Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kirbly


Kirbly
aktív tag

Hay all! a kerdesem a kovetkezo: miert szidja mindenki a -X-es lapkat, amikor nem is talalkozott veluk? fokent az a7n8x kistestverere gondolok. holnap rakok ossze egyet egy bartonnal, es mar elore varom az eredmenyeket. az enyem is tokeletesen mukodik, semmi problema nincsen vele, es eleg jol tuningolhato is!

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#2) hungeek válasza Kirbly (#1) üzenetére


hungeek
senior tag

sztem nem szídja mindenki..... nekem ugyan messze nincsen nForce-os lapom, de 2 haveromnak van a7n8x és egynek a7n8x-x mind a 3 ugyan úgy szépen megy, semmi gond velük, stabilak meg minden. A különbség esetleg tunningnál jöhet ki jobban.

(#3) zsoltee10 válasza Kirbly (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

sajnos az -x lapok között több a rossz. Ráadásul az a7n8x-x pont attól van megfosztva, amivel többet tud egy kt600-as lapnál. A dual ddr memvezérlőtől... :(

(#4) Kirbly


Kirbly
aktív tag

hat a tuningja se eppen rossz neki: http://www.overclockers.co.nz/ocnz/review.php?id=03boardnforce20asus0000a7n8xx000505
csak neztem es amultam amikor lattam ezt az oldalt. oszinten szolva nem hittem volna, es miutan kiprobaltam megjobban elamultam :) jol hasit, de kivancsi leszek a holnapi bartonra :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#5) Kirbly válasza zsoltee10 (#3) üzenetére


Kirbly
aktív tag

dual nem sokat er hidd el! haver a 2.0-as a7n8x lapjaban kiprobalta a dual es a single channel kozotti kulonbseget, es lass csodat, majdnem nulla!!! amugy en se -x-est akartam venni, de a regi gepemet eladtam es akartam mar egy masikat, mivel simat nem kaptam vettem ezt. vegulis van rajta 3 ev gari :D

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#6) hungeek


hungeek
senior tag

ahogy zsoltee is mondja a legnagyobb különbség a dual-ddr hiánya..... de a dual-ddr valjuk be: nem dob annyira sokat a konfigon.... max 6-7%.... sztem ha minnél olcsóbban akarsz kijönni és mindenképp asus-t akarsz venni akkor jó ez az -x.... annyival nem lassabb, de olcsóbb.
Jah, nem aszontam hogy ezzel nem lehet tunningolni, csak azt hogy az a7n8x-el jobban lehet :)

(#7) hungeek válasza Kirbly (#5) üzenetére


hungeek
senior tag

látom 1et értünk :)

(#8) Kirbly válasza hungeek (#7) üzenetére


Kirbly
aktív tag

persze h egyet ertunk :) en nemregen arra a kovetkeztetesre jutottam h nem eri meg a + 5-6ezret egy olyan lap ami dual channeles, mert inkabb azt apenzt ramra forditom vagy egy bartonra, es hasitani fog a kicsike :). most egy tbred-d-s 2200+-os procko van a lapban es egyelore 2004 MHz-en jar, de alig melegszik (szinte kihul), de lehet h kesobb meg tuningolom megjobban (eddig 2200 MHz-ig mertem elmenni) :D

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#9) Kirbly


Kirbly
aktív tag

uupsz :))))))))))))

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#10) CsendPenge válasza Kirbly (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Én nem szidom, de hallottam jó pár embert panaszkodni, hogy most vett olyan lapot, és nem megy. Szvsz lehet, hogy több selejt van közöttük. A tunningnál meg kijöhet a különbség, mert a dual channel (csak?) tunningnál jól jön. (RAM hajkurászás ügyileg)

P.S.: majd írd le légyszíves a tapasztalataidat azokkal a gépekkel, amikkel holnap fogsz dolgozni.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#11) Kirbly válasza CsendPenge (#10) üzenetére


Kirbly
aktív tag

ezen ne muljon :) en is kivancsi vagyok h mit csinal a bartonnal :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#12) Flashcash válasza Kirbly (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az A7N8X-X-et nemrég próbáltam ki és egész jó lap. A venti fordulatszám szabályzó funkció nagyon jól működik.
Ha nem nagyon terheled a gépet akkor 2300 RPM-re visszavesz egy 3000RPM ventit és jóval halkabb lesz a gép.

