Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) Beniii06 válasza Beniii06 (#15350) üzenetére


Beniii06
őstag

Közben megtaláltam a logban, akkor módosítanám, úgy a kérdést, hogy valaki tesztelte már?

"Got any other secret weapons?"

(#15352) ekkold


ekkold
Topikgazda

Most akkor a 7.1 (Testing), vagy a 7.1rc7 (Development) van közelebb a stabil verzióhoz? Csak én nem értem a dolog logikáját?

(#15353) ekkold válasza Zwodkassy (#15254) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Végülis vettél RB5009-et? Ha igen akkor hol, és mennyiért?
@Akinek már van RB5009: mennyire stabil, vállalható élesben "fő-routernek"?

[ Szerkesztve ]

(#15354) Zwodkassy válasza ekkold (#15353) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Még nem jutottam el odáig.
Év végi rohanás van, minimális szabad/hobbi idővel 😢

(#15355) starchild válasza ekkold (#15352) üzenetére


starchild
tag

Szvsz a testing-ből jön majd a stable, a development meg megy a maga útján tovább. Ezért lett kettéválasztva.
Igaz, furcsa a megnevezés, mert rc (pláne 7 verzió) után, már általában stable szokott jönni más szoftvereknél.
De csak teszteljenek a fiúk, jobb ha tényleg csak a stabil dolgok kerülnek az éles környezetben használt szoftverbe.

[ Szerkesztve ]

(#15356) starchild válasza ekkold (#15353) üzenetére


starchild
tag

Nálam szépen megy, 7.1 dev verziókal, otthoni környezetben.
Igaz, nem tettem rá nagy terhet, egyelőre a telekomos 2/1 Gigás optikai netet kell elosztania, illetve wireguard VPN elérést biztosítani.
Hardveresen nagyon masszívnak, erősnek látom, a szoftveres rész meg alapból jó a Mikrotik-nál, a 7es verzió meg majd kiforrja magát.

(#15357) M.Andris90


M.Andris90
friss újonc

üdv. vételre terveztem egy ccr2004-16g-2s+ routert, leváltani az egyre drágábban kapható mégis elég rosszul teljesítő consumer routereket, jelenleg egy asus példány van digi gigabites nete megtudja izzasztani. de időközben felbukkant az egyik nagyobb testvére márciusi legkorábbi elérhetőséggel a ccr2116-12g-4s+. terveim a következők lennének a későbbiek folyamán bármelyikkel is, itthoni hálózaton egy végre működő beállítás a routerben ami nem csökkenti le 100mbit/s alá a wan sebességet, gépeknek 10gbit hálózat kiépítése, és a többi sallangot meg switchröl járatni.

akiknek van tapasztalatuk már, mennyire terhelné le bármelyik említett példányt ezek a feladatok.

Több, routert az elkövetkezendő 10+ évben nem igen szeretnék már venni

(#15358) szuszinho válasza starchild (#15356) üzenetére


szuszinho
őstag

Wireguard hibátlan?

(#15359) starchild válasza szuszinho (#15358) üzenetére


starchild
tag

Biztos vannak hibái, de amire én használom androiddal és pc-vel (smb/sftp becsatlakozás lanon, windows pc remote desktop, stream coreelec/kodi mediaplayerről, illetve természetesen távoli mikrotik konfigolás) az működik nálam.

(#15360) adika4444 válasza szuszinho (#15358) üzenetére


adika4444
addikt

Én napi szinten használom több órát az ac3-on lévő WireGuard szervert Windows 10 kliensről, abszolút elégedett vagyok vele. Stabil, gyors, megbízható.

üdv, adika4444

(#15361) Lenry válasza adika4444 (#15360) üzenetére


Lenry
félisten

WireGuard szervert Windows 10 kliensről

milyen klienst használsz?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15362) ekkold válasza szuszinho (#15358) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Egy AP-ként használt cAPac-ra raktam fel próbaképpen az RC verziót, ezen megy a wireguard, aminek az UDP portját egy hAPac fordítja ki a net felé. Windowsos wireguard klienssel egy ideje rendszeresen használom. Teszi a dolgát, ahogy kell, minden más VPN-nél gyorsabb amiket eddig használtam.

