Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) poli27 válasza krizsanvj (#300) üzenetére


poli27
veterán

Reseteld le próbáld úgy ...

(#302) krizsanvj válasza poli27 (#301) üzenetére


krizsanvj
csendes tag

Szia! Már próbáltam semmi

(#303) krizsanvj válasza poli27 (#301) üzenetére


krizsanvj
csendes tag

berreg csippan egyet és 1 led világít rajt

(#304) poli27 válasza krizsanvj (#303) üzenetére


poli27
veterán

Akkor lehet megdeglett rosszul frissült stb stb. látni kéne ehhez :)

(#305) krizsanvj válasza poli27 (#304) üzenetére


krizsanvj
csendes tag

van usb port is rajta

(#306) krizsanvj válasza krizsanvj (#300) üzenetére


krizsanvj
csendes tag

Üdv! Egyéb ötlet?

(#307) menyus11


menyus11
tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget, ha lehet.

Adott egy rb951g-2hnd, 3 portot kellene nyitnom rajta, egy game szerverhez.
KÉP:

Eddig el is jutottam:

A 9457-es porton viszont nincs semmi forgalom, gondolom ezrt nem is lehetséges a csatlakozás a szerverhez.
Játékban látszik a szerver, de nem lehet csatlakozni.
Mit kellene még beállítani?
Köszi előre is.

(#308) poli27 válasza menyus11 (#307) üzenetére


poli27
veterán

Sztem az ipcímet amire forwardolni akarod a portokat.

(#309) Proci85 válasza menyus11 (#307) üzenetére


Proci85
senior tag

/ip firewall nat
add action=dst-nat chain=dstnat dst-port=9457 in-interface=WAN protocol=udp to-addresses=192.168.200.2 to-ports=9457

A WAN az az interface, ahonnan a netet kapod. Nekem az ether1 WAN-ra van átnevezve. Ird át a tiédre.
A 192.168.200.2 az a belső hálós IP, ahol a szerver van, írd át a tiédre.

Ha a forwardot alapból dropolod, akkor ott is engedd be ezeket a portokat. Ott már nem szükséges megadni cél IP-t, csak portot.

[ Szerkesztve ]

(#310) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok.

Van egy RB133c-s routerboard-om. Az a helyzet, hogy csináltam egy nand flash formatot. Kiment a licensz. Most mit tudok csinálni? Netinstallal húztam rá egy 4.17-et és írja, hogy nincs licenszem.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#311) Proci85 válasza Sanyi19 (#310) üzenetére


Proci85
senior tag

Irhatsz a gyártónak, de szerintem elhajt. Ilyen okok miatt a licenszet ki kell menteni vész esetére.
Amit tehetsz legrosszabb esetben: a mikrotik oldalán beregelsz és kérsz 1-es szintű ingyenes demo licenszet. Az alap dolgokat korlátlan ideig használhatod. Ehhez bekéri az installált RouterOS key számát (ki tudod olvasni a licensek alatt) és arra rögtön kapsz mailben egy privat key-t. Ezt beadod a RouterOS-nek és level 1-ed lesz.

(#312) Sanyi19 válasza Proci85 (#311) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ezt a key számot mi alapján generálja a rendszer?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#313) Proci85 válasza Sanyi19 (#312) üzenetére


Proci85
senior tag

1x van egy key amit a netről letöltött RouterOS-ek random(?) generálnak, tehát mindegyiknek más. Aztán, hogy abból hogyan kapsz privat keyt, azt passz.
Ha nem értettem félre, minden RouterOS installer egyedi azonosítóval van ellátva. Ebből azt tippelem, ha tehát a letöltött installert többször felteszed, ugyanaz a key lesz? Ezt letesztelem magam is. A napokban kezdtem el foglalkozni a licenszelés kérdésével én is.