Az X szériát ott kezdték el szídni amikor a KT400-as ?A7V8X-X?-et gyárilag alulméretezett northbridge bordával szerelték fel. ettől aztán 166Mhz-es FSB mellett már fagyogatott a rendszer.

(#13) LordX válasza Kirbly (#11) üzenetére


LordX
veterán

Mit szólsz egy 500-as FSB-hez? Ez nem jöhetett volna létre, ha nincs a duálcsenel..

(#14) Kirbly válasza LordX (#13) üzenetére


Kirbly
aktív tag

semmit :) akkor is a nullahoz konvergal a kulonbseg :) nekem nem a szamok szamitanak kulonbensem :) hanem az h stabil legyen a gep es jol menjen :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#15) Den válasza Kirbly (#1) üzenetére


Den
veterán

Az -x -es lapokat azért szídják, mert eszméletlenül lehet szívni velük. 1700+ -ig semmi gond, a nagyobb órajelű procikkal viszont indulási gondjai vannak, nem akar elindulni, bootoláskor lefagy, spontán újraindul, stb. Itt a fórumon is volt több topic, pl bogyo-é ő ís szívott rendesen vele.

www.simson4t.hu

(#16) Kirbly válasza Den (#15) üzenetére


Kirbly
aktív tag

nekem egy 2200+-os tbred van benne es soha semmilyen problema nem volt vele. de melyik volt az a topic? szivesen beleneznek.

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#17) HiperG


HiperG
addikt

Azért, mert:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=17041[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=17636[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=18512[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=18512[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=22677[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=24159[/L]

Láthatod sok ember nagyon megszopta vele, köztük énis...
úgyhogy aki biztosra megy az inkább egy másik gyártó közül keres deszkát... minthogy -x eset vegyen

(#18) HiperG válasza Den (#15) üzenetére


HiperG
addikt

Meg én is :o
Hálát adok az égnek, hogy megszabadultam attól a szartól...és hogy most eg kifogástalan alaplapom van

(#19) HiperG válasza HiperG (#17) üzenetére


HiperG
addikt

Jameg:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=10617[/L]

(#20) Kirbly válasza HiperG (#19) üzenetére


Kirbly
aktív tag

oke oke, de ezek a via chipszettes alaplapok, es ugyebar koztudodtt, h a via eleg tragya alaplapi chipkeszleteket gyart :) de az nforce2-es lapok jok, es nem kell rogton, tapasztalat nelkul leszolni a -x-eseket sem ezek kozul. elismerem via suxx, de nekem kellene olyan ember hozzaszolasa is akinek nforce-os -x-es lapja van :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#21) hungeek válasza Kirbly (#20) üzenetére


hungeek
senior tag

''a via eleg tragya alaplapi chipkeszleteket gyart '' azé ne általánosítsunk.... maradjunk annyiban hogy most nem megy a via szekere....

(#22) HiperG válasza Kirbly (#20) üzenetére


HiperG
addikt

Nem a VIA gyárt szar chipseteket, hiszen az -X nélküli nagytestvérrel semmi gondok nincsenek...
arról nemis szólva, hogy a64 fronton a via chipsete sokkal jobb és az nforce3 trágya...

Szal nem kell általánosítani...
Az Asus cseszte el a körítéssel..

(#23) Kirbly válasza HiperG (#22) üzenetére


Kirbly
aktív tag

a via-val nekem csak bajom volt. egy korabbi lappal is szivtam, egyfolytaban osszeakadt az sb live-val, szal nem kell bemutatni a gyartot :P nekem az nem jott be

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#24) Flashcash válasza HiperG (#17) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Te nem szereted a rókákat? :DD

(#25) HiperG válasza Flashcash (#24) üzenetére


HiperG
addikt

?

(#26) hobizoli válasza Kirbly (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mi a baj Via chipsetekkel:U...? Mitol sucks..:U?



hobizoli

több drón kell ;P

(#27) Kirbly válasza hobizoli (#26) üzenetére


Kirbly
aktív tag

csak annyi h anno volt egy abit kt7a vagy miat...m es kibaszottul nem szerette a live hangkarit, visszavittem boltba h nem szeretik egymast, erre azt mondtak h elofordulhat h egyes via chipszettel szerelt lapok osszeakadhatnak az sb live-val. szal hurra volt mert nem csereltek ki semmit se :(. azota kerulom a via-t

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#28) Flashcash válasza HiperG (#25) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