(#15363) lionhearted válasza ekkold (#15352) üzenetére


lionhearted
őstag

Testing.

Tegnap még működött...

(#15364) adika4444 válasza Lenry (#15361) üzenetére


adika4444
addikt

Hivatalos WireGuard GUI-s klienst.

üdv, adika4444

(#15365) bacus


bacus
őstag

Feltettem a testing verziót az 5009-re. Az első az volt, hogy nem rebootolt, hanem leállt a router (vagy lefagyott). Azt hittem netinstall lesz a vége, de nem, táp el, majd vissza, simán ment utána.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#15366) szuszinho válasza ekkold (#15362) üzenetére


szuszinho
őstag

Régóta használom, csak egyelőre egy szerveren fut.

Köszi mindenkinek!

(#15367) Reggie0 válasza szuszinho (#15358) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem eddig nem volt gondom vele, szepen birja a terhelest is, hatekonyabb a titkositas, mint barmelyik masik ppp-vel/tunellel, es a titkositas parhuzamositva van tobb szalra(nem ugy mint openvpn-nel, ami egyszalas).

Telefon/laptop folyamatosan hasznalja.

[ Szerkesztve ]

(#15368) Reggie0 válasza Reggie0 (#15367) üzenetére


Reggie0
félisten

Juteszembe, rc6-nal volt gond wireguarddal, utana modositottak rajta, hogy nem layer 2-es, azota nem lehet bridge-be sem berakni a wg interfeszt.

(#15369) pitiless válasza bacus (#15365) üzenetére


pitiless
senior tag

Nekem ma érkezett meg az 5009-es. 7.0.5 volt rajta, frissítettem 7.1 testingre és semmi ilyet nem produkált.

(#15370) silver-pda válasza Lenry (#15343) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Nálad normálisan roamingolnak az eszközök? Van vmi külön beállításod erre?
Nálam nem akar átmenni az erősebbre (ugyanolyan SSID és jelszó van minden eszközön), marad a gyengén. Igaz, nincs CAPsMAN, mert úgy tudtam az csak az egyszerűbb (1 helyen) konfigolás miatt van.

(#15371) Reggie0 válasza silver-pda (#15370) üzenetére


Reggie0
félisten

Eszkozfuggo, a capsman nem tamogat roamingos protokolt.

(#15372) Lenry válasza Reggie0 (#15371) üzenetére


Lenry
félisten

akkor mi miatt nem váltottak az eszközeim wifiwave alatt és miért működött ez előtte és a wifiwave package törlése utána azóta is?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15373) lionhearted válasza Lenry (#15372) üzenetére


lionhearted
őstag

Ott a válasz, eszközfüggő. A roaming alapvetően a kliens kezében van... Az is lehet, hogy a wifiwave alatt te már WPA3at használtál, nem WPA2-t (nem tudhatjuk ennyiből). Az is lehet, hogy teljesen más miatt preferálta... de annyit tudok írni személyes tapasztalatból, hogy a capsman hiánya önmagában nem okoz roamingtalanságot.

Tegnap még működött...

(#15374) Reggie0 válasza Lenry (#15372) üzenetére


Reggie0
félisten

Passz. Lehet be volt allitva minimalis jelszint a profilban, ami alatt ledobja a klienst es akkor az erosebbre csatlakozik fel. Ilyen opcio nincsen wifiwave2 alatt, jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#15375) m0ski válasza silver-pda (#15370) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Ugyan nem nekem szólt a kérdés, de egy 5 AP-s környezetben én ennyivel oldottam meg, és eddig gond nélkül működik. SSDID és jelszó központilag ugyanaz.

/caps-man access-list
add action=accept allow-signal-out-of-range=10s disabled=no signal-range=-70..120 ssid-regexp=""
add action=reject allow-signal-out-of-range=10s disabled=no signal-range=-120..71 ssid-regexp=""

2 szint, aránylag nagy terület. Laptoppal a kézben, pinget indítva jártam végig az épületet, és egy pillanatra se szakadt meg. Nem a legprofesszionálisabb tesztelés, de akkor hirtelen jobb ötletem nem volt, panasz pedig azóta sincs rá.

