Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) pacorro válasza Parci (#86) üzenetére


pacorro
aktív tag

Természetesen én is így értettem.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#102) Terapeuta válasza Parci (#100) üzenetére


Terapeuta
őstag

Az hogy milyen géppel lő az ember, tényleg tökmindegy...az ISO kérdés viszont szerintem megérdemel egy alaposabb körbejárást (akár úgy is, ahogy javasoltad). Ha valaki tudja, hogy zárt helyen rendszeresen fotózik (családi események jellemzően ilyenek), akkor egy 1-2 FE lehet érv is gépválasztásnál.. 2Fe az negyed annyi fény, nem mindegy (1/20, vagy 1/80 !!)...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#103) philoxenia válasza Terapeuta (#99) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha tudom előre, hogy probléma lehet a kevés fény, akkor állvány mindenképp, amatőrként kevés a megismételhetetlen kép, ami a az állvány/stabi hiánya miatt nem készülhetett el. Olyan helyen fotózva /templombelső pl./ ahol esetleg az esemény miatt kellene, de valamiért nem szabad használni az állványt, ott számíthat sokat az egy-két stop, ami a kétféle stabi között van tudtommal /váz vs. obi stabi/ . Persze sokszor kár próbálkozni egy olyan fotó elkészítésével, amit már más megcsinált olyan minőségben, amit én soha nem érhetek el a felszerelés korlátai miatt, de ez saját szempontom persze... /Épületfotókra gondolok elsősorban kinn és benn, a tilt-shift obik ára például elég erős korlát nekem/.. ;] /

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#104) Parci válasza Terapeuta (#102) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így van. akinek az kritikus szempont, nem jár olyan jól az oly vázaival, már csak azért sem, mert f1,4-es fixeket sem igazán tud szerezni egy méregdrága leica 25 mm-esen kívül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#105) sanyixXx válasza Terapeuta (#97) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi, ilyen méret/súly dologba bele se gondoltam. 800g körül van a 30D, ha jól tudom, az még nem vészes. mondjuk a többi cuccal együtt már simán el lehet menni 2 kilóig is gondolom :D

igazából nem úgy gondoltam, hogy bedobom a táskába és usgyi a mindennapokba, de persze az sem kizárt, hogy csakúgy bedobom reggel a jegyzetek mellé.

2 obira gondoltam alapvetően (valami kisebb 18-135 pl., meg egy "nagyobb" telére - 70-300). nagy csereberélést nem akarok folyton, mert szerintem a 18-135-tel már ki lehet jönni sok helyen kényelmesen, de ha tudom, hogy fotózni megyek, akkor betárazok a nagyobbal is:)
lenne egy vaku is hozzá, de az ugye max. partifotózásra vagy este, akkor meg úgyis pakolászok indulás előtt.

szóval összességében nem gond a mérete, van kompakt zsebfényképezőm is, mert ugye nem kell mindig ágyúval galambra lőni.

technikai/használati/képminőségi különbségek érdekelnének még, hátha szól még valami az újabb mellett:)

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#106) Terapeuta válasza philoxenia (#103) üzenetére


Terapeuta
őstag

Amit mondasz, teljesen igaz. Ha valaki szeret fotózni, általában van állványa. De aki tényleg csak azért vesz gépet, hogy bizonyos dolgokat megörökítsen, meg turista, stb, az nem kíván további eszközöket magával cipelni csak azért, mert tudja, hogy este lehet hogy ki lesz világítva a Lánchíd...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#107) pacorro válasza ottkar (#87) üzenetére


pacorro
aktív tag

Te ezt írtad: "Vicces hogy a Sonyt hozod példának mikor ahhoz kevesebb optika van mint a Pentaxhoz." Ebből a szempontból a Digifénykép (egyébként szegényes) kínálata indifferens. Nem azt írtad, hogy egy adott boltban "a" típusú géphez több objektív kapható, mint "b" típusúhoz, hanem azt, hogy "a" típusúhoz több optika van, mint "b" típusúhoz - ez pedig nem biztos, hogy megállja a helyét. Teccik érteni? :)

