Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) SimLockS válasza cildren (#1150) üzenetére


SimLockS
tag

Jaja, a döntő érv! :D

(#1152) bambano válasza SimLockS (#1147) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem egyszer elszállt a winbox wine alatt licensz upgrade közben, azóta nincs licensz abban a routerben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1153) Zwodkassy válasza cildren (#1150) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Jópofa a belső felépítése is :-)

(#1154) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tanácstalan vagyok hol lehet a gond, ezért már itt is értetlenkedek kicsit.
Van három helyszín, amikből az első kettő egyforma, majd a harmadik:
2x 100Mbps switch-en 4 IP kamera, 1 WiFi AP, 1 SXT-L5
1x 1000Mbps switch-en 1 IP kamera, 2 SXT-L5, majd egy másik 1000Mbps switch
A harmadik helyen egy (a második switch-en ülő) rögzítené mind a 9 kamera képét (egyszerű ffmpeg rtsp stream dump mp4 file-ba), de csak a helyben lévőt sikerül neki gond nélkül, a többi videó erősen sérült, illetve ha leállítom a rögzítést és élőben próbálom nézni egy másik PC-ről, akkor is problémás, mert minél több kamera magasabb felbontású/bitrátájú képét nyitom meg egyszerre, úgy előbb csak akadozik/hibázik, majd jön a véletlenszerű disconnect... Ha csak a kis felbontású/bitrátájú stream-eket nyitom meg, azokkal nincs gond.

Tehát elsőre akár sávszélesség problémának is tűnhet, de egy kamera maximum 8 megabit/sec. Átlagban ettől igazából kevesebb (4-6 attól függően, hogy melyik mit lát, mert éjjel szürkeárnyalatos, stb...), de a biztonság kedvéért mindenféle overhead és egyebek után kerekítsük 10-re.
A szintetikus sebességmérés az SXT-k közt ilyeneket mutat: 1 2
Illetve csináltam olyat is, hogy ellátogattam az egyik távoli helyszínre, csatlakoztam a switch-ez egy laptop-al és SMB-vel mozgattam videó file-okat oda-vissza arról a gépről, aminek a kamerákat kéne rögzíteni, csak hogy végképp kizárjam az olyan bagatel hibákat, mint a mértékegységátváltás, és "tömörítéses csalás" a sebességmérésekben, stb, és ez az empirikus teszt is azt mutatta, hogy a szükséges sebesség többszöröse is megvan: néhány percbe telt csak átmásolgatni egy durván négyszer akkora videófile-t, mint amit a szervergépig kábelezett kamera rögzít egy óra alatt.

Szóval, amire laikusként gyanakszom:
- valamiféle ütemezés jellegű probléma, amitől "bedugul a vonal", pl. szanaszét tördelt csomagok, vagy épp időtúllépést eredményező extra késleltetés, ami esetleg a Wireless Bridge mód sajátossága
- mivel a kamerák UTP protokollt használnak, az SXT-k közt pedig van packet loss UTP-vel tesztelve, így vesznek el csomagok, szó szerint a levegőben, amik hiányában látványosan sérül a tömörített videókép, illetve akár kapcsolatbontáshoz is vezet, mikor már >X sorban következő képkockát (vagy >X másodpercet, stb) sem lehet dekódolni, mint értelmes videó stream.

De ami még fura, hogy kint a távoli helyszínen egy laptop-al csatlakozva a helyi kis 65Mbps (1:1 20MHz 2GHz) WiFi AP-hez gond nélkül tudom nézni élőben a kamerák képét, tehát ha mást nem, a 820.11 módnál nem szabadna problémát jelenteni magának a WiFi-nek (és ezt a módot is próbáltam már az SXT-k közt is, bár a Bridge mód miatt nyilván a proprietary kiterjesztésekkel fűszerezett verzióját...).

