Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Richárd22 válasza ratkaics (#17493) üzenetére


Richárd22
csendes tag

kezdésnek ha van default fast path szabály akkor azt ki kell kapcsolni, az leviszi a terhet a CPU-ról de cserébe nem halad át a forgalom a tűzfalon és a Queueen és nem bírod korlátozni.

(#17502) tami_ válasza E.Kaufmann (#17500) üzenetére


tami_
csendes tag

- CapsMan tovabbra sincs v7-nel?

hg1dfb

(#17503) Audience válasza tami_ (#17502) üzenetére


Audience
tag

Miért ne lenne? Mindig is volt.

(#17504) pitiless válasza tami_ (#17502) üzenetére


pitiless
senior tag

WifiWave2-nél nincs capsman.

(#17505) Horvi válasza Audience (#17498) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi megpróbáltam de az sem működött. Valamiért nem látta a routert bárhogy próbáltam.
Az lett a vége, hogy reseteltem(reset gomb lenyomva és bedugtam a tápot) aztán akkor visszaállt gyárira minden és újrakonfigoltam. De így sincs hely :DD
Szerintem túl nagy neki az address list.

Hello darkness, my old friend...

(#17506) Reggie0 válasza Horvi (#17505) üzenetére


Reggie0
félisten

Az address list is a config resze.

(#17507) Audience válasza Horvi (#17505) üzenetére


Audience
tag

Mielőtt ujra konfigurálod frissitsd le.

(#17508) yodee_ válasza Reggie0 (#17506) üzenetére


yodee_
őstag

Az address list nem ramba van:Y?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17509) Beniii06


Beniii06
őstag

Üdv.!

Valaki találkozott hasonló hibával netinstall esetén?

Egy hap lite TC-re próbálok frissebb ROS-t tenni, de sajnos a netinstall-t elindítani sem lehet.

Két PC-n is kipróbáltam(egy PC + notebook), mindkettő win10, tűzfalak(magán és nyilvános) + vírusirtó kikapcsolva, rendszergazda joggal indítva + xp sp3 kompatibilitás bekapcsolva, IP is bekonfigurálva megfelelőre mikrotik leírás alapján(próbáltam így is, úgy is ki-be kapcsolgatni a fenti beállításokat, mindig ugyanaz a hiba:


Tehát nem azzal van gond, hogy a netinstall nem látja a routert, hanem maga a netinstall nem indítható el.

Router reset default beállításokra és netinstall módba tétellel sem indul el a program. Próbáltam 6.48.6-os netinstallt is azzal is ugyanez van.

Próbáltam netinstall nélkül is frissíteni, de nem lehet, mert 6.5 MB free hely van rajta a 6-os és 7-es csomagok is 7.5 MB-osak, a 6-osnál vannak külön is, bemásolva a files-ba (nincs flash vagy / mappa), reboot után csak törlődik az .npk, nem frissül, hiába a 6-os system package magában csak 5.3 MB. Ha lehetne RAM-ba tölteni, ott elférne, mert 12 MB free van, de a files-nál nem látok erre lehetőséget, mint másik mikrotik router esetén(RB4011). Másiknál van flash mappa, de ezen a hap lite-on nincs.

Nem használok ethernet-usb átalakítót, natív tethernet porton eth2-be van csatlakoztatva, többféle kábellel tesztelve, de szerintem a netinstall program a hibás.

Nagyjából minden hibalehetőséget sikerült felsorolnom, várom a tippeket mi felett siklottam át.

Szerk.: Program indíás után egyből ez a hibaüzenet fogad, ok-ra kattintva bezár mindent.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#17510) Reggie0 válasza yodee_ (#17508) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha csak ott lenne, akkor honnan szerezne be ujrainditas utan?

(#17511) Reggie0 válasza Beniii06 (#17509) üzenetére


Reggie0
félisten

Szuksegtelen halozati interfeszeket tiltsd le, csak egyetlen mukodjon, amire radugod a routert.

Sajnos a netinstall elegge haklis egy ocska szoftver.

(#17512) yodee_ válasza Reggie0 (#17510) üzenetére


yodee_
őstag

Akkor gondolom más típusú lista mint amint én használok a tűzfalamba.

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17513) Reggie0 válasza yodee_ (#17512) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem csak egyfajta van. Hogyan adod hozza?

(#17514) yodee_ válasza Reggie0 (#17513) üzenetére


yodee_
őstag

Tűzfal szabály alapján van fekete lista. De én úgy láttam eddig hogy újraindítás esetén nullázódik.

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17515) Reggie0 válasza yodee_ (#17514) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nullazodik, mert valojaban dinamikus, de az a par szabaly semmiseg.

(#17516) Horvi válasza Reggie0 (#17506) üzenetére


Horvi
őstag

Igen erre a magam kárán rájöttem :DD Gondolom ha ennyi szabály van akkor komolyabb router kéne, vagy a szabályokat ritkítani.

#17507 Audience Jaja az lesz majd a terv. Következő nekifutásra.

