Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skynet258

    veterán

    válasz Throme #76917 üzenetére

    Na srácok, megjött a Keychron Q6.
    Az evolúcióm így nézett ki: anno membrános billentyűzetek (noname, Logi... főleg Logi). Azt sem tudtam mit nyomkodok, hogy mi van a kupak alatt - nem is érdekelt. :DDD Aztán megtetszett a mechanikus vonal, ennek első darabja egy Cooler Master CK550 v2 volt, brown switch-csel. Ez tetszett, de nem volt éppen halk, jöttek az o-ringek amivel jobb lett, de... és emiatt kezdtem el ráfordulni a silent vonalra. Igazából (szerintem) elég nagyot ugrottam akkor, a Varmilo VA109M Moonlight volt a következő állomás, silent red kapcsolókkal. Amikor elkezdtem rajta pötyögni, igazi megváltás volt a CK550 után - nagyon fura volt, hogy alig van hangja, masszív mint az állat, szóval nagyon egyben volt...
    Ma pedig összeraktam ezt a Q6-ot, Durock Dolphine 62g switch (köszönet egy itteni fórumtársnak aki szólt, hogy neki lenne eladó) és magyar kupakkészlet - hát nem jutok szóhoz. Kb olyan érzés mint amikor be van dugva a füled egy TWS-sel és maxra kapcsolod a zajszűrést...
    Direkt nem nyomkodtam nagyon az összerakás közben, meg akartam magam lepni a kész művel - hát sikerült. :Y
    Elsőnek megcsináltam a tape mod-ot és a force break mod-ot, ha már úgyis építgetek gondoltam ezek legyenek meg. Nem tudom ezek nélkül milyen lenne, de láttam elég videót erről ahhoz, hogy hallottam, van diffi.
    Tudom a legtöbbeknek itt ez nem újdonság mert már bőven benne vagytok ebben, de srácok, ez valami kurvajócucc. :D
    Már nézegetem a lube-okat és a Durock v2 stabilizátorokat illetve az alá teendő kis szivacs bizbaszokat, szóval elkapott a lendület, a legjobbat akarom kihozni a cuccból. Tudom, a magyar kupakkészlet emiatt kilóg a sorból, de ez a szép ebben az egészben, ha akarom akkor magyar, ha akarom más, ha akarom kattog, ha akarom néma.
    Biztos sokan hülyének néznének, hogy egy billentyűzetért ennyi pénzt kiad az embert (ti gondolom tudjátok, aki meg nincs benne csak elhűlne szóval hagyjuk is a végösszeget), és akkor még semennyire sem vagyok hardcore ugyebár, az megint más liga. :U

    Egy dolog ami nem tetszett, de ez már a csomag kibontásakor megvolt: az ígért tool-ok sehol sincsenek. Nincs a dobozban kupakleszedő, switch kiszedő, csavarhúzó és hex kulcs. Utóbbi kettő mondjuk nem érdekel, előbbi kettőre meg rákeresek Alin. Csak miért van odaírva, ha nem teszik bele a csomagba?

    Tudom sokat írtam, de mindenki sokat ír ide aki épp az új billjét püfföli. :DDD
    Szóval köszi a segítséget még egyszer mindenkinek, :R anno pár éve amiket ide irkáltatok az tök kínai volt és úgy voltam vele engem nem is fog érinteni soha - hát változik a világ...

  • dqdb

    nagyúr

    válasz skippper #77362 üzenetére

    Vagy rövid úton jár, vagy halk, a kettő között választani kell. O-gyűrűvel tudod a teljes utat rövidíteni, de akkor meg a mechanikus jellegnek annyi.

    A halkra akartam írni, hogy Varmilo VA109M silent reddel, de sehol sem látom, a többi változat pedig drágább, így passz. Így van ez, de ez ANSI és angol, bár a az ISO és magyar nem volt megkötés.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Molydeus

    őstag

    válasz Tsebacsi #77677 üzenetére

    Ha ellenállás alatt a taktilis vonalat érted (mint az alap barnák), akkor arra majd lesznek hozzáértő válaszok, de amennyire emlékszem az elmúlt egy-két hétben is szó volt róluk. Nem túl drága a Gateron Silent Borwn és kifejezetten olcsónak számít többféle Outemu (Silent Grey, Silent Lemon, stb.). Kérdés lesz a taktilitás mértéke (kb a "reszel"-től "határozottan döccen"-ig) és a rugóerő, esetleg az, hogy mennyire hajlamos pengésre a rugó.
    A drágábbakra, jobbakra is biztosan jön majd javaslat.

