Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Nite válasza Crowley (#1039) üzenetére


Nite
őstag

amennyiben csak bondingrol van szo, akkor parancsolj :B

Paid my dues!

(#1052) #19617792


#19617792
törölt tag

egy RB951G-2HnD alkalmas lenne-e 120-as UPC nethez (kábelnet/DHCP, nem PPPoE, egy stabil-gyors-de-bugyuta Cisco EPC3925 mögött), 1-2 PC, 2-3 laptop, 3-4 telefon lógna rajta. a gyártó oldala szerint úgy tűnik igen (Routing 30-700 Mbps packet mérettől függően), a fórumban olyasmit találtam, hogy ~250 mbitig jó (ami azt jelenti, hogy igen).
ami igazán érdekelne az a benne lévő WiFi, az 1000mW WiFi a beépített antennákkal vajon jobb lefedettséget-jelszintet produkálna-e mint a consumer cuccok pl. Asus, TP-Link, Edimax 2-3 külső antennával. jelenleg egy Edimax az AP-m és csak éppenhogy nem elég. DD-WRT volt rajta, nem volt jó, és valami 50-60mW közöttit mondott rá alapbeállítás esetén...
RouterOS "bonyolultsága" nem lenne probléma, inkább kihívás. érdekel is.

[ Szerkesztve ]

(#1053) bacus válasza #19617792 (#1052) üzenetére


bacus
őstag

nem lesz jobb a wifi lefedettség, talán a stabilitás. Ami viszont itt lehetőség, az hogy többet is be tudsz állitani. (capsman).

Az 1000mW jó, ha pont pont kommunikációnál használod, esetleg kietlen helyen, de ugye a laptopba nem teszel erősebb wifi kártyát? Igy azt fogod látni, hogy fasza a jelszint, de nem működik...

Egyébként ha sok körületted a wifi (pl lakótelep), akkor pláne nem javaslom az emelt teljesitményt, mert ha elnyomod a szomszédot, az is feltekeri, vagy még egyet beállit, kb, mikor az osztályból kimegy a tanár, először mindenki csendesen beszélget a szomszéddal, de aztán pár perc és már mindenki normál hangerőn beszél még sem érted, majd szinte kiabálni kell, hogy a szomszédoddal tudj beszélni. Mindeközben már a folyosó végén is lehet hallani, hogy nincs bent tanár...

A 100mW nem véletlen.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1054) #19617792 válasza bacus (#1053) üzenetére


#19617792
törölt tag

falun egy kétszintes családi házban nem zavarnék senkit az erős WiFivel.
én is gondoltam arra, hogy a vételem ugyan erősebb lenne tőle, de maga a kapcsolat nem lenne jobb, pont mert az AP nem hallaná a klienst.
úgy lenne "optimális", ha földszinten is lenne valahol egy AP, meg fent is.
(pl. egy RB750Gr2 mint főnök, és egy-két hAP lite vagy mAP)
WiFi roaminget jó lenne megvalósítani, de az inkább a kliensektől függ. (pl. Androidon megoldható, Windows Phone-on meg... hagyjuk.)
annyira nem kritikus a dolog, nem holnap raknám össze, csak ötletelek bütykölhetnékem van :D.

[ Szerkesztve ]

(#1055) bacus válasza #19617792 (#1054) üzenetére


bacus
őstag

A wifi roaming menni fog minden kliensen, még win phoneon is. Ha most egy ap majdnem lefedi, akkor 2 v. 3db ap biztosan meg kellene oldja.

Hap lite 5e ft netto, ebböl plusz 2db nem akkora költség.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1056) Proci85


Proci85
senior tag

Srácok, múlt héten & héten voltam MTCNA és MTCRE tanfolyamon.
Le a kallappal. Foglalkozom már egy ideje Mikrotikkel (hAP lite, 2011, 1100AHx2), hálózatokkal is, de nagyon alapos, nagyon széles repertoárból merítettünk anyagot. Nagyon sok mindent helyretett nekem és sok újat is adott. Tudtam, hogy svájci bicska a TIK, de hogy ennyire....kb egy hűha-val távoztam a tanfolyam végén :)
Szóval akinek van lehetősége és affinitása az ilyesmire, abszolút ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#1057) Nite válasza Proci85 (#1056) üzenetére


Nite
őstag

gazdagreten voltal? :U

Paid my dues!

