Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) E.Kaufmann válasza FeriPapa2 (#17249) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet, hogy az a módszer, ahogy az ismerősöd beállította jó lenne, csak pl egy "delay"-t be kell iktatni, ami idő alatt biztosan feléled a szolgáltatói eszköz (nálam kábelmodem 3 perc alatt mindig feléled), mielőtt levágja a mobilnetet.
Nekem erre volt valamikor egy szkriptem, de az egy kicsit túl lett bonyolítva, viszont ez érdekes lehet neked:
[link]
A fő interneted hogy kapcsolódik a routerre? Sima DHCP kliens vagy PPPoE? A Webstick LTE módban van vagy PPP?

A TV távirányítóval van kikapcsolva, vagy az áramot lelövitek a hosszabbíton és akkor jön elő a gond?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17252) ratkaics válasza Zwodkassy (#17244) üzenetére


ratkaics
senior tag

Van egy-két Wireshark-al "kimentett" forgalom a problémás időszakról, ha érdekes lehet, akkor szívesen felteszem valahova tanulmányozás céljából.
Maga a BACnet protokol több szinten is definiált.
De nekem "simán" jó lenne az is, ha IP tartomány alapján tudnám korlátozni a bejövő csomagok rátáját.
Esetleg, amíg megérkezik a készülék, addig is tudnátok egy hasonló, vagy ilyen korlátozásra példát mutatni nekem?
Van Mikrotik routerem, de szinte mindent leírások alapján állítottam be rajta. Szóval jól jönne egy kis segítség!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#17253) FeriPapa2 válasza Reggie0 (#17250) üzenetére


FeriPapa2
tag

A router szünetmentes tápról megy, a TV nyilván nem. Ez nem lehet az ok.

(#17254) FeriPapa2 válasza E.Kaufmann (#17251) üzenetére


FeriPapa2
tag

Most úgy működik, hogy ha megszűnik a vezetékes net akkor azonnal átkapcsol mobilra. Észre sem lehet venni. De ha bekapcsolódik a modem akkor a mobilról azonnal leválik de amíg a modem fel nem épül addig a router sem ad internetet. Ez kb. 3 perc valóban. Ezt még el lehet viselni, de az már nem OK amikor a központba is áramszünet van és akármeddig nincs internet de a modem él (csak folyamatosan újra indítja magát) de ilyenkor nem kapcsol át mobil netre. Ekkor kell kihúzni a kábelt. (vagy kéne egy kábel ki-be dugó bot?!)

A fő interneted hogy kapcsolódik a routerre? Sima DHCP kliens vagy PPPoE? A Webstick LTE módban van vagy PPP?

Lőttem képet a Winboxból. Ezt találtam. (nem ismerem ki magam jól ebben) Hátha ebből kiderül.

A TV távirányítóval van kikapcsolva, vagy az áramot lelövitek a hosszabbíton és akkor jön elő a gond?

Sima távirányítós kikapcsolásnál jelentkezik.

(#17255) ratkaics válasza Zwodkassy (#17244) üzenetére


ratkaics
senior tag

Létezik esetleg olyan Mikrotik router, amitm tudja azt amit nekem kell és C sínre rögzíthető?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#17256) Lenry válasza ratkaics (#17255) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem egyetlen Mikrotik eszköz sincs, ami sínre rögzíthető, de azért pörgesd végig a katalógust

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17257) Reggie0 válasza FeriPapa2 (#17253) üzenetére


Reggie0
félisten

Gondolom nem online a szunetmentesed, hanem line interactive, igy a zavarok nem elhanyagolhato reszet atengedi. Probald ki, hogy kihuzod a szunetmentes bemenetet es ugy mi tortenik.

[ Szerkesztve ]

(#17258) Reggie0 válasza ratkaics (#17255) üzenetére


Reggie0
félisten

A kisebb mikrotik routereknek vannak meretrajzai, thingiverse-n parhoz van 3d nyomtathato sinre pattinthato haz es-vagy rogzitoelem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17259) Audience válasza gidacska (#17243) üzenetére


Audience
aktív tag

Tégy egy próbát! Tedd át Create Enabled-re, ekkor static inteface-ek lesznek amiknél beállíthatsz statikus nevet az interface-nek plusz a többi beállítást. (Kis számú AP-nél nem lesz kényelmetlen) Ekkor ha az interface nem él akkor is ott van a listában, és nem lesznek gondok azokkal a szabályokkal ahol az interface-re hivatkozol. Én kis hálózatoknál így használom.

