Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Audience válasza atiska007 (#16598) üzenetére


Audience
aktív tag

Ezen az oldalon van egy jó leírás: LINK

(#16602) atiska007 válasza ekkold (#16599) üzenetére


atiska007
senior tag

hát akkor ez probléma, mert a mikrotik egy Telekom modem mögött van, annál pedig saját DNS beállítása van. Amit meg passthrough-val tudnék kikerülni, ha jól sejtem, akkor viszont bukta az IP tv :F

Mittudomain!

(#16603) Audience válasza atiska007 (#16602) üzenetére


Audience
aktív tag

A Mikrotik-nek nem kötelező a telekom DNS-eket, vagy a saját IP-jét mint DNS osztani DHCP-n. Tetszőleges DNS-t tudsz adni a klienseknek. Ha az adott DNS-en amit kiosztottál felveszed az FQDN-eket és blackhole-ba irányítod akkor megvalósítható.

(#16604) syler123 válasza Audience (#16595) üzenetére


syler123
veterán

:R

Nagyon nem értem ezeket a mikrotikeket, minek kell szerepelnie a route-ban? Annak, amit először írtál?

Ez olyan zavaró, hogy 1 dolognak a beállításához 2 helyen kell beállítani, hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

(#16605) atiska007 válasza Audience (#16603) üzenetére


atiska007
senior tag

Hát ez nekem kínai volt..

Felment a Pihole, de az admin felülete sem működik :O

Mittudomain!

(#16606) atiska007 válasza atiska007 (#16605) üzenetére


atiska007
senior tag

no restart után van admin felület.

Mik lennének a további lépések??

1. tiktok-ot hozzá kellene adni a blacklist domain-jéhez?
2.Illetve utána a routeren IP/DNS-nél a RPi IP-jét megadni?

Vagy lenne még valami más?

Mittudomain!

(#16607) atiska007 válasza atiska007 (#16606) üzenetére


atiska007
senior tag

Hát... Ez így nem működik.

Blacklist-hez hozzáadtam pl. az index.hu-t, továbbra is betöltődik :(

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#16608) Mr Dini válasza atiska007 (#16607) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én nem így csinálnám, simán kiosztanám a klienseknek DHCP-n hogy a DNS szerver ip: pi IP címe. Természetesen a klienseken le kell, hogy járjon a lease time, de utána menni fog, ha rendesen blokkoltad.

Az 53-as port UDP DNS forgalmat meg un-bloc átirányítanám erre az ip címre.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#16609) atiska007 válasza Mr Dini (#16608) üzenetére


atiska007
senior tag

Ezt hol, hogyan tudom beállítani?

Mittudomain!

(#16610) Lenry válasza atiska007 (#16607) üzenetére


Lenry
félisten

Ne itt.
A DHCP szerver beállításai közt írd át hogy mit adjon a klienseknek DNS szerverként
IP - DHCP server - Networks

Aztán a kliensen ipconfig /release és ipconfig /renew

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16611) Audience válasza atiska007 (#16606) üzenetére


Audience
aktív tag

Igen, a query -ben megnézed miket nyitogatnak meg a felhasználók és hozzáadod black-list-hez amit tiltani akarsz egyetlen kattintással. De kézel is szerkesztheted a tiltó listát. Plusz neki is van egy saját tiltó listája.

(#16612) bacus válasza Lenry (#16610) üzenetére


bacus
őstag

"Ne itt."
Szerintem se. Csak kéne egy "mikrotik konfigurálása alap ismeret nélkül" topik :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#16613) Audience válasza atiska007 (#16609) üzenetére


Audience
aktív tag

Amit itt beállítasz azt fogják kapni a DHCP szervertől a kliensek.

(#16614) Zwodkassy válasza Lenry (#16610) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ha már DHCP Server és DNS beállítások. Itt akár azt is meg lehetett adni, hogy eltérő klienseknek, eltérő DNS címeket adjon a MikroTik / RouterOS. Ez nem egy nagy varázslat.
Engem az érdekelne inkább, hogyan oldom azt meg, hogy maga a MikroTik / ROS különböző klienseknek más-már DNS táblázatot/adatbázist használjon.
Külön DNS beállításnál ez ok.
De ha minden kliens az adott MikroTik-et használja?

