Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zienko


zienko
csendes tag

Nem értek sokat az elektronikához ezért légyszi segitsetek.A mikrokontrollerről szeretnék hétköznapi nyelven olvasni,rajzokat is szivesen megnéznék.Előre is köszi.:F

(#2) forceberg


forceberg
veterán

Bővebben: link
nnen leszedheted a 8051 adatlapját.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3) no626 válasza zienko (#1) üzenetére


no626
csendes tag

Hi!

Bővebben mit szeretnél tudni? A mikrokontrollerek általában érdekelnek vagy van valamilyen konkrét gyártó/típus, ami érdekel?

Üdv

(#4) zienko válasza no626 (#3) üzenetére


zienko
csendes tag

Általában érdekelnének.Milyen programok kellenek hozzá.Hogyan lehet programozni.

(#5) Blackmate


Blackmate
senior tag

Ha most kezdesz el foglalkozni vele érdemes szerezned egy digitális technika jegyzetet valamelyik villanyos fősuliról, vagy a BME-ről. Ilyenekből általánosságban képbe leszel a mikrokontrollerekkel. Viszont programozásuk már specifikus. Én például a Keil-t használtam. De pl a Xilinx mc-khez külön progi van. Ha C-ben programozod annyira nem is lényeg a progi, hiszen akkor ahhoz csak egy jó C szerkesztő (mondjuk TextPad) és egy működő compiler kell a mikrokontrollerhez.

(#6) Shape


Shape
aktív tag

Ha csak most ismerkedsz a mikrokontrollerekkel akkor érdemes asembly-ben elkezdeni tanulni.
Én se vagyok egy nagy guru benne, de én is ugy kezdtem és nekem érthetőnek tűnt ilyen megközelitésből.
Persze ha már viszonylag magasabb szinten jársz c++ ismeretekkel akkor kezdheted onnan is a programozását, csak szerintem egyszerűbb feladatokra jobb az asembly.
Hali

ui. és egy főiskolai jegyzet tényleg jó segitség lehet. Én a GAMF-os jegyzetből tanultam.

[Szerkesztve]

(#7) zienko válasza Shape (#6) üzenetére


zienko
csendes tag

Köszi nektek most már el tudok indulni vele,sokat segitettetek.:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.