Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok!
Mit lehetne kezdeni a memory leak-el?Ha 0-ról újra konfigolom a routert az megoldhatja?Otthoni hálózat semmi extra.

Másnap reggel.

(#16202) iceQ! válasza e90lci (#16201) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem hasonló volt, én visszaraktam a 6.48-at, azóta nincs gond.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#16203) Pille99 válasza e90lci (#16201) üzenetére


Pille99
tag

Nekem a7.1 nem csinálja

(#16204) e90lci válasza iceQ! (#16202) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi
Lehet az lesz itt is.2-2,5 éve fel van konfigolva,azóta csak frissítgettem nem volt vele gond.Átgondolom még.Köszi a tippet! :R

(#16205) e90lci válasza Pille99 (#16203) üzenetére


e90lci
senior tag

Akkor lehet lesz egy teljes gyalu,(kora délután)míg az asszony meg a gyerek nincs itthon.

(#16206) bacus


bacus
őstag

Update CHR ügyben. Minden rendben üzemel. Sok az érdekesség, de a lényeg, hogy a szolgáltatói doksikat olvasva volt szó egyedi DDOS szűrésről, amit kérésre kikapcsoltak.

Az első körben, nem szűrünk semmi olyan portot..., majd kiderült, hogy az ntp szervereket is szűrték.., utána kértem minden szűrés kikapcsolását.

Azonnal megjavult minden.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#16207) bacus válasza Marcelldzso (#16196) üzenetére


bacus
őstag

Az igen, honnan van ilyen licensz? :) Már a p10 is több mint amit ki lehet használni egy vps-ben. (vagy van valami jó kis trükk? )

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#16208) Istv@n válasza Reggie0 (#16194) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!
Ezt már próbáltam de sajnos nem segített..

(#16209) ekkold válasza bacus (#16207) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Ez engem is érdekelne :)

(#16210) silver-pda válasza lionhearted (#16175) üzenetére


silver-pda
aktív tag

hap ac2 fektetve, bal oldalától kb. 30 fok
hap ac3 állítva, jobb oldalától kb. 30 fok. De sztem hap ac3 esetén mindegy, mert antenna kívül és ráadásul állítható/forgatható.

(#16211) Marcelldzso válasza bacus (#16207) üzenetére


Marcelldzso
tag

MUM-on kaptam :)

(#16212) Marcelldzso válasza bacus (#16206) üzenetére


Marcelldzso
tag

Tehát bérelsz egy szolgáltatást amin ÁSZF szerint vállalod, hogy minden felelősség a tiéd, cserébe azt csinálsz amit akarsz de ők szűrnek..
hmmm okkayyy. :)

(#16213) jerry311 válasza Marcelldzso (#16212) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szabad ember szabad országban azt tesz amit szabad. ;]

(#16214) bacus válasza Marcelldzso (#16212) üzenetére


bacus
őstag

Igen, volt rajta, amit először tagadtak (illetve azt mondták ez nem érinthet !), csak az NTP kliens sem ment, ami után kiderült, hogy ja de, az NTP-t azt szűrik :D, majd utána kértem, hogy legalább test ből kapcsoljuk ki a DDOS (elvileg az én vps-t védő) szűrést. Most minden működik.

A fizetési rendszer is furcsa, pl prepaid feltöltöd az egyenleged, ahonnan fizethetsz szolgáltatást, pl van 10 nap, 14 nap, 30 nap, majd 30 napokkal bővítheted, így nem tudtam 1 évet kifizetni, csak 360 napot ?! Minél hosszabb időt fizetsz annál olcsóbb.

A prepaid feltöltés egy teljesen más kft-n keresztül megy, én kértem díjbekérőt, azt elutalva is rávezették az egyenlegre, de nekem kellett a felületükön az egyenlegből ráaktiválni a szolgáltatásra.

Magánszemélyeknek biztos jó és kényelmes, nincs áfa, mert alanyi adómentes, illetve aki akar a hétvégére egy játékszervert, amit aztán majd megszüntet, annak biztos tuti ez a fajta módszer, hogy 10 napot is lehet fizetni.

Van 3 nap teszt időszak, ez viszont tetszik, fel tudod telepíteni, beállítani, ha működik akkor pedig fizetni.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#16215) adika4444 válasza bacus (#16214) üzenetére


adika4444
addikt

Low-cost szolgáltatás, itthon tudomásom szerint a legolcsóbb / legjobb ár/érték arányú SSD KVM VPS-t nyújtják.

A fizetési rész valóban fura egy kicsit, de ennyi még belefér. Egy haveromnak volt itt több hónapig VPS-e, egy pár órás packetloss-os hálózati gixert leszámítva semmi gond nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#16216) Ablakos


Ablakos
őstag

Ha (7)upgrade-t szeretnék az eszközeimen (1router+5 wap), a szokásos config mentésen túl, kell még valamire figyelni?