#17511 Reggie0 Ezeket én is végigjártam mégsem láttam a routert. De sajna nem sikerült rájönnöm, hogy miért. Próbáltam régebbi netinstallt. X86-ost 64-biteset de nem jelent meg a router a listában.

#17514yodee_ Nálam is van ilyen tűzfal szabály alapú fekete lista. Viszont amire Reggie0 gondolt az a fix/statikus lista amit te adsz hozzá kézzel pl.

Hello darkness, my old friend...

(#17517) Beniii06 válasza Reggie0 (#17511) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi a tippet, etherneten kívül minden tiltva lett + reboot, de sajnos maradt a hiba.

"Got any other secret weapons?"

(#17518) Reggie0 válasza Beniii06 (#17517) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos nekem linux alatt az uj 7-es netinstallok nem is akarnak mukodni, mind segfaultra fut. Amikor nekem netinstallozni kellet a routerem, mindig 6-os ROs-t raktam fel es onnan frissitettem.

(#17519) Reggie0 válasza Horvi (#17516) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem geoip-s szabalyok miatt 10000 van benne, csak nagyobb a flash.

(#17520) Audience válasza Beniii06 (#17517) üzenetére


Audience
tag

Tegyél egy switch-et a ket eszkoz közé ne direktben dugd ossze. Es próbálj masik lan csatolot.

(#17521) mrzed válasza Beniii06 (#17517) üzenetére


mrzed
senior tag

Frissen letöltött netinstall64-7.3.1.zip -et kicsomagolva, mindennapi használatra felkonfigurált hálózattal, tűzfallal, vírusirtóval mindenféle kompatibilitási beállítás és rendszergazdai jogok nélkül indul rendesen win10 alól.

(#17522) Audience válasza mrzed (#17521) üzenetére


Audience
tag

Nekem sokszor egy sima usb halokartya megoldotta. Vannak kartyak amivel nem megy, hogy ez hw vagy driver azt nem tudom.

(#17523) pitiless


pitiless
senior tag

Nem tudom, hogy mi a fenét csinál a Mikrotik mostanában, de ez a 7.3.1 sem lett igazán jó. RB5009-re felraktam, reboot, nincs net. IP/DHCP client csak searching. Laptop közvetlenül modemen működött. Konfigot reseteltem, dhcp clientet beállítottam, csak searching. Downgrade 7.2.3-ra, azonnal ment. Upgrade ismét, megint searching. Vodafone kábelnet, az újabb modem van (1000/40-es net).

(#17524) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy mikrotik hapac2 router melyre egy korábbi full konfigurációt szeretnék visszatenni viszont Couldn't restore configuration - action failed (6) hibaüzenetet kapok, a mentésem mérete 1260kbyte, olyan mintha elfogyna a terület melyre visszakerülne a backup. Mindenképp szeretném a korábbi konfiguráció visszakerülne ebben kérném a segítségeteket. :R ros verzió:6.49.6

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#17525) Reggie0 válasza akos86 (#17524) üzenetére


Reggie0
félisten

Rakd vissza ugyanazt az os verziot, allitsd vissza a backupot, majd a configuraciot generaltasd le(show sensitive-t ne felejtsd el) es a config scriptet mentsd be. Ezt mindig vissza lehet allitani es kulonbozo tipusok kozott is enged atjarni. Raadasul feltolteni se kell, siman terminalba be tudod masolni vagolaprol.

(#17526) akos86 válasza Reggie0 (#17525) üzenetére


akos86
aktív tag

lehet én fogalmaztam rosszul sajnos az első lépésnél elakad a dolog ugyanis a mentést (2022.06.04.backup) nem tudom visszatenni mert hibaüzenetetet kapok.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#17527) akos86 válasza akos86 (#17526) üzenetére


akos86
aktív tag

nagy nehezen de sikerült.. volt egy korábbi kisebb méretű mentésem amivel sikerült a visszaállítás, nagyon alulméretezett ez a 16mb flash memória

3dfx, gone but never forgotten...

(#17528) Zwodkassy válasza akos86 (#17527) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

És akkor még finoman fogalmaztál

(#17529) Big


Big
csendes tag

Hi all!
Rb4011-hez létezik lte csatoló? A vihar kidöntött egy rakat oszlopot, de net az kellene...

Big

(#17530) Audience válasza Big (#17529) üzenetére


Audience
tag

Ha WiFI modell és kiveszed a kártyát talán tudsz tenni a helyére. Én inkább letennék egy LTE-s kültéri AP-t egy SIM-mel és mindig lesz backup, pl. egy WAP-R AC

[ Szerkesztve ]

(#17531) Reggie0 válasza akos86 (#17527) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem USB-be pendrive-ot dugsz, akkor onnan is vissza lehet allitani. De meg nem probaltam soha.