Már minden lehetséges beállítást áttúrtam számtalanszor minden érintett eszközön, amit lehet konfigurálni és nézegettem a LED-eket azon, amit nem, de ad magáról valami életjelet. Az SXT-ken is kipróbáltam már sokféle beállítást 802.11, nstreme dynamic framesize, NV2 különböző TDMA időkkel, stb. Mint a fenti képen is látszik, próbaképp már átállítottam 20-ról 40MHz-re, ellenőriztem, hogy átmegy a swith-eken a Duplex 100Mbps. Végiglépkedtem több RouterOS verzión (bugfix-től RC branch-ig -- messzebbre nem léptem vissza így távolról, hátha a jelentősen régebbi verzióval nem működnének a most beállított dolgok és elveszne a túloldal...).

Olvastam a Mikrotik WiKi-n, hogy nstreme-el lehetőség van különböző arányú Forward Error Coding-ra, de Winbox-ban sehol sem találom ezt és a WiKi-t is hiába turkálom utána, csak a feature listán látom, a beállítások részletezésénél sehol sem kerül elő, mint ha végül sohasem vált volna elérhetővé a felhazsnálók számára, vagy valamiért már letiltották azóta. Vagy csak WinBox-tól mélyebben kell keresni? (De akkor tényleg kéne hozzá a doksi, hogy mit írjak a parancssorba...) Még ezt gondoltam kipróbálni, mert sávszélesség az látszólag van bőven, de a packet loss-tól félek, hogy talán ez a gond.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1155) brickm válasza bambano (#1152) üzenetére


brickm
őstag

Jelent valamit, ha licensz nélkül használom a router szoftverét? (azon túl, hogy a nav örül neki, mert számlázhat)
Pl láttam a mikrotik oldalán azt írják a letölthető változat 24órás. És ha én 23 óránként restartolom az eszközt, akkor örök free licensz?

(#1156) janos666 válasza janos666 (#1154) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem megoldódott UDP-ről TCP-re váltással.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1157) ANOka


ANOka
őstag

Üdv mindenkinek!

~1 hete bővítettem UPC 240/20-as csomagra. A UPC modemjét közvetlenül használva a sebesség mérés hozza az elvárható sebességet, még a saját RB951G-2HnD routeremen keresztül a letöltési sebesség csak ~100 Mbps-ig megy fel.
Milyen beállítást rontottam el a routerben? Mit nézzek meg/milyen leírást (gyári wikit) olvassak el?
Ez a router elvileg gigabites portokat tartalmaz.
Vagy milyen Mikrotik routerre cseréljek (aminek jelentősen nagyobb a proc. teljesítménye és lazán meglépi komolyabb beállításoknál is ezt a sebességet)?

(#1158) SimLockS válasza ANOka (#1157) üzenetére


SimLockS
tag

Hát a napokban megjelent 3011-es jó ár/érték aránya miatt befutó lehet...

[ Szerkesztve ]

(#1159) SimLockS válasza ANOka (#1157) üzenetére


SimLockS
tag

Megnéztem a Tiéd adattábláját, otthoni beállításokkal annak mennie kellene simán 240-es nettel...

[ Szerkesztve ]

(#1160) bacus válasza ANOka (#1157) üzenetére


bacus
őstag

Ha ez valóban a G változat, és nincs http proxy, akkor annak tudnia kell. Van ügyfelemnél kint ilyen router 250 is mérek..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1161) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Ha vásárolok egy mikrotik 1100AHx2 router boardot, azt előtelepített mikrotik RouterOS-es kapom?
Alapvetően, ha rácsatlakoztatom a hálózatomra a fizikai címével elvileg elérhetőnek kell lennie azonnal?

(#1162) lajos75 válasza ANOka (#1157) üzenetére


lajos75
senior tag

Én annak idején 280/100Mbps tudtam kihozni belőle :)
Szóval a 240/20 UPC vel is el kellene boldogulnia.

Router nélkül próbáltad már megvan a sebesség?

(#1163) ANOka válasza lajos75 (#1162) üzenetére


ANOka
őstag

Igen próbáltam (mint írtam). Úgy meg van a sebesség.

