Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Miért repkednek a legyek a csillár alatt? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) EnginEEr


EnginEEr
tag

nos, biztos ti is megfigyeltétek eme furcsaságot. miért pont a csillár alatt köröznek...
(fáradt vagyok ismét :)) )

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#2) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Hát én behalok :))

(#3) válasza EnginEEr (#1) üzenetére



senior tag

Mer hol röpködjenek ?

A légy is csak ember .. joga van hozzá hogy a csillár körül röpködjön. :))

(#4) probesz


probesz
csendes tag

Ez egy jó kérdés...
Már én is gondolkodtam rajta...
Ha csak akkor repkednének ott amikor világít, akkor OK.
DE NEEEM!!!! Mindig ott vannak....

(#5) renegade


renegade
aktív tag

Szerintem nem pontos a megfigyelésed. Ugyanis nem a csillárt pécézik ki maguknak, hanem a szoba közepét (bár legtöbbször ott lóg a csillár, ez okozza a téves következtetést, hogy arra gajdulnak. de nem. Lényeg hogy a szoba közepén keringjenek.) Ez valamivel logikusabb rögtön, bár a megfejtéshez még nem elég.
Talán relatíve ott érzik magukat a legszabadabbnak.
Ja. Mondjuk haladnának, de érzékelik, hogy előre felé van a legközelebbi fal. fordulnak. egy idő után uez a helyzet. és így tovább.
Ezt most találtam ki, de elég logikusnak hangzik. Azért ha valaki tud jobbat, szóljon.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#6) gesuz


gesuz
senior tag

kakis a lámpátok:(

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#7) J.J. András válasza renegade (#5) üzenetére


J.J. András
őstag

elég jó magyarázat, de talán egy biológus a pontos választ is meg tudná mondani.....
amúgyszerintem köze van az elektromos hálózat által gerjesztett mágneses térhez is, mert az tudjuk, hogy a rovarok, elég érzékenyek rá....
Van BIOLÓGUS a PHzok között ????
csocs

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#8) J.J. András válasza EnginEEr (#1) üzenetére


J.J. András
őstag

nézzetek be a BIOLÓGUS KERESTETIK a PHn!!! toppicba, hátra ott lesza megoldás !!:DD :DD
amúgy itt van ezen toppic : [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=15790&start=1000000#msg3[/L]
csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#9) Hequila


Hequila
őstag

És azt észre vettétek már, hogy mindig a cd-kre sz@rnak? Nekem a kifüggesztett elírt CD-im mindig légysz@rosak nyáron. Lehet, hogy tényleg a fény is benne van a dologban, mivel a cédékről is verődik vissza fény elég jó hatásfokkal.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#10) Hequila


Hequila
őstag

Na még egy kicsit elvisszük a témát enyhén más irányba;

Foglalkozzunk a szúnyogokkal! :))

Tehát amit én nem értek:

Van ugye a fiúszúnyog meg a lányszúnyog.
A fiúszúnyogot onnan lehet felismerni, hogy akár 3-4 cm-esre is megnőhet, meg biztos van pöcse is (bár én még nem láttam :DDD). Ez a fiúszúnyog növényi nedvekkel meg hasonló nem embernek való dolgokkal táplálkozik.
A lányszúnyog pedig max 1 cm körül van, meg nincs pöcse. Namármost ez a lányszúnyog szíjja az ember vérét a petéi érleléséhez. És itt jön a baki, hogy mivel az állatok elég szőrösek, így a lányszúnyog csak az ember vérét tudja szívni. Tehát hogy a qurva annyába van annyi szúnyog embertől mentes környékeken is??? Mert enni még csak-csak tud egy kis fűvizet meg hasonlókat, de ott nincs ember --> nem tudnak vérhez jutni --> nem fejlődnek ki a petéi --> kipusztulnak. Biztosan van valami tudományos válasz is, ha valaki tudja, ossza meg velem!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) Netmaster


Netmaster
tag

Ehhez nem kell biológusnak lenni. :)), amikor meg nincs ez utóbbi, viszont van lámpa, akkor abba a tévedésbe esnek, hogy az a nap. Ennyi a nagy titok.

Netmaster

(#12) MaUser


MaUser
addikt

[L]http://esr.elte.hu/~noemi/labor/polari/vidpol.html#a_mehek[/L]
Jó böngészést!

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#13) renegade


renegade
aktív tag

jajj, szálljatok már le a csillár-témáról. Tessék megfigyelni, fényes nappal, CSILLÁR NÉLKÜLI szobában is pont középen fognak körözni. Este jó hogy a fényre mennek a rovarok, de erről senki sem beszél itt.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#14) twollah válasza renegade (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

IMHO te közelítesz a legjobban a megoldáshoz.