[ Szerkesztve ]

(#16615) Zwodkassy válasza Audience (#16613) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

A képről úgy látom, használsz WINS Server-t. Ezt a funkciót mi látja el a te esetedben? Egy Windows Server, vagy valami más?

(#16616) Audience válasza Zwodkassy (#16615) üzenetére


Audience
aktív tag

Van egy Synology amin fut egy Windows Server VM. Ez a DC, plusz az Azure File sync és a WINS megy rajta

(#16617) atiska007 válasza bacus (#16612) üzenetére


atiska007
senior tag

Valóban van mit tanulnom még, de asszem pont erre (is) van a fórum ;)

Mittudomain!

(#16618) Zwodkassy válasza atiska007 (#16617) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

A fórum ingyenes oktatásra vagy kölcsönös segítségre van?
FYI : költői kérdés.

(#16619) Lenry válasza Zwodkassy (#16618) üzenetére


Lenry
félisten

Kezdőként nem nagyon tudsz kölcsönösen segítséget nyújtani, de nem hiszem, hogy ezzel baj lenne.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16620) Zwodkassy válasza Lenry (#16619) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Természetesen igazad vala!
Csak már régen fórum tag vagyok.

(#16621) bacus


bacus
őstag

Ez már régi téma, nem akarom újra kezdeni. Sajnos nem lehet húzni még egy halvány vonalat sem, mikor van az a szint, hogy .. (erre talán egy kezdő topik a megoldás.)

Nekem azért érdekes, hogy egy mikrotik router feltételez némi ismeretet, legalább tudni, mi hogy miért működik, de amikor megadják a megoldást, sőt maga linkel be valaki egy dolgot a netről (ami jó), csak épp még a winbox menüpontjait sem tudja mire kattintson, az mégiscsak szint alatt van..

A szint alatti kérdésekkel problémákkal sincs baj, csak annyi, hogy állandóan ismétlődnek, ugyanazokat a kérdéseket teszik fel újra és újra.
A másik, ha megkapták a választ, sikerült a dolog, akkor nem tanulnak tovább, hogy egyszer majd ők is tudjanak válaszolni, hanem eltűnnek a következő számukra megoldhatatlan problémáig. Erre mégis csak kellene valami fizetős szolgáltatási alap :D, amit aztán a végén eliszunk, vagy mit tudom én. (Mittudomain -- ez tetszik :) )

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#16622) adika4444 válasza bacus (#16621) üzenetére


adika4444
addikt

Többször előjött már, biztos most is fog generálni pár HSZ-t.

Abban kétségtelenül igazad van, hogy egy alap szintre szükség van ahhoz, hogy az ember fel tudja tenni a megfelelő kérdéseket. Jól emlékszem még, amikor 2019 körül jöttem ide kérdezgetni. Elég hirtelen vásárlás volt a hAP ac^2, de pár nappal a vásárlás után már scripteltem. Szerintem a ROS alapjai - némi hálózati ismeret birtokában - elég hamar elsajátíthatóak, pláne, ha van némi motiváció, én CLI-n kezdtem el használni, azóta is ezt tartom a leghatékonyabbnak.

