Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dr.Mura


dr.Mura
tag

Nemrég egy jó vízhűtés beszerzésén szorgoskodtam, eközben végigjártam a Neten, telefonon és személyesen szinte az összes lényegesebb magyar kiskert, legyen az pesti vagy országos. Semmi. ABSZOLÚT SEMMI. Egy-egy TT Aqua vagy Titan, de semmi olyan, amit az ember vízhűtésnek nevezhetne.

Ezután rákerestem a bécsi számtech üzletek között és azonnal találtam több olyan céget, ahol MINDIG POLCON VAN legalább 3-4 fajta, köztük legalább 1-2 Innovatek. Megrendeltem a Neten, visszaigazolták, odamentem, kifizettem, elhoztam. (Azt már meg sem említem, hogy kb. annyi időt vett igénybe a dolog, mint amennyi idő alatt egy átlag magyar kiskerben előkerül az unott eladó).

Miért nem lehet ezt így nálunk is megcsinálni? Egyetlen magyar cég sincsen, aki a sok őrültben, akik pl. a PH fórumon is lézengenek, fantáziát látna? Tudom, hogy egy jó vízhűtés 150 Euro felett kezdődik, de szerintem lenne rá kereslet. Egyre több ember hajtja a gépet és még több akar csendet. Lehet, hogy nem a Kandóban vagy a Schönhertzben lenne a vásárlók többsége (amíg az ember egyetemista, addig nagyrészt csóró), de most már sokan keresnek jobban és ennek ellenére többet költenek gépre mint nőre. (A nő jóval drágább hobbi :DD )

Egyszóval, MAGYAR BOLTOK, ÉBREDJETEK. Mi erről a vélemény?

C8H10N4O2

(#2) Atlantis válasza dr.Mura (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Az,hogy amit leírtél az igaz, de mégis pusztába kiáltott szó.Hozzáteszem, sajnos.:(

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3) PrinczA válasza dr.Mura (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

Irnal egy url-t a bolthoz ahol vetted?

(#4) fügike válasza PrinczA (#3) üzenetére


fügike
senior tag

OFF

Kösz az URL-t, megtartom!:))

On

Boci-boci tarka!:D

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Gondolom nem akarnak a nagykereskedések ekkora rizikót vállani, hogy behoznak az országba egy rakat vízhűtést, és a nyakukon ragad az egész készlet.
Nem mernek kockáztatni, inkább a jól bevált léghűtéssel foglalkoznak.

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Most ugrott be, hogy az overclock (www.overclock.hu) oldalan lattam vizhutest.

(#7) Atlantis válasza twollah (#5) üzenetére


Atlantis
veterán

Pedig kockázat nélkül ritkán van győzelem. Elég egy nagyker, amelyik foglalkozik vele.

Más:kérdem én, akkor pl.:miért vannak itthon TFT monitorok? Mikor forgalmazni kezdték, jóval fejletlenebb volt a technológia. Miért vállalták mégis a kockázatot, mikor ott volt a jó öreg CRT, többféle méretben, minden igényt,felhasználási területet lefedve. Most meg lassan fordul a kocka, 1-2 év és többet adnak el belőle, mint CRT-ből.
Ugyanígy kellene tenni most a vízhűtéssel is.Annak idején a TFT-nek kevesebb előnye és nagyobb kockázata volt a CRT-vel szemben, mint most a vízhűtésnek a léghűtéssel szemben.
Valakinek meg kellene tennie az első lépést,minőségi árut forgalmazni. Szvsz nem bukna bele.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) Szeke válasza twollah (#6) üzenetére


Szeke
senior tag

Az overclockon található cuccokról volt pár teszt, és siralmasan gyengék azok a vízhűtések és közel sem zajtalanok. Tehát hasznavehetetlenek. Amúgy meg az overclock régóta haldoklik, nem igazán küldenek el senkinek se semmit :(

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#9) twollah válasza Atlantis (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Gondolom a TFT monitorokat azert hozzak be, mert azokat a nagy vallalatok, cegek veszik zsak szamra, de a vizhutes nem 100%, hogy slagercikk lesz a magyar piacon.

(#10) twollah válasza Szeke (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

Ez vannik.

Tessek megrendelni kulfoldrol a termekeket.