(#1058) Zwodkassy válasza bacus (#1055) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"A wifi roaming menni fog minden kliensen, még win phoneon is. Ha most egy ap majdnem lefedi, akkor 2 v. 3db ap biztosan meg kellene oldja.
Hap lite 5e ft netto, ebböl plusz 2db nem akkora költség"

Hát engem személy szerint a HapLite Wifi része nem győzött meg. CAP-ként használtam CAPsMAN alatt. Igaz, az árához képes viszont baromi jó eszköz. Most egy RB951Ui-2HnD egységet használok ugyan erre a célra, de sokkal jobb lefedettséget és sebességet biztosít (szerintem). Persze árban sem ugyanazokról beszélünk :-)
Kérdés, hogy egy hAP / wAP / cAP hogyan teljesítene?

(#1059) Nite válasza Zwodkassy (#1058) üzenetére


Nite
őstag

sajnos keves az antenna nyeresege a hap es tarsai eseteben :(

en is probalkoztam vele, de lecserelgettem oket rb951-re

Paid my dues!

(#1060) Proci85 válasza Nite (#1057) üzenetére


Proci85
senior tag

Jaja :)

(#1061) Nite válasza Proci85 (#1060) üzenetére


Nite
őstag

en is voltam, meg tavasszal MTCNA-n es MTCWE-n, hasonlo tapasztalatokkal :K

Paid my dues!

(#1062) bacus válasza Nite (#1059) üzenetére


bacus
őstag

3 v. 4 hap lite biztos, hogy jobb lefedettséget ad. Ha pénz nem számit, akkor lehet jobb két darab rb951, de egy bármilyen ház lefedettségére tuti a 4 db hap lite jobb eredményt ad.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1063) Zwodkassy válasza bacus (#1062) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"3 v. 4 hap lite biztos, hogy jobb lefedettséget ad. Ha pénz nem számit, akkor lehet jobb két darab rb951, de egy bármilyen ház lefedettségére tuti a 4 db hap lite jobb eredményt ad."

Amennyiben ez kivitelezhető, akkor érdemes rajta elgondolkozni.
Bár itt már jönnek a technikai kérdések:
1. az RB951Ui-2HnD és RB951G-2HnD modellek, mint az a nevük is sugalja DualChain-esek (2,5 dBi belső antennákkal), és nagy kimenő teljesítményűek (bár ez utóbbi jelen esetben nem érdekes).
2. 4db AP viszonylag "kis" térben... Csatorna átfedésekkel vigyázni kell! Még akkor is, ha csak 20MHz-t használ az ember (ez a sz***s a 2.4GHz használatával).

(#1064) bacus válasza Zwodkassy (#1063) üzenetére


bacus
őstag

Capsman, ugyanazt a frekit haszmálja, a hap (lehet a lite nem) szintén dual chaines.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1065) bacus válasza bacus (#1064) üzenetére


bacus
őstag

A routerboard.com-on most ellenőriztem, a hap lite is dual chaines.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1066) Zwodkassy válasza bacus (#1064) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Capsman, ugyanazt a frekit haszmálja, a hap (lehet a lite nem) szintén dual chaines."

Ugyanazt a frekit? Ez meg hogy jött ki? Én nem egy ilyet láttam/csináltam, és ott eltérő frekiket használok (pontosan az átlapolási probléma elkerülésére).

(#1067) konradl válasza Zwodkassy (#1066) üzenetére


konradl
tag

Sziasztok!

Már 2 napja gyűrőm a routert, de még mindig nem találtam megoldást.

