Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sergie


sergie
csendes tag

Hali!
A közeljövőben szeretnék venni egy új gépet, csak 1 baj van, az utobbi években nem nagyon követtem az alaplapokat, és most nagyon sötétben tapogatózom, hogy milyet vegyek, és nehéz is dönteni ekkora választék mellett, egy ismerősöm az MSI-re esküszik, egy másik az asus-ra, meg most van ez az Abit nforce2, ami eléggé jó perspektívának látszik, meg az ára is jó, de 1 év gar?! Na mind1. bocs, de ez számomra már túl megeröltető :(
Szóval most szeretnék egy AMD 1700-2000 xp procival egy gépet, de olyan alaplappal amit a késöbbiekben támogatná az ujabb procikat , ramokat meg s.t.b hogy ne kelljen 2 évente új gépet vennem, vagy ez csak álom?Ja még valami, max. 30 e.Ft re gondoltam.......

Vagy ez csak álom?

(#2) casenoid válasza sergie (#1) üzenetére


casenoid
tag

Nforce2 kimondottan jó választásnak tűnik.
Tapasztalatom, hogy ha megy egy alaplap az első hetekben, akkor nem romlik el 2 év múlva sem.
Ha el szeretnéd adni, akkor persze jól jön, de Te itt évekre tervezel előre, ha jól értem.
Tesztekben az Asus nforce2 jött ki jobban, de ez márka hűség (?) kérdése is.

(#3) sergie


sergie
csendes tag

Nem vagyok márkahű, a garanciát illetően igazad lehet, még. csak nem akarok 100 ezreket kidobni egy olyan konfigurációra ami 1 év mulva már elavult lesz, ezért lenne jobb egy olyan alaplap ami 1-2 év mulva is kompatibilis lesz az új alakatrészekkel, na meg működni is fog :)

(#4) LukE


LukE
veterán

nforce2 jó, megy legalább 200as fsbvel mindegyik stabilan, dual ddr ugyan nem egy világmegváltás AMD oldalról, de mindenképpen jó.
Ami még jó lehet, az a kt400A. Sima kt400at venni nincs igazán értelme, nforce2 csak kicsivel drágább(persze gyártótól és felszereltségtől is függ).

casenoid: Ha jól emlékezem, akkor Asus többek között azért is volt jobb kicsivel, mert a default fsbje nem annyira 133/166, kicsivel több. Alapból túlhajtja a procit:))

SATA már van elég sok lapon, bár a SATA vinyók egyelőre még qrva drágák. De ha tényleg 2 évre(gondolj bele, hogy 2 éve mik voltak! meg gondolj bele a pénztárcádba) gondolsz, akkor azért legyen rajta. Persze ha vinyókat is akarsz venni a közeljövőben, akkor az elég lessz elég sokáig.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#5) casenoid válasza LukE (#4) üzenetére


casenoid
tag

KT400A? na várjunk, az még nem jött ki, nem?

(#6) LukE válasza casenoid (#5) üzenetére


LukE
veterán

ja, csak elfelejtettem odaírni:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) sergie


sergie
csendes tag

Van 1 kérdésem, mi az a SATA?
amúgy az az Asus nforece2 34 rugó áfa nélkül.:( de mit tudtok mondani az Abit nforce2-esröl?na meg ott van az ECS nforce2
Amúgy a KT400A-t még nem lehet kapni, vagy már lehet?
Nemsokára totál meg fogog hülyülni! :(

(#8) sergie


sergie
csendes tag

Amúgy lehet, hogy megvárom a KT400A-t, vagy ne tegyem?

(#9) LukE válasza sergie (#7) üzenetére


LukE
veterán

SATA= serial ata, IDE helyett vinyókat majd ide lehet dugdosni. Elvileg gyorsabb(150), de amostani leggyorsabb vinyó sem használja ki még az ATA100-at sem. Meg csak a csúcs vinyókat lehet mostanában SATA formában kapni. Egyes okosok szerint talán nyáron normálisabb áron kezdik el osztogatni. Gondolom majd USA meg japánban:((


KT400A még nincs(boccs), hogy pontosan mi lessz benne, azt sem tudni(legalábbis én nem tudom). Ha nincs gép, és gyorsan akarsz venni, akkor ne várj, mert úgyis drága lessz.


Epox 8RDA+ mondjuk 36 bruttó, a nem plusszos meg 32bruttó. Ez kicsivel több:(
Abit lap nemtudom, ugyan a mostanában abitok minősége erősen változó. Nem elrettentés, lehet hogy ez jó lessz.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) Cane


Cane
őstag

Nforce2-s alaplapot vegyél, de procit 333-asat illessz hozzá. Mert pl. egy 1.7 xp 266-on fut, annak meg elég gyengébb lap is!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#11) klepto


klepto
addikt

Én is mindenképp Nforce2-es lapot ajánlok, mert ha most még nem is akkora procit veszel ami ezt kihasználja, később nem kell alaplapot is venni gépfejlesztésnél, csak egy proci, és esetleg még egy ramcserével megúszod :))
Hosszútávon midenképpen jobban jársz :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#12) sergie


sergie
csendes tag

Szóval ha jól értelmezem szavaitokat, akkor egy ASUS nforce2 a megoldás ami Brutto 43000 ft, amúgy ugyan ez a az Abit 31 e ft, meg ott van az ECS ami talán még olcsobb lesz, bár nem tudom mennyire jó megoldás az az integrált vga.