(#11) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nem akarok reklámozni de az aqua-ban [L]http://www.thermaltake.com/products/AquariusII/aquariusII.htm[/L]
láttm ilyet,vagy ez nem jó?:))

(#12) Atlantis válasza ToBeY (#11) üzenetére


Atlantis
veterán

Mint írták, egy erősebb léghűtő megveri, harmadannyi pénzért. Ráadásul csak a procit hűti és azt a 29dbA-s zajt is soknak tartom egy vízhűtéstől. Pl.:a Zalman 7000 léghűtő csak 25dbA max fordulaton.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) dr.Mura válasza ToBeY (#11) üzenetére


dr.Mura
tag

Sajna csatlakoznom kell az előttem szólóhoz, az Aquarius II gagyi. Nagyon. És szerintem az ára is el van méretezve. Ha gagyit árulsz, akkor max fele annyiba kerülhet, mint a jó.

Én amit vettem Innovatek, az szerintem cool - kistesóm most 2200-on meneti az 1700+-ot vele, tegnapi eredmény 36 C a tetőtéri szobában, ahol az alaphőm. 26 C. - és belekerült elég rossz EUR árfolyamnál 50kHUF-ba. Mindenestül. Nem mondom, hogy olcsó, mert az örödéből megvan egy csúcs Zalman léghűtő. De nekem ilyen Zalmanom van itthon és elirigylem a tesóm vízhűtését. Csendesebb. Erősebb. Egyszóval jobb.

C8H10N4O2

(#14) dr.Mura válasza PrinczA (#3) üzenetére


dr.Mura
tag

www.ditech.at

Rendesek a srácok, amennyire megismertem őket. Az eljutás sem egy rocket science, csak menni kell az autópályán, amíg a város túlsó végére nem érsz. Egyébként a honlapon van fenn egy térkép is. A nyelve persze német, de szerintem kis idő után annak is megszokható, aki nem beszél németül.

A rendelésről kapsz vissza egy PDF-et, amit ha kinyomtatsz, odaviszed és a pénzzel együtt a kezükbe nyomod, akkor nem is kell egy szót sem beszélni. Minden megy magától. Mellesleg a vásárlóik nagy része magyar meg szlovák freak, aki otthon nem kapta meg a cuccosokat.

C8H10N4O2

(#15) twollah válasza dr.Mura (#14) üzenetére


twollah
nagyúr

Ez szép meg jó, de mi van azokkal az emberkékkel akiknek nincs autojuk.
A másik, hogy nem vállalnak postázást külföldre?

(#16) dr.Mura válasza twollah (#5) üzenetére


dr.Mura
tag

Kérdés, hogy mire vált be a léghűtés. Most már egy év, és az asztali gépek felében olyan proci lesz, ami 100 W körül nyomatja a hőt kevesebb, mint 1 cm2 felületen. Ezt vezessd el léghűtéssel egy olyan irodában, ahova besüt a nap és nyáron lesz 30 fok vagy több.

Szerintem nagyon rövidlátók a mostani nagykerek, mert aki először megkezdené, az egy fél éven belül hülyére kereshetné magát, nem is kellene nagyon sokat belefeccölni. Persze mondhatják, hogy könnyen dumálok, mert nem az én pénzem, de aki egy kicsit is olvassa a külföldi - vagy a kár a magyar - komolyabb honlapokat (PCW*rld és hasonlók kíméljenek), az láthatja, hogy a léghűtés a teljesítményének a határához ért.

Lehet nagyobb borda, lehet nagyobb fordulat, lehet nagyobb venti, de egy mértéken túl már nem tudod elvezetni a hőt. A levegőnek egyszerűen túl kicsit a hőkapacitása. Mellesleg az utolsó léghűtéses autó, amiről tudok, az a Skoda volt, azzal is mindenki csak szívott nyáron (meg tudom, a Porsche, de az más tészta...). Egyszóval amit meg lehet csinálni nagyüzemben autóknál - évi pár tíz milliónál - az menni fog számítógépnél is. Ebben szerintem nincs rizikó, csak megszokás és rövidlátás. Meg persze a szokásos emberi lustaság.

C8H10N4O2

(#17) dr.Mura válasza twollah (#15) üzenetére


dr.Mura
tag

Sajna nem. Legalábbis hozzánk nem, ugyanis a csodálatos magyar bankrendszer miatt 4-6 hét, amíg egy mezei átutalást teljesítesz. A postautalvánnyal nem is kísérletezz. Ők mellesleg még bankkártyát sem fogadnak el - azt mondták, túl sokat szívtak a bankokkal. Úgyhogy: vidd a lóvét és viheted az árut, mindent csak kézben.

