Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fantest1


fantest1
csendes tag

Sziasztok!

Régóta foglalkoztat már egy kérdés, ami egy kicsit más kontextusba helyezheti a gépvásárlást: Mikor érdemes egy asztali gépet összeállítani/megvenni?

Valami olyasmit értek ez alatt, hogy mikor érdemes megvenni egy gépet úgy, hogy
1. A lehető legjobb ár/érték arányhoz juss
2. A leginkább időtálló legyen a géped.

Elsősorban olyan szempontokra gondolok, hogy amikor kijön egy új technológia (pl. Skylake), akkor vajon érdemes-e azt megvenni, azaz a jövőt nézve nyújtanak-e annyival többet fejlesztések, hogy megérjék a kutatási felárat, vagy éppen inkább a régebbi, akciózottat érdemes megvenni?
Vagy:
Vajon létezik-e olyan része az évnek, amikor nagyobb akciókhoz lehet jutni Magyarországon? (Sulikezdési akciók? Black Friday?)
Vagy:
Ha látsz egy jó ajánlatot Hardveraprón / webshop akcióban a géped legdrágább elemére(980 Ti ;] ), akkor érdemes azt kihasználni és a köré építkezni?

Nektek mi a véleményetek, szerintetek mikor érdemes építkezésekbe fogni? Milyen szempontokat vesztek ilyenkor figyelembe? Minden gondolat érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) gk004 válasza fantest1 (#1) üzenetére


gk004
tag

Pont ezen dilemmázok... Vegyek 6. gen I7-est, DDR4-el, vagy 4. gen-t DDR3-mal. Az első nyilván rohadt drága, a második meg kölséghatékony.
2008-ban vettem utoljára gépet, akkor a költséghatékonyság mellett döntöttem. Core2 duo e8400, ha jól emlékszem, DDR2-vel. Akkoriban jelentek meg a hibrid DDR2-3-as lapok, nagyon hezitáltam, hogy melyik legyen. A tapasztalat: az újabbat kellett volna venni, mert tavaly akartam venni még memóriát a gépembe és a DDR2-esek már gyakolratilag kihaltak. Csak az ebayről tudtam rendelni aranyárban. (Procit, vidkártyát gond nélkül cseréltem benne, egy új gép árának töredékéért.) Egész jól bírja amúgy, főleg játszom vele, de azért meg-megakad már.
Szóval aki 6-7-8 évig nem akar új gépet, az vegyen drágán a legújabból, aki meg 2-3 évente le tudja cserélni, az meg nyomhatja a költséghatékonyságot. Szerintem.

CMDR Blian

(#3) Devas


Devas
őstag

Nyaron es karacsony elott nyomottabbak az arak altalaban, celszeru akkorra idoziteni a vasarlast.
Az uj technologiai dragak, ezert rosszabb az ar/ertek aranyuk. En 2-3 eves hasznalt cuccokat vennek, mert kb akkorra keszul el rajuk a tartalom is. Igy majdnem fele annyi penzbol megvan a geped az uj, ujabb generaciohoz kepest, es az idotallosaga sem feleannyi lesz.

i7 pedig nem jatekra kell, hanem munkara. Jatekra eleg boven egy harmadik generacios i5 is szerintem. Par evig ugysem hasznalod ki teljesen. Viszont az melle egy vga 65 korul mozog, amit szinten nem nagyon fogsz egy ideig teljesen kihasznalni, hacsak nem veszel egy 4k kijelzot.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4) fantest1 válasza gk004 (#2) üzenetére


fantest1
csendes tag

Hát igen. Viszont jelenleg a DDR4-nek nagyon kevés olyan felhasználási területe van, ahol érezhető javulást nyújt a DDR3-hoz képest. Viszont az ára legalább kétszer annyi. De ha DDR3, akkor meg a skylake-nek illetve a z170 chipsetnek lőttek (még nem láttam olyan alaplapot, amely támogatná a DDR3-at), ezzel elveszítve elég sok technológiát(nvme, vezérlők, stb.).