(#17260) bacus válasza Reggie0 (#17258) üzenetére


bacus
őstag

Minden másra ott a gyorskötöző :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#17261) ratkaics válasza Reggie0 (#17258) üzenetére


ratkaics
senior tag

:R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#17262) ratkaics válasza bacus (#17260) üzenetére


ratkaics
senior tag

Ok! :DD

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#17263) FeriPapa2 válasza Reggie0 (#17257) üzenetére


FeriPapa2
tag

Most kipróbáltam kihúzott táp mellett, sajnos a helyzet nem változott! Rejtély!

(#17264) Reggie0 válasza FeriPapa2 (#17263) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem gond, akkor mar tudjuk, hogy ez egy radiofrekvencias interferencia lesz.

Ez ellen arnyekolassal erdemes megprobalkozni, de nem lesz egyszeru menet.

[ Szerkesztve ]

(#17265) Horvi


Horvi
őstag

Kérnék egy kis segítséget az alábbi problémával kapcsolatban. Van egy konténerem(nginx) amit szeretnék kívülről a router DDNS címével elérni.
Ha jól sejtem akkor kelleni fog egy port forward illetve egy/több tűzfal szabály.
Ez lenne az általam használt port forward:
4 X ;;; nginx http
chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.1.50 to-ports=80
protocol=tcp dst-address-list=Erd DDNS address dst-port=80 log=yes
log-prefix="nginx_http"
Illetve a tűzfal szabály.
Filter Rules
7 X chain=input action=accept protocol=tcp dst-address-list=Erd DDNS address
dst-port=80 log=no log-prefix=""

Illetve van még két ilyen szabály a lista végén:
17 chain=input action=drop in-interface=pppoe-digi log=no
log-prefix="input_drop"
18 chain=forward action=drop in-interface=pppoe-digi log=no
log-prefix="forward_drop"

Ha csak a port forwardot és az input szabályt állítom be akkor nem érhető el a konténer viszont ha az utolsó forward drop szabályt kikapcsolom akkor igen.
Gondolom még szükség lenne valami szabályra a forward chainben, hogy működjön csak nem tudom mire.
Tudnátok segíteni? Illetve ha valamelyik már meglévő szabály nem jó/nem megfelelő akkor kérlek jelezzétek.
Köszönöm

Hello darkness, my old friend...

(#17266) adika4444 válasza Horvi (#17265) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A filter-ben WAN port felől csinálj egy forward szabályt, ami engedélyezi a forgalmat a nginx-es belső IP felé. HA nagyon paranoiás vagy, akkor hasonlóan a dstnat szabályodhoz limitáld mit engedsz be (port), ha kevésbé, akkor elég a dstnat-nál kikötni:D
Ja, és ne felejtsd el engedélyezni a szabályokat, itt a példában ki van kapcsolva (bár gondolom szándékosan).

Az input szabály pedig nem kell, hisz nem a router-re engedélyezed. A dst-address-list-nél amúgy mi ez a "Erd DDNS address" az address-list-nél?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#17267) Horvi válasza adika4444 (#17266) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a segítséget kipróbálom majd a dolgot.
A dst-address-listnél abban a router DDNS címe van benne. Az egyik leírásnál amit találtam abban használta így(igaz ott ő a publikus IP címét használta ami nálam ugye változik így beraktam így az address-listbe)

Hello darkness, my old friend...

(#17268) Zwodkassy válasza ratkaics (#17255) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ezt már én is kerestem, de sajna nem találtam :-(
Sajnos, csak fabrikálós, barkácsolós megoldásokat tudok

[ Szerkesztve ]

(#17269) Zwodkassy válasza Reggie0 (#17258) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Jó pofának tűnik.
Már csak nyomtatni kéne

(#17270) Zwodkassy válasza ratkaics (#17252) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Hát eleve van maga a BacNet, majd azon belül
- BacNet Ms/Tp
- BacNet Ethernet
- BacNet IP

(#17271) Zwodkassy válasza ratkaics (#17252) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Most nézem csak. Létezik BacNet PTP és BacNet Arcnet is.
Nem is tudtam 😁
Soha nem találkoztam velük a gyakorlati életben.

