Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LoryB


LoryB
csendes tag

Az ABIT állítólag ütközik az ATI-val????

(#2) ZCoyote válasza LoryB (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Kicsit szűkíthetnéd:)

Romani ite domum.

(#3) ZCoyote válasza LoryB (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem MSI k7n2 van pont ezekkel.

Romani ite domum.

(#4) ttttt válasza LoryB (#1) üzenetére


ttttt
csendes tag

Mashol mar irtam ezt lentebb, most megismetlem:

Nekem Abit NF7-S Ver 2.0, 2*256Mb ram, Barton 2500+ es Club3D Radeon9600 pro-m van par hete. Nem tudom, hogy mire erted a tervezesi hibat, de nalam szuperul megy minden akar 1600*1200-ban is.

Amit tapasztaltam maximum az, hogy a kartyahoz adott driverek bugosak. Peldaul a TV-t nem tudtam bekapcsolni. Az uj Catalyst 3.7-es driver azonban megoldotta a problemat.

Az alaplappal kapcsolatban pedig a barton proci-t helytelenul 3200+ asnak ismerte fel, de nem volt problema igy sem, mert manuaslisan be lehetett allitani a megfelelo parametereket a BIOs setupban. A BIOS frissites (18-asra) azonban ezt is megoldotta es most helyesen is ismeri fel a procit.

Szoval szerintem OK.

Barton2500+; Abit NF7-S Ver2.0 /BIOS 18; Club3D Radeon9600Pro 128MB; 2x256MB DDR400; BarracudaIV 40GB

(#5) LoryB


LoryB
csendes tag

Szóval az a helyzet,hogy a haverom vett egy Abit nf7-s alaplapot, és nem tudja felrakni az oprendszert, és állandóan leáll neki. Ezért merültek fel azok az aggályaim, hogy az Ati nem fér meg az nforce-os chipset-ü alaplappal?
De lehet hogy nem csak ez a hiba, de a telepítéskor a videokártya cseréjét reklamálja a telepítő!

(#6) Szeni válasza LoryB (#5) üzenetére


Szeni
aktív tag

Ez inkább egyedi hiba lehet!
A környezetemben számos nF2-es ASUS lap van és majdnem mind ATI Radeon 9x00-al.

(#7) tomcica


tomcica
addikt

Nekem Soltek nforce2 alaplapom van + Ati 9700-asom es nincs semmi problema,habar nem en installaltam!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8) Menthirist


Menthirist
veterán

Mivel az alaplap a rendszer alapja, ezért nem szabad rajta spórolni(tudom, milliószor hallottad...) Én ASUS A7N8X-et, MSI K7N2G-t Soltek SL-75FRN2-RL-t vagy Leadtek, esetleg Chaintech alaplapot ajánlanég(lehetőleg NForce2-s vagy KT600-ast, de inkább az előzőt)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9) HiperG válasza LoryB (#1) üzenetére


HiperG
addikt

Nem..
Abit NF7 a jó választás... :DD

(#10) Proport


Proport
csendes tag

ASUS Forever!
:DDD :DDD :DDD
A7N8X-Deluxe 2.0!
Én az Abit NF7-S (!) lapomat csereltem le erre, es abszolut nem bantam meg.
Sot ugy dontottem, hogy eletem hatralevo reszet ASUS Motherboard tarsasagaban toltom.
ASUS minoseg!

bitstore.wordpress.com

(#11) zsoltee10 válasza Proport (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jól mondod. :)

Asus a7n8x szvsz a befutó. :)

(#12) @aMoRF


@aMoRF
tag

Én most vettem meg az utolso szöget is a gépemhez..... azaz mult héten pénteken éjszaka raktam össze....
Gigabyte GA7N400 Pro2 deszka, AMD 2500+ (Barton) cpu, 2x256DDR 400, Igloo 2510 cooler, Gigabyte Radeon 9600 128 DDR +DVI VGA, Chieftech 360W ATX12V táp.... 80GB Segate Barracuda........
A gép nagyon siraj..... és ha a 200MHz re lövöm a frekijet akkor a rendszer 3200+ nak detektalja és megy is rendesen... stabilan fesz emelés nélkül, a hömérséklet meg nem emelkedik 45C felé....
Csak javasolni tudom mindenkinek.... Bár a gyári driverek nem annyira javasoltak... célszerü friss beszerzése.
Nagyon jó deszka még az EPOX 8RDA3+ is.... csak amikor én venni akartam ilyen nem volt....

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#13) @aMoRF


@aMoRF
tag

Az ASUS-tol meg mostanában nem vagyok elájulva..... Régen jó volt de most mintha lecsuszott volna....