És az emlékezeted se túl jó? :DD

(#29) emvy


emvy
nagyúr

Én is reménykedtem, hogy szerencsém lesz; szerencsére lett is; A7V8X-X-ben megy a proci 2000MHz körül (1700+).

while (!sleep) sheep++;

(#30) Yutani válasza Kirbly (#27) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sajnos jól kifogtad, mert a VIA 686B déli híd nem szerette a Live kártyákat, és CSAK azok a lapok, amik azzal a déli híddal voltak szerelve. Nekem Asus A7V266-E (VIA KT266A) lapom van, és tökéletesen megy benne az SB Live kártya. És hozzá kell tanni, hogy az újabb VIA-s alaplapoknak sincs bajuk a Live kártyákkal. Tehát nem kéne általánosítani.

#tarcsad

(#31) erdoke válasza Kirbly (#20) üzenetére


erdoke
titán

Az új dualos VIA SockeatA chipset szerintem már ütni fogja az nForce2-t. Csak tudnám, miért csak harmadszorra sikerül nekik, mikorra már mindenki vett nVidiás lapot: :O

A legjobb aláírás a héten

(#32) Aram


Aram
tag

Emberek!

Kezdem magam úgy érezni, mintha LAMER-HARDVER fórumot olvasgatnék. Azok, akik nem tudnak rendszert tervezni, azoknak igen rossz választás bármilyen márka bármilyen alaplapja.

Én azt mondom, hogy amíg nem próbáltál valamit, ne véleményezzed!

Ja és DUAL CHANNEL semmi! Nincs különbség (Athlonos rendszer esetében).

Ez a felirat 20byte!

(#33) erdoke válasza Aram (#32) üzenetére


erdoke
titán

''Én azt mondom, hogy amíg nem próbáltál valamit, ne véleményezzed!''

''Ja és DUAL CHANNEL semmi! Nincs különbség (Athlonos rendszer esetében).''

Kissé ellentmond ez a kettő egymásnak, nem gondolod?:)

Kezdem magam úgy érezni, mintha LAMER-HARDVER (:D

A legjobb aláírás a héten

(#34) Aram válasza erdoke (#33) üzenetére


Aram
tag

Ne két különböző chip-set-et hasonlíts össze, hanem mondjuk ugyan azon alaplap Single vs. Dual beállításait. Ez teljesen fals megközelítésmód.

Az nForce Ultra 400-as és Sima 400-as chipsetek közti teljesítménykülönbség elhanyagplható.
Én ezt mondtam. Nem azt, hogy a VIA nem lassabb az nForce-nál...


Aram

Ez a felirat 20byte!

(#35) Flashcash válasza erdoke (#33) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A KT600 vs. Nforce2 Ultra 400 (dual channel) tesztben nem a single channel és a dual channel közötti különbséget látod, hanem az Nforce2 vs. Via chipkészlet sebessége közötti különbséget.

Ha a single vs. dual channel sebességkülönbsége érdekel, akkor érdemes elolvasni egy Nforce 2 400 (single) vs. Nforce2 ultra 400 (dual) tesztet. Lehetőleg két azonos tipusú alaplap között (pl. Asus A7N8X & A7N8X-X), amelyek ugyanazon az órajelen és FSB-n járatják a processzort. (nem különböző gyári overclock üzemben)

(#36) erdoke válasza Aram (#34) üzenetére


erdoke
titán

Most ezt mondod: ''Az nForce Ultra 400-as és Sima 400-as chipsetek közti teljesítménykülönbség elhanyagplható.''

Az előbb pedig ezt mondtad: ''Ja és DUAL CHANNEL semmi! Nincs különbség (Athlonos rendszer esetében).''

Szerintem a valóság pedig az, hogy a különbség kicsi, de nem elhanyagolható, és főleg nem semmi. Ha azt nézed, hogy árban alig van különbség...:)

A legjobb aláírás a héten

(#37) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

khm kicsit elkéstem
Mindenesetre az tévhit hogy az nforce2 csak a dual channel miatt gyorsabb a rivális via chipkészletnél. Annak is van némi szerepe, de inkább a két chipset közötti eltérések, optimalizációk számítanak.

(#38) Aram válasza Flashcash (#35) üzenetére


Aram
tag

Esetünkben megtörtént a dolog (Ultra és sima össz.hasonlítás), de még két különböző lap sem kell hozzá, csak úgy kell berakni a memóriákat, hogy Single Channelben menjenek, ne Dual-ban.