Akinek nincs autója, az sajna szív*s, mert tömegközlekedéssel megközelíteni nem nagyon lehet, gyakog meg annyi, mintha a Keletiből Csepelre akarnál elgyalogolni. Három napi hideg élelem, meg egy jó hálózsák... :)

Szerintem ha pár ember összeszervezi, meg lehet oldani, hogy egynek legyen autója. De amit inkább szívesen látnék, hogy egy élelmes hazai kiskereskedő kapjon a dolgon és megcsinálja maga. NEM LEHET EZ OLYAN NEHÉZ, EMBEREK!!!

C8H10N4O2

(#18) Cathfaern válasza dr.Mura (#17) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''csodálatos magyar bankrendszer miatt 4-6 hét, amíg egy mezei átutalást teljesítesz''

Nekem Hong Kongba elért 1 hét alatt. Persze még ez is k*rv* sok, de azért messze nem 4-6 héz.

(#19) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

én olvastam az eggyik magyar bolt oldalán hogy lehet rendelni! megkeressem?

(#20) twollah válasza adriankoooo (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem keresd meg, sokan hálásak lesznek neked.

Szobrot állítanak neked a Q3ban.

(#21) Cathfaern válasza twollah (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Miért van olyan érzésem, hogy a bolt neve ''Aqua'' lesz, a terméké meg ''Aquarius II''? :U

(#22) twollah válasza dr.Mura (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Előbb utóbb a pécégyártók lehet, hogy kénytelenel lesznek alkalmazni a vízhűtést, de sajnos nem egy üzembiztonságos valami.
Egy cég nem engedheti meg magának, hogy egy megpukkant vízhűtés miatt elszálljon a féléves, negyedéves könyvelése.

Gondold el milyen perek lennének emiatt.

(#23) twollah válasza Cathfaern (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem tudom, én nagyon jól elvagyok a zörgő ventilátoraimmal.

(#24) twollah válasza dr.Mura (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Valóban nem nehéz annak aki a határ mentén lakik.
De annak aki annál egy kicsit beljebb annak szép kis összege kerül a kiutazás stb.

(#25) iguana válasza dr.Mura (#1) üzenetére


iguana
őstag

teljes mértékben egyetértek veled. szinte minden bizbaszt lehet itthon kapni, viszont vízhűtést nem. télleg nem értem :F

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#26) Cathfaern válasza twollah (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy vízhűtésnek a kipukkanására pontosan annyi esély van, mint egy léghűtőnek a leesésére. Gondolj csak a kocsikra: nem igazán hallani ebből adódó problémákat...(természetesen most nem Pistike által összerakott vízhűtésről beszélünk)

(#27) twollah válasza Cathfaern (#26) üzenetére


twollah
nagyúr

Én kötöm a levegőt a karóhoz.

Gondolod egy titkárnőnek el lehet magyarázni, hogy ez egy vízhűtéses gép, és a vizet lát a gép alatt ne kapcsolja be?

(#28) steveetm válasza twollah (#22) üzenetére


steveetm
őstag

Sztem abból ugyanolyan per lehet(ne), ha egy léhűtésről száll el a venti.
Adott egy terméket, meghibásodott, kárt okozott. Nem mind1 hogy okazza a kárt?
Üdv.: steveetm

(#29) twollah válasza steveetm (#28) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem egy vízhűtés macerásabb mint egy léghűtés.
A léghűtésnél legalább hallod vagy nem hallod, hogy a ventilátor halódik, de egy szinte hangtalan vízhűtésnél?

(#30) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

A mucsaság egyik mélyebb bugyra: Dunaújváros, 2003. Közép-Európa, úgymond. Van sok számtech bolt. Ember akar venni 2400+ XP. Processzor rajta az árlistán, dobozos/tray verzió is külön árakkal. Ember elmegy boltokba, sehol sincsen belőle!! Pest 60-70 km, de boltos felmenni egyszer a héten, bizony. Ezám az cITy ! :(((

(#31) twollah válasza JulWCZar (#30) üzenetére


twollah
nagyúr

Gondolom nem akar nagy raktárkészletet tartani.

Amúgy van ilyen típusú bolt pesten is.