(#16217) Reggie0 válasza Ablakos (#16216) üzenetére


Reggie0
félisten

Celszeru leszedni minden extra csomagot, mielott upgradelsz es esetleg egy config reset.

(#16218) Ablakos válasza Reggie0 (#16217) üzenetére


Ablakos
őstag

Lementettem a configokat A WAP-ok mindegyike frissült(upgrade), de az 1100ahx4 lehalt. Most a reset gombra sem reagál. 30-30-30 reset próbáltam, de eddig semmi.
Ha jól emlékszem az előző factory reset után a netinstallnak kell feltenni a ROS-t?

(#16219) Reggie0 válasza Ablakos (#16218) üzenetére


Reggie0
félisten

Configot le is resetelted rajta es az extra csomagokat is leszedted?

Bekapcsolas elott nyomni kell a resetet es kozben bekapcsolni. A reset gombot addig kell tartani, amig a netinstall toolban meg nem jelenik.

(#16220) Ablakos válasza Reggie0 (#16219) üzenetére


Ablakos
őstag

Az extra csomagot leszedtem, de nem volt config reset. :( Végül sikerült a 13. eth porton felbootolni a legújabb ROS-t.

Pontosan lejegyeztem a megoldásom menetét, ha néhány év múlva szükség lenne hasonló műtétre. :U

(#16221) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Sziasztok,

valahol kapható?
RBwAPG-5HacT2HnD
Vagy esetleg alternatíva?

(#16222) Reggie0 válasza Marcelldzso (#16221) üzenetére


Reggie0
félisten

Hardverapro?

(#16223) Marcelldzso válasza Reggie0 (#16222) üzenetére


Marcelldzso
tag

Sajnos cégként vásárolnám de azért megnézem köszönöm!

Sajnos megint termékhiányok vannak. Cap AC XL sincs.

(#16224) Reggie0 válasza Marcelldzso (#16223) üzenetére


Reggie0
félisten

Cap AC XL miert jo egy cegnek? En nem vennem meg tobb juzerhez.

Lehet jobban jarsz, ha a wap ac+cap ac helyett egy audience -t veszel. Bar dragabb, de az legalabb tud mu-mimo-t, 4x4-es a 2x2 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#16225) Marcelldzso válasza Reggie0 (#16224) üzenetére


Marcelldzso
tag

ezek más és más környezetek, telepítések. :)
cap ac-t pl. csarnokba szoktunk telepíteni. a wap ac-t meg egy medencéhez tenném.

[ Szerkesztve ]

(#16226) iceQ! válasza Reggie0 (#16224) üzenetére


iceQ!
addikt

CAP AC XL-el mi a baj, hogy nem vennéd meg több usernek?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#16227) Reggie0 válasza iceQ! (#16226) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tud Mu-Mimo-t, mikozben nagyobb teruletet fed le, ami miatt jobban megeri inkabb 2db CAP AC-t venni, mert ugy kevesebb felhasznalo esik egy AP-ra. Vagy hap ac3-mat venni, az tud mu-mimot.

[ Szerkesztve ]

(#16228) jerry311 válasza Reggie0 (#16227) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ahogy már volt említve: csarnokba/raktárba jó, 5-6 targoncásnak vagy 8-10 pickernek nem kell mu-mimo, viszont jól jön a nagyobb lefedett terület.
Olyan nagy raktár is van, ahol irányított antennával soronként 1-1 AP-t telepítettünk, mert így jött ki jól a matek.
Jelentősen függ a felhasználás módjától és a körülményektől, hogy mi az ideális.

(#16229) iceQ! válasza Reggie0 (#16227) üzenetére


iceQ!
addikt

Irodában nekünk emeleteként 2 db CAP AC van, gyakorlatilag kábelen 1-2 ember dolgozik. Office 2.4, míg az "ADSL" 5Ghz-n megy. XL-t akartunk de nem kapható (még mindig), így kimaradt a tesztelése.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#16230) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Belefutottam ma egy hibába ismerősnél és tanácstalan vagyok. Adott egy telephely 1 és egy telephely 2. A net a telephely 1-re érkezik be, ott szét van szórva kábelen és wifin egy 951G-2HnD-vel. Erre csatlakozik egy SXT 5nD r2 és ezzel megy át a telephely 2-re a hálózat, ott a fogadó szintén egy SXT 5nD r2, majd egy hAP lite szórja szét újra kábelen és wifin. A jelenség hogy minden működik de a két telephely között nincs kapcsolat. Lehetséges hogy tápegység hiba van? Másra már nem tudok gondolni. Az SXT-n annyit látok hogy a wifi interfész up-down-up-down...

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16231) Reggie0 válasza jerry311 (#16228) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a jo a mu-mimoban hogy a lefedett terulet is nagyobb, mert van melle beam forming is.