Na mind1 , a márkán még gondolkozom, de ha már igy összegyültünk itt, talán segithetnétek összeállitani egy normális gépet, bár ha jobban belegondolok és 150-170 e ft-böl ki akarok jönni akkor mégis Abit alaplapot kell vennem, vagy inkább vegyek egy Asus-t ?

(#13) klepto válasza sergie (#12) üzenetére


klepto
addikt

Én azt mondom, hogy az Asus sem a régi már :( A legutolsók között kiadott alaplapja 7V333 szériahibás volt, nálunk minden 2-ik, 3-ik lapot vitték vissza gariba. Az Abitnak is voltak jó lapjai, pl. KG7. Szerintem nyugodtan vegyél Abitot, úgyis cserélik, ha rossz gariban! És ha később mégsem tetszik, lecserélheted egy Asusra kisebb áreséssel. Minnél drágább valami, annál többet lehet rajta bukni ''hosszútávon''. :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#14) klepto válasza sergie (#12) üzenetére


klepto
addikt

Még valami: az integrált vga kártyás lapot kerüldd messzire, mert annak jó vége úgy sem lesz :( És még egy érdekesség: ha valamiből kifogsz egy rosz lapot, azt a márkát úgyis szidni fogod, és többet nem adsz neki esélyt, mint én az ECS-nek, és ha valmiből kifogsz egy tuti lapot azt meg úgyis dicsérni fogod, mint én az Acorpot. :t

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#15) sergie


sergie
csendes tag

Amúgy Acorp-ba nincsen nforce2 tipusu kártya? és mi a véleményetek az MSI alaplapokrol KT3 vagy KT4-es szériákrol?

(#16) klepto válasza sergie (#15) üzenetére


klepto
addikt

Egyenlőre még nem tudok róla, viszont ha lenne, én is azt venném, semmi mást!
Itt a netcím: [L]http://www.acorp.hu/[/L] Ill. egy zőldszám, amin az Acorp szakembereivel tudsz beszélni, ők bőveb felvilágosítást adnak a kérdéseiddel kapcsolatban: 06-80-204082 Remélem tudtam segíteni :))

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#17) sergie


sergie
csendes tag

Kösz!
Majd felhivom öket!
De ha már eljutok addig a szintig hogy kiválasztok egy nforce2 tipusu alaplapot, akkor milyen cuccokat vegyek bele?

(#18) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

És az MSInek az nforce2 lapja mien?

"Later Nerd!"

(#19) sergie


sergie
csendes tag

Az MSI-nek is van nforce2 lapja? akkor tényleg jó lenne tudni milyen!

(#20) sergie


sergie
csendes tag

Amúgy tényleg van az MSI-nek nforce2 alapja, remélem az ára is jó :)

(#21) Den válasza sergie (#20) üzenetére


Den
veterán

Megnéztem az msi honlapját és kiderült hogy van nekik nforce2-es lapjuk. :)

[L]http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_list.php?kind=1&CHIP=4&NAME=Socket%20A[/L]

www.simson4t.hu

(#22) Den válasza Den (#21) üzenetére


Den
veterán

És pl az e-connect-nél van is mindkét verzió nettó 25100 ill. 27320 -ért

www.simson4t.hu

(#23) sergie


sergie
csendes tag

Na és szerinted az Abit v MSI?

(#24) Den válasza sergie (#23) üzenetére


Den
veterán

Nekem abit fóbiám van úgyhogy inkább msi-t vennék vagy chaintech-et, de állítólag az abit nagyon bírja a tuningot

www.simson4t.hu

(#25) sergie válasza Den (#24) üzenetére


sergie
csendes tag

Nekem van egy haverom ő amolyan rendszergazda egy fősulin, és ott van vagy 100 gép, ő mondjuk MSI párti

(#26) sergie


sergie
csendes tag

Amúgy tetszik az MSI ára

(#27) sergie


sergie
csendes tag

Amúgy még mindig nem tudom milyen cuccost vegyek egy ilyen nforce2 tipusu alaplapra :0

(#28) Den válasza sergie (#27) üzenetére


Den
veterán

Mi kell még? Mennyi pénz van? Mire használnád?

www.simson4t.hu

(#29) sergie


sergie
csendes tag

kb 150-170 pénz, de ez még bővülhet, de azért szeretném ennyiből kihozni, persze monitor nélkül, én egy AMD 1700-re gondoltam de azt mondták, hogy az 266-on fut, és jobb lenne egy 333, min. 256 ram, vga, kb 80 gb winyo, most hirtelen nem tudom még mit, egy új ház, meg ilyesmi

(#30) Cane válasza sergie (#29) üzenetére


Cane
őstag

kb 150-170 pénz...