(#1164) SimLockS válasza brickm (#1161) üzenetére


SimLockS
tag

Konkrétan ezt a típust nem ismerem, de minden dobozos cucc licenszelve fenn van a "vason". Sztem szokott rajta lenni alapkonfig is, hogy IP alapon is elérd. Ha Winboxszal ugrasz neki, akkor felajánlja az alapkonfig törlést. Legalábbis így emlekszem azokra, amiket próbáltam...

(#1165) lajos75 válasza brickm (#1161) üzenetére


lajos75
senior tag

Először is leszögezném, nem szeretnélek megbántani!

De ha ennyire nem ismered a MikroTik Routereket akkor biztos vagy te benne hogy pont egy ilyen Router-rel kellene kezdened? :F :)

(#1166) bambano válasza brickm (#1161) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen, mert lényeges, hogy milyen licenszet kapsz.
újabban a mikrotikek a 192.168.88.1/24-es ip címet kapják a gyárban.

(#1165) lajos75: itt mondtuk neki, hogy mit vegyen, örülj, hogy megfogadta :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1167) brickm válasza lajos75 (#1165) üzenetére


brickm
őstag

Nem ezzel a routerrel kezdek...egyáltalán nem. De mivel pl a juniper kb semmiben nem hasonlít a mikrotikre, ahogy eddig nézegettem.... így.... hol is kezdjem?
Nem azt várom hogy lépésről- lépésre elmagyarázd mit hogy csináljak, erre nincs szükségem. Megoldom magamtól, amit meg akarok, csak nem mindegy, hogy 4 napig keresem a megoldásra vezető utat, meg csinálok 30 túlbonyolított felesleges variációt, vagy valaki segít 2 félmondattal és 10perc alatt csinálom meg és még meg is értem a lényeget.
Amúgy meg a nők észjárását se értem, mégis szóba állok velük :)

[ Szerkesztve ]

(#1168) brickm válasza bambano (#1166) üzenetére


brickm
őstag

Akkor szerencse, hogy a routerboard árában van licensz is.
Közben újraolvastam a hozzászólásodat, amiben ecsetelted nekem a dolgot, így pár kérdésem tárgytalanná vált.
Végülis nem kell vlant létrehoznom, sőt, az ahogy neten olvasgattam pont hátrány nekem.
Most épp keresem hol tudok switcheket létrehozni a szoftverben, ugyanis a leírással ellentétben nálam nincs a bridge ppp mesh résznél switch menü....

(#1169) bambano válasza brickm (#1168) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

/interface ethernet

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1170) brickm válasza bambano (#1169) üzenetére


brickm
őstag

Lehet én értem félre, de nekem semmiféle switch mód nincs ott:
LINK

(#1171) bambano válasza brickm (#1170) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

beírod, hogy print
ha van benne switch chip, akkor látni fogod a konfigját. (a konfig egy részét)
tehát valami ilyet:

/interface ethernet> print
Flags: X - disabled, R - running, S - slave
# NAME MTU MAC-ADDRESS ARP MASTER-PORT SWITCH
0 ether1-master-l... 1500 E4:8D:8C:81:CA:1D enabled none switch1
1 S ether2-slave-local 1500 E4:8D:8C:81:CA:1E enabled ether1-master-local switch1
2 S ether3-slave-local 1500 E4:8D:8C:81:CA:1F enabled ether16-lan switch1
3 S ether4-slave-local 1500 E4:8D:8C:81:CA:20 enabled ether16-lan switch1
4 RS ether5-slave-local 1500 E4:8D:8C:81:CA:21 enabled ether16-lan switch1
5 RS ether6-slave-local 1500 E4:8D:8C:81:CA:22 enabled ether16-lan switch1
6 S ether7-slave-local 1500 E4:8D:8C:81:CA:23 enabled ether16-lan switch1
7 S ether8-slave-local 1500 E4:8D:8C:81:CA:24 enabled ether16-lan switch1

ezen már látszik pár dolog, amin el lehet indulni.

szerk: ja, neked pc-n vmware-ben futtatott routeros-ed van. abban nincs switch szerintem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1172) brickm válasza bambano (#1171) üzenetére


brickm
őstag

Igen, miután írtad, hogy HA van switch chip fogom látni... hát nekem nincs switch chipem.
Sebaj, míg meg nem érkezik elméletben megpróbálom felépíteni a dolgot. :)
Köszönöm a segítséget!