(#314) Sanyi19 válasza Proci85 (#313) üzenetére


Sanyi19
őstag

Elvileg a háttértároló adataiból számol egy Soft-ID-t. Egy eszközhöz egy licensz.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#315) menyus11 válasza Proci85 (#309) üzenetére


menyus11
tag

Már csináltam így is kínomban, de nem működik.
Beírtam már a src.porthoz azt a gépet, ami el akarja érni a gépem, de úgyse működik. :(
Kicsit utána olvastam és nem csak nálam vannak ilyen gondok, szóval remélem nem én vagyok a béna :W
4 emberből 1 tud szerót csinálni kb.
Köszönöm azért a segítséget neked is és poli27-nek is :K

(#316) Proci85 válasza menyus11 (#315) üzenetére


Proci85
senior tag

A gond ott van, hogy az src-nek ehhez semmi köze. Amit írtam, működő configból másoltam.
Azért lehet másnak is ilyen problémája, mert elszúrja. De ne aggódj, 10+1 helyen el lehet szúrni, én is elszúrtam anno :)

(#317) bacus válasza menyus11 (#315) üzenetére


bacus
őstag

Vagy te vagy a béna, vagy máshol a hiba. Pl. Szolgáltatód is blokkolhat, szürhet, a szerveren is lehet aktiv a tüzfal,stb.

Mondjuk ezek két szgéppel (a net kiiktatásával) pár perc alatt kiszürhetöek.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#318) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni router vásárlás előtt.

Jelenleg egy Földszint Tp-Link 1043ND v1(dd-wrt) és egy 3Com Baseline Switch 2924 SFP Plus switch emelet Cisco WAP321 kombóval látom el az otthoni hálózatot T-Com 25/5 kábel neten, szobák cat6 aljzatok.

Végre megszűnőnek látszik a monopólium és már felkerültek az aktív eszközei az oszlopra a Diginek hát nézegettem a csomagokat és az 500/100 vagy a 100/50-es között gondolkozom.

Felhasználás egy Hp szerver felhő/ftp, Synology torrent/file, három kliens gép, plusz wifi kliensek, vpn (időszakos 2user).

Nézegettem ezt, amivel fel lehetne számolni a földszinti két eszközt:CRS125-24G-1S-2HnD-IN

vagy esetleg a TP-Link helyett:2011UiAS-2HnD-IN

Melyik bírná a nagyobb sebbeségű csomagot, bár igazából a kimenő fontosabb lenne, de hamár akkor a letöltés is.

Köszönöm!

(#319) poli27 válasza llacee (#318) üzenetére


poli27
veterán

Egyik sem bírná az 500 mbit es netet! kb 200-250 körül van a végük! Ez a legolcsóbb ami bírná és sok eth port van rajta : RB1100AHx2 viszont nincs benne wifi!Ha elég 5db eth port akkor ez is bírja az 500mbit et RB850Gx2 de ebbe sincs wifi, így mindenképpen legalább egy Ap kell hozzá!

(#320) Proci85 válasza llacee (#318) üzenetére


Proci85
senior tag

Nézz át a milyen router vegyek topikba. Ott több felsőkategóriás 20.000 Ft körüli asus asztali router is van ami hardveres NAT-ot tud, így a 8-900Mbitet tud routeolni. Arra is számolj, hogy több kisebb wifi jobb, mint 1 nagy, mert noha a mikrotik 1W-tal sugároz, az csak egyik irány. A matyi telefonod még nem fog tudni 1W-tal viszaválaszolni a messzi mikrotiknek -> több, kisebb wifi.

[ Szerkesztve ]

(#321) llacee válasza Proci85 (#320) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom, igazabol a Mikrotik nagyon tetszik konfiguralhatosaga miatt, inkabb akkor meg egy AP vagy megelegszen a 100/50 el.Igen azzal tisztaban vagyok h a veteli oldalnak is azonos teljesitmenyunek kell lenni.

Koszonom a segitseget!

(#322) KTTech válasza poli27 (#319) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem nem sikerült csak 340MBit/100Mbit-et kihozni eddig a 850GX2-ből (a 2011 230-240/100-nál állt meg)... CPU 100% és kész... Felfele sok QoS-el 60% körül mozog.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#323) KTTech válasza KTTech (#322) üzenetére


KTTech
veterán

Módosítok... bridge nélkül 370/100Mbit/s a 850Gx2-nél. Kár, hogy erre nincs OC, gyanítom, hogy olyan 680-700MHz környékén meg lenne az 500Mbit/s (533MHz alapból).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#324) poli27 válasza KTTech (#322) üzenetére


poli27
veterán

Pedig kimérik vele az 500/500 at :


With stateful firewall (& some extra rules)l but without PBR


With stateful firewall (& some extra rules) & ~30 PBR rules

(#325) KTTech válasza poli27 (#324) üzenetére


KTTech
veterán

NAT-al? mert nálam már minden ki volt kapcsolva, csak a PPPoE és a NAT maradt. Mindkét CPU 100%-on ketyegett 6.24-es ROS-al.
Visszaraktam a Digi által adott vackot, 535/108 volt az eredmény rögtön... (HW NAT-ot tud).