    A magyar kupak készlet leredukálható egyetlen eldöntendő kérdésre:
    Szeretnéd-e, hogy a kapcsoló alatti LED átvilágítsa a feliratot a kupakon vagy fontosabb a hang és a tartósabb anyaghasználat
    Ha előbbi, akkor full size-ra elérhető a Keychron sötét-világos szürke és a Glorious fényes fekete készlete. Utóbbinál kérdés, hogy megvan-e a numpad feletti 4 plusz kupak. Mindkettő vékony, festett és lézerrel feliratozott ABS, kb mint, ami bármilyen gamer billencsen van. A bőrödtől függően idővel fényesedni, azután kopni fog. Emellett a halkságnak nem tesz jót a vékonysága.
    Ha a hang és tartósság a fontosabb, akkor jelenleg a Keychrontól ezek a dye-sub PBT-k vannak: [link] A gyártónál most csak a Retroból van magyar, de itthonról is elérhetők. Lehetséges opció még a kprepublik féle fehér-szürke a magyar kiegészítővel, elég drágán, de régebben csak ez volt elérhető. Emellett többen gondoltunk már arra, hogy egy használt Varmiloról kannibalizálnánk a magyar kupakkészletet, ami viszont egyrészt nem éppen olcsó mulatság, másrészt elég érdemtelenül bánnánk a donorral. :)
    Ezek egyike sem világít át, max a bekapcsolt LED-ek a kupakok között szórják a fényüket. viszont nem kopnak és ha kellően világos verziót választasz, akkor általában elég a monitor fénye az olvashatósághoz, esetleg egy lámpa. :)
    Remélem nem hagytam ki semmit.
    Összességében maximum arról mehet a vita, hogy ki mennyire tartja egyiket vagy másikat minőséginek, mert az általában elérhető választék az kb. ennyi.

    Varmilo:
    Amennyire tudom, nincs benne szivacs, de műanyag a háza, ami kevésbé hajlamos a pengésre, mint egy átlag fém váz, amit - mondjuk úgy - nem kifejezetten "hangra" terveztek. Ezzel együtt van pro és kontra is elég hozzászólás ebben a kérdésben, ha rákeresel a topikban a va88m vagy va109m-ekre.

    M.

  • Molydeus

    őstag

    válasz szantojo #78837 üzenetére

    Egy olcsónak számító, halk 100%-os megoldás a Cherry G80-3000N MX Silent Red kapcsolókkal és igény szerint vagy egy átvilágítós festett ABS Glorious (fényesedik, aztán kopik), vagy egy dye-sub PBT (nem világít át, de cserébe nem kopik) Keychron, mindkettő magyar feliratos. Ez egy kupakcserét jelent az eredeti ISO-UK vagy ISO-DE verzióhoz képest.
    A felső élen 3.6cm, ha jól láttam.
    A keret felett kicsivel, szintén készre szerelt, de eleve magyar feliratos dye-sub PBT kupakokkal a Varmilo Va109M (ill. ezek jelenlegi verziói Vea, VEM, stb.) ugyanúgy MX Silent Red switch-ekkel.

    Ha szeretnél kicsit építkezni, akkor meg lehet próbálni halkítani egy barebone Keychron V6 ISO-t (sajnos se a K10-ből se a K10 Pro-ból nincs ISO) + akár szintén a Keychrontól valamelyik Gateron Silent switch (lineárisból többféle rugóerő közül választhatsz és van egy enyhén taktilis verzió is) vagy Aliról valamelyik szintén Silent Outemu (linbeárisból és taktilisból is többféle) + a fenti kupak készletek valamelyike. A magassága határeset lehet.
    Ugyanezt meg lehet tenni a GMMK full size billentyűzetével is (a GMMK TKL-em 38mm magas), de kell még hozzá egy Ali-s hangtompító szivacs készlet. Az építésekben tudunk segíteni.

    M.

  • Zaied

    addikt

    válasz Ispy #79243 üzenetére

    Nem tudom megfogalmazni. Igazából el se olvastam mit tudnak, mert nekem már a 6GV2 is elég/volt tudásba. Miután ráraktam a PBT kupakokat maximálisan meg voltam vele elégedve jó pár évig. Persze hallom, érzem a különbséget. Plusz TKL méret körülim nincs, itthonra nem kell nagyobb, melóhelyen meg marad a Varmilo VA109M.

    Kinézetre Monokei Standard - QK75 - JRIS75 a sorrend az ajánlottak közül, magamtól pedig az M1-et vettem volna.
    Van itthon egy rakás kupakom, szóval eleve úgy gondolkodtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés