Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) iceQ! válasza yodee_ (#17550) üzenetére


iceQ!
addikt

Másnál is jelentkezett! :D :K Egyébként semmi extra, CAPsMAN fut, pár tűzfal szabály

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17552) Audience válasza iceQ! (#17551) üzenetére


Audience
aktív tag

Nálam sosem jelentkezett, kb. ennyi fut nálam is számtalan helyen.

(#17553) yodee_ válasza Audience (#17552) üzenetére


yodee_
őstag

Ezért mondom, hogy "egyedi" dologról van szó. Meg kell nézni mi az ami nála megy másnál nem.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17554) iceQ! válasza yodee_ (#17553) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem egyedi másnak is volt. MEMORY LEAK

Nézegettük nem jöttünk rá.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17555) yodee_ válasza iceQ! (#17554) üzenetére


yodee_
őstag

Akkor jó. Nekem nincs és nem is volt. Ahogy a nagy többségnek sem.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17556) iceQ! válasza yodee_ (#17555) üzenetére


iceQ!
addikt

Ezért is kérdezem hogy van még akinek volt. Mivel addig nem rakom fel míg nem lett fixálva ez a probléma.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17557) yodee_ válasza iceQ! (#17556) üzenetére


yodee_
őstag

Akkor kimondottan azt a 4-5 személyt kérdezd szerintem.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17558) iceQ! válasza yodee_ (#17557) üzenetére


iceQ!
addikt

Mivel egy fórumon vagyunk, így mindenkinek felteszem, ha nem probléma.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17559) yodee_ válasza iceQ! (#17558) üzenetére


yodee_
őstag

Nem probléma persze. Remélem megoldodódik

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17560) iceQ! válasza yodee_ (#17559) üzenetére


iceQ!
addikt

Addig amíg ez van, addig nem frissítek. Igazából ráér a dolog. Amúgy is itthoni az eszköz, asszony ho-ba így nem akarok teszt környezetet.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17561) yodee_ válasza iceQ! (#17560) üzenetére


yodee_
őstag

Jut eszembe! TFTP-t nem használsz? Mert ott láttam egyszer véletlenül hogy miközben a kliens boot-olt lement a ram a routeren. Természetesen később szépen visszaállsz... Tehát nem fogyott el csak nagyobb volt a használat.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17562) Lenry válasza Lenry (#17462) üzenetére


Lenry
félisten

hát... nem túl fényes az eredmény eddig (bár azóta se frissítettem 7.3-ra)

ez az elmúlt 3 hónap:

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17563) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Sziasztok,

LHGG+R11eLTE6-nál carrier aggregation csak akkor jön létre ha a B3+B20 egy toweren van rajta? (nagy a távolság amúgy a tornyok között. több km, de látszik scanben jó jelerősséggel.)
Ahogy látom cellazárnál nincs CA, automatán meg nem veszi fel a másodikat.
Máshol más telepítés esetén ahol ugyanazon tornyon van B3+B20 ott automatán megy és a sebesség is remekel.

(#17564) iceQ! válasza Lenry (#17562) üzenetére


iceQ!
addikt

Csipkedi a memóriát....

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17565) Ad@m


Ad@m
tag

Ugy nez ki nem adjak fel a kontenereket a 7.4 testingbe ismet feltunt
Erdekesen hangzik, hogy lesz benne, bar meg nem tudom mire hasznalnam:)

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#17566) E.Kaufmann válasza Ad@m (#17565) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mint régen a virtualizáció, OpenWRT-t futtatni ;] , azon meg elszaladgál pl valami egyszerűbb PBX.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17567) Audience válasza E.Kaufmann (#17566) üzenetére


Audience
aktív tag

Pl. feldobsz rá egy pihole-t, vagy egy domoticz-t.

(#17568) Horvi válasza Horvi (#17447) üzenetére


Horvi
őstag

Végül kiderül, hogy mi a probléma az első esetben. Amikor állítok static dns bejegyzést akkor amikor a wireguard kapcsolat kiépülne akkor az nginx címére próbál kapcsolódni nem pedig a másik oldali router wan címére szóval a statikus dns bejegyzés nem opció.
Keresgéltem tovább és ha jól gondolom akkor nekem a Hairpin NAT lenne a megoldás valahogy így:
/ip firewall nat add chain=dstnat action=dst-nat dst-address="routerWANIP" dst-port=443 to-addresses="nginxIP" to-ports=443 protocol=tcp

Bár gondolom ezt a dst-address részt érdemes lenne kicserélni dst-address-list-re és a beépített címet használni?

A másik problémára(kültéri wifi upgrade), tesztelés céljából kapok kölcsön egy wap ac-t aztán majd kipróbálom aztán ha jó akkor rendelek egyet. Bár ahogy nézem jelenleg nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#17569) amargo válasza Ad@m (#17565) üzenetére


amargo
addikt

Én pl curl-t tennék rá és akkor végre, maga a router tudna üzennek a qbittorrent-nek.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#17570) Ablakos


Ablakos
őstag

Az SXT 4G-t szeretném failover funkcióra beszerezni. Két sim-mel szeretném használni. A két szolgáltató antennája majdnem 180 fokra van. Mivel ez 60 fokos antenna, lesz így mindkét irányból vétel? Vagy a két irány közé állítva lehetséges normális jelszint?

(#17571) Audience válasza Ablakos (#17570) üzenetére


Audience
aktív tag

Szerintem nem. A nyílásszög szélein -3dB a jelszint csökkenés, onnantól meg meredeken zuhan, ezzel így nem tudod megoldani szerintem.

(#17572) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Tanulmányoznátok Triple Failover&LB konfigot, DHCP kliens WAN kapcsolatokkal? Fogtam egy példakonfigot, addig ütöttem, amíg RouterOS7-en már működik, többszörös Ping ellenőrzés minden útvonalon, rekurziv útvalasztással.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17573) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok. Kérlek adjatok ötletet mert Én kifogytam. Az egyik routerem ether1-en kap egy huawei mobil routeren keresztül netet. Szeretném elérni ennek a mobil roternek a menüjét a saját routerem mögül. Csináltam egy olyan route-ot hogy a cél a huawei, átjáró az ether1. A mikrotik szépen pingeli is, viszont a hálózat többi eszköze nem. Mi lehet a gond?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17574) adika4444 válasza yodee_ (#17573) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Kéne csinálni egy masquerade-t. Utána menni fog. Illetve ha a forward láncot szűröd a tűzfalon, akkor ott is át kell engedni.

üdv, adika4444

(#17575) yodee_ válasza adika4444 (#17574) üzenetére


yodee_
őstag

Ő és ezt pontosan hogy is? Nem az a gond hogy az ether1 nem része a bridge1-nek?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17576) Audience válasza yodee_ (#17575) üzenetére


Audience
aktív tag

Ether 1 kapjon IP-t abból a tartományból ahol az ONT van es allitsd be a már említett Masq. szabalyt es engedd át a tűzfalon.

(#17577) yodee_ válasza Audience (#17576) üzenetére


yodee_
őstag

A huawei routernek adtam egy tartománybeli címet. Szóval azzal nem lesz gond szerintem. A tűzfalas szabály hogyan van? Sajnos ezt nem értem még.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17578) Audience válasza yodee_ (#17577) üzenetére


Audience
aktív tag

Kényelmesebb más tartományt használni! Mivel nincsenek így egy L2 Broadcast Domain-ben de ugyanabból a tartományból fog IP-t kapni ARP-vel nem fogja a kliens megtalálni az ONT-ot.

a tűzfal szabály végtelen egyszerű egy src NAT-t adsz hozzá, megadod a destination IP-t és a source IP-t vagy tartományt és az action-t masquerading-re állítod.

(#17579) yodee_ válasza Audience (#17578) üzenetére


yodee_
őstag

Valahogy így?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17580) Audience válasza yodee_ (#17579) üzenetére


Audience
aktív tag

Igen, csak ez nem fog működni mert ugyanabban a tartományban van az ONT mint amiben a kliens, de nincsenek L2-ben egy broadcast domain-ben, ahogy már írtam.

Adj az ONT -nak egy 10.13.5.254/32 címet a Mikrotik interface-ének egy 10.13.5.1/24-et és a lenti screenshot-on a dst address legyen a 10.13.5.254 és kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#17581) yodee_ válasza Audience (#17580) üzenetére


yodee_
őstag

Ezt egyszer próbáltam de akkor meg a dyndns szkript nem működött mert az ugye az ether1 címét használja

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17582) Audience válasza yodee_ (#17581) üzenetére


Audience
aktív tag

Akkor probald ki a proxy-arp-t.

(#17583) yodee_ válasza Audience (#17582) üzenetére


yodee_
őstag

Jelenleg nincs nálam PC, mással nem tudom a huawei IP-t át írni. Szóval addigis elméletben :

- Vissza állítom az eredeti 192.168.8.1 címet a huawei-en.
- Mikrotiken egy route miszerint ether1-en keresztül elérem a 192.168.8.0/24 tartományt.
- tűzfalban masquerade szabály

A proxy arp-t hol lehet állítani? Illetve ha az sikerül akkor nem kell címet adnom az ether1nek?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17584) Audience válasza yodee_ (#17583) üzenetére


Audience
aktív tag

- Ha IP-t váltasz nem kell az ARP-vel foglalkoznod.
- Mindenképpen kell IP az Ether 1-nek abból a tartományból amiben a Huawei van.
- Az interface/bridge beállításainál tudod az ARP-t állítani, ha maradsz ennél az IP tartománynál. https://help.mikrotik.com/docs/display/ROS/ARP

[ Szerkesztve ]

(#17585) yodee_ válasza Audience (#17584) üzenetére


yodee_
őstag

Oké akkor elsőre nem adok IP-t a dyndns miatt. Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17586) Audience válasza yodee_ (#17585) üzenetére


Audience
aktív tag

Mindenképpen kell IP-t adnod! A kérdés, hogy melyik tartományból adod! Amúgy egy privát IP miért befolyásolja a dynDNS működését nálad?

Miért nem használod a Mikrotik saját DDNS megoldását? Faék egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#17587) yodee_ válasza Audience (#17586) üzenetére


yodee_
őstag

Azt nem tudom miért nem megy, de ha az IP -> Addresses alatt adok IP-t az ether1-nek akkor ez a szkript nem fut le és nem frissíti az IP-m:

:global ddnsuser "username"
:global ddnspass "password"
:global theinterface "ether1"
:global ddnshost www.domain.com
:global ipddns [:resolve $ddnshost];
:global ipfresh [ /ip address get [/ip address find interface=$theinterface ] address ]
:if ([ :typeof $ipfresh ] = nil ) do={
   :log info ("DynDNS: No ip address on $theinterface .")
} else={
   :for i from=( [:len $ipfresh] - 1) to=0 do={ 
      :if ( [:pick $ipfresh $i] = "/") do={ 
    :set ipfresh [:pick $ipfresh 0 $i];
      } 
}
 
:if ($ipddns != $ipfresh) do={
    :log info ("|-------> DynDNS: IP-DynDNS = $ipddns <-------|")
    :log info ("|-------> DynDNS: IP-Fresh = $ipfresh <-------|")
   :log info "|-------> DynDNS: Update IP needed, Sending UPDATE...! <-------|"
   :global str "/nic/update\?hostname=$ddnshost&myip=$ipfresh&wildcard=NOCHG&mx=NOCHG&backmx=NOCHG"
   /tool fetch address=members.dyndns.org src-path=$str mode=http user=$ddnsuser \
         password=$ddnspass dst-path=("/DynDNS.".$ddnshost)
    :delay 1
    :global str [/file find name="DynDNS.$ddnshost"];
    /file remove $str
    :global ipddns $ipfresh
  :log info "|-------> DynDNS: IP updated to $ipfresh! <-------|"
    } else={
     :log info "|-------> DynDNS: dont need changes <-------|";
    }
}

Azért dyndns, mert fizetem és egyszerűen megjegyezhető, nem mint a sorozatszám alapú domain.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17588) Audience válasza yodee_ (#17587) üzenetére


Audience
aktív tag

A router ad egy publikus IP-et Ether 1-re, pass thru módban van a router? Van rajta egy DHCP kliens?

Nincs a hálózatodon egy eszköz, raspberry, NAS, akármi amiben van DynDNS kliens?

(#17589) yodee_ válasza Audience (#17588) üzenetére


yodee_
őstag

Igen, ezt elfelejtettem mondani hogy az ether1 DHCP kliens-ként kap netet. Így kapja meg a publikus IP címet. Egy Ubuntu szerver van rajta.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17590) yodee_ válasza Audience (#17588) üzenetére


yodee_
őstag

Úgy néz ki a proxy apr betalált! Bekapcsoltam és a Route maradt semmi más és már el is érem a modem-Routert, és a dyndns szkript is működik. A Proxy arp miatt számíthatok valami "mellékhatásra"?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17591) Audience válasza yodee_ (#17590) üzenetére


Audience
aktív tag

Nem, az pont erre lett kitalálva. Érdemes ha segítséget kérsz az összes infót megadni, esetleg egy schematikus rajzzal. Örülök, hogy jó lett!

(#17592) yodee_ válasza Audience (#17591) üzenetére


yodee_
őstag

Bocsi kiment a fejemből. Rajzot hol tudok legegyszerűbben készíteni? Minden jó lett, és a wireguard összes gépéről elérem a huawei modem-routert. Köszönöm mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17593) Bubukain


Bubukain
senior tag

kaptam egy ilyen üzenetet a log-ban
ether2: bridge RX looped packet - MAC xx:xx:xx:xx:xx:xx -> 01:00:5e:00:00:01 ETHERTYPE 0x0800 IP PROTO 2 0.0.0.0 -> 224.0.0.1

az ether2 egy unifi switch, az xx:xx Mac address pedig maga a router (hap ac2)
kell nekem ezzel foglalkoznom? mire utal ez a bejegyzés?

[ Szerkesztve ]

(#17594) Audience válasza Bubukain (#17593) üzenetére


Audience
aktív tag

Kapcsold ki a neighbor discovery-t vagy maximum a bridge-re engedélyezd.

(#17595) Bubukain válasza Audience (#17594) üzenetére


Bubukain
senior tag

megnézem, köszönöm

(#17596) Bubukain válasza Audience (#17594) üzenetére


Bubukain
senior tag

discover-interface-list: !dynamic

ezen volt, átállítottam none-ra

discover-interface-list: !none
ez így jó? erre gondoltál?

(#17597) Audience válasza Bubukain (#17596) üzenetére


Audience
aktív tag

A felkiáltójel az negalas, gondold át mit jelent, majd vedd ki a felkiáltójelet!

(#17598) peeat


peeat
tag

hi
wireguard -nál az ospf -el van gondom
az egyik tunelnél látja a neighbort viszont Init nél megáll

a másik tunel nél még a neighbort se látja (discovery settingsnél hiába teszem át all ra akkor sem)

valakinek van valami ötlete ?

(#17599) peeat válasza peeat (#17598) üzenetére


peeat
tag

ja az lemarad 7.3.1 fut mindegyik eszközön

(#17600) amargo válasza amargo (#17548) üzenetére


amargo
addikt

+2 hét alatt sem mozdult el innen.
azaz most is 30-35% között van a memória felhasználás stabilan kb 3 hete.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.