Érdemes lemérnie mindenkinek! Nagy vicc :)

Ez a felirat 20byte!

(#39) Flashcash válasza Aram (#38) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem azért van némi eltérés sebességben, persze ezt egy mezei játéktesztel elég nehéz kimutatni.

Játékok alatti sebességben egy 2 modulos dual nforce2, néha lehet lassabb mint egy egycsatornás nforce2 1db. memória modullal.

Én úgy tudom hogy egy gyárilag egycsatornás nforce2 1 modullal, valamivel gyorsabb mint egy dual nforce2 1db memória modullal single módban.

Remélem érthető volt amit írtam. :DD

(#40) Flashcash válasza Yutani (#30) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Valóban jól kifogta mert én egy Abit KT7A v1.3+ SBlive kombót használtam több mint egy éven keresztül, problémák nélkül.
Gondolom ebben a v1.3-nak is szerepe volt.

(#41) Aram válasza erdoke (#36) üzenetére


Aram
tag

erDOKe: A két idézet tőlem ugyan azt jelenti.

''Szerintem a valóság pedig az, hogy a különbség kicsi, de nem elhanyagolható, és főleg nem semmi. Ha azt nézed, hogy árban alig van különbség...''

Egyedül az ASUS-tól ismerem a sima 400-as lapot, másnál még nem láttam. Viszont az ASUS csak Deluxe-ot gyárt Ultra chipset-tel ezért, pl. én is megvettem a Single Channel-es A7N8X-X, mert fölösleges feature-k nem kellettek, főleg nem annyi pénzért.

A másik. A különbség elhanyagolható! Nincs is! Nulla, zéró, O. Én mérnök leszek, és vannak százalékos különbségek, amik nincsenek :) Elhanyagolhatóak, fölösleges említeni is. (például Lottón esély az 5-ösre)

Én azt mondom, és ez az utolsó hozzászólásom a témához:

Aki ASUS alaplapot szeretne Athlonhoz, és nem kell neki semmi extra (SATA, IEEE 1394, stb.) az vegye meg nyugodtan, az ASUS A7N8X-X lapját, mert semmivel sem lassabb, mint azok az nForce 2-es lapok, amelyek tudják a Dual Channel támogatást. Ráadásul csak egy memóriamodul kell, ami a későbbiekben leegyszerűsíti a fejleszthetőséget, mivel ezeken a lapokon (egyes GB termékeket leszámítva) csak 3 memória foglalat van.

Fasza vita volt :)

Ez a felirat 20byte!

(#42) HiperG válasza Flashcash (#28) üzenetére


HiperG
addikt

Mond már miről beszélsz

(#43) HiperG válasza Aram (#32) üzenetére


HiperG
addikt

Nem a francokat nem...
A régi via kt400-as lapomnál 2000 ponttal kapott többet memory testben a pcmarkban

(#44) HiperG


HiperG
addikt

Najóóó...
Lemérhető az Ultra400-as is single DDR-be, hiszen:
:)

(#45) Flashcash válasza HiperG (#42) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Erről beszélek: :)

(#46) HiperG válasza Flashcash (#45) üzenetére


HiperG
addikt

Ja :DD :DD

(#47) erdoke válasza Flashcash (#35) üzenetére


erdoke
titán

Persze. Különbség akkor is van.

A legjobb aláírás a héten

(#48) erdoke válasza Aram (#41) üzenetére


erdoke
titán

Asus gyárt Delux nélküli A7N8X-at is.

A legjobb aláírás a héten

(#49) HiperG válasza erdoke (#48) üzenetére


HiperG
addikt

Naja csak nem kapható már...
A7V8X-el is ugyanez volt...volt egy jókis lap (ilyet akartam eredetileg) de addigra már csak -X voklt mindenhol...ugyanez a helyzet mostis...

(#50) hobizoli válasza Kirbly (#27) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az SBLive!-n kivul milyen mas hw-l volt meg baja...? Mert en emlekeim szerint egyesek i815-s deszkakkal is megettek ugyanezt ugyanezzel...nekem is volt KT7A-R, de nem SBLive-l...nem is volt semmi problemam vele, mondjuk toltam bele BIOS update-t is, meg drv-ket is, meg minden kulon IRQ-n allt, mivel amit nem hasznaltam a deszkan, azt ki is kapcsoltam.


hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.