Ott van viszont a dolog másik oldala is, amit #16618 Zwodkassy írt. A fórum szerintem is a kölcsönös segítségnyújtásra szolgál alapvetően, de én kicsit tágabban értelmezném ezt a dolgot. Különféle témáknak, eszközöknek meg kérdéseknek eltérő a nehézségi szintje, viszont sose lehet tudni, hogy valaki aki betér egy topicba feltenni egy alap kérdést, nem-e a legnagyobb szaki egy másik topikban. Én hálózatos területen mozgok a fórumon úgy, hogy valamilyen szinten kompetensnek gondolom magam, de járok máshová is kérdezgetni, és jó érzés akár évekkel később olyan nick-eknek ajánlani router-t, megírni, hogy kapcsoltassák ki a DIGI-nél a NAT-ot, akik a megfelelő első használt üzleti notebook kiválasztásához segítettek hozzá, vagy ajánlottak egy jó HDD-t / SSD-t.
Másik, hogy változó kinek mennyi ideje, meg türelme van a fórumra, vannak azért itt olyanok akik minden 2. kérdésre hihetetlen türelemmel adnak minden részletre kiterjedő választt és olyanok is, akik szintén vágják, de kevesebb idejük / kedvük / motivációjuk van válaszolgatni. Én mindkét oldalon álltam, ha lehet így mondani, elég gyerekként regisztráltam be ide, toltam rendesen a kérdéseket, minden apró lépés sikerélmény volt amivel tudtam válaszolni, aztán ahogy nőtt a tudásom, nőtt a tapasztalatom, úgy csökkent az időm a fórumozásra, így manapság jórészt read-only vagyok, ritkán válaszolok (általában beelőznek), kérdezni is csak akkor kérdezek, ha a lehetőségekhez képest nem boldogulok egyedül, vagy azért mert kimerült minden általam ismert tudásforrás, vagy azért mert időszűkében vagyok. Viszont így is megvan, hogy vannak területek ahová két évben egyszer betévedek. Abszolút nem érdekel, a probléma oldódjon meg, aztán én lépek is onnan. Mindent nem lehet megtanulni, és hálózatos téren is lehet olyan, aki csak a problémát akarja megoldani. Persze értem azt a részt is, hogy egy ilyen szakmaibb jellegű topikban bosszantóak a "hogy kell portot nyitni" szintű kérdések, de az ilyet szerencsére át lehet pörgetni:)

Na de a lényeg amit ki akartam ebből hozni, hogy szerintem egészében kell ezt nézni, és az újonc jellegű rangokat leszámítva azért bízom benne, hogy a magasabb HSZ-számmal rendelkezők nem csak kérdésekből szedték össze a rangjukat. A nagyon alap kérdésekkel persze sokszor nem lehet mit kezdeni, topikfüggően én is azt gondolom, hogy van azért ahová elkél némi előismeret, mert a hozzá nem értés később súlyosabb problémákat szülhet.

Nem akarok flame-áradatot indítani ezzel, csak már régóta megfogalmazódott ez bennem, mostanra jutottam el a leírásáig:D

üdv, adika4444

(#16623) ekkold válasza bacus (#16621) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Részben igazad van, de a megoldás is egyszerű. Bárki meghúzhatja a saját belátása szerint ezt a határvonalat, és pl. egyszerűen nem válaszol a szint alatti kérdésre. Sok esetben nem is mikrotikes alapismeret hiányzik, hanem az általános számítógép / IP hálózat alapok. Néha el tudok csodálkozni, amikor valaki kb. nulla ismerettel áll neki hálózatokat konfigurálni, fórumokban kérdez, de amikor választ kap azt sem érti, mert ahhoz is kevés a tudása. Tehát ez a vonal kb, ott lehetne, hogy annyi alapismeret legyen, hogy a kérdező tudjon értelmes kérdést feltenni, és megértse amit válaszolnak neki. Ha ez nincs meg, akkor tényleg felesleges válaszolni, mert nem jut vele előrébb a kérdező.

(#16624) Zwodkassy válasza ekkold (#16623) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Alap és haladó szint. Igen, erről (is) már volt szó többször is. Én is jó ötletnek tartom, bár lehet nem az.
Lehet ignorálni a számunkra "buta" kérdéseket, kérdezőket, de az meg a fórum lényegét öli meg.
Őszintén szólva szeretném, hogy jobb legyen (mindenkinek is), de még nem tudom hogyan.
Ott az össze foglaló, ami elég részletes is. Azt nagyon jónak tartom.

(#16625) Victorio


Victorio
aktív tag

Vagy ha valaki érez magában erőt, az néha összedobhatna a egy-egy cikket abból ha épp volt valami konfigolása, hogy sikerült megoldani.
Akár alap szintű dolgokról is, épp ez kellene, hogy csökkenjenek a nagyonkezdő szintű kérdések.
Pl basic konfig valamelyik net szolgáltatóhoz, tűzfal beállítás, alap otthoni hálózat konfigja, ilyesmik.
Sajnos nincs túl sok magyar nyelvű cikk, a tanfolyamért meg senki nem fog sokezer forintot kiadni amikor csak egy beállítás kellene otthonra és nem ebből akar élni...

