Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cabal


cabal
tag

Hali!
Az érdekelne, hogy egy AMD 2500+ os procihoz ki milyen alaplapot ajánlana. Úgy egyáltalán nforce2 vagy VIA chipszettest? Jöhetnek konkrét típusok is, bár valszeg AOpen, Abit vagy Asus jöhet szóba (ez van.)
Köszi!

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#2) Loha


Loha
veterán

ASUS A7V600 Via KT600-al. Én ilyet vennék...

(#3) Alvin_ti4200 válasza Loha (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én is

(#4) cabal válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


cabal
tag

Na, de miért? És ami szintén fontos: mennyiért?

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#5) Alvin_ti4200 válasza cabal (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megmondom miért. Mert az nForce2 Dual Channel-je mindenkit becsapott, szart se ér játékok alatt, a memóriakezelése viszonylag gyors, de az IDE-kezelés tragédia. Mindig azt az elvet vallottam, hogy AMD alá vagy AMD vagy Via chipset. Idáig bejött. Nagyon korrekt felszereltségű alaplap, támogatja a 3200+os Bartont is (bár ez neked nem fontos), BIOS védelem van benne, túlhajtási problémák esetén alapértelmezettre áll vissza (mondjuk ezt elég sok alaplap tudja), stb. Egyszóval megbízható és az ára is szuper: 18,5+tréfa.

(#6) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1845

(#7) cabal válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


cabal
tag

Hmmm... akkor ezek szerint egy sima KT400-as lap meg nagyon visszafogja?

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#8) tsello


tsello
aktív tag

Na és mire akarod használni a gépedet majd?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#9) Alvin_ti4200 válasza cabal (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát nekem KT400-as lapom van és nem úgy néz ki, hogy valahogyan is megpróbálná visszafogni. Átraktam a VGA-t egy Epox 8RDA+ba (amiben egy 2700+os proci volt) és 200 ponttal ment többet a 3DMark2001SE.:(

(#10) Menthirist


Menthirist
veterán

Szerintem azért nem lenne egy rossz választás valami gyors nForce2-es alaplap, meg én ASUS hívő vagyok, így én az A7N8X mellett maradok. Haveromnak nagyon bejött, és nem is olyan drága. A KT600-as nem tudom milyen, de biztosan drága

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

hello,

a 2 chipset közül én is a KT600 at javasolnám (sajnos SIS alternatíva nem igazán van). A KT600 FastStream -je kb hasonló mint a DC DDR de itt nem kell 2 db ram nem kell egyformákra vadászni ... stb stb...
jóval olcsóbb egy a7v600 mint egy hasonló features-ekkel rendelkező nF2...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#12) GigabyteFan válasza GigabyteFan (#11) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

bár tényleg sokat számít hogy mire kell, mert ha nem akarsz itt vakítani és nem számít hogy 5 fps el lassabb az akármilyen teszt progi akkor egy KT400 is tökéletesen megfelel ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#13) ZCoyote


ZCoyote
őstag

De akkor jó egy nforce2 is

Romani ite domum.

(#14) Vikthor válasza Loha (#2) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azon nincs dual channel support. :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) ZCoyote válasza Vikthor (#14) üzenetére


ZCoyote
őstag

Az nforce2 ultrán?

Romani ite domum.

(#16) cabal válasza GigabyteFan (#12) üzenetére


cabal
tag

Haveromnak lesz, segítek neki a konfigot összeállítani. Mindenfélére használja, de nem egy hardcore játékos. Programozgatás, filmnézegetés, internet, office. Szóval a szokásos. Viszont úgy 2-3 évig biztos nem akarja lecserélni, vagy komolyabban bővíteni. (A mostani gépe is kb 4-5 éves. Nem mintha ez számítana :-))
Az ár/teljesítmény arány miatt gondoltam AMD-s konfigra, bár ő egy kicsit berzenkedett. Úgy láttam, hogy kb a 2500+ az optimális választás,és ehhez kellene egy normális (és nem túl drága alaplap). Szóval ennyi. :)

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#17) Alvin_ti4200 válasza cabal (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor szerintem igenis A7V600, az mindenre jó kell, hogy legyen.

(#18) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Az nForce2-knek meg ráadásul pocsék az IDE kezelése

(#19) GigabyteFan válasza cabal (#16) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

aham... akkor ha sokáig meg akarja tartani akkor jó ha sok mindent tud.. az asus a7v600 is jó de a gigabyte 7VT600-1394 en ,még firewire is van ... ami azért nem jöhet rosszul ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#20) Bálintosz válasza GigabyteFan (#19) üzenetére


Bálintosz
senior tag

GigabyteFan jó hogy ittvagy, mondj már nekem valamit a Gigabyte Ga-7n400PRO-lapról az MSI-s topicomba, kössz!

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#21) rudi válasza cabal (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

ABIT nf7 rev2.0: független az FSB az AGP és PCI frekitől. Lehet állítani a chipset feszültségét. Nálam 10%al gyorsabb 200as FSBn mint az itteni tesztben volt az neforce2es cucc. magicompban 2év garival 23.000.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) HiperG válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


HiperG
addikt

Nem pocsék te, csak APIC-ot le kell tiltani:
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=3245[/L]

(#23) ZoCso válasza cabal (#16) üzenetére


ZoCso
senior tag

Epox 8KRA2+. Minden földi jóval (Raid, 2*SATA, 8*USB2, 2*FireWire, 6 csat audio, 10/100 LAN, ...) felszerelt KT600-s alaplap. Az XP2500+ minden hókusz-pókusz nélkül fut benne 11*200MHz-en (= XP3200+). Nagyker ára 23k+ÁFA.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#24) rudi válasza ZoCso (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Magicompnál ABIT nf7s (RAID, SATA, 6×USB, 2×FireWire, soundstorm, 10/100LAN, fix AGPfesz, chipsetfesz állítási lehetőség, 2 év gari) 22 880 + ÁFA és ez is megy 11×200at (1700+os Tbred-b) .

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Yutani válasza HiperG (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha le van tiltva az APIC, akkor gyorssá válik az IDE kezelés?

#tarcsad

(#26) Rawulf válasza cabal (#16) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha a Ramiris izibe kicseréli az eleve bugosan hozzám eljutott MSI KT6 Delta FIS2R lapomat, akkor én az MSI KT6 Delta FIS2R lapot javasolnám néked! :DD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#27) Rawulf


Rawulf
őstag

Most már csak egy vízhűtés kéne! ;]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#28) Rawulf


Rawulf
őstag

Thermal Take Aquarius II vagy mi a szösz! :P

"Please state the nature of the medical emergency."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.