(#15) gmishi válasza renegade (#13) üzenetére


gmishi
tag

ha ez az állítás igaz hogy a rovarok sötétben a fényre gerjednek akkor nagyon elkúrták a csillagközi invázió című film forgatókönyvét : a sok szétmarcangolt amerikai honpolgár mutogatása helyett csak 1-2 reflektorra kötött szupermegagiga fegyvert kellett volna lekamerázni és az érdeklődő közönség elé tárni. (szegény polgárok) csakhát lehet hogy nem kerestek volna 1 lyukas garast sem ezen az amúgy is egetrengetően gagyi sztorin

(#16) renegade válasza Hequila (#10) üzenetére


renegade
aktív tag

tudja szívni az állatok vérét is. Nyilván állat a válogatja (perzsamacskák stb előnyben, pl. patkány szívott), de ugye téged is megcsíp pl pólón keresztül. Pontosan nem tudom mi az amit már nem tud átcsípni, de a legtöbb állatot simán bevállalja.
Szal lényeg, hogy állatokon prímán eléldegélnek. Az ember csak a desszert :)

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#17) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Irni kéne egy olyan programot, amely legyet keringtet a monitorunk közepén. :DDD Persze a mozgásukat megfelelően szimulálva, sőt indőnként sz*rhat is egyet... én se vagyok fáradt mi? :t

(#18) MLaca


MLaca
őstag

Ó Istenem... :(

http://mlzphoto.hu/

(#19) gmishi


gmishi
tag

egyébbként szerintem azért van ez a felettébb különös biológiai jelenség nert hát ugye ESTE MEG 1 KIS PANORÁMAVILÁGÍTÁS:minden második nőnek a romantika jut az eszébe és úgy néz ki hogy ezalól a légynők sem képeznek kivételt. tehát a légynők kergetik a légypasikat nem kicsit felajzva és a légyfiúk mit is tehetnének MENEKÜLNEK. s mivel sötétben veszéjes a repülés ezért a lámpa körüli térség marad egyedüli alternatíva, vagy a hagyd magad előbb szabadulsz de ez már 1 egészen más téma......!?



bocsi a fáradt szövegért de most csak erre futotta

(#20) Kidus válasza GuMipOkE (#17) üzenetére


Kidus
őstag

http://www.x-tremewebhosting.net/jokes/tapette/tapette.html

Assuming Control

(#21) up válasza Kidus (#20) üzenetére


up
senior tag

Jópofa! Kár, hogy nem elég nehéz. 315-nél ráuntam! :)

(#22) steveetm válasza Hequila (#10) üzenetére


steveetm
őstag

Hali!
Csak kis javítás. A lány szúnyog az a bazinagy a fiuszúnyog meg az a kicsi ami szíjja a véred. Egyébként tényleg nem csak embervért szivnak.

Egyébként a légy vs fény vitához szeretnék még visszakanyarodni egy cseppnyit.
Szal az a szitu, hogy van a szobában két fényforrás. Ha az egyik ég ahhoz mennek ha a másik akkor ahhoz. Ha mindkettő ég akkor jáccik szerepet a közép tényező, DE!
és itt jön a lényeg, ha én is ottvagyok vmelyik lámpánál akkor tuti hogy engem választanak és a fejem körül repkednek, míg le nem b....öööö:) míg nem ártalmatlanítom őket. Egyébként több lámpa van az utcán mint a házban, és mégis betalálnak a szobába a 40W os ki szar izzőhoz az 1*1 cm lyukon ami az ablaknál van. Kérdem én ha nem égne a szobában a lámpa akkor a utcán hol találnák meg az utca közepét?:)
Üdv.: Steveetm

(#23) esteban válasza steveetm (#22) üzenetére


esteban
senior tag

Csak egy kis javitas: a lany szunyog az a pici a fiu meg a nagy .. egyebkent meg nem tok mindegy ?


ja es a feny fele mennek a legyek. Ez alapjan mukodik a higienikus wc afrikaban:

a pottyantoba eloszeretettel beszallnak, viszont az emesztobol van egy cso amin keresztul a feny bearamlik. Na ezt meglatja a legy - amelyik a sz@rszagra berepult es elkezd felfele repulni a csoben, csak a cso tetejen fem halo van, amin nem tud kimeni. De lefele sotet van arra nem megy >>> igy megpusztul.

iBook + RedBull :)

(#26) esteban válasza Kalandor (#25) üzenetére


esteban
senior tag

Falu szelen szemetdomb ... ja persze cipore ne gondoljatok :|

iBook + RedBull :)

(#27) UHHH válasza renegade (#5) üzenetére


UHHH
senior tag

Én is ezt akartam irni,valahol EZT hallottam, es teljesen logikus is... Tehát gratula.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#28) twollah válasza GuMipOkE (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

AmigaOS alatt van egy kis program ami ezt valositja meg.
Par pici pixel koveti faradhatatlanul a kurzort.