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#16626) Beniii06 válasza Victorio (#16625) üzenetére


Beniii06
őstag

"Pl basic konfig valamelyik net szolgáltatóhoz, tűzfal beállítás, alap otthoni hálózat konfigja, ilyesmik."

Topikgazda írásával mi a gondod? [link]

"Got any other secret weapons?"

(#16627) byson55 válasza Beniii06 (#16626) üzenetére


byson55
tag

“Topikgazda írásával mi a gondod? [link]“ -> hogy még azt sem olvasta el :)

(#16628) Statikus


Statikus
senior tag

A "profi csapatnak" át kell menni egy zárt csoportba (pld. fácséra), ahova meghívással lehet csak bekerülni. A meghívó profi felelősséggel tartozik a meghívottért. Meghíváskor lenne néhány tesztkérdés, amivel felmérhető a tudása az illetőnek és így könnyen eldönthető, hogy beveszik-e a nagyok az elitbe, vagy maradjon kívül, mert nem méltó a csoport tagsághoz.

Részben megértem, hogy akinek nagyon alap hiányosságai vannak, azt nem itt akarják megtanítani a nagyok. Viszont ebben a csoportban - meg általában az egész világon - nem csak hülyék és profik vannak (bár nagyon ebbe az irányba haladunk). Szóval, ha valaki nem tudja mi az a hálókártya de mikrotik routert szeretne használni, megtanulni, azt nem gondolom, hogy el kéne zavarni. Vannak olyanok, akik tudják mi az a hálókártya és 1 hónapja használnak mikrotikot és tudnak segíteni olyan alap dolgokban, hogy elinduljon a fejlődés. Ilyen esetben csak annyira van szükség, hogy a profik csendben maradnak és előre engedik a kevésbé profikat, azokat, akiknek már van egy kis tudásuk és kedvük, idejük, türelmük, hogy segítsenek a nagyon kezdőknek. Jó esetben elkezdődik a fejlődés és idővel már lesz annyi alap tudása, hogy a profik is méltó módon válaszolhassanak.

Egyébként ennek a fórumnak a neve: "Mikrotik routerek", részletesen: "Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye."

Ebből nekem az jön le, hogy bárki, bármit kérdezhet, aki pedig érez magában indíttatást arra, hogy válaszoljon, adott a lehetőség. Ha hülyeséget válaszol, a profik még mindig belejavíthatnak - ha akarnak.

Hirtelen ennyi, gondolom sokan nem így gondolják, de véleményszabadság van, én így gondolom.

Egy nem profi informatikus-hálózatszakértő-Mikrotik mágus, csak egy átlagosnál kíváncsibb, érdeklődő Mikrotikokat használó Statikus.

[ Szerkesztve ]

(#16629) Apollyon válasza Statikus (#16628) üzenetére


Apollyon
Korrektor

+1000
Illetve fb helyett jobb lenne ha nem mennének sehova, és inkább ez maradna a haladó topik, és lenne egy kezdő topik. Pl. ez a Mikrotik routerek profiknak/hálómérnököknek – ilyesmi, meg lenne egy Mikrotik kezdőknek topik is, vagy olyan topiknevek, amiből adott réteg kapásból tudja, hogy a kérdése hová való.

Én abban nem látok problémát, ha a hálózatokhoz egyelőre nem értő, de érteni akaró valaki akar vásárolni otthonra szánt Mikrotiket. Ha valahol, akkor pont a Mikrotiknél lehetnek egyedi problémák / megoldások adott feladatra, és a kevésbé hozzáértők se lennének rákényszerülve és elküldve a butított döglöttpók kinézetű asusrog kacatokhoz. Az internet úgyis tele van már s**tpostinggal meg tiktokkal, párszáz vagy ezer plusz újra felvetett ugyanaz/hasonló kérdés-válasz már nem ront a helyzeten egy másik topikban. Pláne, hogy némi valószínűséggel még ki is segít másokat is. Szerintem.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16630) Reggie0


Reggie0
félisten

Engem nem zavarnak a teljesen lama kezdok. Ha van idom vagy unatkozom valaszolok a kerdeseikre, ha nincs, akkor meg nem. Mindenki a nullarol kezdte egyszer.