(#1173) f_andras


f_andras
újonc

sziasztok,
Egy Mikrotik hAP RB951Ui-2nD típusú eszközzel rendelkezek, mikrohullámú internet előfizetéssel, de néha szakadozik a kapcsolat. A folyamatos netkapcsolat érdekében szeretnék egy mobilnetes internet elérést is üzembe helyezni, ha nincs mikrohullámú kapcsolat, akkor átváltanék mobilnetre. A Vodafone-nál néztem K4607 USB modemes kezdőcsomagot, kérdésem az lenne, hogy ez kompatibilis-e ezzel az routerrel? vagy csak sima USB portos csatlakozás és kész? Esetleg vmilyen ötletetek van-e?
Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#1174) nyilasmisi válasza f_andras (#1173) üzenetére


nyilasmisi
tag

Itt nézz szét

[ Szerkesztve ]

(#1175) nyilasmisi


nyilasmisi
tag

A digi elkezdte a dual stack-es ipv6-os ip címeket is osztogatni a ppoe kapcsolatokon keresztül.

Kérdés, hogyha egy mikortikkel authentikálunk be, akkor a sima ipv4-es ppoe dial-up-hoz képest mit kell módosítani, hogy adott esetben ipv6-os címeket is kaphassunk?

(#1176) lajos75 válasza nyilasmisi (#1175) üzenetére


lajos75
senior tag

Én ezt próbálom most, de egyenlőre semmi változás.
[link]

(#1177) bambano válasza lajos75 (#1176) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ennek mondjuk kevés a hasznossága egy olyan hálózaton, amelyik nem használ dhcp-t, helyette pppoe6-ot, mint pl. a digi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1178) lajos75 válasza bambano (#1177) üzenetére


lajos75
senior tag

Akkor mit és hogyan kellene beállítani?

(#1179) nyilasmisi válasza bambano (#1177) üzenetére


nyilasmisi
tag

Ezt az egészet úgy kellene értelmezni, hogy ha megy az ipv6 is, akkor lesz egy ipv4, és egy ipv6 ip-d is szimultán??

(#1180) Proci85 válasza brickm (#1155) üzenetére


Proci85
senior tag

Ha elég a features limit (pl. 1 egyidejű VPN kapcsolat), akkor kérj ingyenes demo licenszet ami örök élet, nem áll le 24 óra után.
Én több x86-os rendszert igy használok és elég amire kell. Frissíthető, semmi hátrányt nem szenvedsz a számbeli limiteket leszámítva.

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:License

[ Szerkesztve ]

(#1181) bambano válasza Proci85 (#1180) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

x86-on minek szenvedsz routeros-sel?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1182) Proci85 válasza bambano (#1181) üzenetére


Proci85
senior tag

Virtuális szerverben fut. Nincs vele szenvedés. Magam sem gondoltam, de jól teszi a dolgát.
Legutóbb épp Mikrotik tanfolyam mesélte egy srác, náluk Supermicro szerveren fut és ezres nagyságrendű VPN-t kezel le (meg ki tudja mi egyebet még).

Legelőször egy 500 fős cég cloud rendszerében találkoztam vele, amikor én még iptables-szel raktam össze a natolást, külön dhcp-t, stb, Itt RouterOS látta el a NAT, fw, DHCP, lightosabb VPN funkciókat.
Megtetszett, hogy pikk-pakk összerakja az ember. Attól kezdve, ha virtális szerver környezetben alszegmenst kell létrehozni, én is hamarabb feldobok egy RouterOS-t, mint mást. Ha elég a feladatra.