(#17272) ratkaics válasza Zwodkassy (#17271) üzenetére


ratkaics
senior tag

A Bacnet PTP már láttam, de az Arcnet-et még én sem. :Y

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#17273) Horvi válasza adika4444 (#17266) üzenetére


Horvi
őstag

Tehát akkor ha jól értem ezekre a szabályokra lenne szükségem?
Filter:
7 X chain=forward action=accept protocol=tcp dst-address=192.168.1.50
in-interface=pppoe-digi dst-port=80 log=yes
log-prefix="nginx_http_forward"
8 X chain=forward action=accept protocol=tcp dst-address=192.168.1.50
in-interface=pppoe-digi dst-port=443 log=yes
log-prefix="nginx_https_forward"

NAT:
4 X ;;; nginx http
chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.1.50 to-ports=80
protocol=tcp dst-port=80 log=yes log-prefix="nginx_http"
5 X ;;; nginx_https
chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.1.50 to-ports=443
protocol=tcp dst-port=443 log=yes log-prefix="nginx_https"

Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#17274) Reggie0 válasza Horvi (#17273) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, de majd a logot vedd ki belole, mert csomagonkent fog egy bejegyzest letrehozni.

(#17275) Horvi válasza Reggie0 (#17274) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen. Igen azt majd kikapcsolom, igazából teszt jelleggel volt benne.
Illetve egy kérdés, hogy jobban értsem a dolgot. Amikor használtam a dst-address-list-et amiben a router WAN ipje volt akkor nem ment a dolog. A mostani konfiggal ahol a dst-address egy konténer ipje úgy meg már megy. Oké más volt a chain, de azon kívül volt még valami gond a dst-address-list dologgal vagy teljesen rosszul használtam/értelmeztem.

Hello darkness, my old friend...

(#17276) Reggie0 válasza Horvi (#17275) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert van, mert a forward tabla a nat utan jon, tehat mire oda eljut a csomag mar le van cserelve az interneten levo publikus ipcim a halozatodon beluli gep cimere, ahova tovabb kell kuldeni.

A NAT tablaban levo dst-nat szabaly csereli le az cimet.

[ Szerkesztve ]

(#17277) Horvi válasza Reggie0 (#17276) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen így már világos. :R

Hello darkness, my old friend...

(#17278) jerry311


jerry311
nagyúr

Most így nagy átlagban hogy áll a 7.x?
Van már olyan stabil mint a 6.x vége?

(#17279) ekkold válasza jerry311 (#17278) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Szerintem az, hogy párhuzamosan fejlesztik a két rendszert, kb. mindent elmond. Ha a 7-es minden tekintetben jobb lenne, akkor egyrészt mindenki azt használná, másrészt a Mikrotik meg leállna a 6-os folytatásával, és csak a 7-est fejlesztenék a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

(#17280) Reggie0 válasza ekkold (#17279) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, tul sok eroforrast visz el a 6-os. Viszont meg a 7-es nem stabil annyira, hogy at lehessen kenyszeriteni a 7-esre a felhasznalokat. 7-esbol meg long term support sincs.

[ Szerkesztve ]

(#17281) E.Kaufmann válasza jerry311 (#17278) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Otthoni használatra van olyan stabil, de ha valaki komplex hálózatott tart fenn mindenféle fejlett routing protokolokkal, esetleg még szolgáltató is, inkább jobb ha tolja tovább a ROS6-on.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17282) iceQ! válasza jerry311 (#17278) üzenetére


iceQ!
addikt

Én úgy döntöttem, hogy maxig várok ezzel a hetessel. Látom FB csoportokban is, hogy akadnak gondok, pl.: hAP AC3-nál (nekem is ilyen az egyik otthoni eszközöm), így nem kockáztatok. Asszony amúgy is folyamatos HO-ban van, nem hiányzik a baj :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17283) pitiless válasza iceQ! (#17282) üzenetére


pitiless
senior tag

Én is folyamatosan HO-ban vagyok és 7-es ROS-t használok. Bár más választásom nem nagyon van, RB5009 :D.

(#17284) iceQ! válasza pitiless (#17283) üzenetére


iceQ!
addikt

RB5009, most írtad. Én hAP AC3-ról írtam. :))

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17285) pitiless válasza iceQ! (#17284) üzenetére


pitiless
senior tag

Abból is van 3-4 a környezetemben, mind 7-es ROS-al. Semmi gond velük.

(#17286) iceQ! válasza pitiless (#17285) üzenetére


iceQ!
addikt

CAPs MANAGER mind a 3-4?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17287) pitiless válasza iceQ! (#17286) üzenetére


pitiless
senior tag

Ezek nem. De az RB5009 igen. Mindegy, csak arra akartam célozni, ha akarnék sem tudnék visszamenni 6-os ROS-ra. Most a 7.2.2 megszívatott, a caps managert hazavágta. 7.2.3 megint ok.

(#17288) iceQ! válasza pitiless (#17287) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem CAPsMAN az AC3, FB csoportba még mindig van akinek van memory leak. Fura ez nekem, ezért is várok. Stabil a rendszer, így inkább nem variálok, nincs kedvem előtte rostokolni egy up majd ha rossz akkor egy downgrade-re.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#17289) Tamarel válasza Reggie0 (#17280) üzenetére


Tamarel
senior tag

Szia.
A “long-term support” valami speciális dolgot jelent?