Helyzet: Thunderbirdot használok és imap-al (143) csatlakozik egy távoli levelező szerverre.
Mit kell beállítanom, hogy kiengedje az általam megírt leveleket?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#1068) bambano válasza konradl (#1067) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az isp-k 99%-a nem engedi ki az általad megírt leveleket.
tehát semmit nem tehetsz. csak az isp smtp szerverét használhatod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1069) konradl válasza bambano (#1068) üzenetére


konradl
tag

idáig házi levelezőt működtettem a 25ös portot pedig feloldottam a upc oldalán és szépen működött.
A házi szervert idő közben megszüntettem, mert munkahely váltás miatt nem volt már értelme.
Működött is a levélküldés, amíg nem raktam be a routert tegnap előtt.

Azóta már millió módszert portátirányítást kipróbáltam és egyikkel sem akar működni.
Mit nem csinálok jól?

A thunderbirdben nem változott a beállítás szóval valamit a 25ös porttal kéne csinálnom, de ez a genyó nem enged át semmit.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#1070) bambano válasza konradl (#1069) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

?
a thunderbirdben eddig be volt állítva a házi szervered ip címe smtp szervernek, de azt most megszüntetted?
akkor mit írtál a tb-be kimenő szervernek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1071) konradl válasza bambano (#1070) üzenetére


konradl
tag

A távoli levelező smtp-jét. (amivel eddig is működött)

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#1072) bacus válasza Zwodkassy (#1066) üzenetére


bacus
őstag

Miért kellene mást? Szerintem pont ez a lényege, hogy nem csak központilag van menedzselve, de teljesen transparensen vált, stb. Egy freki, naná, több ilyet is csináltam, remekül megy.

Régebben (capsman előtt) erre egy wds mesh hálót kellett csinálni, az is működött, de tény, hogy a capsman sokkal megbizhatóbb. A wds mesh is ugyanazon a frekvencián ment.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1073) bacus válasza konradl (#1071) üzenetére


bacus
őstag

Ellenpróba volt? Azaz kiveszed a routert, tudsz levelet küldeni, megint van router megszünik?

Milyen router? (félve kérdezem, hogy ugye mikrotik?)
Törölted az eddigi dst-nat szabályt? Egy rosszul felvett (nem szűkitett) dst nat a régi szerverre, és rögtön belülről mindenkinek elérhetetlen a 25 port..

A saját szolgáltatód smtp szerverére be tudsz jelentkezni?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1074) konradl válasza bacus (#1073) üzenetére


konradl
tag

Most jön az érdekes rész..
Lereseteltem a routert (amúgy egy 2011-es) és beállítások nélkül működik a külső smtpvel való levélküldés..
Na ezt magyarázzátok el.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#1075) SimLockS válasza konradl (#1074) üzenetére


SimLockS
tag

Szerintem az alapkonfig valamelyik filtere fogta meg a forgalmadat...

(#1076) nyilasmisi


nyilasmisi
tag

Néhány mondatban el tudná magyarázni valaki, hogy ez a Capsman dolog miről szól, és hogyan kell beüzemelni.

A wiki-t már átolvastam de nekem nem teljesen világos.

(#1077) Zwodkassy válasza bacus (#1072) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Miért kellene mást? Szerintem pont ez a lényege, hogy nem csak központilag van menedzselve, de teljesen transparensen vált, stb. Egy freki, naná, több ilyet is csináltam, remekül megy.

Régebben (capsman előtt) erre egy wds mesh hálót kellett csinálni, az is működött, de tény, hogy a capsman sokkal megbizhatóbb. A wds mesh is ugyanazon a frekvencián ment."