Az igazsághoz hozzátartozik, egy kritikus szint után leromlik a RouterOS teljesítménye, ahol már Linuxra érdemes cserélni. Ez kb ~2-3000 VPN kapcsolatnál és datacenter szintű route-ingnál jelentkezik...a fórumos nyelvek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#1183) nyilasmisi válasza lajos75 (#1178) üzenetére


nyilasmisi
tag

Meg van a tutorial! Ki lehet próbálni.
Hálás köszönet slug-nak az irományért. :C

[ Szerkesztve ]

(#1184) lajos75 válasza nyilasmisi (#1183) üzenetére


lajos75
senior tag

Köszi :R , de már én is rátaláltam a délután folyamán :)
De egyenlőre úgy néz ki, hogy itt még nincs ipv6 (Maglód)

(#1185) lajos75 válasza lajos75 (#1184) üzenetére


lajos75
senior tag

Mai nap folyamán lett ipv6 Maglódon is :C , de sajnos valami miatt Router-el viszont nincs.
Vagy valamit nem jól állítottam be? :F

(#1186) nyunya72


nyunya72
csendes tag

Sziasztok,
Először is elárulom, hogy kezdő vagyok a témában (,de lelkes), néhány hónapja ismerkedtem meg a Mikrotik termékekkel. Sikerült is beállítgatnom (alap szinten) egy CRS125-24g router-switch-et. Most elhatároztam, hogy megvalósítom otthon a wifi roomingot, és beszereztem 2 db hAP lite készüléket, majd próbáltam beállítani és vezérelni CAPsMAN segítségével az eszközöket. A beállításhoz az alábbi leírást link és youtubeos videót használtam. Egyszer fel is épült a kapcsolat a router és az AP között, láttam az általam beállított ssid-t stb.. de az újraindítás óta nem kapja meg az AP a certificate, és wifi adatokat. Független AP ként minden megy rendesen. Ki fogytam az ötletekből, merre keressem a hiba okát? Tudnátok tippeket adni? thx

[ Szerkesztve ]

(#1187) nyunya72 válasza nyunya72 (#1186) üzenetére


nyunya72
csendes tag

linkek: http://loloke.hu/seamless-roaming-megvalositasa-mikrotik-kornyezetben/
https://www.youtube.com/watch?v=xVTsa59ijD4

(#1188) nyunya72 válasza nyunya72 (#1186) üzenetére


nyunya72
csendes tag

meg is oldódott, törölnöm kellett a managerből a certificate-et, és újra generáltatni, majd az új adatokkal működött. :D

(#1189) Soma01


Soma01
veterán

Router kell vásárolnunk és az eddig kinézett MikroTik hEX (RB750Gr2)-ről érdeklődnék, hogy fogja-e bírni titkosított VPN kapcsolaton keresztül a 100Mbps átvitelt? Vagy erősebb router kell? WLAN alapvetően nem kell, de azt úgyis "kapok" hozzá. A vezetékes kategóriában nem találtam olyat aminek erős lenne a procija (és sok RAM-mal van szerelve) és kb. 20.000 Ft-ba kerül.
Az is lehet, hogy máshonnan kellene megközelíteni és a megoldandó problémát kellene leírnom? Mi szerint, 3 telephelyet kellene összekötni egy hálózatba, biztonságos, virtuális csatornán keresztül úgy, hogy egy meglévő (szintén saját) WLAN hálózatot használunk amin jelenleg csak Internet forgalom van. Tehát aki felcsatlakozik a WLAN hálóra legyen neki net, de ebbe a virtuális csatornába ne lásson bele.

(#1190) Proci85 válasza Soma01 (#1189) üzenetére


Proci85
senior tag

Milyen VPN megoldással szeretnéd összekötni a telephelyeket?
IPsec-et használok pár helyen, RB2011: 12.5MBit/s, hAP lite(!): ~10MBit/s
PPTP-vel és OpenVPN-nel már jobb eredményeid lehetnek, csak ezért-azért nem mindenki szereti. Ha kell, megnézem neked.
Ha biztonságra gyúrsz, RB1100AHx2 amiben hardveres encrypt van, így elvileg 500Mbit/s -ig kihajtható IPsec-el. Csak ez nettó 70-80.
VPN-nel történő telephely összekötettésre a Vigor routereket szokták még szeretni illetve újabban az Ubiquiti Edge routereket felől is nagyon jókat mondanak. Ha gondolod, nézz rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#1191) Soma01 válasza Proci85 (#1190) üzenetére


