Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen 200g-s sata-s vinyót ajánlanátok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lockstock


Lockstock
aktív tag

A téma adott :) a válaszaitokat előre is köszönöm! :))

- - - - - -

(#2) Lockstock


Lockstock
aktív tag

UP

- - - - - -

(#3) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Bocs, de szeretnék jót venni és nem besz*pni, mint a kollega a 200-as Maxtorral!

- - - - - -

(#4) Lockstock


Lockstock
aktív tag

UP UP UP

- - - - - -

(#5) Lockstock


Lockstock
aktív tag

UP

- - - - - -

(#6) Tithian


Tithian
őstag

Sok az up (alapelvek).
Majd válaszol valaki, itt a HDD részlegen elég lassan mennek a dolgok.

Annyit mondanék, hogy próbálj 3 év garanciásat venni.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#7) Lockstock válasza Tithian (#6) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Kösz!!! Nem olvastam az alapelveket! :)

Most beszéltem egy haverommal, ő azt mondta, hogy nem érdemes 120 GB-tól nagyobbat venni, mert akinek eddig nagyobbat hozott, azzal még csak gáz volt, pedig a srác full megbízható!!!

Ilyen problemek, hogy a file-ok eltűnnek, stb az egy éves vagy régebbi alalplapokkal nem jól működik együtt!

Az pedig nagyon gáz, ha eltünnek az adatok csak úgy, mert direkt egy komplett munkára venném a vinyót! Erről tudsz valamit?

- - - - - -

(#8) I_Am válasza Lockstock (#7) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem 2 db 160-as Sata Seagate van bent a gépben és van rajta adatmozgás rendesen. Eddig semmilyen probléma nem jelentkezett. (fél évesek, de nagyon sokat dolgoznak)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) Adrian Mole válasza Lockstock (#7) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Érdemes hosszab garidejűt venni, talán ott a megbízhatóság is fontos. Samsung, Hitachi kapható mostanában 3 év garral gyakrabban, néha van Seagate és WD is, Maxtort csak 2 évvel láttam még.
És tudomásul kell venni, hogy a hdd ''veszélyes üzem'', arhiválni kell, és létfontosságú dolgokat nem egy példányban winyón tárolni.

42

(#10) Lockstock válasza I_Am (#8) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Na, végre egy jó hír!!!

Ez lehet, hogy hülyén hangzik, de a hosszú gartól, fontosabb a megbízhatóság, nagyon gáz, ha egy hétig dolgozom valamin és egyszercsak a finish előtt elszáll a cucc! Ráadásul a sok helyre szükségem van, a videóoedit miatt és az összeset RAID-be kötni, még kezdőként elég költséges :( Ez már válasz a következő üzenetre is

A Seagete vinyóid ezek szerint jól beváltak! Bírnál jelenlegi árakat mondani rá? Kösz

- - - - - -

(#11) I_Am válasza Lockstock (#10) üzenetére


I_Am
veterán

Jelenlegi árat azért nem írok, mert vagy nem annyiért adják pl itt a PH! piacán, vagy mert nagykerárat tudnék csak.

4db Seagate vinyom van meg egy maxtor meg egy WD és egyikkel sincs bajom. A WD már 3 éves, első 80G-s volt anno és azzal sincs semmi, pedig mindíg azon van a rendszer is.(kopp-kopp-kopp)

Ha sat-sat veszel viszont majd figyelj a hűtsére, mert kicsit jobban melegszenek, mint a sima ide-sek.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#12) Lockstock válasza I_Am (#11) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Aham! Típust esetleg???

Nekem is van 2db IBM, meg 2db Maxtor, és szerencsére mióta számítógépem van, még nekem sem volt soha hardverpara (kopp-kopp-kopp) :DD

Csak elkezdtem kutatni nagyméretű vinyók után és az első kettő vélemény az volt, hogy NE! Remélem nem nekik lesz igazuk, ha már veszek, akkor ismét szeretnék egy aránylag nagyméretűt beújítani, mert ha csak 40GB-vel több az is elég sok szerintem!

A srác mondta, hogy egyszercsak eltűnik az adat, filerendszer hibák jöhetnek elő, idióta filenevek stb. azt meg nagyon nem szeretném azé'. Képzeld el a sok file amivel dolgozom egyszercsak elszáll, na akkor fogom én magam pöcsön lőni! :Y

Bocs a csúny szavakért, de az a rémálmom, hogy egyszer elszáll egy hosszabb munkám!

Szóval azt mondod, hogy neked nincs gáz a vinyókkal, hallottál valami rosszat esetleg, valamiről, amit jobb nagyívben elkerülni.

- - - - - -

(#13) Lockstock válasza I_Am (#11) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Szóval valami típusjelzés esetleg a vinyódról, csak, hogy utánajárhassak! Ha kettő is megy akkor az jó jel!