"Nem akarok veled viszályt jó lovag, de a hídon átmegyek, ha addig élek is" :-)
A WDS esetében egyazon frekit kell (!) mindenkinek használni. Ugye ott egy csatornán (frekin) beszélget minden eszköz, mivel egyszerre töltik be a Kliens és AccesPoint szerepét is. És mivel folyamatosan beszélgetnek/szinkronizálnak egymást között, ennek megfelelően feleződik, harmadolódik, negedelődik a sávszélesség is.
Központi AP menedzsment esetében viszont sok egymástól "független" AP-ról beszélünk. Itt a menedzsment, azaz a konfiguráció a központi, ami nem a "levegőben" történik, hanem kábelen. Azaz egy központi helyről kapja meg mindenki a saját konfigját: freki/csatorna, csatorna szélesség, SSID, titkosítás, autentikáció stb. Ennek megfelelően a forgalmuk is teljesen független lehet egymástól. És most itt mindegy is, hogy Miki, Ubi, Draytek, Cisco vagy miféle (kiféle) megoldásokról beszélgetünk.
Ez a megoldás pont ezért "értékesebb" és jobb egy WDS-nél.
De egyébként ezt te magad is kipróbálhatod a CAPsMAN alatt: AUTO frekit adsz meg minden CAP-nak, és megnézed, milyen csatornát választanak :-)

(#1078) bacus válasza Zwodkassy (#1077) üzenetére


bacus
őstag

"márpedig csak addig élsz" :D

egy dologról beszélünk, de a wds mesh nem csak és kizárólag wifin kommunikált, hiszen az útvonalakat ott tudtad súlyozni, akinek volt esze, az pont nem a wifinek adta az előnyt. Amennyiben csak wifi kapcsolatot használtál, akkor teljesen igazad van, de én wds meshez is mindig használtam egy gerincet.

Kiindulási alap: wifi roaming, wifi hatósugár növelés.

Szerintem ha az eszköz frekit is vált, (vagy más az ssid), stb, akkor nem lesz folyamatos a kapcsolat, azaz a váltásnál újból kap pl dhcp-n ip-t. Ez szerintem még capsmannel is igy van, mert maga az eszköz fogja kezdeményezni ezt, neki az a hálózat NEM ugyanaz. Bár ezt nem próbáltam.

Capsmanban azonos profilt használva, az én eszközeim úgy váltanak a cap-ok között, hogy nem szakad meg a kapcsolat, pl. ping folyamatos, stb. Sőt, nem is látszik több eszköznek sem windows, sem android alól.
/saját panel lakásomban rb493g wifi+capsmanager, mellette egy hap, és egy rb951, itt 80 wifit látok, ezért kellett minden szobába egy ap/

És itt el is érkeztünk a hatósugár növeléshez, több cap használatával sokszoros terület lefedhető wififel az eszközök felé teljesen transparens módon, pl. egy ügyfelemnél budaörsi 3 szintes ház minden szintjén maxhoz közeli térerő még a spájzban is, whatsapp beszélgetés nem szakad meg, miközben a kertből lemegy a pincébe, majd a házon belül fel az emeletre. Mindeközben minden wifi eszköz szabályosan működik, max 100mW.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1079) Zwodkassy válasza bacus (#1078) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Szerintem ha az eszköz frekit is vált, (vagy más az ssid), stb, akkor nem lesz folyamatos a kapcsolat, azaz a váltásnál újból kap pl dhcp-n ip-t. Ez szerintem még capsmannel is igy van, mert maga az eszköz fogja kezdeményezni ezt, neki az a hálózat NEM ugyanaz. Bár ezt nem próbáltam.

Capsmanban azonos profilt használva, az én eszközeim úgy váltanak a cap-ok között, hogy nem szakad meg a kapcsolat, pl. ping folyamatos, stb. Sőt, nem is látszik több eszköznek sem windows, sem android alól."