A táblázat pedig szép és jó, a routing sebességet tudja is...

Este nyomok egy speedtestet, mivel most melóban vagyok... itt max az AS-eket tudnám mérni :D

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#326) JanesKing


JanesKing
csendes tag

Sziasztok!

Otthon szeretnem cserelni a Routeremet egy mikortikre, ami esetleg tud dual band-et is.
Sajnos ilyen eszkozt nem talaltam a hivatalos oldalukon, igy tovabb gondolva, vennek egy kis mikortik routert, amire egy antennat tennek.
Valaki csinalt mar ilyet?
Ha igen miket hasznalt hozza, tapasztalatok?

Koszi!
J

(#327) bacus válasza JanesKing (#326) üzenetére


bacus
őstag

Kompakt boardba nincs ilyen, de olyan boardot veszel, amiben van bővitőhely, pl
493 és ezek változatai (493AH, 493G), 433, 435 és ezek változatia, akkor olyan kártyát raksz bele ami neked jól esik.

Olcsóságra azért ne számits, mert ehhez kell táp, doboz, antenna, wifi kártya.

Pl egy N-es dual bandhoz, 4 antenna kell, ami darabja 2e felett van, az Nes kártya a legolcsóbb 5e (ebből is 2 db kell), egy 493G 35e, doboz 6e, táp 2e (ezek ráadásul mind netto árak, még a 27% áfát is ki kell fizesd).
A legjobb, hogy még barkácsolni is kell, mert a gyári dobozba csak 3 antenna szerelhető, neked meg 4 kell, akkor szépen még furhatsz egy 11mm-es lukat plusszba.. (vagy felreszeled a 10es lukat)
//szóval ez igy vagy 65e ft + áfa :(

Ehhez képest egy tp-link tized annyit nem tud, de már kapsz dual bandos routert 20e alatt.

Ja és igen, én már csináltam ilyet jó párat, de csak exclusive helyekre, vagy ahol már valami miatt adott volt egy bővithető mikrotik.

Ha esetleg mégis érdekelne és nem kell a gigabit, nekem van egy eladó (általam javitott, tipikus tápkondi hibás volt) 493AH board minden nélkül.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#328) JanesKing válasza bacus (#327) üzenetére


JanesKing
csendes tag

Koszi a valaszod, akkor ez igy targytalana valt szamomra.

(#329) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Kinéztem magamnak ezt a MIKROTIK routert.
A legföbb célom egy stabil és erös wifi jel sugárzása lenne. Ezt a routert AP-ként szeretném használni egy fö routerhez kötve (tp-link 600vpn). Jelenleg egy Asusom van e célra. Ennél a típusnál elég könnyü volt beállítani a dolgot.
Egy másik topikban már kérdeztem a mikrotik routerek menüröl. Egy fórumtársunk ezt linkelte:
RouterOS Demo
A kérdésem az lenne,hogy ennek a fajta routernek is hasonló e a beállítási felülete?
És amire én akarnám használni,megoldható a dolog? Nem akarok semmi bonyolult beállítást,csak egy stabil,erös és jelszóval levédhetö wifi jelet.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#330) balaaa88 válasza crissprivat (#329) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Szerintem ha csak AP-ként szeretnéd használni, arra érdemesebb / hatékonyabb / ésszerűbb lenne egy "Ubi UFO" vagy valamilyen más célhardver erre a feladatra. Pl.

[ Szerkesztve ]

(#331) crissprivat válasza balaaa88 (#330) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Igen,csak AP lenne a feladat. Meglesem ezeket is,köszi szépen.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#332) KTTech válasza crissprivat (#329) üzenetére


KTTech
veterán

AP-nek jó a cAP vagy mAP a Mikrotiktől is. Igaz csak 100Mbit/s-esek...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#333) crissprivat válasza KTTech (#332) üzenetére


crissprivat
senior tag

Azt hiszem,hogy Ubiquiti ufót veszek. Elég jókat írnak róla.
A 27dBm es csak elég lesz.
Köszi a tippeket.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#334) KTTech válasza poli27 (#324) üzenetére


KTTech
veterán

Ígértem sebességteszteket a 850gx2-vel.
Amit nem piszkáltam: L2TP-IPSEC VPN, DHCP szerver, NTP, scriptek (DynDNS, felügyeleti scriptek)
Amiket kapcsolgattam: Firewall, Queue Tree és Mangle. A Queue tree (8 prioritás szint)+Mangle a kimenő csomagpriorizálás és traffic shaping miatt kell.

