írtam, elsősorban természetfotózás az ami érdekel... Jó, röpködő madarakat, kolibriket, stb még csak nem fogok fotózni, de biztos lenne mozgó objektum is.

Sokan javasolják azt a verziót, hogy vegye meg az ember a 18-55 mm-es obit, és később vegyen mellé legalább 50-200mm-t, ha majd távolabbra is akar lőni. A 18-105 mm nem lenne valami középmezőny szerű lehetőség?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.