Egyelőre úgy gondolom, hogy azért meglépem a 6. gent, méghozzá Karácsony előtt: Black Friday, Cyber Monday mintha kezdene beindulni Magyarországon is... Addigra kijönnek a tesztek is remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#5) gk004 válasza fantest1 (#4) üzenetére


gk004
tag

Pont ugyanez volt a fórumtársak érvelése a DDR2, DDR3 esetében :) Az a lényeg, hogy én nem akarok 2 évente új konfigot/félkonfigot venni.

Egyébként vannak 7170-esek ddr3 támogatással, D3 a jelölésük. Pl: ASUS Z170-P D3. De ahogy írtam, most nem akarok belemenni abba, amit a DDR2-vel már eljátszottam :U

[ Szerkesztve ]

CMDR Blian

(#6) gk004 válasza Devas (#3) üzenetére


gk004
tag

Az i7 nem jelent előnyt játéknál? Okosítsd már ki lécci a tudatlan fejemet, hogy miért! :R

CMDR Blian

(#7) Devas válasza gk004 (#6) üzenetére


Devas
őstag

Nem használnád ki. i7 az inkább munkára kell. Játékra elég i5 is. Legalább is én ezeket olvastam más fórumozóktól. Ahogy az intelbe sem kell 1600Mhz-es RAM-nál jobb, mert nem használja ki. De mondom inkább a szakértőket kérdezd, én csak amolyan kontár vagyok. :)

Vagy nézz videokat! :)

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#8) gk004 válasza Devas (#7) üzenetére


gk004
tag

Hát ez az :D Én is hallom innen, hallom onnan, de még nem találtam rá értelmes választ, hogy MIÉRT? :N

CMDR Blian

(#9) fantest1 válasza gk004 (#8) üzenetére


fantest1
csendes tag

A miértre a legegyszerűbb válasz az lehet, hogy mivel a játékok >90%-a "gpu intensive", ezért egy csekélyebb tudással rendelkező processzor is meg tudja hajtani a gpu-t úgy, hogy ne bottleneckelje azt.

(#10) #16939776 válasza gk004 (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Még DDDR2/3 váltásnál vettem "álom gépet" Q6600+P5Q3 deluxe, amibe az első kitt 78K-volt (2x1GB), a második szintén (2x1GB) 55K. Aminek nem volt értelme, mert nem kezelt 4db modult, hiába volt 4 slot rajta :P A 2x2gb-s kitt meg még 100K fölött volt. Ismerősöm is vett ugyan ilyen lapot, és ő is így járt vele, szóval nem egyedi eset.
Azóta sokat változott a dolog: az 1,8V lement 1,35V-ra, és az is kicsit ironikus hogy még mindig 1600Mhz-es DDR3-as memóriát használok, csak kb.:4x akkora sávszélességet tud kihozni belőle egy modern mem. vezérlővel ellátott cpu, mint akkor mikor megjelent.

Azt javaslom ha most kell akkor ne sz@rozz vedd meg bele 2x8 vagy 4x8GB ramot hogy kiderüljön mennyire tuti a lap, ne később derüljön ki hogy nem kezeli. Másrészt a most vásárolt ddr4-es ramok 3 év múlva kb.: szobadísznek lesznek jók, nincs sok esély a köv. konfigba belerakni, valószínű csak ezt a konfigot fogják kiszolgálni.
De ez a konfig, viszont nem fog tőle megtáltosodni:[link] max az IGP:[link]
Ugye innen már nem olyan nagy dilemma...

"Hibrid" lapot nem szabad megvenni. Lehet azzal számolni, hogy +1x kell új lapot lapot venni a CPU alá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) gk004 válasza #16939776 (#10) üzenetére


gk004
tag

Eszemben sincs hibrid lapot venni :) Viszont nem is akarok új konfigot jó sokáig, szóval abba már ddr5 lesz, vagy ddr6 :D Hajrá ddr4, majd ha 3 év múlva bővíteni kell, akkor legalább nagy lesz a választék, mint most pl a ddr3. :))

CMDR Blian

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.