Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) MrChris válasza PuMbA (#30) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hsz-emben direkt le akartam választani a pro kategóriát, direkt nem is írtam pro üvegekről, nekem az nem éri meg, se méret se súly miatt nem érdekel és ezzel valszeg mások is így vannak.
Amit írtam apsc Sigma sor mutatja, hogy nagylátótól kisteléig lehet kicsit alkotni ráadásul pro-hoz képest 10-30%-os áron. A régi OM100/2.8-asom nagyon jó képminőségű nyitva is és FF képkört tud, mégis alig nagyobb a 45/1.8-nál ~60mm hosszú!
Itt egy FF 40/2-es tudtommal egész jó a képe, itt pedig egy modern highend pro 40/2-es, hát én az előbbit vinném általában magammal. 35 év objektív gyártás fejlődésével megfejelve talán sokaknak elégséges lenne ma is a képe, pár száz dollárért vinnék mint a cukrot. Aps-c verziója talán nem lenne sokkal nagyobb. :DDD

Stauffenberg: Ebben a m4/3 viszonylag jól áll, de a többi kevésbé, Canon és Sony eléggé hanyagolja a kropposait, talán valahára változtatnak majd ezen. Nagyon jó meg profi a FF, de ugye a legtöbben pont a méret miatt hagyják otthon a dslr vázat, batár obikat és fotóznak mobillal. Kicsit öncsonkítós ez a túlméretezés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.