Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tecumseh


Tecumseh
csendes tag

Sziasztok!


Furcsa jelenséget vettem észre az otthoni gépemen. Nemrég vettem egy Samsung TFT monitort, előtte egy CRT-n dolgoztam. Ha Photoshopban ( 8.0) feldolgozok egy képet, ami ezen a programon belül jónak is tűnik, ugyanezt a képet más programok ( Irfanview, ACDSee ) jóval sötétebbnek mutatják, mint amilyennek a Photoshopban látszik. Miért van ez? :F
A különbség tényleg jelentős. Legalább 1-1,5 fényértékkel sötétebbek a képek és a színekben is vannak eltérések.
A crt-n nem vetetm észre ilyen különbségeket.
Melyik programnak higyjek? Evidens, hogy a photoshopban jobban bízom, de lövésem sincs, hogy miből adódik ekkora különbség.

Please help! :O

(#2) Pompi válasza Tecumseh (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Más színkörnyezetre van állítva a Photoshop.
Nézz be az Edit / Color Settings-be.

Feel Good Inc.

(#3) pitman válasza Tecumseh (#1) üzenetére


pitman
őstag

Nézd meg, hogy melyik program milyen szinprofilt (color management) használ a megjelenítéshez, ha használ egyáltalán, célszerű mindegyiknél azonosra állítani és ugyanezt kellene tenni a monitor profiljánál is.

(#4) Tecumseh


Tecumseh
csendes tag

Köszi srácok, kipróbálom.
Amit viszont nem értek, hogy a crt-n miért nem jött ki ez a különbség, ha erről a próblémáról van szó?:F

(#5) Tecumseh


Tecumseh
csendes tag

Probléma megoldódott. A Samsung Natural Colors színsémát kellett beállítani a Photoshopban, ami az összes többi progit is kezeli.
Köszi mégeccer!:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.