- - - - - -

(#14) Lockstock


Lockstock
aktív tag

UP

- - - - - -

(#15) Lockstock


Lockstock
aktív tag

UP akkor már nem kapok választ ???? brühühű


[Szerkesztve]

- - - - - -

(#16) sanyibá


sanyibá
tag

na ez engem is érdeklne!

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#17) moonman válasza Lockstock (#12) üzenetére


moonman
titán

vegyél maxtort nyugodtan :)

(#18) Lockstock válasza moonman (#17) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Neked van 200GB Maxtorod, ami már üzemel egy ideje??? Én sajna rosszakat hallottam róluk, mondjuk a 120GB-sel nekem sem volt soha problem! De a srác aszonta, hogy 120-tól földfelé kezdődnek a gondok, a 160-nál néha, a 200-nál meg szinte mindig.

- - - - - -

(#19) sanyibá válasza Lockstock (#18) üzenetére


sanyibá
tag

na ez engem is érdekelne!

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#20) moonman


moonman
titán

160, 200 körül szerintem még nincs márka, amivel ne lennének gondok. kicsit hagyni kell még kiforrni a dolgot. (minek egy meghajtón ennyi tárhely?)

(#21) Lockstock válasza moonman (#20) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Az baj! Videóedithez kellene, sajna a tömörítetlen DV Aviban 1 óra, kb 14GB, de van 14 kazi ugyanabban a témában és szeretném, ha egy vinyón lenne az anyag! :(

- - - - - -

(#22) moonman válasza Lockstock (#21) üzenetére


moonman
titán

ja kérem, az igények :) 2 vinyó már sok? :)

(#23) Lockstock válasza moonman (#22) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Nem, nem sok de anyagilag megterhelőbb, mert a keret viszont véges :(

- - - - - -

(#24) pabadam


pabadam
aktív tag

A fentiek közül melyik melegszik és melyik a hangosabb?

"...I'll never stop looking..."

(#25) Lockstock válasza pabadam (#24) üzenetére


Lockstock
aktív tag

???

- - - - - -

(#26) moonman válasza pabadam (#24) üzenetére


moonman
titán

ezek már mind melegszenek. de melyik fentiek? :)

(#27) Lockstock válasza moonman (#26) üzenetére


Lockstock
aktív tag

A kérdés jogos :)

- - - - - -

(#28) pabadam válasza moonman (#26) üzenetére


pabadam
aktív tag

És a decibelek?

"...I'll never stop looking..."

(#29) Lockstock válasza pabadam (#28) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Ja a fenti decibelek! És hangosak is, na meg melegszenek talán néha tönkremennek és szerintem rasszisták :)

- - - - - -

(#30) moonman válasza Lockstock (#29) üzenetére


moonman
titán

meg kérek egy fagyit is.

(#31) zOzOO válasza Lockstock (#3) üzenetére


zOzOO
tag

Hát én speciel a Seagate vagy WesternDigital-okat ajánlom, nekem 2-2db is figyel ilyenekből a gépben. Abszolút csendesek és a hőháztartásukkal sincs gond.:)

Inveniam viam aut faciam ("I will either find a way or I shall make one.")

(#32) Thulcandra válasza Lockstock (#7) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Szerintem sem érdemes 120GB -nál nagyob winyót venni, az ennél nagyobb konzerveken van még mit fejleszteni szerintem. Ha azt nézed milyen kevés fogy belőlük, s milyen sok a hibás... Szóval szerintem vegyél Seagate 120 GB -os konzervet.

Igaz: pont ma futottam össze életem első bad sectoros Seagatejével. ( 4 KB in bad sectorz ) [ Ezt egy helyi cégnél használták, lehet v.melyik lelkes dolgozó rugdosása közrejátszásával került oda :U ]

Mellesleg: Maxtorokra mostanában én is fújtam nagyon... de itt van a kezemben egy 1995-ben gyártott Maxtor (fél gigás), ami lett hajtva rendesen, kicsit lassú, és olyan hangja van mint egy kávédarálónak :DD , DE bad sector mentes (!!!) és még most is használom néha vírusírtásnál ha nincs másik szabad.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#33) viharhozo


viharhozo
addikt

Minden gyartonak van rossz es jo szeriaja. En nem tudok arrol, h banatosan szar szeriak jottek volna ki az elmult idoben. Emellett minden drajv melegszik, a sebessegkulonbseg pedig elenyeszo.
Egyebkent, ha veges a keret, akkor miert ragaszkodsz a 200 gigas drajvhoz, amivel kapcsolatban talan 1-2 embernek van tapasztalata? Normal arfekvesben a 120as vagy a 160as fajlagosan joval olcsobb.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#34) Lockstock válasza viharhozo (#33) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Mert írtam, hogy a 120GB kicsi, a 160 éppen elég, nem arcosságból mondom, hanem sajnos tényleg ez van és szeretném, ha az azzal kapcsolatos adatok egy winchesteren lennének, a 160GB-sal én is kiegyeznék, de sajna csak a 120-akról írnak elismerően, egyébként ebből nekem is van három és mindegyikkel elégedett vagyok, már több mint egy éve!