(#15376) pitiless válasza m0ski (#15375) üzenetére


pitiless
senior tag

Nálam is ez a beállítás van és szépen működik.

(#15377) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Sziasztok,

Hibrid portot hogy tudok csinálni?
Azt szeretném elérni, hogy egy alhálózat (10.1.19.0) a switch egy adott portján megjelenjen.
RB4011 - és SwOS-el működő CSS-eim vannak.

interfaces - új vlan id 200 - vlan_mgmt
ip addresses 10.1.19.1 - vlan_mgmt
DHCP ---> vlan_mgmt
SwOS vlans Port9 --> Default vlan id:200

Ennek ellenére nem működik.
Nem így kellene?

(#15378) Reggie0 válasza Marcelldzso (#15377) üzenetére


Reggie0
félisten

Mit szeretnel konkretan csinalni? Ha nem korlatozol es konfiguralsz semmit, akkor megjelenik minden IP azon a porton, de nyilvan nem ezt akarod.

(#15379) Lenry


Lenry
félisten

RouterOS 7.1 [Stable]

7.1 changelog:
MAJOR CHANGES
----------------------
!) updated Linux Kernel based on version 5.6.3;
!) completely new NTP client and server implementation;
!) completely new User Manager implementation;
!) merged individual packages, only bundle and a few extra packages remain;
!) new Command Line Interface (CLI) style (RouterOS v6 commands are still supported);
!) support for Let's Encrypt certificate generation;
!) support for REST API;
!) support for UEFI boot mode on x86;
----------------------

NETWORKING
----------------------
!) CHR FastPath support for "vmxnet3" and "virtio-net" drivers;
!) support for "Cake" and "FQ_Codel" type queues;
!) support for IPv6 NAT;
!) support for Layer 3 hardware acceleration on all CRS3xx devices;
!) support for MBIM driver with basic functionality support for all modems with MBIM mode;
!) support for MLAG on CRS3xx devices;
!) support for VRRP grouping and connection tracking data synchronization between nodes;
!) support for Virtual eXtensible Local Area Network (VXLAN);
----------------------

ROUTING
----------------------
!) completely new BGP implementation with performance improvements;
!) completely new IPv6 stack;
!) completely new MPLS implementation with interface lists, multipath and LDPv6 support;
!) completely new OSPF implementation with performance improvements;
!) completely new routing filtering with script-like rule syntax, RPKI support and large and extended community filtering;
!) support for IPv6 ECMP and VRF (including VRF-lite);
!) support for IPv6 recursive routing and policy routing;
----------------------

VPN
----------------------
!) support for L2TPv3;
!) support for OpenVPN UDP transport protocol;
!) support for WireGuard;
!) support for ZeroTier on ARM and ARM64 devices;
----------------------

WIRELESS
----------------------
!) completely new alternative wireless package "wifiwave2" with 802.11ac Wave2, WPA3 and 802.11w management frame protection support (requires ARM CPU and 256MB RAM);
----------------------

Download the new 'RouterOS 7.1' version here: https://mikrotik.com/download

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15380) Lenry válasza lionhearted (#15373) üzenetére


Lenry
félisten

ezzel a WPA3-al igazad lehet... :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15381) Marcelldzso válasza Reggie0 (#15378) üzenetére


Marcelldzso
tag

Van egy ipsec site to site-om ami csak a 10.1.19.0-ra van engedve.
Azt szeretném elérni, hogy aki erre a portra dugja magát az ebből a 19.0-ás tartományból kapjon címet ami eléri a távoli hálózatot is.

(#15382) ekkold válasza Lenry (#15379) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Simán átnevezték a teszt verziót, vagy csak megvan az első bug? :

(#15383) iceQ! válasza Lenry (#15379) üzenetére


iceQ!
addikt

Pár órája néztem az oldal, hogy van stabil verzió vagy sem..erre tessék. :) Délutánra ez is stabil lett, mint ez euró :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#15384) mrzed


mrzed
senior tag

Próbálta már valaki, lehet a 6.49.1-et macera nélkül upgradelni?

