Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gamespy™


Gamespy™
tag

A cím helytelen ''miért nincsenek transmeta procis asztali gépek???''ha a via vacak c3-asa kint lehet a piacon akkor a crusoe is megérdemel egy szeletet!!nekem speciel nagyon tetszik hogy valakit érdekel a fogyasztás is mert lassan 2003-at írunk és a procik 40-60w -os fogyasztása a jó öreg szovjet modszernél leragadt!!mikor fejlesztenek már erre is?majd ha az áram olyan drága lesz mint a benzin???Mert az autoknál már kezd szempont lenni a fogyasztás (ezt is elértük-bár amerikában még mindig senkit nem érdekel!)

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#2) sh4d0w válasza Gamespy™ (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Alighanem a kérdésedet a Transmeta-nak kellene címezned... :))

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Male válasza Gamespy™ (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Mert a Transmeta procik nem éppen gyorsak (valószínüleg a C3-nál is lassabbak), ráadásul nem Socket370-esek (amihez bűven van alaplap), így teljesen új alaplapokat kéne hozzá tervezni/gyártani. Ráadásul a támogatottság sem túl nagy (a nagy cégeknek ott az Intel, AMD, VIA), és a Transmetának nincs annyi pénze, hogy VIA mintára saját alaplap formátumot csináljon (sőt gyakorlatilag teljes gépeket csináljon). Egyébként valószínüleg a Crueso-s gépek jobbak lennének a VIA Edennél, mert esetleg passzív hűtéssel is elmennének, ráadásul pl a titkárnők nem tudnának annyira játszani a gépen a munka helyett.

(#4) KuroiMaho


KuroiMaho
csendes tag

Szerintem azert mert egy hasznalt Ce300 as lehet hogy majdnem olyan gyors lenne viszont negyed annyiba kerulne igy nem biztos hogy el lehetne adni.

Who said Fantasies had to be 'Final?

(#5) Nowhereman válasza KuroiMaho (#4) üzenetére


Nowhereman
őstag

No és az megddig megy pasziv hűtéssel?:O

Utánam a kondenzcsik!

(#6) Den válasza Gamespy™ (#1) üzenetére


Den
veterán

Több oka van. Leginkább mert a crusoe nem fogyaszt annyival kevesebbet mint amennyivel lassabb. Drága, mivel a nagy procigyárak sokkal nagyobb szériában gyártanak, tehát olcsóbbak, plusz _sokkal_ gyorsabbak.
Más is írta, nincs hozzá alaplap, a c3 is csak azért boldogul mert socket370-es tokban van, de azt se nagyon önnáló prociként árulják hanem pl. Eden-ként, komlett platformként.

De különben is egy mai proci 60-70w fogyasztása semmi egy háztartás többi fogyasztójához képest. egy mezei izzó többet fogyaszt, egy mikró 1000w, egy fritőz 2000w, egy sima hajszárító is több száz vattot...

A hordozható eszközökben használják de ott se nagyon kedvelt, mert nem hoz olyan radikális üzemidő növekedést, amiért megéri a teljesítményt feláldozni

www.simson4t.hu

(#7) Adi válasza Den (#6) üzenetére


Adi
senior tag

Egy mezei izzó többet fogyaszt, de pl. én itthon már mindent lecseréltem kompakt fénycsőre és igencsak meglátszott a villanyszámlán.

Az üzemidő-növekedéshez meg csak annyit, hogy amikor az első generációs Crusoe kijött, akkor kihozott a Sony egy notebook-ot, ami 15-17 óráig bírt menni vele. Azért az elég impozáns IMHO.

A teljesítményhez meg csak annyit, hogy azt sem értem, hogy mi a fenének GHz-es proci mobil gépbe, hordozható servert csinál valaki? :)

ldm start-reconf primary

(#8) zrubi válasza Adi (#7) üzenetére


zrubi
senior tag

''azt sem értem, hogy mi a fenének GHz-es proci mobil gépbe, hordozható servert csinál valaki?''

WinXP hez minimum hw ??
MSOffice 200000 minimum hw?
stb...

zrubi.hu

(#9) Den válasza Adi (#7) üzenetére


Den
veterán

Igen nálunk is energia takarékos izzók vannak ahol lehet, de a megtakarítás nagyon kevés volt ahhoz képest amit pl egy hűtő megszüntetésével el lehet érni.

Arról a sonyról nemm tudok, a c1 picture book az egyetlen transmetás sony note, de az se megy 5 óránál többet. Az ibm kisérletezet transmetával de végül nem kezdtek crusoe procis noteszt gyártani, mert nem találták elég takaréköosnak.

a teljesítmény dologgal egyetértek, de az emberek többsége a drága kisteljesítményű de nagyobb üzemidejű, és az olcsóbb, nagyobb teljesítményű, de kicsit rövidebb üzemidejű notesz közül az utóbbit választja.

A cruso egy helyen nyerő (és itt is alkalmazzák), a subnote-okban, kis kijelzővel, semmilyen beépített meghajtóval, mert itt van érezhető hatása egy kisebb fogyasztású procinak.

De egy 15 colos kijelzős dvd-s cd írós, nagy teljesítményű 3ds videóvezérlővel szerelt gépben, nem sokat számít a crusoe-k takarékossága.

www.simson4t.hu

(#10) Den válasza zrubi (#8) üzenetére


Den
veterán

Win xp 400-as cel note-on 128 mega rammal szépen elvolt/van, akárcsak az office 2000

www.simson4t.hu

(#11) esteban


esteban
senior tag

Nalad DEN, de kepzelj el egy titkarnot, aki feltelepiti az osszes kiskegyedben megkapott CD-mellekleten talalhato csoda programot, installa 5 nyomtatot 3 digi fenykepezot egy webkamerat, 2 kulso szallagos tarolot - nem baj ha nincs -, valamint egyszerre nyitja meg a Outlook Expresst, Outlookot, Wordot Excelt, powerPointot, Iexplorert, a heti receptkonyvet, plussz a kepernyon ugralo kecskeket ... mert az olyan jol nez ki.

Na ezek utan mondja valaki hogy irodai munkara eleg egy gyengebb konfig ... :)

iBook + RedBull :)

(#12) Den válasza esteban (#11) üzenetére


Den
veterán

1. annyi eszöz valóbban nem volt rajta, de az említett alkalmazásokat futtattam egyszerre, a kecskét és a szakácskönyvet kivéve :), nem okozott problémát.

2. a titkárnő nem kap p4-es notebukot (meg semilyet)

3. A rendszergazdi álltalában letiltja a lehetőséget hogy minden szeméttel telenyomja a gépet, ha mégi megteszi, jól p.cs.n rúgják.

4. Amennyiben az álltalad leírt szitu megfektetne egy 400-as cerkát, akkor egy crusoe5800-at is.

De komolyra fordítva... Értem amit mondasz, nyilván nem futja ki magát rendesen az xp egy ilyen konfigon, de az erős túlzás hogy gigaherces proci kne hozzá. az office 2000 meg a p133-as gépemen is hibátlanul megy.

www.simson4t.hu

(#13) Adi válasza zrubi (#8) üzenetére


Adi
senior tag

Ja, lehet, én a Linuxomban gondolkodtam. :D

ldm start-reconf primary

(#14) Adi válasza esteban (#11) üzenetére


Adi
senior tag

Ha ezt egy jó rendszergazda bármelyik usere megpróbálná, az eltörné a kezét. :D

ldm start-reconf primary

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.