Kapcsolat: Digi 500/100 PPPoE

Minden kikapcsolva:

Csak mangle (30 szabály, tűzfal, queue kikapcsolva):

Firewall (32 szabály, mangle, queue kikapcsolva):

Firewall + Mangle (queue kikapcsolva):

Minden bekapcsolva:

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#335) poli27 válasza KTTech (#334) üzenetére


poli27
veterán

hát ez nem sok, azt hittem erősebb kicsivel,kicsit alacsony sztem amin jár a proci, de nem tudom miért jó ez a mikrotiknek, hogy nincs egy jól használható routerük otthonra.... Gondolkodtam egy ilyenen ami cseréli a 450G-t de akkor ez nem sokkal tud többet tőle ezek szerint :S

(#336) KTTech válasza poli27 (#335) üzenetére


KTTech
veterán

Én egy 2011-et cseréltem le rá, ami 230-nál fulladt ki (750MHz-en) ugyanezzel a konfiggal. A dupla magtól én is többet vártam, reméltem, hogy a PPC jóval hatékonyabb, mint a MIPSBE. A következő Mikrotik routerem egy Gigabyte GA-J9100-D3V lesz :) (4x2.4GHz talán elég lesz arra, amire szeretném használni, és jóval olcsóbban kijövök, mint egy 1100AHx2-vel).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#337) Proci85 válasza KTTech (#336) üzenetére


Proci85
senior tag

Ha nins extra igényed, amit egy home router ne tudna, akkor neked is javaslom az Asus routereket ahol hardveres NAT van, így kiviszi a gigabit route-ot.
Újabban Tomato firmware is ki tudja használni a hardveres NAT-ot, így a open-source firmwarek előnyét is élvezheted (VPN, storage mount, iptables tűzfal, scriptelés,stb).

(#338) KTTech válasza Proci85 (#337) üzenetére


KTTech
veterán

Nem a NAT-al van gond, hanem az extrákkal a MT-nél is... Kifullad a proci. Csak a NAT-ot simán vitte 500-on, ahogy a méréseimből is látszik.

Maradok a MT vonalon inkább :) csak átmegyek x86-ra. Fogyasztásban nem nagyon lesz eltérés, a VPN is kellő sebességű lesz :) (ami nálam közel szimmetrikus feltöltési sebességet jelent, olyan 80/80-al meg leszek elégedve. Most nem tudom pontosan mennyi, de 30Mbit/s felett van).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#339) bacus válasza poli27 (#335) üzenetére


bacus
őstag

Kicsit le vannak maradva, jó pár évig kellett várni amig egyáltalán kihozták a 750-es sorozatot, 5 port, műanyag doboz, stb. illetve lett egyáltalán default konfig, ami ugyan még fapad, de legalább már soho routernek volt nevezhető.

Majd csinálnak jobbat, egyelőre azért a 99% -ának nincs 200mbitnél gyorsabb netje..

(az már csak az én véleményem, hogy az az 1%nak is csak kis része, aki hajlandó fizetni és ki is tudja használni az 500/100-as netet diginél pl. Nekem sokkal jobban hiányzik egy fix ip cimmel is rendelhető 100/100, mint a használhatatlan 200/50, vagy a teljesen felesleges 1000/100 -as csomag.)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#340) llacee válasza bacus (#339) üzenetére


llacee
őstag

Valahogy en sem ertem a gbit es az 500m lenyeget.3 perc egy bluray es aztan bambulas hogy mit szedjek meg le feleslegesen.100/100 nekem is tok jo lenne..

[ Szerkesztve ]

(#341) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

Családi házban routert szeretnék cserélni, kicsit komolyabbra és nagyon megtetszett a Mikrotik rendszere.

Erről a modellről mi a véleményetek? - CRS109-8G-1S-2HnD-IN

Keresőben sajnos nem találtam róla semmit itt a fórrumon belül.