(Eszközön kiválasztható a long-trm release, jelenleg 7.1.5.)

(#17290) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

NaBaMeg :DDD Új ROS7 béta első sora:
What's new in 7.3beta40 (2022-May-11 12:18):

!) queue - do not allow using CAKE type in simple and tree setups (already configured queues will be disabled);

Kellett nekem akadékoskodni a supportnál :DDD :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17291) silver-pda válasza iceQ! (#17282) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Még ros6-n vagyok (najó cap lite az ros7), de hap ac3 még ros6.
FB csoportokban milyen gondokat említenek hap ac3-nál ros7-nél?
CapsMan nincs nálam. az nem lenne gond.

(#17292) grabber válasza silver-pda (#17291) üzenetére


grabber
addikt

Érdekelne engem is mert vennék 3 db ac3-at. De ha nem jó akkor nem tudom mi legyen helyette?

(#17293) silver-pda válasza grabber (#17292) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Nem a hap ac3-val van gondom, csak az új szoftver, amire még nem frissítettem.
Nálam sima felhasználás van, plusz beüzemelném wireguard és wifiwave2-t, ha nincs memory leak és fagyás ros7 alatt.

(#17294) Lenry válasza silver-pda (#17293) üzenetére


Lenry
félisten

A memory leak úgy tűnik hogy a capsmannel van összefüggésben, ha wifiwave2-t tervezel használni, akkor a capsman eleve ki van lőve

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17295) Reggie0 válasza Tamarel (#17289) üzenetére


Reggie0
félisten

Mas a release policy. Ritkabban jonnek ki verziok es egy x.y verzion belul csak a fontos javitasokat/frissiteseket rakjak bele, az uj featureket nem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17297) Tamarel válasza Reggie0 (#17295) üzenetére


Tamarel
senior tag

Köszi, ez megvan.
A support szó jelenlétét nem értettem. Pl. más csapat foglalkozik vele és ők még a 6ost csinálják, vagy valami ilyesmi?

Mikrotikkal nem régóta foglalkozom és csak hobbiból, otthon.

[ Szerkesztve ]

(#17298) Klusi86


Klusi86
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni tőletek nordVPN beállításával kapcsolatban:
A beállításokat megcsináltam a következő leírás szerint:
MikroTik IKEv2 setup with NordVPN
7-es ponton annyit változtattam:
/ip firewall address-list
add address=192.64.15.0/24 list=NordVPN

/ip ipsec mode-config
set [ find name=NordVPN ] src-address-list=NordVPN

A routerem hap ac2, router os verzió: 6.49.6 (stable)
A problémám az, hogy bár működik de eszméletlen lassú, percekig tölt egy google kereső is.
Rákeresve a témára azt írták, hogy kapcsoljam ki a fasttrack-et, de így sem az igazi, bár javul a helyzet.
1000mbit/sec-es netből vpn nélkül átlagosan 900, router vpn-nélkül csak böngészős vpn plugginal 600-700, routeren fasttrack kikapcsolásával 100mbit körül. Tudnátok segíteni benne szájba rágós leírással, hogy milyen szabályt kellene még hozzá adnom ami javíthat ezen a sebességen? Kezdő vagyok, kíméljetek :R :D

[ Szerkesztve ]

(#17299) grabber válasza silver-pda (#17293) üzenetére


grabber
addikt

Capsman és Ros6 van tervbe véve. Még nem frissítenék fel úgy sem.

(#17300) ekkold válasza Klusi86 (#17298) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Ha a NordVPN-t kb 100Mbit/s sebességgel tudod a routeren keresztül használni, az lehet, hogy kb reális.
Egy mai PC sokkal erősebb hardveresen, mint egy router, ezért a routertől közel sem várható ugyanaz a sebesség.

Ugyanakkor a fasttrack-nak nem tudom mi köze van ehhez az egészhez,
a router a net felé használhatja szerintem, csak a VPN felé nem. De majd nálam jobban hozzáértők talán megmondják az okokat.

Ha mégis a routeren szeretnéd a VPN-t használni, akkor egy erősebb routerrel, valószínűleg nagyobb sebességet tudnál elérni. A hAPac^2 hardvere kb elegendő a gigabites nethez, de nincs benne túl sok tartalék, azon kívül az alkalmazott titkosítás függvénye is, hogy mekkora processzor teljesítmény kell a VPN használatakor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.