(#16631) bacus válasza Victorio (#16625) üzenetére


bacus
őstag

"Vagy ha valaki érez magában erőt, az néha összedobhatna a egy-egy cikket abból ha épp volt valami konfigolása, hogy sikerült megoldani."
Tudod az a baj, hogy ezzel - én legalábbis - pénzt keresek. Minden nap van érdekesség, 12-13 év alatt sok összejött, tanfolyamokat is elvégeztem, szeretném a tudásom nem ingyen átadni.
Lehet gonosz gondolkodás ez, viszont ha mindenki meg tudná csinálni a konfigolást a leírásaim alapján, felkopna az állam.

Egyébként szívesen segítek, mikor valaki megakad, sőt én is kaptam már segítséget, jó dolog ez is. Viszont amikor nem csak megakadok, hanem fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá, akkor nekem nem jelent gondot hívni egy profit és kifizetni a munka díját sem.

Sok dolgot meg tudok csinálni, pl tudok csempézni, tapétázni, de nem akarom csinálni. Ezeket meg azért fizetem meg, mert jobb nekem így. De nem hívom "kollégának" a burkolót. :D

És mindennek tetejébe, beiratkoztam egy optikai hálózat szerelési tanfolyamra, ilyen 2 naposra, mert szeretnék érteni hozzá, de már most tudom, hogy valószínűleg soha nem akarok optikát szerelni pénzért. Itt kértem (és kaptam is) segítséget egy fórumtárstól, privátban megállapodtunk az árban, eljött, megcsinálta, hálás vagyok neki.

Ezt a fb zárt csoportot pont úgy tudnám kommentelni, mint ahogy Mátyás királyunk reagált Amerika felfedezésére..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#16632) Statikus válasza bacus (#16631) üzenetére


Statikus
senior tag

Mindenki pénzből él és a többség azért tanul, hogy azt később hasznosítsa, maga és a társadalom hasznára fordítsa. (Ezt úgy írtam, mintha tankönyvből másoltam volna :) )
Te úgy vélekedsz, hogy nem akarsz ingyen megtanítani senkit, ezt tiszteletben kell tartani, nincs is ezzel semmi baj. Jön egy amatőr, kérdez, nem válaszolsz. Ha majd elakad, mert az ingyenhelp már kevés, akkor fizetni fog egy profinak - vagy nem.

A zárt csoport nyilván egy fikció volt részemről, de akit zavarnak az amatőrök egy nyilvános csoportban, az menjen zárt profi elit csoportba és ne olvasgasson olyan fórumot, ahol előfordulnak sete-suták.
A nyílt fórumok nagy előnye, hogy nyíltak, így mindenki, Mikrotik mágustól a mobiltelefonos tartalomfogyasztóig, informatikai tudással nem rendelkező földművestől az építőipari segédmunkásig, bárkinek lehetősége van ide írni, kérdezni, válaszolni, véleményt nyilvánítani. Akit ez zavar, annak kell változtatni, változni.

Továbbra is úgy látom, hogy ez a fórum nem kötötte ki, hogy ide csak amatőrök, vagy csak profik jöhetnek és csak bizonyos szint felett, vagy alatt lehet kérdéseket feltenni ingyen.

(#16633) ekkold


ekkold
Topikgazda

Mivel a Téma címe Mikrotik routerek, szeretném kérni, hogy a további hozzászólásokban lehetőleg ez legyen a téma, és ne a kérdezők és válaszolók tudása/motivációja. Nem zárunk ki senkit sem a témából (amíg a fórum szabályait betartja) és a válaszadás sem kötelező senkinek sem, csupán lehetőség.