Beszólsz, hogy ez, és ez kell.
Mire a tag mondja, hogy ok gyere ekkora, és ekkora, és itt lesz a cucc.

(#32) steveetm válasza twollah (#29) üzenetére


steveetm
őstag

Hát egy titkárnőnek azt se fogod elmagyarázni, hogyha nem búg a gép, akkor kapcsolja ki...még tecceni is fog neki, hogy nincs az a hülye hang.
Üdv.: steveetm

(#33) JulWCZar válasza twollah (#31) üzenetére


JulWCZar
senior tag

OK, de ezek a boltok hetente szerzik be a cuccot, és soxor ebből 2 hét is lesz. Akkor legalább írják oda hogy nincs éppen raktáron vagy hasonló... :(((

(#34) twollah válasza JulWCZar (#33) üzenetére


twollah
nagyúr

Hülyék lesznek odaírni.

Te akkor foglalkoznál azzal a bolttal?

(#35) Ultravox


Ultravox
csendes tag

Hogy oldottad meg a MWST-t? Visszakaptad egyátalán?

(#36) twollah válasza Ultravox (#35) üzenetére


twollah
nagyúr

Kicsit eltévedt a kérdés a topicok dzsungelében.

(#37) Ultravox válasza twollah (#36) üzenetére


Ultravox
csendes tag

Miért tévedt volna el?:) Vizhűtést vett ausztriában nem? Én az árával kapcsolatosan kérdeztem:)
Nem az időjárás felől érdeklődtem:)

(#38) Phantom Lord válasza Ultravox (#35) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Általában ezekben a boltokban ha mondod hogy magyar vagy, akkor nem kell kifizetned az mwst-t

(#39) atus


atus
senior tag

Azzal egyetértek, hogy gáz dolog Ausztriába menni vízhűtésért, meg hogy nem lehet itthon venni. De az, hogy átveszi a léghűtők helyét a PC piacon. Hááát. Szerintem fikció. Az autós hasonlat pedig nagyon sántít. Az autóknál sokkal nagyobb hőmennyiséget kell elvezetni, egy sokkal drágább eszközön. Egy autó árát arányosan sokkal kevésbé növeli a vízhűtés, mint egy számítógépét. Egy 100k-s irodai PC-be egy 40-50, de még akár egy 30 ezres (legalja) vízhűtés is nagyon fájó pluszköltség lenne. Amikor egy megfelelő hűtésű, és elviselhető hangú léghűtőt 2-3 forintért lehet kapni, a vízhűtés nem ésszerű irodai/tömegfelhasználásra. A másik, hogy egy léghűtő _sokkal_ igénytelenebb, mint egy vizes rendszer. Egy 5 éve összerakott gép simán elmegy karbantartás nélkül légűtéssel, mondjuk a por miatt romlik a hatásfok, de működik. Megnézném, hogy mit szólna a vízhűtő 5 évnyi magány és napi 10, vagy több órás használat mellett. A másik fontos különbség, hogyha a léghűtő tönkremegy, akkor túlmelegszik a gép, és kikapcsol a hővédelem, jelezve, hogy gáz van. Ez vízhűtésnél is igaz addig, amíg mondjuk a szivattyú mihálylik meg. Ha viszont elereszt egy tömítés, és pár liter víz folyik a hardverre, akkor igen nagy gáz van.
Száz szónak is pár mondat a vége, a vízhűtés hácéócé ultraóverklokker szupermenek otthoni radikáltestépítésére kitűnő , de ennyi, és nem több. Fajlagosan nagyon drága, veszélyes, és gondozást igényel. Szerintem.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#40) sirály12


sirály12
őstag

Ezt láttátok már?
Elfogadnék egy iet.
[L]http://index.hu/tech/ihirek/?main:2003.08.25&144709[/L]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#41) Vitus


Vitus
őstag

Miért ne lehetne kapni? A mistr@Ł-ba :) van több fajta is pl.:
CPU H?T? AUCMA COOLRIVER-B VIZH?TÉS 31995.-
CPU H?T? THERMALTAKE AQUARIUS II VIZH?TÉS 29230.-
CPU H?T? TITAN DATACOOLER DWC-A1 VIZH?TÉS 25807.-
Ezek már áfás árak. Van választék és ezek vannak is a központban is meg a váci úton is.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#42) PrinczA válasza steveetm (#32) üzenetére


