Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Surda


Surda
tag

Jó reggelt!

A kérdés adott. A lényeg: legyen stabil a gép. Húzni nem akarjuk. Az vili, hogy nem lesz egy high-end cucc, de mégis mit lehet ennyiből kihozni szerintetek a leggazdaságosabban?
2200+ körüli Sempronban gondolkozunk, jól tesszük?

Nem királyi többes szám, csak a tesómmal együtt tervezgetünk.:)

A garancia meg... ha a címke meg...

(#2) nRu3 válasza Surda (#1) üzenetére


nRu3
addikt

Ha ragaszkodsz a Sempron 2200+ akkor hozzá árba egy Abit NF7 bruttó 13500 az ujak már kezelik a sempronokat a proci 10000 és még pénzed is marad az árakat az Aquaba néztem az elöbb.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3) Surda


Surda
tag

Kösz, megnéztem.
De azt elfelejtettem, hogy jó lenne olyan, amin integrált GeForce van. Azt tudom, hogy az nem egy csúcskategória, de annál, ami van most (GeForce2 MX 100), gondolom, hogy jobb. Vagy nem?

A garancia meg... ha a címke meg...

(#4) attilam válasza Surda (#3) üzenetére


attilam
őstag

Talán jobb, de nem sokkal. Szerintem nem éri meg a plussz pénzt az integrált videókártya. Inkább gyűjtsél még egy kicsit rá és vegyél bele egy Radeon 9200SE-t (kb. 10e). Az elég olcsó, és lényegesen jobb is, mint amilyen integrált cuccok vannak.

(#5) BluEyes válasza Surda (#3) üzenetére


BluEyes
őstag

Erősen szubjektív véleményem az, hogy kihagynám az integrált vga-t. Az nf7 jó választás, a maradék pénzből pedig megvenném a legerősebb Sempront, ami még belefér. A gf2 közel olyan jó (gyenge), mint az integrált, de legalább nem a rendszermemóriát fogyasztja. Addig mindenesetre kihúzza, míg nem lesz kis pénz egy jobb kártyára.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6) Dilikutya válasza BluEyes (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Detto. Saját memóriával rendelkező Gf2 jobb, mint egy integrált, ami a rendszert lassítja csak. Aztán majd később új VGA.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) Surda válasza attilam (#4) üzenetére


Surda
tag

Értem. Akkor szimpi az NF7.

Még körülnézek, de kíváncsi vagyok konkrét tapasztalatokra is, pl. hogy mit mivel ne vegyek:)

A garancia meg... ha a címke meg...

(#8) Surda


Surda
tag

öp

A garancia meg... ha a címke meg...

(#9) arty


arty
veterán

én egy ECS lap + BARTON az aprohirdetések közül--re szavazok :)

hugomnak pl ilyesmi árből egy ECS L7S7A2 lapot + barton 2600+ t vettem :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) Surda


Surda
tag

Sajnos a Barton már nem fér bele árban:(

A garancia meg... ha a címke meg...

(#11) Torontál S.


Torontál S.
csendes tag

Én a bevált pályát mondom:
Asus A7V8X-X alaplap (9860 Ft)
AMD ThunderBird XP 2400+ (6580 Ft)
meg egy halk hűtő, mondjuk Spire WhisperRock IV (2120 Ft)
link: Bővebben: link
A hűtőbe sokan bele fognak kötni, ezért az lehet GlacialTech is. : )

Ezt megkínáljuk ÁFÁ-val, így lesz 23200 Ft.

A fent szólókkal egyetértve az intergrált VGA-t hamar meg fogod unni, főleg, hogy ezzel a géppel Half Life 2-zhetsz is. Véleményem, hogy egy Asus A9550 Gamer Edition-el (128bit memória sávszélesség, 15E HUF) komoly configot tudsz összerakni szotyipénzért.

Jó szelet!




[Szerkesztve]

(#12) arty válasza Surda (#10) üzenetére


arty
veterán

de, belefér :)

nem vagy tisztában az ECS lapok árával ... ;) 6-8 ezer ft...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13) harley válasza Torontál S. (#11) üzenetére


harley
senior tag

AMD ThunderBird XP 2400+ (6580 Ft)

hol veszel te ilyet ennyiért???

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#14) littlerock


littlerock
aktív tag

ha már a minőség, és a teljesítmény is fontossá válik, akkor az nf7 , és a sempron 2,2+ az amit javaslok kis tuningot megenged, ami játékban is érezhető lesz...

nemrég belefutottam egy ecs nforce2-es alaplapba, de a videokártyát köszönte, nem kérte - abit 9550-es volt a a kari....

az ecs lapoktól sokan félnek, és szerintem a barton procira sincs túl nagy szükséged, jobb mint a sempron az igaz, de a rendelkezésedre álló anyagiak miatt, inkább egy olyan konfigot vegyél, ami később erősebb alkatrészeket is elbír majd, és a következő befektetés inkább egy videokártya legyen...

64 megás128 bites Gf4 est 440 vagy 460 már találsz használtan 4-5 ezerért és ezzel nyugodtan játszhatsz underground2 -t farcray-t stb csak a spéci efektekről mondasz le addig amíg nincs egy jobb karid....de ezt a kártyát ugyanennyiért el is adod :)

ha stabil és jó gépet akarsz, akkor nf7 :) ja igen és az asus x-x szériát kerüld messzire... nem hallottam túl sok jót róla...

[Szerkesztve]

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#15) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Esetleg van egy duronom, lap ,meg ram ha érdekel.