(#16634) májkimiki válasza ekkold (#16633) üzenetére


májkimiki
őstag

Anno én nagy elánnal fogtam neki a wAP ac LTE kit-em használatának. A gyenge térerőmnek és a cella kis kapacitásának okán, lett volna még a magán projektben lehetőség külső antenna vagy SXT-LHG eszköz kipróbálásának is. Aztán ahogy nőtt a feladat komplexitása úgy jöttek elő a hiányosságaim is. Amit tudtam felszedtem magamtól, csak egy idő után már tényleg gáz, ha minden flinc-flanccal kérdezősködik az ember. Igazából, beleuntam az egészbe és köttettem normális netet.
Jó lett volna tényleg, hasonló kezdő tudású "Mikrotik kezdőkkel" diskurálni, mint pl. a "Linux kezdő" vagy más egyéb "kezdő" szintű topikok alapján. Tettem is javaslatot anno a "Mikrotik kezdő" topik esetleges elindítására.
Saját szakmámból átérzem a nagy öregek hozzáállását vagy inkább ingerküszöb alatti problémákhoz való hozzáállást. Egy kezdő, szakmám belülivel én sem tudok pátyolgatóan mindent. Bitről-bitre tankönyv szerűen elmondani.

(#16635) atiska007


atiska007
senior tag

Sajnálom, hogy eddig eszkalálódott a téma, hogy ki segít kinek, és ki mit tud és mit nem.
Más topikokban én is segítek és válaszolok ha van ismeretem, akár ismételgetve egy választ, egyes topikokban pedig kérdezek.
Nem ez a szakmám, mint fentebb olvasható, próbálok keresni a neten és legvégső esetben itt kérdezek. És igen, vannak (számomra) nem egyértelmű dolgok, hogy hol és mit is kell beállítani.
A fenti példában is látható, hogy a Mikrotik routerben sem mindig 1000% egyértelmű egy beállítás. Hisz, ha DNS-ről beszélünk, akkor igen, van egy IP/DNS menü és van egy eldugott IP/DHCPServer/Network menü, ahol DNS beállításra van lehetőség.
Aki már 10000-szer konfugurált, annak egyértelmű, aki először csinálja, annak félrevezető lehet.
Nem vagyok profi, vannak alapismereteim, és totál noobként állok hozzá, és szeretném jobban megismerni a dolgokat, ha már egyszer ezt a routert szerelték be a házba, amit nem én kértem. De ha már ez van, akkor próbálkozok.
és 16600++ hozzászólásnál kicsit nehéz kimazsolázni, melyik 1-2 éves válasz is volt célravezető még ha keresek is a topikban és párhuzamosan a neten is.
:R

Mittudomain!

(#16636) Statikus


Statikus
senior tag

Megpróbálom visszaterelni a témát. :)

CCR2004-16G-2S+ mióta feltettem a 7.1.2-t, nem váltogatja a cloud DNS-t, stabilan közel 2 hete a SN-rel azonos - ahogy annak lenni kell. .)
Kiváncsi leszek, majd megjelenik-e valamelyik verzió leírásában, hogy volt ilyen probléma és javították.
Az is érdekes számomra, hogy sehol nincs erről semmi a neten, olyan, mintha csak nálam jelentkezne egyedül a világon - mégis OS bug, mert visszajelezték, hogy javítják.

(#16637) lionhearted válasza Statikus (#16636) üzenetére


lionhearted
őstag

És ha nem OS oldali, csak Mikrotik oldali? Tippem szerint a netről kapja vissza, hogy mi lesz a rá vonatkozó DNS rekord.

Tegnap még működött...

(#16638) Statikus válasza lionhearted (#16637) üzenetére


Statikus
senior tag

Az eszközök sorozatszáma adja a cloud DNS első részét.

(#16639) Lenry válasza Statikus (#16638) üzenetére


Lenry
félisten

igen, de simán lehet, hogy a Mikrotik részéről volt valami kavar, hogy nem jól osztotta ki a rendszerük a Cloud DNS címeket

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16640) lionhearted válasza Statikus (#16638) üzenetére


lionhearted
őstag

Leegyszerűsítve a két megoldás:
1. a kliens tudja a sorozatszámot és valahogyan a többi részt, kéri egyben az A cím regisztrálását.
2. a kliens tudja a sorozatszámot, és azt elküldve kér egy regisztrált címet, bármi is legyen az.