PrinczA
őstag

Ebben igazad van! pl. 1ik reggel ugy 2 eve, megyek el az iroda elott es furcsa hagott hallok mintha viz csepegne, gondolom bemegyek lassam mi az, hat a vinyo pusztuk elfele de mint animal, dobalja a fejet kattog csipog zorog serceg, a holgy aki hasznalja a gepet mondja, hogy 1-2 napja bekapcsolaskor csinalt ilyet es egyessz nap k***a lassu a gepe de lusta volt felhivni, gondolta majd megjavul. :C

(#43) Chapell


Chapell
aktív tag

Hmm, aki a határ mellett lakik (pl. én) kereshetne eléggé azon, hogy olyan cuccokat behoz Ausztriából, amik itt nálunk nincsenek/drágák/sokára jönnek meg.
Persze ez nem ilyen 1-2 dolog megrendelésekor jönne be :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#44) Atlantis válasza JulWCZar (#30) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, akkor ezt én is elemezhetném, mert nálunk Zalaegerszegen még rosszabb a helyzet. Rohadt, vízfejű ország ez. A vidék le van tojva, nincsenek alközpontok, minden Pesten van(ha van).

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#45) Atlantis válasza atus (#39) üzenetére


Atlantis
veterán

Igazad van, nem irodai tömegfelhasználásra való,de attól még, hogy így van, nem kellene tojni a magánember fejére. Nem csak irodából áll az ország, bár igaz, az hozná a nagy pénzt a nagykereknek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#46) Atlantis válasza Chapell (#43) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem meg nem. Annyi megrendelés nem hiszem, hogy lenne,meg egyből sok lenne a beszerző is. Ráadásul a Tiéd a kockázat, mert te behozod, intézeda vámot(vagy nem:) ),papírokat,utána postáznod kell, amit a posta elkever, vagy esetleg a címzett nem veszi át, mert meggondolta magát. Akkor meg a nyakadon maradhat 1-2 cucc.Én is közel lakom, de tömegesen nem hoznék be cuccokat,legfeljebb egyet-kettőt megbízható embereknek. Túl rizikós.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#47) mura81 válasza atus (#39) üzenetére


mura81
senior tag

''Ha viszont elereszt egy tömítés, és pár liter víz folyik a hardverre, akkor igen nagy gáz van''
Hát megnézem azt a vízhűtést amiben pár liter víz kóvályog. Tudom van olyan de azért eléggé ritka. Történetesen a topic indító a bátyám és ő szerezte a vízhűtésemet a [L]http://www.ditech.at[/L] boltból. Már 3 hónapja használom és egyre inkább rá kell jönnöm hogy nem bonyolultabb mint a léghűtés, ha az ember 1szer normálisan összerakja. Szvsz itt lesznek majd a gondok, mert a jelenlegi számtechbolti alkalmazottak nagy részére két tömör vasgolyót nem mernék rábízni mert az 1iket elvesztené a másikat meg elrontaná.
Ja meg még1 dolog, csak a minőségi vízhűtést ajánlom mindenkinek, nem ezeket a házilag bütykölt vackokat.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#48) mura81 válasza Vitus (#41) üzenetére


mura81
senior tag

Hát ezek azért nem éppen a jobb fajtából valóak:((
Ja meg mind a 3 fajta hűű de nagy választék!!!!
Léghűtés azért egy kicsit több féle van nem?!?!

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#49) atus válasza mura81 (#47) üzenetére


atus
senior tag

A pár liter egyrészt igaz is lehet, másrészt ''költői'' túlzás. Az alaplap szempontjából meg nagyon mindegy, hogy egy vagy öt liter víz ömlik rá. Tényleg jó dolog tud lenni a vízhűtés, de csak a fent említettek figyelembevételével. Egyszer még lehet, hogy én is összeakadok egy Innovatek cuccal. :B

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#50) mura81 válasza atus (#39) üzenetére


mura81
senior tag

Ja az utolsó mondatoddal kapcsolatosan:
1. az hogy drágább mint a normál hűtés az tény
2. nem veszélyesebb mint a léghűtés (már ha a minőségi alkatrészeket használod)
3. tényleg igényel gondozást .... nálam 3 hónapja megy 24/7 és tegnap proszívóztam ki a port a radiátorból - hmmmmm várjunk csak a Zalman 6000 Al/Cu-mból 3 hetente kellett a posrt kiszivatnom

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.