Az én tapasztalataim szerint akár Winfows akár Driod alól nézve egy hálózatnak látja a CAPsMAN-os hálózatot (még eltérő freki mellett is). Igaz, ezt CAPsMAN Forwarding üzemmódban néztem. Bár számomra ez logikus is lenne (minden kérdésre akad, egy könnyen érthető, téves válasz :-), hisz ilyenkor a kliensek minden egyes AP-t úgy látnak, mintha az a központi egység lenne, ugyanis minden egyes CAP a CAPsMAN saját virtuális interfésze.
Azért majd egy PING folyamatosságot letesztelek :-)

(#1080) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

irodaházba jobb jelerősségű cuccot keresek, ami rendesen menedzselhető.
mivel van saját cuccunk erre, capsman meg hasonlók nem játszanak, radius, cli, enterprise eap meg ilyenek kellenek, hagyományos routeros level 4 dolgokat preferálom. álmennyezetbe beépíthetőség tetszene.

ez így is tudna működni vagy mindenképpen kell neki capsman? esetleg más?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1081) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Ez mennyire használható routernek? Nem inkább switch? Egy panzió/vendéghaz netmegosztásához kéne, de lenne igény pár sávszélszabályozásra is és szüksg lenne a sok portra is. (még kevés is a 24). jelenleg 240 Mbit a net de ez később lehet több is. 2011-re gondoltam először de amögé tuti kell switch is ráadásul annak a felső határa ez a sávszél, esetleges bővités után már gáz lenne vele. 40-50 végpont lenne és vagy 2-3 sávszél szabály. lenne pl 4 port ami kap 50-50 Mbit/s-t a többi meg osztozik a maradék 40-en. Mi lenne a legmegfelelőbb eszköz?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1082) gerokrisz válasza quby (#1081) üzenetére


gerokrisz
tag

Szia!
Nekem van ilyenem, és szerintem erre a célra már kevés. Mint switch nagyon jó, viszont routernek ebben az esetben már gyenge. Akkor én szerintem mindenképp egy erősebb router kellene és utána ez a switch osztani.
Nekekm jelenleg egy Ubiquiti Edge router intézi a L3-at ez a switch pedig az L2-őt.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1083) quby válasza gerokrisz (#1082) üzenetére


quby
őstag

Aha erre gondoltam én is. Lehet ez lesz mégiscsak + egy 2011. Mikor kimondtam hogy 100kHUF környéke az eszközök, majdnem mentőt kellet hivni a tulajhoz. És még hol a wifi....:D

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1084) gerokrisz válasza quby (#1083) üzenetére


gerokrisz
tag

Elvileg hardveresen azonos a 2011-el, viszont én már abba sem fektetnék. Ha mindenképp mikrotik, és 100 a keret, akkor egy ilyen crs125 illetve mellé egy 850Gx2, vagy valami hasonló teljesítményű, mivel ha később mégnagyobb net lesz akkor a 2011is elvérezhet. (nekem pl a 2011 már a upc 240-et sem tudta kihasználni).
Vagy esetleg keresni valami alternatívát routerek. Nekem ez az ubiquiti edge lett, ami HW natos, és pl a lite verzió még beleférhet az árba, 3 port, 1 wan 1 lan és még marad is +1 :)

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1085) quby válasza gerokrisz (#1084) üzenetére


quby
őstag

Kösözönöm az 5letet megnézem. Az UBiQUiTi ismeretlen számomra, de lehet épp itt az ideje megismerkedni vele. Gondolom webesen konfigurálható. A konzolja grafikus, vagy CLI, esetleg is-is?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1086) gerokrisz válasza quby (#1085) üzenetére


gerokrisz
tag

Van web is, alap beállításokra tökéletes. Consolen nem láttam még olyan router ami soros kábelen grafikus felületet adna bárhogy is :) (de lehet van..., lehet mikrotik tudja, de nem volt rá még soha szükségem, konzolon mindig is CLI-t akartam látni)

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1087) quby válasza gerokrisz (#1086) üzenetére


quby
őstag

Igen rosszul fogalmaztam. Winbox-szerű-re gondoltam

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1088) gerokrisz válasza quby (#1087) üzenetére


gerokrisz
tag

Olyan nincs. Van WEB, illetve CLI. De a web már jelenleg egész szép és kezelhető :) (többre tartom mint a mikrotik webét :D)

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1090) bambano válasza quby (#1083) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

240 mbps-hez a 2011 játékszer. minimálisan 1100AHx2, de inkább egy 9 magos tilera.
vagy ha rám hallgatsz, beraksz egy rendes pc-t, abba több ethernet kártyát és mindegyikre külön sima desktop switcheket.

mondjuk ha az infarktus a cél, arra a tilera és az ára hibátlanul megfelel :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1093) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok, tudnátok segíteni, hogy tudok egy vpn -kliens- router pl. 5005 portjára portot továbbítani?
Ha a VPN szerver publikus IP-je felől jövök be adott porton (pl.5005)?

