Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Lenry


Lenry
félisten

7.4beta5 changelog:
*) container - added support for running Docker (TM) containers on ARM, ARM64 and x86;

egyebek mellett...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17602) E.Kaufmann válasza Lenry (#17601) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

What's new in 7.4beta4 (2022-Jun-15 14:04):
*) container - added support for running Docker (TM) containers on ARM, ARM64 and x86;

Lehet, elsőre (másodikra?) nem sikerült olyan jól :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17603) pitiless válasza E.Kaufmann (#17602) üzenetére


pitiless
senior tag

Mostanában elő szokott fordulni, hogy nem jönnek össze a dolgok.

(#17604) E.Kaufmann válasza pitiless (#17603) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Viszont ez érdekes lehet, tényleg újdonság:
*) netwatch - added support for more advanced probing;

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17605) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziaszrok!

Egy lemezgarázsban lenne szükségem wifi jelre, de nincs UTP kábelem a garázsban. De van egy UTP kábel a garázstól kb 7 méterre szabadtéren (kamera megy róla most).
Van olyan eszköz, amit, ha felteszek a kamera mellé, akkor a garázsban is tud lenni wifi térerő?
Ha igen, akkor tudtok ajánlani konkrét eszközt esetleg? Mint már említettem kültérre kellene.

Köszi előre is mindenki segítségét!

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#17606) user12 válasza ratkaics (#17605) üzenetére


user12
őstag

Szia
Igen, kültéri wifi antennára van szükséged.
Ez pl elég masszív darab

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#17607) Audience válasza ratkaics (#17605) üzenetére


Audience
aktív tag

A lemez sajnos arnyekol, nem hiszem, hogy rendesen fog mukodni. Vidd be a kabelt.

(#17608) xxxx.x válasza ratkaics (#17605) üzenetére


xxxx.x
tag

2db wAP (egyik adónak a másik vevőnek konfigolva) Az adón van hely a kamerának is.
A garázson belülre pedig egy cAP eszköz.
Az apró hirdetési oldalakon kilehet fogni jó áron és kb. 30-bol megvan a stabil 2.4-es wifi

(#17609) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Nem volt még dolgom ilyen jószággal. Általában véve jók ezek a hálózati beállítások? [kép] Nem akarok semmi flancot, osszon IP-t a képen látható módon (vannak fix címek, de azok 192.168.1.1-100 között). Így most jónak tűnik, van internet is.

A tűzfal és a NAT jó, ha be van kapcsolva? Ad védelmet vagy konfigurálás nélkül esetleg korlátozhat egyes protokollokat, portokat?

A wifit hogyan lehet beállítani, hogy pl. az 5G-s nem kell?

Köszönöm!

(#17610) xxxx.x válasza Panthera (#17609) üzenetére


xxxx.x
tag

Ezt olvasd végig
Akár így is beállíthatod, működő beállítások vannak leírva

Tűzfal mindenképp legyen
http://skory.gylcomp.hu/mikrotik/mikrotik.html

(#17611) Panthera válasza xxxx.x (#17610) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm!

(#17612) ratkaics válasza user12 (#17606) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#17613) ratkaics válasza xxxx.x (#17608) üzenetére


ratkaics
senior tag

Elnézést kérek, de ezt sajnos én nem értem. mi az a wAP és a cAP? :F
Felhomályosítanál kérlek?
Bocsi!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#17614) xxxx.x válasza ratkaics (#17613) üzenetére


xxxx.x
tag

wAP (kültéri access point)
Mikrotik wAP
https://mikrotik.com/product/RBwAP2nD
www.senetic.hu
cAP (beltéri access point)
Mikrotik cAP
https://mikrotik.com/product/RBcAP2nD
www.senetic.hu

Bár most néztem, hogy csak a wAP AC verzió rendelkezik 2 lan porttal. Így csak ezzel lehet a kamerát is működtetni.
Amúgy az AC verzió mindegyikből tartalmaz 2,5/5GHz wifit és picit gyorsabbak is, de cserében picit drágábbak.

(#17615) ratkaics válasza xxxx.x (#17614) üzenetére


ratkaics
senior tag

:R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#17616) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

vettem 2db S+85DLC03D sfp+ modult ezt milyen kábellel érdemes összekötni? Nekem az se egyértelmű milyennel kéne vettem egy lc/upc kábelt de szerintem nem jó lc/lc kéne? Abból gondolom, hogy nem jó mert a router felismeri a modult de linkelni már nem tudja

(#17617) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

hAP ac3-hoz honnan tudnék szerezni lehetőleg gyári tápot? Sajnos bajok vannak a jelenlegivel, sérült a vezetéke.

Köszi!

üdv, adika4444

(#17618) Lenry válasza adika4444 (#17617) üzenetére


Lenry
félisten

wireless-bolt, accesspoint.hu vagy senetic.
én őket kérdezném végig

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17619) adika4444 válasza Lenry (#17618) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi a gyors választ! :)

üdv, adika4444

(#17620) ekkold válasza adika4444 (#17617) üzenetére


ekkold
Topikgazda

12 - 28V között bármi jó neki, tehát 12V/2,5A....24V/1,25A között bármilyen dugasztáp. Persze a gyári a legjobb, de valószínűleg a legdrágább megoldás.

(#17621) jerry311 válasza Zsolt_16 (#17616) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha ezt a kettőt akarod összekötni, akkor mindkét végén LC, de az egyik vége AB, a másik BA kell legyen. AB-AB esetén a két adó és a két vevő lesz 1-1 szál végén. [link]
És OM3.

(#17622) Panthera


Panthera
őstag

Az IP scan menüben (192.168.1.0 DHCP pool mellett) a gyári 192.168.88.0 tartományban lévő eszközöket is listáz. Ez normális? Azt látom, hogy a MAC címek kezdete hasonló, ezek az engedélyezett portok lennének? MAC szintű elérés ha jól emlékszem nincs tiltva.

(#17623) ekkold válasza Panthera (#17622) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Nem ismerjük a jelenlegi konfigot, és a hálózat felépítését sem, így nem is lehet érdemi választ adni. Ha tippelnem kellene, valószínűleg nem törölted a gyári konfig beállításokat, mielőtt beállítottad az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#17624) Panthera válasza ekkold (#17623) üzenetére


Panthera
őstag

A reset configuration menüt és a no default configuration opciót nem használtam, ez igaz. Ha ez az IP cím osztásba nem kavar be (?... de úgy látom nem) akkor nem zavar. Köszönöm.

(#17625) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Remélem tudtok segíteni/irányba állítani. Adott egy Mikrotik Chateau LTE 12 eszköz amin jön a net és az eredetileg össze volt kötve egy hap ac-vel. Ebben a felállásban nem volt semmi gond. Viszont volt egy kis hálózat átalakítás és a hap ac átkerült máshova, a helyére pedig jött egy Cisco CBS110-8PP-D PoE Gigabit Switch. A probléma az, hogy a cisco és a mikrotik között valamiért csak 100-as a link.
Mikrotikben autonegotiation van beállíva illetve az advertisenál ki van ajánlva minden sebesség.
Tudnátok tippet adni, hogy merre kellene indulni a hibakereséssel. Nyílván az első majd egy új/másik kábel lesz. Bár furcsa, hogy a két mikrotik ugyanazon a kábelen tudta a gigabitet.

Hello darkness, my old friend...

(#17626) Zsolt_16 válasza jerry311 (#17621) üzenetére


Zsolt_16
tag

Istenkirály müködik köszönöm szépen a segítséget!!! :R :R :R
Link ok jövőhéten tesztelem élesben is :DD

(#17627) Beniii06 válasza Horvi (#17625) üzenetére


Beniii06
őstag

"Mikrotikben autonegotiation van beállíva"

És ha kézzel fixre állítanád a mikrotiken? Még a csatlakozókat nézném me, ha szereltek. Lehet kontakt hiba vagy oxidáció is.

"Got any other secret weapons?"

(#17628) lokiazarc


lokiazarc
csendes újonc

üdv! Ismét 1 kérdésem lenne.
Adott 1 mikrotik (központ) router amire l2tp-n jönnek be a kliensek ip sec jelszó is van használva be van csatlakozva eddig 22 db kliens és most van 1 db ami belépett majd leszakadt és azóta folyamatosan próbálkozik de eldobálja a "központ" esetleg valaki tudja mi lehet a gond illetve hogyan tudnám ezt orvosolni?
Hozzá kell tegyem hogy a kliens router mögötti eszközöket látom online a szerveren amin kell lássam csak így nem érem el őket .Nagyon kezdő vagyok ebben a témában innen kaptam eddig is a segítséget :)
Köszönöm elöre is.
(minden kliens fix ipt kap l2tpn minden beállítást ellenőriztem jónak tűnik)

[ Szerkesztve ]

(#17629) Horvi válasza Beniii06 (#17627) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a tippet, megnézem azokat is aztán majd kiderül. Remélem csak ennyi a gond :)

Hello darkness, my old friend...

(#17630) g0dl


g0dl
addikt

Az hogyan oldható meg, hogy rendszeres (mondjuk napi) config backup készüljön egy NAS cifs megosztására?

A frreetext export megy, csak azt ugye nem tudom később visszatölteni.

(#17632) ekkold válasza g0dl (#17630) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Ha már NAS-ra menne a mentés, akkor FTP-vel lenne a legegyszerűbb.
Először készítesz egy mentést:
/system backup save name= "backupfájlneve"
kis várakozás
:delay 30
utána küldés FTP-vel (valami ilyesmi):
/tool/fetch address=NAS_IP-címe user="username" password="password" src-path="Filename.backup" mode=ftp dst-path="/Folder01/Filename.rsc" upload=yes
utána várakozás, majd file törlése.

Persze a fájlnévbe érdemes dátumot, sorszámot vagy valami ilyesmit beletenni. Nekem most egy pendrájv van bedugva a routerbe, arra készülnek a mentések hetente, de email-ben is elküldni (de lehet, hogy az email-t lecserélem FTP-re...).

Amúgy lehet, hogy a cifs is menne, de azt még sosem próbáltam mikrotikkel.

[ Szerkesztve ]

(#17634) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Adott egy HAPac3, amin a LAN portok bridge-ben vannak. Szeretnék forgalomkorlátozást csinálni, de nem csak az internet felé, hanem a Bridge-en "belül" IP cím alapján.
Próbáltam több leírás alapján is, de sajnos nem sikerült. Itt például "Mangle"-t használnak, de nálam interface-nek csak bridge-t lehet kiválasztani, olyankor viszont nem lesznek jelölt csomagok.
Hogyan lehet megoldani bridge-en belül a forgalom korlátozást?

Köszi előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#17635) pitiless


pitiless
senior tag

Bővült az RB5009-es család. [link]

(#17636) Alteran-IT válasza pitiless (#17635) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem tudom ki hogy látja, de szerintem ez is egy olyan fejlesztés ennél a routernél, aminek az ég világon semmi értelme nem volt. Ha esetleg a többi port is 2,5 Gigabites lett volna, vagy kapott volna még egy SFP+ portot vagy valami hasonló, akkor azt mondom oké, de PoE in/out az összes portra... Talán egy olyan háztartásba jó, ahol van pár IP kamera és az összes eszköz elfér 8 porton és nem kell így külön PoE switch vagy ilyesmi, de egyébként semmi értelmét nem látom, sőt inkább baromság, meg vergődés, igazából szólva már nem tudom minek nevezzem amit csinálnak már pár éve.
Új normális WiFi-t, illetve AP-t nem adnak, csak ugyan azt más külsővel (pl. a cap ac felépítését kapta az "új" wap ac is ami egyel kevesebb sávval rendelkezik 5 GHz-n, gyakorlatilag felesleges volt kiadni, max. ha valaki 2 portos routert akar otthonra), ax szabványról még nem is hallottak talán, az új CCR-ek már LCD kijelzőt sem kapnak és annyira hardveresen sem tetszenek, szóval igazából nem értem őket, főleg hogy szoftveresen is eléggé bénák lettek, annyira bagatell hibák vannak az új ROS-ban is, hogy az hihetetlen, meg az is hogy mennyi idő amíg rájönnek és javítják.
Persze ettől függetlenül mondjuk router esetén még mindig jó alternatíva néhány routerük mondjuk egy drágább Cisco vagy Juniper esetén, az Unifit ebben az esetben inkább nem is említem, de pl. WiFi-ben meg elég sok mindenben már eléggé el vannak maradva, azt most is hülyeséggel foglalkoznak, azt ez is mennyi idő volt, hogy ebből tervezzenek egy olyat, amin a portok PoE in/out-két is funkcionálnak, szóval hihetetlen, inkább terveznének már egy újabb normális routert, vagy egy ax-es WiFi-t, vagy egy-két újabb switch-et több SFP+, vagy 2,5 Gigabites porttal, vagy valami.

(#17637) grabber válasza Alteran-IT (#17636) üzenetére


grabber
addikt

Teljesen egyetértek. Otthonra tuti Unifit raknék wifiből. Az is van most is :) Sokkal gyorsabb mint a Mikrotik.
Wifi2 csomag is még most sincs kész. Már vagy 2 éve kész kellett volna lennie. Nem most kéne faragni. Nagyon le vannak maradva.

(#17638) Pille99 válasza Alteran-IT (#17636) üzenetére


Pille99
tag

:C

(#17639) Pille99


Pille99
tag

Segítenétek dönteni a 2 switch között
TP-Link TL-sg3428x
CSS326-24G-2S+RM
A mikrotikben kevés a 2 db SFP+, ezért gondoltam a TP-Linkre

(#17640) Audience válasza Pille99 (#17639) üzenetére


Audience
aktív tag

Inkább választanék a CRS sorozatból -> CRS328

A TP-Link ha csak switch kell jó választás, ha kellenek extrák jobban jársz egy CRS-sel.

(#17641) Pille99 válasza Audience (#17640) üzenetére


Pille99
tag

CRS328-nak brutál ára van.

(#17642) Audience válasza Pille99 (#17641) üzenetére


Audience
aktív tag

Mire szeretnéd használni?

(#17643) iceQ! válasza Pille99 (#17641) üzenetére


iceQ!
addikt

1 éve vettük őket netto 110-be, most az egyik oldalon nettó 198 365 Ft. Jól felszaladt....

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17644) pitiless válasza iceQ! (#17643) üzenetére


pitiless
senior tag

Mint mindennek az ára... Anno 67e Ft-ért vettem a wifis RB4011-et. Most 135e. Januárban vettem egy kis szünetmentest, akkor 18e volt, most 25e.

(#17645) jerry311 válasza Alteran-IT (#17636) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az egyetlen pozitívum az új 5009-cel kapcsolatban, hogy legalább szabványos a PoE.

(#17646) szuszinho válasza pitiless (#17644) üzenetére


szuszinho
őstag

:Y Novemberben vettem, ára: ~56e volt.

(#17647) user12 válasza Pille99 (#17639) üzenetére


user12
őstag

Ha csak az SFP portok miatt kellene, ez is jó alternatíva lehet

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#17648) Lenry válasza pitiless (#17644) üzenetére


Lenry
félisten

hap ac3-amat tavaly áprilisban 34.000-ért vettem.
most 50

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17649) pitiless válasza Lenry (#17648) üzenetére


pitiless
senior tag

Én most egy LTE-set vettem ennyiért, alig használtan.

(#17650) iceQ! válasza Lenry (#17648) üzenetére


iceQ!
addikt

Én azt a céggel fizetettem ki még anno(privát bónusz :D ), de az LTE-s verzió van ami akkor is már 80-ba került :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.