Soma01
veterán

Nagyon köszönöm a válaszodat!
Magam sem tudom milyen VPN lenne a legjobb. Ahogy olvastam, az OpenVPN igényli a legkevesebb erőforrást adott adatátviteli sebesség mellett. Amúgy PPPOE nem jöhet szóba? Én mással is kiegyezek, nem kell feltétlenül VPN.
Úgy látom, hogy a hEX kevés lesz teljesítményben. Amit még néztem az az EdgeRouter X. De azt még nem tudom, hogy mennyit tud. Keresgélek a neten. Te nem tudod véletlenül?
Esetleg OpenWrt-vel kompatibilis routerek is szóba jöhetnek, amik erősebbek. De abból nem ismerek erős, csak vezetékest.

(Beírok a VPN témába is, hátha tud valaki ajánlani valami bevált eszközt. Ubi témába is beírok, ha van itt ilyen téma)

(#1192) bambano válasza Soma01 (#1191) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem még mindig a pc a legjobb routernek, ha az internet szolgáltatásodat etherneten kapod.

pppoe-t nem tudsz ilyenre használni, az nem titkosító és nem vpn rendszer.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1193) bacus válasza bambano (#1192) üzenetére


bacus
őstag

"pppoe-t nem tudsz ilyenre használni, az nem titkosító és nem vpn rendszer"

és nem csak azért, mert nem erre találták ki, hanem mert layer2-n megy, azaz layer3 (routeolt hálózat) keresztül nem megy.
Bár mikrotik eoip-vel rá lehetne erőltetni, de az minden lenne, csak nem gyors.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1194) Soma01


Soma01
veterán

Ahol bejön a net, oda nincs lehetőség PC-t tenni, max olyat ami méretre nem nagyobb mint egy router. (és ugye van rajta legalább 2db gigabites port) Meg hát a vevő oldalra is kellenek gondolom akkor ilyenek. Mert gondolom az is megoldás lehet, hogy csak a végpontokra (telephelyekre) teszek VPN eszközt és azokat kötöm össze.

(#1195) Proci85 válasza Soma01 (#1194) üzenetére


Proci85
senior tag

Persze, ha a telephelyeken van erre hely, kapacitás, jó megoldás a PC alapú VPN is. Ha esetleg futnak virtuális gépek, melléjük fel lehet dobni +1 virt.gépet VPN-nek.
Ha még is kis méretű gépet keresel, akkor érdemes megnézni a single boardokat pl. odroid, amikből már egész komoly számítási kapacitással rendelkezők vannak (4 mag), VPN-nél neked ez kell. Ettől a ponttól kezdve viszont csináld magad a történet, nem next-next finish.

(#1196) bambano válasza Proci85 (#1195) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ebből szerintem csak két dolgot kellene elfelejteni, az ész nélküli virtualizációt és az odroidot.
ha helyhiány miatt semmi módon nem lehet letenni egy itx-es gépet sehova (amit nem hiszek), akkor van alix.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1197) Soma01


Soma01
veterán

Úgy látom, durva erőforrások kellenek ide.

És ha lejjebb adjuk sima PPTP-re? Vagy eddig is arról beszéltünk?

És ha csak új routing útvonalakat írnék a routerekbe? De gondolom, akkor elérnék egymást, de a Windows nem látná a másik telephelyet, csak IP alapján lehetne elérni a másik hálóban lévő gépeket.

(#1198) bambano válasza Soma01 (#1197) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

routingot hiába írsz, a szolgáltatói hálózatban (normális szolgáltatónál) szűrik a nem publikus címeket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1199) Soma01 válasza bambano (#1198) üzenetére


Soma01
veterán

Saját háló a wifi amivel össze van kötve a 3 telephely.

(#1200) bacus válasza Soma01 (#1199) üzenetére


bacus
őstag

Én most vesztettem el a fonalat, hogy mit akarsz.
Igy nem lehet segiteni. Ird le hogy van most, ki honnan kapja a netet, hol, milyen router van, milyen alhálozat, mit szeretnél helyette.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.