1100 es duron, acorp lap, 2x128mb sd ram:)
a lap még talán garis.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16) erdeya


erdeya
senior tag

Ha valóban a költséghatékonyság a cél, akkor az nforce.os lapon lehet spórolni, ha mondjuk Asrockot veszel. A különbzetből megvan egy Geforce 2-3 használtan, vagy a 2200 sempron lehet pl 2500.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#17) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Az asrock lapok nálam még beváltak, raktam össze pár ilyet főleg k7s8x-et nekem azok nagyon bejöttek.

333Mhz fsb 400ram. 8x agp. stb olcsó

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18) Suliro


Suliro
senior tag

Alaplapot vegyél, ne lapot:DDD
Szerintem valami asust vagy msi-t, de ez az én tanácsom. Lehet még nf7-s is, de mostanábsn rengeteg elhalálozik.

I believe in Dodge power!

(#19) littlerock válasza Suliro (#18) üzenetére


littlerock
aktív tag

rengeteg azért hal meg, mert sok tudatlan hazavágja, aztán meg rohanás a boltba garanciával... pedig egy piszok jó lap és nagyon húzható... és iszonyat sokat eladtak belőle
az asrock,- van amelyiken nincs pl cmos reset jumper!!!! - nekem szintén nem jön be... stabilak, olcsók, de gyengék.. pl erősebb proci teljesítményét nem mndegy mi szolgálja ki....

a vélaményem akkor is egy új nf7-
de ha kell adok egy telcsiszámot, ahol jó és megbízható alaplapot kapsz használt, de biztos vétel...

én az ősszel vettem innen egy nf7-est egy 2.3 +-os sempronnal 22 k-ért

ha kell a szám megadom mail-ban...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20) erdeya válasza littlerock (#19) üzenetére


erdeya
senior tag

Persze persze.
Tudom én is, hogy mi a frankó, de mint olcsó és ennek ellenére megbízható alternatíva az asrock igenis szóba jöhet.
Van nekik egy két best buy alaplapjuk ebben az árkategóriában. Fontos figyelni egyébként a rev. számot (a régebbi nem az igazi)! De a honlapjukon minden iderül.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#21) Surda


Surda
tag

Kösz a véleményeket.

Körvonalazódik a dolog. Olyan lap kell, amibe később belemegy a Barton, tehát 400 FSB-s, dual DDR-es. Alaplapi Geforce akkor kilőve. Eddig még mindig az NF7 2.0 tűnik a legjobbnak.
Az ECS is tényleg olcsó, pl. az N2U400, és tudja is, amit kell.

Vangelis: Kösz, de inkább már NDK memóriában (DDR :) ) gondolkozunk. Az már levehető ajtós:)

Szerintetek a dual channel megéri? Ki lehet használni a Sempronnal, és később a Bartonnal? Érdemes ezért mondjuk 1x256 helyett 2x128-at venni?

A garancia meg... ha a címke meg...

(#22) BluEyes válasza Surda (#21) üzenetére


BluEyes
őstag

Maj' minnyá jönnek szakértők, hogy szart se ér a dual, mer észre se veszed... A tény, hogy minden hw-s oldalon tesztelték, és mindenütt hozott a konyhára néhány százaléknyi pluszt, tehát ha már ott van, tessék használni. A 2x128 felejtős, inkább 1x256 vagy méginkább 512, aztán később mégegy ugyanolyan modul, ha lesz rá zsé. Ja és minimum 400 Mhz-es legyen, mert ha nem is hajtod 400-on, kisebb fsb mellett sokkal jobb időzítéseket állíthatsz be -újabb plusz százalékocskák. ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23) littlerock válasza Surda (#21) üzenetére


littlerock
aktív tag

a meglátás helyes....
bár nem tudom ebben a helyzetben szükséges e az S2-es nf7...
mikor lesz winyód ami ezt kihasználja? stb...
az ecs n2u helyett inkább a sima nf7... 3 rongyal drágább csak...bár kicsit elfogult vagyok:)

nos a ramok: hát inkább 1*256 , és később mégegy 256... még nem lesz olyan procid aminél ez lényeges teljesítmény növekedést jelentene....
6 - 7 + áfa egy db....samsung

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#24) BluEyes válasza littlerock (#23) üzenetére


BluEyes
őstag

Surda nem S2-ről, hanem rev2.0-ról írt szerintem.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#25) littlerock válasza BluEyes (#24) üzenetére


littlerock
aktív tag

oks, vettem, kicsit később jutott ez eszembe, de igazad van....

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#26) antikomcsi válasza Torontál S. (#11) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

''AMD ThunderBird XP 2400+ (6580 Ft)''

Ennek utánnanézhetnél!!! 2400+ Thunderbird???
A régi Athlonokat szerelték thunderbird maggal 1400MHz-ig.

(#27) maross


maross
veterán

vegyel tolem egy asus a7n8x lapot es egy 2500os bartont 16ert :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28) rumkola válasza maross (#27) üzenetére


rumkola
veterán

Ez télleg kurvajó vétel lenne! ;) Sztem is ez éri meg brutálisan 16-ért. Maradékkból meg egy használt Gef4 vagy egy új 9550 jól megrántva, azt jóccakát

(#29) maross válasza rumkola (#28) üzenetére


maross
veterán

ja igen, az az egyes ott kettes lenne, mielott nekem estek :D. bar latom igy sincs tul sok erdeklodo :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#30) Surda


Surda
tag

Sajnos elúszott a pénz...:( :C De kösz a tanácsokat, elrakom őket a következő alkalomra.

A garancia meg... ha a címke meg...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.