Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricsik


ricsik
őstag

Az érdekelne, hogy van nékem egy 30e forintos (nettó) 450W-os Enermax duplaventis tápom. Most két hónapos és elkezdett zörögni a hátsó venti kicsit, de idegesítően. Mistralba vettem igy a garis cserével nem is foglalkozom.
Megüt a guta h ilyen fasza megasirály kiba drága tápba ilyen szar a venti, de ez van.
A kérdésem az lenne h milyen ventit vegyek bele, mert ki akarom cserélni. Lényeg, hogy nagyon megbízható legyen és csendes legyen és fix fordulatszámú, mert van a tápba szabályzó.
Az ár annyira nem lényeg, a legjobbat ajánljátok, meg hogy hol kapható
köszi

(#2) ricsik


ricsik
őstag

Ja és a mostani venti ami benne van az maxon 2400 -at, min. 1600 at pörög.
Iyen kellene.

(#3) ricsik


ricsik
őstag

Még valami, Aza baj, hogy a gyári ventinek rendesen 3 pines a dugólya, de nem a hagyományos, ami pl az alaplapra megy, hanem kissebb, kb a fele. Van valami ilyesmi átalakító?

(#4) ricsik válasza ricsik (#3) üzenetére


ricsik
őstag

Ez minda tápon belül van értelemszerűen, tehát az új venti nagy 3 pinesét (anyás) kell átalakítani a tápba dugható 3 pines kicsi dugóra (anyás)
tahát z átalakírónak ugy kéne kinéznie, hogy nagy3pin apa - kis3pin anya

Remélem érthetően le sikerült írnom igy a 4. üzenetre :DD

(#5) Male válasza ricsik (#1) üzenetére


Male
nagyúr

A külön kapható Enermax ventik nem ilyenek? Amúgy a Coolink-nek vannak most elég halk ventijei, de nem hinném, hogy ilyen pici csatlakozós lenne, bár a Coolink tápokban is ilyen kiscsatlakozós venti van, csak nem tudom, hogy 3 eres e (valahol itt van az asztalomon a csatlakozó, ami kikerült a Coolink DX400-as tápomból, de most nem találom -> rendet kéne már raknom itt...)

(#6) Male válasza ricsik (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Amúgy az átalakítás elég egyszerű, mert a már rossz enermax venmtiről levágod a csatlakozót, és átszereled az új ventire, csak szigeteld le rendesen (ne csak szigetelőszallaggal, mert az a melegtől le szokott esni, hanem van ilyen szigetelő cső, azt húzzál rá egy darabot), mert ha hozzáér valamihez...

(#7) Atlantis válasza ricsik (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Szvsz a válasz kézenfekvő. Tegyél bele enermax 8cm-est, ami külön kapható, bár ha jól tudom,szabályozható is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) ten155


ten155
csendes tag

En tuti nem szorakoznek, ha garos. A mistralosokat meg meg kell fenyegetni egy kicsit, vagy az asztalra csapni es akkor foglalkoznak a dologgal. Szerintem ne barkacsolj. ->Csere!!

(#9) neduddki válasza ricsik (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha nem akarsz garizni akkor a papst variafanjat javallom! Aze en meg javallanek egy probat a garral!!! ja a papst ugy 5.5 kornyeken van!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.