(#29) Polesz válasza EnginEEr (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Mert a csillár fölött nincs hely :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#30) EnginEEr


EnginEEr
tag

na elolvastam amit irtatok, bennem is megfogalmazódott még tegnap este az a gondolat amit regenade mond hogy 1xüen ot a közepe a szobának :))
ezzel ellentétben ha jól elméxem tapasztaltam olyat amikor 1 osztályterembe a neonok alatt nyomultak mégse volt az épp ott a közepe a teremnek.

vki irta hogy a fényre mennek ill a mágneses teret kedvelik, szerintem ez sem jo mert ha nincs felkapcsolva a lámpa akkor nincs fény mégis ottvannak a rohadtak, valamint a kapcsoló a fázist szakitja meg szal villamos/mágneses teret se hozhat létre a drót.

Polesz: a csillár felett is van hely, mert ugye lelóg, de mégis alatta keringenek

szúnyog: a nőstény szúnyogok is a véremet akarják :)) :)) :)) :)) :))

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#31) Polesz válasza EnginEEr (#30) üzenetére


Polesz
addikt

Van hely de kevés és nem lehet kiszámolni rendesen a röppályát :))

Mi fut át a szúnyog agyán amikor felkenődik a szélvédőre?

Hát a segge :D:D:D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#32) Cane válasza gesuz (#6) üzenetére


Cane
őstag

:DD :DD :D

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#33) ftc


ftc
nagyúr

Megmondom a választ:
nincs más dolguk:DD:DD:DD

(#34) SYZYGY válasza ftc (#33) üzenetére


SYZYGY
tag

Off. jó sokáig nem voltál! ON

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#35) ftc válasza SYZYGY (#34) üzenetére


ftc
nagyúr

Off nagz telefon számla.1 hetente fogtok csak látni.On

(#36) Adrian Mole válasza Netmaster (#11) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Itt a pont. Csak hogy még egy kicsit pontosabb legyen: rögzítik valamilyen szempont szerint a haladási irányukat a naphoz viszonyítva. A lámpa esetén ez kört alkot.

42

(#37) footy válasza Hequila (#9) üzenetére


footy
addikt

Na ez télleg komoly nekem úgy szétsz@rták az 1ik cdmet ,hogy át lehe rajta látni!!!

(#38) Panther válasza footy (#37) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Bahhzzzzz :))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#39) Hory


Hory
aktív tag

Vagy lehet, hogy megtanultak sok-sok generacio alatt, hogy ahol feny van, ott gyulekeznek a ketlabu elestarak is, ahol jokat lehet zabalni... :)

(#40) westlake


westlake
félisten

olyan szuklatokoruek vagytok!
arra meg nem gondoltatok, hogy a bogaraka mindig is ott voltak, a csillart meg folejuk raktak??:)

Play nice!

(#41) Sub-S


Sub-S
senior tag

A válasz ennél sokkal egyszerűbb és kézenfekvőbb: hát azé me' csak!!!!

(#42) access_denied


access_denied
senior tag

Milyen az, amikor a legyek szétszarják a cd-t? ez komolyan érdekel. Nincs valami kép erről? És miért teszik?

(#43) tomcs


tomcs
őstag

en meg azt nem ertem hogy a muslicak mi az istennyilat szeretnek a redonyomon.. a teraszon mar vagy 3-4 feszket irtottam ki kek raid-el de gondolom meg jonnek... eleg erdekesen nez ki amikor kiaramolnak a doboz lemezei kozul a szpre hatasara :) aztan persze hullanak mint a legyek :)

(#44) napos2600 válasza westlake (#40) üzenetére


napos2600
tag

huhh hat ez az! :))

(#45) Gaius


Gaius
tag

Én azért azt hiszem, hogy légytípustól függ a dolog. Mert ugye vannak a nagyobb (átlagos) legyek, amik rárepülnek a fejedre, a lábadra, a füledbe zümmögnek és mászkálnak rajtad, no meg a kaján is.
A csillár körül röpködők meg kisebbek és fürgébbek, repülésük összevissza.
A harmadik most nem érdekes, ezeket zöldes-kékes színben mindenféle kulán lehet látni.
Az is lehet, hogy a csilláros legyek még kicsik, és onnan mérik fel a terepet.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#46) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Hi!

Nekem is lenne a kérdésem:

a hülye rovar aki ugye csápokkal meg légmozgással tájékozódik mi a faxért repül állandoan neki az üvegnek amikor az ablak nyitva?

tolja tolja de nem nyilik neki. nincs benne elég kraft :) há miért nem kerüli ki?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#47) Gaius válasza Mazlee (#46) üzenetére


Gaius
tag

Hogy kerülné már ki? Ha ki lehetne kerülni, akkor nincs is ablakod.... :))

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#48) delta9 válasza Gaius (#45) üzenetére


delta9
senior tag

Azt a zöldes-kékest - ami a kulára gerjed - úgy hívják szakszerűen, hogy antracitzöld-metál.

(#49) SYZYGY válasza delta9 (#48) üzenetére


SYZYGY
tag

ha autó.Ha meg légy, akkor úgy, hogy fémzöld döglégy.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#50) westlake válasza Mazlee (#46) üzenetére


westlake
félisten

igazabl ket fajta legy van. van amelyik menni akar, meg van amelyik maradni:)

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Miért repkednek a legyek a csillár alatt? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.