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#14) @aMoRF


@aMoRF
tag

ABIT-tól meg isten óvjon.... (Nem rossz csak szerencse kell hozzá.... mint a lotto 5-öshöz... :) Szerencse meg keveseknek van.... nekik jó... Akinek meg nincs hát ök szívnak egy nagyot! :(

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#15) #32577792


#32577792
törölt tag

Egy pont az Asusnak. Nekem az van A7N8X 2.0 DeLuxe 2500@3200 Bartonnal CoolinU2VS hűtővel 2*256MB RAM és egy hiper-modern csúcskategóriás GF256 DDR Leadtek VGA; miután a Titán hűtőt lecseréltem, 38 fok a maghőmérséklet.

(#16) #32577792


#32577792
törölt tag

Azt elfelejtettem, hogy Abit is KG-Lite, nagyon jó tuningolható, de én nem tartoztam a lottó ötösök közé. Sőt, azok sem, akik a pedagógus PC keretében, itt az iskolában ezt kapták. Állandó fagyások, bugok. Ezt már kicserélték egy ECS alaplapra, nem egy sebesség bajnok, de még nem fagyott.:C

(#17) #32577792


#32577792
törölt tag

Na, most meg a mondat második része maradt ki: szóval volt ilyen lapom.
Egyszer majdcsak kinyögöm, amit akarok mondani.

(#18) ZoCso


ZoCso
senior tag

Mennyire sürgős?
Ha azonnal kell, egy nForce2 vagy KT600. Ha ráérzs, akkor érdemes lehet megvárni a KT880-t.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#19) Stitch válasza ZoCso (#18) üzenetére


Stitch
őstag

És az kb. mikor jelenik meg?

(#20) smc_


smc_
tag

Szevasztok!

ABIT-ról csak annyit, hogy én most vettem egy NF7 V2.0-t és szerintem teljesen korrekt teljesítményt ad le. Igaz az 5.1-es hang elég vérszegény de mondjuk az AC97-től nem várok el többet. :)

Commodore 16 XT Platinum Edition, Videoton Mátra 2 Deluxe GTO, Joy x2, Asztal, Szék

(#21) gerlaip


gerlaip
addikt

Alalplappal kapcsolatos kérdés:
Mi a különbség egy MSI K7N2GILSR, ami több, mint 40 ezer körül van boltban, és egy MSI K7N2DELTAL alaplap között, ami kb 28. Az egyszerűbb nforce2-es is tuningolható olyan mértékben, mint a drágább? Ha valaki tudja a választ nagyon megköszönöm.

lámavakond

(#22) Jeanes


Jeanes
csendes tag

Hi skacok! Egy kerdes.Ha Nforce2-es chipsetu alaplapon a dualchannelt aktivizalva hasznaljatok pl2db 256mb -rammal es az fsb 200 akkor erdemesebb 400 mhz ramot venni hogy szinkronban legyen az fsbvel ???
Remelem ertheto a kerdes.

bye.......Jeanes

Kellemetlen egy eset,ha nem leled meg helyed gyerek!

(#23) ZoCso válasza Stitch (#19) üzenetére


ZoCso
senior tag

Azt csak a VIA tudja. Lehet hogy holnap, lehet hogy egy honap mulva.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#24) ZoCso válasza gerlaip (#21) üzenetére


ZoCso
senior tag

Szerinted a Google-t miért találták ki? Azért, hogy HASZNÁLJUK!!!
Nekem fál perc sem kellett, hogy megtaláljam a szükséges infót:
[L]http://www.kellytech.hu/hun/mainboard/start.htm[/L]

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#25) jimmyb0y


jimmyb0y
tag

Nekem a problémám a következő.. Lecseréltem a procimat, most egy Amd Barton 2500+ van benne és az alap freki(1.65V) helyett 1.7V on hajtom 3000+ on.. Tehát nem kap sokkal több feszt csak picivel és van rajta egy elég bika venti(coolermaster Aero7+). A gondom az,hogy max terhelésnél(3dmark2003 ha fut mondjuk egy órája) a hőmérséklet 64 fok körül van. Fagyni nem fagy de nem sok egy picit?(ASUSA7N8X alaplap) Mi lesz nyáron ? Szerintetek visszábbvegyem? Vagy nyáron ha mutat 70 fokot még azis elmegy?

ASUS A7N8X Deluxe, AMD Barton 2500+(10*200Mhz), Sapphire 9800 pro(405/350) Zalman borda+ventivel,2*256MB Ram

(#26) jimmyb0y


jimmyb0y
tag

Ja coolermaster Aero7+ van a gépben szal elég jó... nem az lehet a gond

ASUS A7N8X Deluxe, AMD Barton 2500+(10*200Mhz), Sapphire 9800 pro(405/350) Zalman borda+ventivel,2*256MB Ram

(#27) [lAyCsI] válasza Jeanes (#22) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

egyértelmű

-= No way back from Here =-

(#28) [lAyCsI] válasza jimmyb0y (#26) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

soknak nem sok, de lehetne kevesebb is,
valszeg nem szellőzik rendesen a házad,
szedd le az oldallapot, ha csökken a hőmérséklet
akkor megvan a probléma forrása...

-= No way back from Here =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.