- - - - - -

(#35) moonman válasza Lockstock (#34) üzenetére


moonman
titán

azt hiszem megbízhatóságból most ez a határ. (talán 160-as) kicsit várj vele mindenképpen, mert gondolom nem szeretnéd egyszerre kidobni az egész videoanyagodat... :U

(#36) Lockstock válasza moonman (#35) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Hát ja, az tény, de a 160-ra mindenképp szükségem lenne, de lehet jobban járok, ha máshonnan szabadítom fel azt a 40GB-t :O

Miért adnak ki nagyobbat, ha nem biztosak abban, hogy jól működik, jól seggbe kellene rugdosni ezeket a vinyógyártókat!

- - - - - -

(#37) Lockstock válasza Lockstock (#36) üzenetére


Lockstock
aktív tag

És a 120GB-ból melyik a nyerő, hulk, megbízható, gyors, SATA /tényleg mi az a PATA?/, mindegyik SATA 8MB Cache-s???

- - - - - -

(#38) Tithian válasza Lockstock (#37) üzenetére


Tithian
őstag

Ajánlott olvasmány:
[L]http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/22hdd-120.html[/L]
Nagyjából lefedi a kínálatot.

PATA= nem SATA, sima (parallel) ATA.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#39) viharhozo válasza Lockstock (#37) üzenetére


viharhozo
addikt

Mivel gyakorlatilag az osszes teszt azt igazolta, h a sata semmivel nem gyorsabb a pata-nal, sztem sok ertelme nincs satat venni. Kisebb a kabele, es bekotheto melle legalabb 4 pata eszkoz.
Sztem vegyel Samsungot. 3 ev gari van ra, halk, melegszik, a sebessege rendben van..

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#40) clayman válasza Lockstock (#37) üzenetére


clayman
aktív tag

a PATA az a Parallel ATA vagyis a régi párhuzamos csomókábeles IDE. :)

120gigásból mit? én 160g -re szavazok, ha minden igaz most fogok venni egy
Hitachi Deskstar 7k250 160g SATA 8MB -t

(#41) moonman válasza Lockstock (#37) üzenetére


moonman
titán

minden sata vinyó 7200-at pörög és 8MB cache van bennük. kivétel ezalól a western digital raptor családja, ami tulajdonképpen egy scsi winchester sata csatolófelülettel és 10000-es fordulatszámmal.

a sata igazi előnye nem a sebességben mutatkozik meg, hanem felszabadul a párhuzamos ata csatorna és kényelmesebb a kábelezése. a sata 2 szabvány elviekben kétszeres sebességnövekedést hoz majd a jelenlegi sata csatolókhoz képest.

(#42) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, elég ostoba kérdés volt belátom, csak hát így soha nem halottam ezelőtt! Kösz a linket!

Clayman - pont arról folyik a para, hogy a 120GB-től nagyobbak egyelőre még nem igazán megbízhatóak sajnos, szívem szerint én is egy 160GB-set vagy nagyobbat vennék, de az eddigi össztapasztalat ezt nem látja jónak :O

- - - - - -

(#43) moonman válasza Lockstock (#42) üzenetére


moonman
titán

miért lett volna ostoba kérdés? azért vagyunk itt, hogy megválaszoljuk a kérdéseket. van, amit mi nem tudunk, de más igen :P

(#44) Lockstock válasza moonman (#43) üzenetére


Lockstock
aktív tag

:)

A SATA2 szabványhoz új vezérlőt kell majd vennünk? Az ugye elvileg 300MB/s lesz a mostani 150 helyett? asszem vmi ilyesmit olvastam!

- - - - - -

(#45) moonman válasza Lockstock (#44) üzenetére


moonman
titán

így van, de úgy tudom, nem kell hozzá új vezérlő. mármint alaplapon lesz új vezérlő és vinni fogja a jelenlegi meghajtókat is.

(#46) Ricsipower33


Ricsipower33
csendes tag

Gyorsan tag akarsz lenni, hogy ennyit up-olsz?

Aki keres az talál, de aki talál az sokszor keres is rajta valamit!

(#47) Thulcandra válasza Ricsipower33 (#46) üzenetére


Thulcandra
senior tag

És te moderátornak készülsz ? :P

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#48) Ricsipower33


Ricsipower33
csendes tag

Nem de ez a sok upp-olása belefért volna egy hozzászolásba is!

Aki keres az talál, de aki talál az sokszor keres is rajta valamit!

(#49) Lockstock válasza Ricsipower33 (#48) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Fontos volt gyorsan informálódnom, meg azt hittem így eltűnik a topik a süllyesztőben, de már látom, hogy nem, majd legközelebb kevesebb lesz! Asszem ez érthető

- - - - - -

(#50) moonman válasza Ricsipower33 (#46) üzenetére


moonman
titán

te meg címezd a hozzászólást!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen 200g-s sata-s vinyót ajánlanátok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.