(#15385) grabber válasza mrzed (#15384) üzenetére


grabber
addikt

Én még várok :D Majd ha kijönnek az első javítások hozzá,csak utána rakom fel. Az első javítások alatt kiderül,hogy mekkora hibák vannak még benne.

(#15386) Reggie0 válasza grabber (#15385) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar az rc vege fele is egesz jol allt.

(#15387) Horvi


Horvi
őstag

Érdemes lehet majd lecserélni a s2s ipsec-et wireguardra két hapac2 között?

Hello darkness, my old friend...

(#15388) Reggie0 válasza Marcelldzso (#15381) üzenetére


Reggie0
félisten

Es a helyit nem, ha jol gondolom? Ha igy van, akkor neked access port-ot kell letrehoznod. [link]

[ Szerkesztve ]

(#15389) Lenry válasza mrzed (#15384) üzenetére


Lenry
félisten

7.1rc7-re gond nélkül tudtam frissíteni az otthoni hap ac2-t, hap ac3-at és rb2011-et

#15382 ekkold szerintem simán csak átnevezték

#15383 iceQ! RSS ;)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15390) grabber válasza Reggie0 (#15386) üzenetére


grabber
addikt

Igen,de upgrade-nél is elszállt egyeseknek. Meg egy céges routert az UDP openvpn miatt még nem raknám fel. Pedig jó lenne megnézni,hogy azzal mennyit javul a sebesség.

(#15391) Reggie0 válasza grabber (#15390) üzenetére


Reggie0
félisten

Van egy cap ac-m, azon ugyanolyan proci van, majd kiprobalom.

Nekem az rc upgradek eddig elszalltak a ccr routeren, majd este nekiesek, napkozben nem merem, foleg tavolrol, mert altalaban netinstallban vegzodott.

[ Szerkesztve ]

(#15392) mrzed


mrzed
senior tag

Egyelőre akkor nem próbálom ki, pedig már a ccr2004-em 14 hónapja várja.
Nem merem megkockáztatni, hogy kiütöm a netet, az egyik gyerekem online tanul.

(#15393) Reggie0 válasza mrzed (#15392) üzenetére


Reggie0
félisten

6.48.1-rol mindig felment gond nelkul. Csak rc4 ota az ujabb rc-kre nem ment fel.

(#15394) iceQ! válasza mrzed (#15384) üzenetére


iceQ!
addikt

mAP Lite-ra felment a 7.1 szó nélkül.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#15395) mrzed válasza iceQ! (#15394) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm mindenkinek.
Csak felraktam én is...
Így elsőre csak annyi tűnik fel, hogy látja mind a négy giga ramot.

szerk.:Viszont valamit elkefélhettek, de nagyon... 2/1 gigás netnél speedtest alkalmával 15% volt a cpu terhelés, most meg 43. :(

[ Szerkesztve ]

(#15396) jerry311 válasza ekkold (#15382) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mikrotik szerint ez stable lett.

(#15397) Reggie0 válasza mrzed (#15395) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet csak valami fasttrack opcio kikapcsolodot, nezd at a beallitasokat.

[ Szerkesztve ]

(#15398) Reggie0 válasza jerry311 (#15396) üzenetére


Reggie0
félisten

Es rendre, a 6-oson levo eszkozeim a 6.49.2-t latjak latest stable-nek, mig a mar 7-es rcken levo eszkozok a 7.1-et latjak latest stable-nek.

(#15399) pitiless válasza Reggie0 (#15398) üzenetére


pitiless
senior tag

6.49.1-en van egy upgrade channel, ott a 7.1-et látja, stable channelen pedig 6.49.2.

(#15400) jerry311 válasza Reggie0 (#15398) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz 6-ról 7-re menni az 'upgrade' channel lesz a befutó, vagy nemtom, nem értek a lovakhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.