Egyébként nem kell 56, de még 46 optika sem. Kell egy fényerős nagylátó zoom (mondjuk 16-35/2.8), egy középzoom (mondjuk 24-70/2.8), egy telezoom (mondjuk 70-200/2.8), egy-két jobb portréobjektív, egy-két nagytele, egy-két makró, és néhány jobb fix. Ezeken kívül még néhány kommerszebb darab, hogy legyenek azért olcsóbb objektívek is, és kész. Aztán ezek mellé gyárthat a Sigma, a Tamron meg a Tokina amit akar (nem az ő választékuk a legfontosabb, mert ők gyártanak mindenkinek).

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#108) pacorro válasza Terapeuta (#106) üzenetére


pacorro
aktív tag

Az ilyen embernek viszont sok esetben jobb egy normálisabb kompakt, mint egy nagy és nehéz felszerelés.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#109) Terapeuta válasza pacorro (#108) üzenetére


Terapeuta
őstag

Igen, de a normális kompakt pénzben ugyanott van, mint egy alap tükrös szett...méretben van különbség ugyan, de az nem egetrengető. Én a bridge kompaktnak nem látom a jövőjét, a mókusvillantó az más...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#110) Cassidey válasza philoxenia (#95) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem erdekel a kozepformatum.. es dehogy jonne ki, mondjuk nem tudom te mit neztel, en nem vagyok otthon benne, de egy hasselblad hol van meg ennyibol?! Ne szalljunk mar el azert a kozepformatum fele.:)

5DmkII nem riportra van szanva, 1DmkIII a Canon riportra szant gepe, Nikon D3, sot d700-at is jobban eltudom kepzelni a szuper AF-el. Ez nyilvan, nem azt jelenti, h nem lehet riportra hasznalni, de nem oda pozicionalta a Canon, ahogy az 5D-t sem.

Az IS pedig egy igen hasznos dolog, a Pentax 50-200-nal nekem sem hianyzott, mert pici es konnyu obi, de a Canon 70-200-nal nem tudom, hany kep sikerult volna stabi nelkul.. 1/15-1/40-ig fotoztam vele csunya korulmenyek kozott, es tuelesek a kepek.. Pedig mintha ereztem volna, h beremeg a kezem.. :) Nem fogok allandoan allvanyt cipelni magammal, igy is eleg nehez a cucc, rendezvenyen szinte hasznalhatatlan lenne amugyis..

ps.: van allvanyom, sztem egesz korrekt. nem azert irom ezt mert nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#111) pacorro válasza Terapeuta (#109) üzenetére


pacorro
aktív tag

20-30000 forintért is lehet egészen jó kompaktokat venni, pont ugyanolyan a képminőségük, mint egy 60-80000-esnek. :) Nem kell bridge, nem kell állítgatási lehetőség, akinek erre van szüksége, az tényleg vegyen inkább tükröst. (De nincs mindenkinek szüksége erre.)

[ Szerkesztve ]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#112) rumos14 válasza zsity (#94) üzenetére


rumos14
nagyúr

értem én, hogy az E420 a létező legkönnyebb DSLR, meg jól hangzott amikor pár hónapja az E410 dupla kitobival (mindkettő minőségi darab, ugyebár) 100k alatt volt, de akkor is, bakker, nincs markolata, egy DSLR-nek :Y

(#113) rumos14 válasza Parci (#96) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem is az iso1600-ról beszéltem, sőt, én leszek az első, aki elismerem, hogy magas iso érzékenységben az én kis Sony-m a leggyengébb, de ez kevéssé zavar, mert a képeim >90%át iso100-on készítem.
hanem arról, hogy pl. meglátásom szerint kisebb a dinamikaátfogása (nagyobb a kiégés veszélye), kevésbé részletgazdag a képe. természetesen (sajnos) nem használtam ilyen gépet, csak tesztképek alapján vagdalkozom, pl. ez [link] nem a csúcsok csúcsa.. és igen, ez már pixelhadakozás, de az sem menne ki a fejecskémből, hogy vettem egy DSLR-t, ami mégsem olyan igazi DSLR, mert lényegesen kisebb az érzékelője, mint egy bármely másik DSLR-nek.
szóval a 420 nekem a markolat és a képstabi miatt kiesne, az 520 a képstabi és a live view miatt már megfontolandó, de azért az már nem is olyan olcsó egy gép.