[ Szerkesztve ]

(#16232) Lenry válasza yodee_ (#16230) üzenetére


Lenry
félisten

a fogadó oldalon mit mond az ottani SXT, ha az ethernet portján rácsatlakozol?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16233) yodee_ válasza Lenry (#16232) üzenetére


yodee_
őstag

Mivel nincs így DHCP csak mac alapján tudok belépni. Ott sem látszik semmi, csupán az hogy nincs csatlakozva. Logban semmi kritikus. Wifi scan-el látja a környék 5Ghz-es AP-jeit.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16234) Lenry válasza yodee_ (#16233) üzenetére


Lenry
félisten

tehát akkor nem látszik, hogy újraindulgatna, ez alapján szerintem a tápegységet ki lehet zárni.
másik frekvenciát próbáltál? valami zavaró másik wifi? radar-detect esetleg?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16235) yodee_ válasza Lenry (#16234) üzenetére


yodee_
őstag

Ez egy 7 éve működő konstrukció. Lehetséges hogy interferencia? Érdekes, hogy a wireless alatt a scan a kliens oldalon látja a közeli ap-ket, de a szerver oldalon nem.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16236) Lenry válasza yodee_ (#16235) üzenetére


Lenry
félisten

lehetséges, hogy most üzemelt be valaki valamit a környéken, ami problémát okoz.
vagy egyszerűen most ment tönkre az egyik eszközöd.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16237) yodee_ válasza Lenry (#16236) üzenetére


yodee_
őstag

Utóbbira gondolok Én is. Egyszerűen mintha nem is látná a két sxt egymást.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16238) Audience válasza Reggie0 (#16231) üzenetére


Audience
aktív tag

Úgy rémlett, hogy az antennán kívül az XL és a sima AC között nincs különbség. Ugyanaz a chipset, block diagram....de lehet, hogy benéztem.

Amúgy én is a sűrűbben lerakott jól elhelyezett AP-kkel oldanám meg, megfelelő csatornakiosztással és jól beállított teljesítménnyel.

(#16239) ekkold válasza yodee_ (#16237) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Próbáld átrakni más frekvenciára, esetleg használj más protokollt 802.11 helyett (pl. pont-pont kapcsolathoz ajánlható az nv2).

(#16240) yodee_ válasza ekkold (#16239) üzenetére


yodee_
őstag

nv2-t használ. 5500mhz-en van.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16241) bacus


bacus
őstag

Mik voltak a "jó" wifi területi beállítások? (most már tuti felírom magamnak valahova..)

Megtaláltam..

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#16242) iceQ!


iceQ!
addikt

Ha még nem volt:

Client VPN Error After January Windows Updates

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#16243) Tamarel válasza Tamarel (#16173) üzenetére


Tamarel
senior tag

Digi probléma, 100%-ban reprodukálható.
PPPoE 100Mbit kapcsolaton és maximumra terhelve letöltéssel mindig szerver oldali szakadáshoz vezet. Router nélkül is, Win8 és Win10en tesztelve.

Valamennyire azért hasznos volt a mikrotik napló, bár önmagában nem elegendő.

(#16244) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Van egy rbpoe poe-injektorom. Ezzel táplálnám meg a cap lite-t.
Jól gondolom, hogy az injektornál utp csati-n (apa) nem jelenik meg a tápfesz, az mehet a routerbe és az utp aljzatnál (anya) már megjelenik a tápfesz, onnan kell az ethernet kábel a cap lite-hoz?

(#16245) Shkiz0 válasza silver-pda (#16244) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen, jól.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16246) silver-pda válasza Shkiz0 (#16245) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Köszi.

Más: panaszkodtam, hogy wifin többet vártam hap ac3 esetén, mint hap ac2-nél. ac3 javára íródna a külső antenna. Viszont most megnéztem más miatt az adatlapokat és mit láttam, na mit?! Transmit (dBm) legalább 1-vel jobb ac2 esetén, mint ac3. Több kérdésem nincs. :)

(#16247) Zwodkassy válasza silver-pda (#16246) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ha jobban utána gondolsz és/vagy olvasol, ez nem véletlenül lehetőség így... szerintem

(#16248) silver-pda válasza Zwodkassy (#16247) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Persze, a teljesítmény korlátozva van, mert előírás, hogy mennyi lehet. De szerintem az se mindegy, hogy milyen hozzá az antenna. Én úgy tapasztaltam, hogy ac3 nem tudta kidomborítani a nagyobb antennájából fakadó előnyöket.

(#16249) jerry311 válasza silver-pda (#16248) üzenetére


jerry311
nagyúr

Adóteljesítmény + antenna = teljesítmény ami kimegy az éterbe.
A szabályozás pedig a végeredményre vonatkozik. Jobb antennát gyengébb jellel lehet megküldeni, hogy ne lépje túl a megengedett határértéket.
Ehhez hozzá tartozik még, hogy az adóteljesítmény mellett más is beleszólhat még a sebességbe.

(#16250) Reggie0 válasza silver-pda (#16246) üzenetére


Reggie0
félisten

Wifiwave2-ot tedd fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.