Erős a gyanúm, hogy nem a ROS mondja meg a frankót a központi szervernek, ez egy teljesen felesleges tudás lenne benne.

Tegnap még működött...

(#16641) Lenry


Lenry
félisten

7.1.3 changelog:
*) bridge - fixed PPPoE packet forwarding when using "use-ip-firewall-for-pppoe" setting;
*) bridge - fixed bridge filter and NAT rules on ARM64 and TILE devices;
*) bridge - fixed filter and NAT "set-priority" action;
*) conntrack - properly detect helper status;
*) crs3xx - fixed watchdog timer functionality;
*) ppp - improved stability when handling large amount of connections simultaneously;
*) sms - increased "at-chat" timeout when sending SMS;
*) switch - improved switch chip initialization process on bootup for CCR2004-16g-2s+ devices;
*) vxlan - allow unsetting "group" and "interface" properties;
*) vxlan - fixed running state after reboot when using "interface" and "group" settings;
*) wireless - correctly preserve WMM priority when receiving packets;
*) wireguard - fixed IPv6 traffic processing with multiple peers;

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16642) Statikus válasza lionhearted (#16640) üzenetére


Statikus
senior tag

Na ezek azok a részletek, amihez már nem tudok hozzászólni, csak értem, amit írsz. :)

(#16643) yumme


yumme
csendes tag

Sziasztok,

RB5009, CRS326 konfig mentésre van valami jól bevált módszer amihez nem kell extra cuccot felhúzni, praktikusan "felhőbe" ( :DDD ) ?

Google Drive, email, GIT ?

hogyan lehetne ezt érdemben triggerelni? mert mondjuk egy konfig session alatt nem akarok kapni hatszázmillió változatot

(#16644) Ablakos


Ablakos
őstag

A capsman->registration table alatt az egyik kliens Rx Signal-ja -75. Szakadozik is eléggé. Milyen értéknek kellene lenni a stabil(abb) kapcsolathoz. Van itt minimum érték?

[ Szerkesztve ]

(#16645) bacus


bacus
őstag

Feltettem a frissítést, 2h múlva kernel falióra, majd nem tudott visszacsatlakozni pppoe-n a digire, kapott kézzel egy 5 perc szenvedés után egy rebootot, amiből nem bootolt magától, még egy power recycle is kellett neki. :(

Most már kijavíthatnák..., kezd unalmas lenni. Várom a frissítést mint a messiást, de elsőre megbánom, hogy feltettem, miután az előző verzió stabilabbnak tűnt.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#16646) Reggie0 válasza Lenry (#16639) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszonylag uj eszkoz a CCR2004-16G. Sokkal valoszinubbnek tartom, hogy az eeprombol idonkent hibasan olvasta ki az SN-t vagy a platform driverben van valahol a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#16647) Reggie0 válasza bacus (#16645) üzenetére


Reggie0
félisten

Kernel logot kibontottad? Nem masolod be? Abban nincsenek szenzitiv dolgok.

(#16648) bacus válasza Reggie0 (#16647) üzenetére


bacus
őstag

nem tudom mit vársz :(, az autosupout.rif-t feltöltöttem a mikrotik.com oldalon a viewerbe, de abban benne van minden.. kernel log részt nem látom.

a log részben semmi nincs:
Feb/21/2022 20:40:19 system,error,critical router was rebooted without proper shutdown Feb/21/2022 20:40:19 system,error,critical kernel failure in previous boot

Ennél részletesebb kernelre vonatkozó dolgot nem látok. :(

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#16649) Reggie0 válasza bacus (#16648) üzenetére


Reggie0
félisten

Van egy 07_oops fajl, abban kell lennie.

(#16650) DeniL válasza yumme (#16643) üzenetére


DeniL
tag

Szia,

Én ezt használom. Nekem tökéletesen bevált:

https://github.com/beeyev/Mikrotik-RouterOS-automatic-backup-and-update

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.