Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemesa


nemesa
csendes tag

Miért van az, hogy néhány lejátszó nem képes lejátszani a 4x-esnél gyorsabban írt cdt? Nem értem, hiszen a külömbség elvileg csak annyi, hogy az adat gyorsabban kerül fel a cdre. Nem? Vagy gyors írás -> több hiba -> több hibajavítás?

Pl. a samsung mp3-as diskmanem meggajdul ha mp3as cdt 4x-nél gyorsabban írom (pedig friss a lejátszó) (na jó tegyük hozzá azt is hogy nem csak emiatt de egy nagy kalap szar)

köszi

(#2) salazol válasza nemesa (#1) üzenetére


salazol
őstag

Néhány éve egy diszkós újságban megjelent egy teszt a cd-irásról, ahol mikroszkópos képeket mutattak a különböző sebességgel írt CD-kről.
Azóta értem a dolgot. Már az 1-szeresen irt is sokkal csúnyább, mint a gyári, de a többszörösek borzasztóak. Inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy vajon hogyan tudják elolvasni a jobb lejátszók a gyorsan irt lemezeket. Leginkább azért, mert fejlődnek a leolvasófejek és a kiértékelő elektronikák.

(#3) nemesa


nemesa
csendes tag

köszönöm :DD

(#4) Sav


Sav
tag

Nekem van egy NAPA típusú mp3 discman-em, ami akármilyen CD-t olvas, eddig egy 10-szeresen újraírt több éves CD-RW volt a max. ebből a szempontból.

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#5) greenface


greenface
aktív tag

Íróról is függ a dolog. Az új írókkkal nyugodtan lehet 8 v akár 16x-osan írni adatot, gyorsabban viszont nem érdemes SZVSZ, akkor már valszeg romlik a minőség. Audiót viszont a lehető leglassabban érdemes, bár 8x még talán belefér.

A régebbi íróknak, ha pl. 4x a max írás, az a 'necces', míg az újaknak 48-52x. Általános szabály szerintem, hogy nem érdmes az író max. sebességén írni.

Én általában 8x írok adatot, ez nem lassú, viszont még tuti jó.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Nekem egy 16x10x40xes LGm van, és az audioCDket is 16xosan égetem, és eddig nem volt velük probléma.

(#7) Goose-T


Goose-T
veterán

Nekem a Gurding mp3 discman-em a 40x írt cd-ket is frankón olvassa. Viszont egyszer lett egy Via chipsetes alaplappal írva egy CD, és valami miatt mindig kiürült a buffer Nero-ban, így a BurnProof védte az írást. Na ezen a CD-n mindig behal.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) amargo válasza nemesa (#1) üzenetére


amargo
addikt

nekem is samsung mp3 asom van és a 40x esnél feljebb nem tudja egzedül lejáttsyani :))
(samsung mcd-sm55)
ha garis vidd vissza! :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9) amargo


amargo
addikt

jahh és hogz ay írás problámára is adjak vmi válasyt..
a cd író minnél gzorsabban írod annál jobban eltérnak a sávok amiben írsy.
tehát 4x nem sokat tér el visyont 32x essen már ay írás mennyisége is csökkenhet, nagzon elhanzagolva.
pl a plextor most adta ki ay új íróját(pár hónapja, vagz csak fogja? :) )
ami a sávok syükítésével akár 800megát is megír egz 700as cdre :)
valahogz igz volt
(boccs ay yzy ért de a magyar átváltás nem meg itt..)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.