Az alábbi beállításokkal nem sikerül, nem nyílik meg a vpn kliens router 5005-s portja ami a webes config felület lenne.

Külön külön, az oldal elérhető, működik, csak a vpn szerver irányából, és a vpn szerver net felől nem megy.
VPN szerver hálózatából: 10.0.0.1:5005 - ERR_CONNECTION_REFUSED
Net felöl (VPN szerver) 89.xx.xx.xx:5005 - ERR_CONNECTION_REFUSED
VPN szerver hálózatából (vpn kliens ip-re: 10.0.1.100:5005 - ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
A route beállítások alapján a hálózat átpingel, gépről, routerekből, így az szerintem rendben van.

Rb951- VPN szerver
NET: PPPoE
GW: 10.0.1.1
DHCP tartomány: 10.0.1.0/24
VPN kliensnek osztott ip: 10.0.1.100
Tűzfal szabály:
chain=input action=accept protocol=tcp in-interface=ADSL_PPPoE
dst-port=5005 log=no log-prefix=""

NAT szabály:
chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=10.0.0.1 to-ports=5005
protocol=tcp in-interface=ADSL_PPPoE dst-port=5005 log=no
log-prefix=""

RB2011 - VPN kliens
NET: DHCP-n
VPN kliens ip: 10.0.1.100
GW:10.0.0.1

NAT szabály:
chain=dstnat action=redirect to-ports=5005 protocol=tcp dst-port=5005
log=no log-prefix=""

Köszönöm a segítséget / tanácsokat előre is!

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#1094) zolion01


zolion01
tag

Sziasztok!

1000-es Digi net-et szeretnék WiFi-n szétosztani, természetesen max 300 lesz belő, melyik router-t ajánlanátok?

RB951ui-2hnd elég vagy a nagyobb testvér legyen?

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#1095) bambano válasza zolion01 (#1094) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha a routernek csak a wifit kell kezelnie, akkor elég.
ha a digi ppppoe-s kapcsolatot is, akkor nagyjából két kategóriával feljebb keresgélj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1096) Multibit válasza zolion01 (#1094) üzenetére


Multibit
veterán

Csak a linksebesség lesz 300 Mbps wifi-n (optimális esetben).

(#1097) zolion01 válasza Multibit (#1096) üzenetére


zolion01
tag

Köszi.

Melyik modellt lenne érdemes?

Nem-nagyon ismerem ki magam a Miktrotik kínálatában.

(#1098) bambano válasza zolion01 (#1097) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én pc-vel routolnék, mert még tilera nem volt a kezemben, hogy teszteljem... egyébként is jóval 100 rugó fölött van az ára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1099) gerokrisz válasza bambano (#1098) üzenetére


gerokrisz
tag

Viszont egy i5 pc-vel is max 550-650Mbps érhető el. Legútubbó tesztem alapján... Mivelt a FastTrack nincs még pppoe alá. Szerintem olyat vegyél amiben van hardveres gigabit nat. (nekem erre a célra ubiquiti van, és utána jön a mikrotik ami már nem natol.)

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1100) poli27 válasza zolion01 (#1097) üzenetére


poli27
veterán

UBiQUiTi Edge Router POE ezt vedd meg gigás nethez, a mikrotik nem tudja, vagyis ami tudja az 100 felett van árban, és az sem hardveresen viszi át a gigabitet, hanem izomból!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.