Ennyi pénzből már komolyabb gépet is össze lehet állítani! (1.7xp-nél nagyobbat)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#31) Den válasza sergie (#29) üzenetére


Den
veterán

Hát attól füg tuning vagy nem tuning. Ha tuning akkor vegyél egy 1700+ t.bred b-t azt húzhatod, ha nem tuning akkor nagyobbat de egy bizonyos szám fölé nem érdemes menni mert nem jobb annyival mint amennyivel drágább. házat én azona-t vennék. Vinyóból seagate vagy wd 8 mega cache-sel. Vga nem tudom, nem vagyok képben de majd ajánl más. És rá fognak beszélni 512 mega ram-ra :)

www.simson4t.hu

(#32) sergie válasza Den (#31) üzenetére


sergie
csendes tag

és szerinted igy 150-170 alatt tudok maradni? :)

(#33) sergie


sergie
csendes tag

Az lenne a legjobb, ha leirnátok, hogy milyen gépet lehet kihozni egy nforce2-es alaplappal, és ami Brutto (150-170) alatt marad

(#34) Den válasza sergie (#32) üzenetére


Den
veterán

Nézd, én is csak azt tudom csinálni, amit te, megnézem egy üzlet árlistáját. :) Azt javaslom írd össze mit szeretnél, aztán nézd meg egy megbízható üzlet árlistáját, mennyi lenne az elképzelt konfig. Ha 170-ből kijön okés. Ha nem akkor írd le ide hogy konkrétan mi volt a konfig ami nem jött ki, aztán segítünk hogy min változtass hogy bele is férj a keretbe, meg a konfig is a lehető legjobb legyen. :)

www.simson4t.hu

(#35) sergie


sergie
csendes tag

A konfiggal nem is lenne baj, csak az a kérdés, hogy milyen memória 333-as vagy 400-as, vagy pl: milyen táp? 300 w vagy 400 w, esetleg más,
ilyen hülyeségekkel vagyok elhomályositva :))

(#36) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Én most minden képpen az Abitot választanám. Szerintem jobb az MSInél. Most az Abit a nagy szám. :)

"Later Nerd!"

(#37) Viscous válasza sergie (#1) üzenetére


Viscous
csendes tag

Hi Sergie. Ha meg nev vettel deszkat, akkor melegen ajanlanam az ASUS A7V333 lapot. Most ment lejjebb az aruk. Verem a fejemet a falba hogy nem vartam meg 2 hetet. Mindegy az A7S333 is jo de a VIA chipszetes lapok jobbak, gyorsabbak es megbizhatobbak. Salyna nemtom MO-on mennyi, de itt most olyan $135- Cdn korul mozognak. Multhonapban meg $170- korul voltak.

Olcso husnak hig a leve.

(#38) sergie


sergie
csendes tag

Na tessék, már megint kavartok engem, nagy nehezen eljutottam addig a megoldásig, hogy Abit nforce2-A (Brutto) 31865Ft vagy MSI nforce2 34150Ft, erre ...............ASUS?
ASUS-rol nem is tudok nagyon sokat, nforce2 van ASUS-ba is, de az (Brutto) 43000Ft, amúgy az ASUS A7V333 az Brutto 22740Ft, ami eléggé étvágygerjesztő ár, meg biztosan többet tud, de hosszu távon azt hiszem egy nforce2 jobb, mert nem kell alaplapot cserélni ha fejlesztésre kerül a sor a jövőben, vagy tévedek?

(#39) sergie


sergie
csendes tag

Azt hiszem elirtam magam...... azt akartam irni, hogy lehet, hogy az ASUS A7V333 megbízhatobb, de az nforce többet tud

(#40) Den válasza sergie (#39) üzenetére


Den
veterán

Na akkor vegyél nforce lapot 2 darab 256 megás ddr 400-as modullal, egy wd vinyót 8 mega cache-sel, egy 2200 vagy 2400 xp-vel, egy azona cs házat 400w-os táppal. Nézd meg az e-connect honlapján, én ott szoktam vásárolni, megbízható hely.

www.simson4t.hu

(#41) Kriza


Kriza
őstag

Ha nForce2-es alaplapot akarsz, akkor az MSI, ASUS, EPOX és ABIT is gyárt ilyeneket. Nekem 3 Abit alaplap után az a véleményem, hogy a 4 gyártóból bármelyiket választhatod, csak ABITOT NE!!! (Bár azt hiszem, hogy az a legolcsóbb)
Most a kollégiumi szobatársam ABIT NF7-S -es gépéről írok. Ezen minden extra van, de eléggé ingatagnak tünik, viszont tényleg gyors és marha aprólékos a BIOS-a.
Egyébként lehet, hogy tényleg érdemes lenne kivárni a KT400A-t.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.