(#114) Gzolo válasza rumos14 (#112) üzenetére


Gzolo
senior tag

Naés?

Szerinted ennek és tesóinak hány elégedett használója van/volt? Jó nem DSLR hanem SLR, de az elv ugyanaz.(Elárulom hogy sok)

[ Szerkesztve ]

(#115) philoxenia válasza Cassidey (#110) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Használt vázra gondoltam használt hátfallal és használt obikra természetesen... :) Még úgy is meglepően szép dolgokat tudnál kihozni portréban hidd el....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#116) rumos14 válasza Gzolo (#114) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem engem ma nem ez fog érdekelni, hogy x éve milyen géppel ki mennyire volt elégedett... leírtam a véleményem; többször is kézbe fogtam egy 410-est és majd kiesett a kezemből, nem tudtam biztonságosan megfogni, kellemetlenül mozgattam a jobb kezem ujjait hogy héé mi van má.
amúgy most pár hónapja passzoltam el bagóért vmi hasonló Zenit gépet a pincéből, szó szerint, párom vmelyik felmenője használta anno.

(#117) Cassidey válasza philoxenia (#115) üzenetére


Cassidey
senior tag

Sztem nem jonne ki ennyibol ugy sem. Es nem lennek ilyen mobil, nem valoszinu, h tudnek riportot/sportot fotozni, amire fel kell huznom az erzekenyseget iso800-1600-ig (feljebb nem szerencsere), nem nagyon tudnek szaladgalo kisgyerekekkel lepest tartani, es valoszinuleg elerheto fenyben fotozni sem (in available light baromira nyersforditasban). Kozepformatum a Vogue fotosanak szuper studiojaba es tajkeptfotosok kezebe valo nem nekem. :) Ugy erzem szamomra az idealis a full frame lesz..

[ Szerkesztve ]

(#118) Gzolo válasza rumos14 (#116) üzenetére


Gzolo
senior tag

Hmm, én idén elővettem, és előttem vele egy kocka filmet.Pedig nem hinném magam idősnek 18 évesen. Nem értékeled a múlt technikáját :/
Nem hasonlítható össze a fém váz kellemes hidegsége és súlya, a mai műanyag vackokkal. Pentacon 135/2.8-al lehet van 1,5 kiló is, mégse esett ki a kezemből...
Szerintem hiba elpasszolni egy ilyen régiséget...

(#119) olli


olli
tag

DSLR felosztás:
-belépő szint I. 80-100e Ft
-belépő szint II. 100-130e Ft
-belépő szint III. 130-180e Ft
- amatőr szint I. 180-250e Ft
- amatőr szint II. 250-500e Ft
- amatőr szint III. 500-800e Ft
-félprofi szint 800-1600e Ft
-profi szint 1600e Ft felett

Szerintetek milyen felosztással és árakkal érdemes jellemezni a hazai piacot? Szerintem egy érdeklődőnek először ezeket kell tisztáznia magával, mivel a végén két dolog történik pénztártól való távozás után: egy DSLR boldog tulajdonosa lesz, és megszabadul jónéhány Ft elköltésének gondjától. Az első miatt lényeges, hogy közben milyen tanácsokra hagyatkozott.

By cool !

(#120) zsity válasza Gzolo (#118) üzenetére


zsity
tag

Én meg a jómultkor a prakticát vettem elő...belenéztem a kersőjébe és el sem hittem amit láttam. :) Rendes szemtornával ért fel, hogy az egyik sarokból a másik sarokig belássam a terepet. :) Kb. ezt éreztem akkor amikor főnököm D700-asába néztem bele valamelyik nap. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.