A második választásom pedig ez lenne - 2011UiAS-2HnD-IN

Az első verzió tetszik a 8 gigabit port miatt (több mint 5 eszköz lenne rákötve LAN-on), illetve ahogy néztem elég friss kiadás, a második pedig régebbi. 500-as Diginet van a házban, illetve ~10-12 wireless eszköz.

A kettő közül melyiket ajánlanátok leginkább? Melyik lenne jobb és miért? Mikrotiknek létezik AC-szabványú wifivel ellátott soho eszköze, vagy ez igazából lényegtelen, mivel elég jó benne az N-es wifi is?

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#342) llacee válasza TonTomika (#341) üzenetére


llacee
őstag

Szia.Mult heten en is errol erdeklodtem a kollegaktol, es elmondasuk szerint DL iranyba nem tudod az 500as net csak felet hasznalni kb.Egyebkent nagyon jo eszkoz.

(#343) poli27 válasza TonTomika (#341) üzenetére


poli27
veterán

Csak egy pár sort kellett volna visszaolvasnod....

(#344) TonTomika válasza poli27 (#343) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Visszaolvastam, ok, pont az 500-as Diginetről volt szó, amit nem lehet kihasználni. :) De ezt csak mint mellékes infóként írtam, a fő kérdésem az volt, hogy a két linkelt eszköz közül melyik a jobb, melyiket érdemes választani? Tehát a kérdésem még mindig nyitott. :)

A keresőben rákerestem a modellszámra, nem talált semmit az első opciómról.

[ Szerkesztve ]

(#345) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Ilyen Mikrotik antennám van:
http://routerboard.com/RBSXT2nDr2

Jelenleg a másik utcában lévő wifi antenna jelének felerősítésére használom.
Használhatok egy másik ugyanilyen antennát arra is, hogy a szomszéd utcában lévő szüleim házából a netet áthozzam? (kb. max. 300 méter légvonalban, szabadon)

Ha ez nem járható út, milyen megoldást javasoltok, amivel az adsl-t 300m-re át lehet küldeni? A szobában lévő wifi router jelét ugyanis alapból nem látom a kültéri antennával sem...

Köszi!

(#346) Proci85 válasza TonTomika (#344) üzenetére


Proci85
senior tag

CRS-ről nincs infóm, de CCR-t (Cloud Core Router) szidják páran kiforratlansága miatt. Félek a CRS is ilyen, de aki jobban benne van, majd kijavít.
1100AHx2 illetve a 2011 nagyon kiforrott típusok. Legutóbb épp egy szerverteremben telepített Mikrotik nézett szét milyen szomszédos eszközök vannak és meglepően tapasztaltam, hogy szinte csak e két típus közül volt mind. (10 eszközt láttam a hálózati szegmensemben).

(#347) poli27 válasza HagaNRG (#345) üzenetére


poli27
veterán

Szia igen erre való ez az antenna veszel még 1 et és átlövöd a netet vele. Ap mód nem megy rajta ezért csak wds bridge-be fog menni a két antenna a level 3 licensz miatt!

[ Szerkesztve ]

(#348) KTTech válasza TonTomika (#341) üzenetére


KTTech
veterán

Amiben jobb a 2011: lecsatolható antennák (4dBi), összesen 10 ETH port, de 2 switchben és csak fele Gbit-es.
Amiben jobb a CRS: 8 db Gbit-es ETH port, ami jobb leosztású, mint ami 2011-ben van, mivel mind közvetlen port, nem switch-es (ha jól látom, úgy, mint az 1100AHx2-ben). Nem lecsatolható, 3dBi-s antennák.

Amúgy a kettő kb. egyforma tudásban, azonos CPU, azonos RAM mennyiség... Kb. 200Mbit/s-ig jó vagy velük.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#349) krizsanvj válasza krizsanvj (#305) üzenetére


krizsanvj
csendes tag

Szia! Itt találtam megoldást

http://www.mikrotik.com.my/reinstalling-mikrotik-routeros-without-serial-port/

(#350) itanczos


itanczos
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok a mikrotik világában. Szívem és a megvalósítandó feladat miatt OpenWRT-t szeretnék tenni egy RB951G-2HnD-re, ami az újabb szériából való (mac: 4C:5E:0C...).
Sajnos ezek az újabb verziók már nem boot-olnak be az openwrt honlapjáról letölthető ramdisk-kel (initramfs).

Tud valaki megoldást erre?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.