(#17532) Beniii06 válasza Audience (#17522) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszönöm a tippeket! Végül sikerült frissíteni 7.3.1-re. USB-s adapter sem segített, kipróbáltam egy harmadik gépen ott működött egyből. Win/driver/kábel problémája lehetett. A kábelt azért zárnám ki, mert amikor nem volt semmi sem csatlakoztatva a gépekhez, akkor is ezt írta ki indításkor, amíg azon a gépen, amin működött elsőre indításkor nem panaszkodott a netinstall program.

"Got any other secret weapons?"

(#17533) E.Kaufmann válasza Beniii06 (#17532) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Esetleg viruskergető?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17534) Horvi válasza Reggie0 (#17519) üzenetére


Horvi
őstag

Igen nekem is azok vannak benne csak nekem kicsit kevés a flash :DD

Hello darkness, my old friend...

(#17535) Beniii06 válasza E.Kaufmann (#17533) üzenetére


Beniii06
őstag

"Két PC-n is kipróbáltam(egy PC + notebook), mindkettő win10, tűzfalak(magán és nyilvános) + vírusirtó kikapcsolva, rendszergazda joggal indítva + xp sp3 kompatibilitás bekapcsolva, IP is bekonfigurálva megfelelőre mikrotik leírás alapján(próbáltam így is, úgy is ki-be kapcsolgatni a fenti beállításokat, mindig ugyanaz a hiba:"

Minden ki volt kapcsolva, beleérve a valós idejű védelmet stb.-t is.

"Got any other secret weapons?"

(#17536) Audience válasza Beniii06 (#17535) üzenetére


Audience
tag

Ez neha woodoo varázslat. Sosem volt időm debug-ra. Ha van működő config, azzal kell csinálni. Amíg döcög a 7-es es nyilvánvalóan erőforrás gondok vannak ez igy marad.

(#17537) bigrock


bigrock
addikt

Hello, mindenki.
Egy ismerősöm a nyomdájukba szeretne routert. Paraméterek: Telekom PPoE a bejövő, kőkemény 50/5 sávszél. Kb. 8 gépen akarják használni a hálózatot, WIFI, VPN nem szükséges. Melyik Mikrotik modellt javasolnátok? A helyi hálózatot egy D-LINK gigabites smart switch szolgálja ki. Köszi a válaszokat.

(#17538) Reggie0 válasza bigrock (#17537) üzenetére


Reggie0
félisten

Wifis vagy anelkul? Ha igen mennyien hasznalnak a wifit?
Vezeteken eleg csak az uplinket es a switchet bekotni?

[ Szerkesztve ]

(#17539) mrzed válasza Reggie0 (#17538) üzenetére


mrzed
senior tag

"Kb. 8 gépen akarják használni a hálózatot, WIFI, VPN nem szükséges."
:R

(#17540) Audience válasza bigrock (#17537) üzenetére


Audience
tag

RB3011,4011,5009, HAP AC2, HAP AC3 amelyiket be tudod olcsón szerezni. Ezt bármi elviszi amugy egy HAP Mini is

(#17541) Reggie0 válasza mrzed (#17539) üzenetére


Reggie0
félisten

50 megabitre a hex lite is elegendo, hasznaltan akar egy otezresert is lehet kapni. De ha zavar a 100mbites port es gigabitest szeretnel, akkor a hex is jo.

[ Szerkesztve ]

(#17542) szuszinho


szuszinho
őstag

Mióta frissítettem 7.3-ra, nem működik a a WireGuard RB4011iGS+ és LtAP mini között. Már vagy 20-szor megnéztem a két konfigot, minden jónak tűnik.
Másnál továbbra is működik?

(#17543) yodee_ válasza szuszinho (#17542) üzenetére


yodee_
őstag

Nálam működik szépen. Összesen 4 db hAP ac2.

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17544) Audience válasza szuszinho (#17542) üzenetére


Audience
tag

Nekem megy. Egyszer volt, hogy valami miatt újra generálta a kulcsot és nem vettem észre.

(#17545) amargo válasza amargo (#17460) üzenetére


amargo
addikt

1 hete van fent a 7.3.0 és nem mozdult a memória, 30-33%-ról.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#17546) iceQ! válasza amargo (#17545) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez előtt mennyi volt a szabad?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17547) ekkold válasza szuszinho (#17542) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Több eszközt is frissítettem 7.3-ra, jól működnek. Wireguard-al sincs problémám.

(#17548) amargo válasza iceQ! (#17546) üzenetére


amargo
addikt

A foglalt értéket írtam. Azaz a free memory 170MB környékén van 1 hete, nem változott. 06.07-én volt a frissítés

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#17549) iceQ! válasza amargo (#17548) üzenetére


iceQ!
addikt

Azt hittem annyi a szabad. Na jó, hát várok még ezzel a frissítéssel. De ez így biztató lehet.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17550) yodee_ válasza iceQ! (#17549) üzenetére


yodee_
őstag

Biztos hogy valami felhasználói adat, feladat folyamat a ludas. Különben másnál is jelentkezne. Nálam egyiknél sem jelentkezett. Milyen extra teendőket bízol a Routerre?

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.